Ebeveynlik

Ebeveynlik

Son dakika ebeveynlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ebeveynlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ebeveynlik haber sayfamızda...

Ebeveynlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 298 ebeveynlik haberi bulunmuştur.
Aileler için ciddi bir tehlike: Çocuklar evde ‘patron’ oldu!
Aileler için ciddi bir tehlike: Çocuklar evde ‘patron’ oldu! İyi ebeveynlik adına, çocuğa dur demeyen, her isteğine boyun eğen, toplum içinde bile çocuğunu uyarmayan ‘çocukerkil aile’ sayısı artıyor. Bu ailelerde yetişen çocuklar, yeri geliyor ebeveynlerine şiddet uyguluyor, yeri geliyor arkadaşlarına zorbalık yapıyor.
30.05.2024 Gündem
Usta oyuncu 79 yaşında baba olmuştu! 'Beni koşulsuz seven tek kişi kızım'
Usta oyuncu 79 yaşında baba olmuştu! 'Beni koşulsuz seven tek kişi kızım' Geçtiğimiz sene mayıs ayında yedinci kez baba olan Oscar ödüllü oyuncu Robert De Niro, babalık hakkında konuştu. Ünlü isim, "Beni koşulsuz seven tek kişi kızım" açıklamasıyla kısa sürede magazin gündemine oturdu.
16.05.2024 Cadde
Anne ve anne adayları kep atarak mezuniyet heyecanı yaşadı
Anne ve anne adayları kep atarak mezuniyet heyecanı yaşadı Hitit Üniversitesi Kadın ve Aile Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Anne Üniversitesi programına katılan anne ve anne adayları törenle diplomalarını aldı.
14.05.2024 Haberler
Çalışan anneler için hak rehberi
Çalışan anneler için hak rehberi Çalışma hayatında cinsiyetler arasında yaşanan istihdam farkı, söz konusu anneler olduğunda uçuruma dönüşüyor.
13.05.2024 Ekonomi
75 yıllık 'mutluluk' deneyi! Zengin-fakir fark etmedi, 724 erkeğin cevabı noktayı koydu
75 yıllık 'mutluluk' deneyi! Zengin-fakir fark etmedi, 724 erkeğin cevabı noktayı koydu Harvard Üniversitesi'ndeki araştırmacılar 1938 yılında, tarihin en uzun deneyini gerçekleştirmek için ilk adımını attı. Hem okuldan hem de çevre bölgelerden topladıkları erkek denekler üzerinde onlarca yıl inceleme yaptılar. Sonunda ise ulaştıkları 5 kritik sonuç oldu! Peki, bu insanlar 75 yıl boyunca hangi sorunun cevabını aradı?
11.05.2024 Yaşam
Yumrukçu veli suç makinesi çıktı
Yumrukçu veli suç makinesi çıktı Sarıyer’de Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu’nda öğretmeni yumruklayan öğrenci velisi Ali Çarık tutuklandı. Öğretmenin şikâyetçi olduğu Çarık’ın dört farklı suçtan kaydı çıktı.
27.04.2024 Gündem
Öğrenci velisinden kadın öğretmene acımasız yumruk! İfadesi ortaya çıktı
Öğrenci velisinden kadın öğretmene acımasız yumruk! İfadesi ortaya çıktı Sarıyer'de Prof. Dr. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda oğlunun sınıf öğretmeni Necla Ö.'yü yumruklayarak darbettiği gerekçesiyle "Kasten yaralama" suçundan tutuklanan Ali Ç.'nin ifadesi ortaya çıktı.
26.04.2024 Gündem
Kral Charles'ın cenaze planları güncellendi! 'Söylediklerinden çok daha kötü durumda'
Kral Charles'ın cenaze planları güncellendi! 'Söylediklerinden çok daha kötü durumda' İngiltere Kralı III. Charles, geçtiğimiz aylarda kansere yakalandığını açıklamıştı. Yakın çevresi, tedavisi devam eden Kral'ın sağlık durumunun 'söylenenden çok daha kötü olduğunu' ve kod adı 'Menai Köprüsü Operasyonu' olan cenaze planlarının 'güncellendiğini' bildirdi. İşte detaylar...
