Ebrd

Ebrd

Son dakika EBRD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EBRD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EBRD haber sayfamızda...

Ebrd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 100 ebrd haberi bulunmuştur.
Bakanlıktan teknoloji odaklı sanayi hamlesi için iş birliği
Bakanlıktan teknoloji odaklı sanayi hamlesi için iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı çerçevesinde Bankanın sağladığı mevcut kapasite desteğinin kapsamının genişletilmesi konusunda anlaştı.
6.05.2021Teknoloji
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
5.05.2021Ekonomi
EBRD destekli 4300 MW yenilenebilir enerji
EBRD destekli 4300 MW yenilenebilir enerjiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Türkiye’de 2009’dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar euro’dan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, “Bu tutarın 6 milyar euro’dan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı” dedi.
5.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Türkiye'de 2009'dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar avrodan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, "Bu tutarın 6 milyar avrodan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı." dedi.
4.05.2021Ekonomi
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdi
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yeşil şehirler sürdürülebilirlik programına katıldı.
4.05.2021Ekonomi
'Türkiye'nin ekonomisi dinamik ve dirençli'
'Türkiye'nin ekonomisi dinamik ve dirençli'Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, "Bizim için en cesaret verici olan şey, Türkiye'de özel sektörün son derece dinamik olması. Türkiye'nin çok geniş ve güçlü bir tüketici temeline sahip olması ve hızlıca yeniden büyüme kapasitesi, ekonomisinin direnç unsurları arasında yer alıyor." dedi.
3.05.2021Uzmanpara
Yabancı iki bankadan Türk şirketine önemli yatırım
Yabancı iki bankadan Türk şirketine önemli yatırımGoldman Sachs ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye'nin lider dijital finansal teknoloji sağlayıcısı DgPays'e yatırım yapmak için anlaştı.
22.03.2021Uzmanpara
Türkiye ekonomisine övgü
Türkiye ekonomisine övgüAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Bölgesel Başekonomisti Roger Kelly, Türkiye'nin oldukça dirençli bir ekonomiye sahip olduğunu belirterek, "Şoklardan oldukça hızlı çıktığını düşünüyorum. Bu, küresel mali krizin ardından 2009'da ve ayrıca darbe girişiminin ardından 2016'da gördüğümüz bir şey. Aynı şeyi geçen yıl da gördük." dedi.
16.03.2021Uzmanpara
435 milyon dolarlık seküritizasyon kredisi sağlandı
435 milyon dolarlık seküritizasyon kredisi sağlandıDenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, 2014'ten beri ilk defa gerçekleştirdikleri 435 milyon dolarlık seküritizasyon işlemiyle ekonomiye katkılarını güçlü şekilde sürdürdüklerini belirterek, "Bu işlemin, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon piyasasının da bir anlamda önünü açacağını ve bunların devamının da geleceğini öngörüyoruz." dedi.
19.02.2021Uzmanpara
Denizbank'tan 435 milyon dolarlık seküritizasyon kredisi
Denizbank'tan 435 milyon dolarlık seküritizasyon kredisiDenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, 2014'ten beri ilk defa gerçekleştirdikleri 435 milyon dolarlık seküritizasyon işlemiyle ekonomiye katkılarını güçlü şekilde sürdürdüklerini belirterek, "Bu işlemin, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon piyasasının da bir anlamda önünü açacağını ve bunların devamının da geleceğini öngörüyoruz." dedi.
19.02.2021Ekonomi
EBRD en büyük yatırımı Türkiye'ye yaptı
EBRD en büyük yatırımı Türkiye'ye yaptıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), geçen yıl 1,7 milyar euro ile ülkeler arasında en fazla yatırımı Türkiye'ye yaptı.
14.01.2021Uzmanpara
EBRD 1,7 milyar euro ile en büyük yatırımı Türkiye'ye yaptı
EBRD 1,7 milyar euro ile en büyük yatırımı Türkiye'ye yaptıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), geçen yıl 1,7 milyar euro ile ülkeler arasında en fazla yatırımı Türkiye'ye yaptı.
14.01.2021Ekonomi
TVF, 2021’de yeni  bono ihracı yapacak
TVF, 2021’de yeni bono ihracı yapacakTürkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2021’de bono ihracı sürecine gireceğiz” dedi.
