Ebrd

Ebrd

Son dakika EBRD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EBRD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EBRD haber sayfamızda...

Ebrd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 409 ebrd haberi bulunmuştur.
30 milyon euro EBRD kredisi aldı
30 milyon euro EBRD kredisi aldı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), deprem desteklerinin bir parçası olarak Rönesans Gayrimenkul Yatırım’a 30 milyon euro’luk kredi sağladı.
28.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Uygun maliyetli finansman desteklerini devreye alıyoruz
Bakan Şimşek: Uygun maliyetli finansman desteklerini devreye alıyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, deprem bölgesi için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından 500 milyon euro finansman sağlanacağını belirterek, "Deprem bölgesinde kullanılmak üzere uluslararası kuruluşlardan uygun maliyetli finansman desteklerini devreye alıyoruz" dedi.
26.03.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm mesajı! 'Deprem riskine karşı yapılması gereken tek şey'
Bakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm mesajı! 'Deprem riskine karşı yapılması gereken tek şey' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Balıkesir’de basına açıklamalarda bulundu. Açıklamalar sırasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da yer aldı.
8.03.2024 Gündem
Yerli fintek şirketi Dgpays Avrupa’dan yatırım aldı
Yerli fintek şirketi Dgpays Avrupa’dan yatırım aldı Fintek şirketi Dgpays, ikinci yatırım turunu tamamlayarak Avrupa’dan önemli bir yatırım aldı.
28.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırımcılar ile çeşitli toplantılara katılmak üzere İngiltere'ye gidecek.
25.02.2024 Gündem
Borsa İstanbul'dan VİOP düzenlemesi
Borsa İstanbul'dan VİOP düzenlemesi Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) işleyiş esaslarında bugünden geçerli olacak şekilde değişikliğe gitti.
25.01.2024 Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladı Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 0.63 oranında yükselişle 8142 puan seviyesinden başladı.
25.01.2024 Uzmanpara
EBRD, 2023'te Türkiye'ye rekor yatırım yaptı
EBRD, 2023'te Türkiye'ye rekor yatırım yaptı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), depremlerin ardından toparlanma ve yeniden yapılanma ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt vererek 2023 yılında Türkiye'ye 2,48 milyar euroluk rekor bir yatırım yaptı.
25.01.2024 Uzmanpara
Ak Parti Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu
Ak Parti Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Gaziantep Belediye Başkan adayını açıkladı.
18.01.2024 Gündem
Dışa bağımlılığı azaltacak yatırım
Dışa bağımlılığı azaltacak yatırım Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yönetim Kurulu Başkanı Odile Renaud - Basso SASA Polyester’in Adana’daki üretim tesisini ziyaret etti.
23.11.2023 Ekonomi
250 milyon dolarlık dış kaynak sağladı
250 milyon dolarlık dış kaynak sağladı İş Bankası, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında yaklaşık 250 milyon dolar tutarında yeni kaynak sağladı.
5.11.2023 Ekonomi
Büyüme tahminini yükseltti
Büyüme tahminini yükseltti Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), mayıs ayında yüzde 2,5 olarak açıkladığı Türkiye’nin GSYH büyüme tahminini 2023 yılı için yüzde 3,5 olarak revize etti.
28.09.2023 Ekonomi
EBRD, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
EBRD, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye için büyüme tahminini yukarı yönlü revize etti.
27.09.2023 Uzmanpara
Cinsiyet eşitliğinde '50=50 İçin El Ele'
Cinsiyet eşitliğinde '50=50 İçin El Ele' Türkiye’de kadınların istihdama katılımı ve yönetici konumundaki kadınların sayısı, uzun yıllardır toplumdaki cinsiyet eşitliğini etkileyen konular arasında. 14 ülkede 18 binden fazla üyesi olan Hollanda merkezli sivil toplum kuruluşu LEAD Network ise Türkiye’de özellikle perakende ve tüketim ürünleri sektörlerinde kadın yönetici sayısını artırmak ve geliştirmek için faaliyetlerini sürdürüyor. LEAD Network Türkiye, bu önemli konuyu “50=50 İçin El Ele” temasıyla düzenlenen “Liderlikte Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Konferansı”nda bir kez daha masaya yatırdı.