27.04.2024 Cadde
Helikopter ebeveynlik çocuklara kötü örnek oluyor! Aşırı kontrolcü davranmayın
Helikopter ebeveynlik çocuklara kötü örnek oluyor! Aşırı kontrolcü davranmayın Çocuğunuz için iyisini istemek çok önemli bir niyettir. Ancak ona zarar gelmemesi için bazı davranışları kısıtlamak veya kontrolcü davranmak işleri çözmeyecektir. İşte 'helikopter ebeveynlik' adı verilen davranışlardan kaçınmanın yolları.
14.04.2024 Ebeveyn
Çocuk eğitmenin en iyi yolu: İskele ebeveynlik nedir?
Çocuk eğitmenin en iyi yolu: İskele ebeveynlik nedir? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ebeveynler bazı durumlarda çocuklarına olan davranış biçimlerini tasarlayamıyor. Peki, çocuğunuzu eğitmenin en iyi yolu nedir? Uzmanlar bu yolun 'iskele ebeveynlik'ten geçtiğini belirtiyor.
7.04.2024 Ebeveyn
Bekâr annelere bir nefes olmak için
Bekâr annelere bir nefes olmak için Boşanmaların artması, yalnız ebeveynlik edenlerin sayısını da artırdı. Bekâr Anneler Derneği boşandığı yıllarda hiçbir destek mekanizması bulamayan ve kendi gibi bu dönemden geçen annelere ulaşma çabasıyla yolda.
30.03.2024 Pazar
Çocuğunuz ‘Chatbot çocuk’ olabilir
Çocuğunuz ‘Chatbot çocuk’ olabilir Çocuklar, yapay zekâ destekli chatbot ile tüm gününü geçiriyor, dijital arkadaş ediniyor, sevgili oluyorlar. Okulda zorbalık yapanlara nasıl karşılık vermemiz gerektiğini sorduğumuz botun önerisi şiddet içerikliydi: ‘Korku sal, dayak at, gözlerini korkut.’
29.03.2024 Gündem
Baba baskısı mı lanet mi?
Baba baskısı mı lanet mi? Tüm erkekleri güreşçi olan Von Erich ailesinin hem trajedilerle hem de başarılarla dolu gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan “The Iron Claw/Demir Pençe” senenin ilginç filmlerinden.
22.03.2024 Kültür Sanat
54 yaş büyük oyuncunun bebeğini doğurmak için hayatını tehlikeye attı!
54 yaş büyük oyuncunun bebeğini doğurmak için hayatını tehlikeye attı! Hollywood yıldızı Al Pacino, geçtiğimiz haziran ayında sevgilisi Noor Alfallah'dan çocuk sahibi olmuştu. Bir erkek bebek dünyaya getiren Noor Alfallah, hamilelikte yakalandığı, hayatını tehdit eden hastalığı ilk kez anlatarak, samimi açıklamalarda bulundu.
8.03.2024 Cadde
Hazal Kaya: Ben Mecnun'umu ilk günden buldum!
Hazal Kaya: Ben Mecnun'umu ilk günden buldum! Hazal Kaya ve Ali Atay’ın marka elçileri olduğu yeni ürün lansmanı, Kuruçeşme’de özel bir etkinlikle kutlandı. Kaya, gazetecilerin "Geçtiğimiz günlerde Ali Bey, 'Ben Leyla'mı buldum' demişti. Siz de ben Mecnun'unuzu buldunuz mu?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.
29.02.2024 Cadde
Fikret ile Leyla bambaşka
Fikret ile Leyla bambaşka Hazal Kaya ve Ali Atay, ebeveynlik yolculuğunda eşit rol paylaşımının önemli olduğunu vurguladı.
29.02.2024 Cadde
Hollywood yıldızının olaylı boşanması resmen sonuçlandı!
Hollywood yıldızının olaylı boşanması resmen sonuçlandı! 'Kurtlarla Dans', 'Robin Hood: Hırsızlar Prensi' ve 'The Bodyguard' gibi filmlerde yer alan ünlü aktör Kevin Costner, 18 yıllık eşi Christine Baumgartner'dan geçtiğimiz sene boşanma kararı almıştı. Çekişmeli boşanmaları aylardır devam eden ikilinin evliliği, resmi olarak bitti.