2.12.2020Ekonomi
EBRD Türkiye yatırımı 1.5 milyar euro’yu bulur
EBRD Türkiye yatırımı 1.5 milyar euro’yu bulurAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkan Vekili Jürgen Rigterink, Türkiye’nin, faaliyet gösterdikleri en önemli ülke olmaya devam edeceğini belirterek, “Geçen yıl Türkiye’de yaklaşık 1 milyar euro seviyesinde yatırım yapmıştık.
7.10.2020Ekonomi
EBRD'nin Türkiye'deki yatırımı 1,5 milyar euroya ulaşabilir
EBRD'nin Türkiye'deki yatırımı 1,5 milyar euroya ulaşabilirAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkan Vekili Jürgen Rigterink, Türkiye'nin, faaliyet gösterdikleri en önemli ülke olmaya devam edeceğini belirterek, "Geçen yıl Türkiye'de yaklaşık 1 milyar euro seviyesinde yatırım yapmıştık. Türkiye'de bu yıl şimdiye kadar, imalat, bankacılık ve yenilenebilir enerji gibi pek çok farklı sektörde 1 milyar euronun üzerinde yatırım yaptık. Bu yılın sonunda yatırımlarımızın 1,3-1,5 milyar euro seviyelerine ulaşmasını bekliyorum." dedi.
6.10.2020Uzmanpara
"Türkiye ekonomisine değer katmaya devam"
"Türkiye ekonomisine değer katmaya devam"Yapı Kredi Bankası 76’ncı yaşını kutluyor. Yapı Kredi CEO’su Erün, ilklerin bankası olmayı sürdüreceklerini ve Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceklerini vurguladı
9.09.2020Ekonomi
EBRD yılın ilk yarısında en çok yatırımı Türkiye'ye yaptı
EBRD yılın ilk yarısında en çok yatırımı Türkiye'ye yaptıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) 2020 yılının ilk yarısında rekor miktarda yatırım yaptığını bildirdi.
22.07.2020Ekonomi
Bilişime genç iş gücü
Bilişime genç iş gücüBilişim sektörüne genç iş gücü kazandırmak için Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyonu (TİSK), Teknolojide Kadın Derneği(Wtech) iş birliği ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD’nin teknik desteğiyle ‘Genç Dönüşüm Eğitim Programı’ projesi hayata geçiriliyor.
27.06.2020Ekonomi
EBRD’den 175 milyon $  kaynağı Türkiye’ye çekti
EBRD’den 175 milyon $ kaynağı Türkiye’ye çektiTOBB ile yaptığı iş birliği ile KOBİ’lere yönelik yüzde 7.5 faiz ve 2 yıl vade koşullarıyla 6 milyar TL’ye kadar Nefes Kredisi’ni hayata geçiren DenizBank, şimdi de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 175 milyon dolar (1.25 milyar TL) tutarında 2 yıl vadeye varan yeni kaynak sağladı.
9.05.2020Ekonomi
DenizBank’a 175 milyon dolar kaynak
DenizBank’a 175 milyon dolar kaynakTOBB ile yaptığı iş birliği ile KOBİ’lere yönelik yüzde 7,5 faiz ve 2 yıl vade koşullarıyla 6 milyar TL’ye kadar Nefes Kredisi’ni hayata geçiren DenizBank, şimdi de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 175 milyon dolar (1,25 milyar TL) tutarında 2 yıl vadeye varan yeni kaynak sağladı.
7.05.2020Ekonomi
Borsadan iki sıfır atılıyor
Borsadan iki sıfır atılıyorBİST 100 Endeksi’nden 27 Nisan’da iki sıfır atılacağını duyuran Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, borsanın halka arzının da bu yılın ikinci yarısında yapılmasının planlandığını söyledi
20.02.2020Ekonomi
EBRD, Türkiye yatırımlarını 2020'de de sürdürecek
EBRD, Türkiye yatırımlarını 2020'de de sürdürecekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye'deki yatırımlarına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da devam edecek.
16.01.2020Ekonomi
Borsada TVF hamlesi
Borsada TVF hamlesiTürkiye Varlık Fonu (TVF), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yüzde 10’luk hisselerini satın alarak Borsa İstanbul’daki payını yüzde 90.60’a çıkardı.
1.01.2020Ekonomi
TVF, EBRD'nin yüzde 10'luk hisselerini satın aldı
TVF, EBRD'nin yüzde 10'luk hisselerini satın aldıTürkiye Varlık Fonu (TVF), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) yüzde 10'luk hisselerini satın alarak Borsa İstanbul'daki payını yüzde 90,60'a çıkardı.
31.12.2019Ekonomi
EBRD’den Migros’un tahvil ihracına yatırım kararı
EBRD’den Migros’un tahvil ihracına yatırım kararıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye'nin yerel para birimine ve sermaye piyasalarına destek vererek süpermarket zinciri Migros tarafından ihraç edilen son tahvile 30,8 milyon Türk lirası yatırım yaptığını duyurdu.
23.12.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

EBRDtürkiyeekonomidenizbankyatırım

Ebrd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.