25.09.2023 Ekonomi
Deprem bölgesi için 109 milyon $ kredi
Deprem bölgesi için 109 milyon $ kredi Denizbank, 6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş depreminden etkilenen bölgelerde kalkınma sürecini desteklemek ve finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 109 milyon dolar taze kaynak temin ettiğini duyurdu.
21.09.2023 Ekonomi
Kadın girişimcilere 15.9 milyar TL kredi
Kadın girişimcilere 15.9 milyar TL kredi Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacısı olan ve Mart ayında yayımladığı “Kadının Güçlenmesi Bildirgesi” ile kadın işletmecilere 5 yıl içerisinde 100 milyar TL tutarında finansman desteği sağlayacağını taahhüt eden Türkiye İş Bankası, söz konusu desteği hızlı bir şekilde kadın girişimcilere ulaştırıyor.
20.09.2023 Ekonomi
Turkcell'in yeni Genel Müdürü Bülent Aksu oldu
Turkcell'in yeni Genel Müdürü Bülent Aksu oldu Olağan genel kurulu tamamlanan Turkcell'de üst yönetim belirlendi. Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Kazancı Turkcell'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu ise genel müdür pozisyonuna getirildi.
14.09.2023 Ekonomi
‘Yatırımcılar ekonomi politikasını onayladı’
‘Yatırımcılar ekonomi politikasını onayladı’ Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Bölgesel Başekonomisti Roger Kelly, yatırımcıların, Türkiye’de yeni ekonomi yönetiminin ortaya koyduğu politikayı onayladığını, piyasa göstergelerinin de bunu teyit ettiğini söyledi.
9.09.2023 Ekonomi
Deprem bölgesi için 108 milyon $ kaynak
Deprem bölgesi için 108 milyon $ kaynak Yapı Kredi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile deprem bölgesi için 108 milyon dolara kadar finansman anlaşması imzaladığını duyurdu.
12.08.2023 Ekonomi
1.3 trilyon TL’lik kaynak sağladı
1.3 trilyon TL’lik kaynak sağladı Türkiye İş Bankası, aktif büyüklüğünü Haziran 2023 itibarıyla yıl sonuna göre yüzde 38.2 artırarak 1.9 trilyon TL seviyesine yükseltti.
9.08.2023 Ekonomi
Deprem bölgesine destek için 109 milyon dolarlık kaynak
Deprem bölgesine destek için 109 milyon dolarlık kaynak İş Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile depremden etkilenen bölgeye yönlendirilmek üzere 109 milyon dolar tutarında kredi sözleşmesi imzaladı.
5.08.2023 Ekonomi
Güçlü finansman sağladı, yatırımda atağa kalkacak
Güçlü finansman sağladı, yatırımda atağa kalkacak Türkiye’nin uluslararası arenada ilişkileri geliştirdiği bir döneme girilirken, üst üste iki büyük finansmana imza atan Rönesans’ın Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, “Tecrübemizi, ülkemiz için seferber ediyoruz” diye konuştu.
2.08.2023 Ekonomi
Avrupa'nın 'en başarılı uzun vadeli finansman' ödülü Rönesans'ın
Avrupa'nın 'en başarılı uzun vadeli finansman' ödülü Rönesans'ın Rönesans Sağlık Yatırım, EBRD ile sağlık altyapı yatırımlarında kullanmaya yönelik 75 milyon euro uzun vadeli finansman anlaşmasıyla EMEA Finance Achievement Awards 2022'de 'En Başarılı Uzun Vadeli Finansman' ödülünün sahibi oldu.
14.07.2023 Milliyet Executive
Kadınlar iş fikirleriyle EXPO sahnesinde
Kadınlar iş fikirleriyle EXPO sahnesinde Avrupa ve Orta Asya’dan 23 kadın girişimci, gıda sektöründen tekstile, el sanatlarından çevrimiçi hizmetlere geniş bir yelpazede iş fikirlerini yatırımcılara sunmak üzere EXPO Capital Quest etkinliğinde İstanbul’da bir araya geldi.
10.07.2023 Gündem
‘Kadınlar için eşit oyun alanı yok’
‘Kadınlar için eşit oyun alanı yok’ BM Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Alia El-Yassir, kadın girişimcilerin çok fazla engellerle karşılaştıklarına dikkat çekerek, ‘Eşitlik fikrinden bahsediyorsak dışarıda, erkekler ve kadınlar için eşit bir oyun alanı bulunmuyor’ dedi.
10.07.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ebrd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.