23.02.2024 Cadde
Çocuklarını istismar eden YouTuber'a 60 yıla kadar hapis cezası! Mahkemede gözyaşlarına boğuldu
Çocuklarını istismar eden YouTuber'a 60 yıla kadar hapis cezası! Mahkemede gözyaşlarına boğuldu Ebeveynlik tavsiyeleri üzerine popüler bir YouTube kanalını yöneten fenomen Ruby Franke'nin, geçtiğimiz sene iş arkadaşı Jodi Hildebrandt ile birlikte öz çocuklarını istismar ettiği ortaya çıkmıştı. Çoculara uyguladığı işkencenin ardından tutuklanan ikilinin davası, dün sonuçlandı. 60 yıla kadar hapis cezası alan Franke ile Hildebrandt, mahkemede gözyaşları içinde açıklama yaptı.
21.02.2024 Cadde
7 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
7 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu Astroloji her çağda insanları cezbetmiştir. Çünkü astroloji ve burçlar kişilerin karakteri, hayatı ve duyguları hakkından fikir vermektedir. Günümüzde de bu ilgi aynen sürmektedir. İşte sizin için 7 Temmuz hangi burcun günüdür, yorumu, özellikleri hakkında bilgileri derledik.
8.01.2024 Astroloji
Anne babaların yıl sonu notları
Anne babaların yıl sonu notları Her yıl sonu kendimizi gözden geçirme, değerlendirme ve yenilenme için bir fırsat. Ebeveyn olarak 2023 nasıl bir yıldı? Çocuğumuzla ilişkimizde neler öğrendik? 2024’te neler yapmayı hedefliyoruz?
30.12.2023 Pazar
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’ın Şırnak ziyaretinde renkli görüntüler yaşandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’ın Şırnak ziyaretinde renkli görüntüler yaşandı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, küçük çocukların “Hızlı Bardak” oyununa katıldı, kadınlarla halı dokudu, girişimci kadınlarla bir araya geldi.
8.12.2023 Gündem
Sylvester Stallone kaybettiği oğlu hakkında konuştu! 'Rocky V' itirafı dikkat çekti
Sylvester Stallone kaybettiği oğlu hakkında konuştu! 'Rocky V' itirafı dikkat çekti 'Rocky', 'Rambo' ve 'Cehennem Melekleri' serilerinin yıldızı Sylvester Stallone, hayatı ve 50 yılı aşkın oyunculuk kariyerine odaklanan 'Sly' adlı belgeselle gündemde. İtalyan kökenli ABD'li aktör, 1974-1985 yılları arasında evli kaldığı Sasha Czack'la ilişkisinden dünyaya gelen oğlu Sage'in 36 yaşındayken 'yıkıcı' ölümünden bahsetti ve ebeveynlik pişmanlıklarına dair itirafta bulundu.
9.11.2023 Cadde
Beyin, hamilelikle anneliğe hazırlıyor
Beyin, hamilelikle anneliğe hazırlıyor Bilim insanları, hamilelik sırasında anneliğe hazırlamak için beynin kendisini yeniden yapılandırdığını, ebeveynlik davranışının doğum öncesi başladığını belirledi.
17.10.2023 Dünya
Paris Hilton: Oğlum her zaman önceliğim
Paris Hilton: Oğlum her zaman önceliğim Taşıyıcı anneden dünyaya gelen ve 10 aylık olan bebeği sayesinde anneliği öğrendiğini anlatan Paris Hilton, "Phoenix daima benim ilk önceliğim ve sayesinde hayır demeyi öğrendim" diye konuştu.
17.10.2023 Cadde
Grımes, 3 çocuğu için Elon Musk’a dava açtı! ‘Fotoğraflarını bile göremedim’
Grımes, 3 çocuğu için Elon Musk’a dava açtı! ‘Fotoğraflarını bile göremedim’ Grimes sahne adıyla tanınan müzisyen Claire Boucher, 3 çocuğunun babası Elon Musk’a ‘ebeveynlik ilişkisi’ kurabilmek için dava açtı.
5.10.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ebeveynlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.