Bakan Şimşek

Bakan Şimşek

Son dakika Bakan Şimşek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Şimşek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Şimşek haber sayfamızda...

Bakan Şimşek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.462 bakan şimşek haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek Konya'da sanayicilerle bir araya geldi
Bakan Şimşek Konya'da sanayicilerle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Konya'da Sanayicilerle bir araya geldi.
24.02.2024Gündem
Japonya ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yılı kutlandı
Japonya ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yılı kutlandıJaponya İmparatoru Naruhito’nun 64’üncü doğum günü ve Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yıl dönümü, Ankara’da verilen resepsiyon ile kutlandı.
23.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balıkesir'de Sarp ve Rümeysa ile dikkat çeken diyaloğu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balıkesir'de Sarp ve Rümeysa ile dikkat çeken diyaloğuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Balıkesir'deki temasları sürüyor. Erdoğan, Sarp ve Rümeysa ile ilgi çeken diyaloğu kameralara böyle yansıdı.
23.02.2024Gündem
Bakanlık açıkladı! Destek ödemeleri hesaplara yatıyor
Bakanlık açıkladı! Destek ödemeleri hesaplara yatıyorTarım ve Orman Bakanlığı, toplamda 50 milyon 900 bin TL tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı.
23.02.2024Gündem
Bakan Şimşek tarih verdi ve açıkladı! 'Son aşamaya gelindi'
Bakan Şimşek tarih verdi ve açıkladı! 'Son aşamaya gelindi' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Türkiye'yi ‘gri liste’den çıkarmak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız” dedi. Bakan Şimşek, "Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetim ile gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak." açıklamasında bulundu.
23.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Spekülasyonlara itibar etmeyin
Bakan Şimşek: Spekülasyonlara itibar etmeyinHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk şirketlerinin uluslararası piyasalarda sermaye benzeri kaynaklara rahat erişim sağladığını açıkladı. Bakan Şimşek "Dolaşıma kasıtlı olarak sunulan spekülasyonlara itibar etmeyiniz" dedi.
22.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek, sanayicilerle buluştu
Bakan Şimşek, sanayicilerle buluştuKayseri Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen istişare toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımıyla gerçekleştirildi. Sanayici ve iş insanlarından oluşan yaklaşık 600 kişilik bir kalabalığa hitap eden Bakan Şimşek, ekonomi politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
22.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek Kayseri'de temaslarda bulundu
Bakan Şimşek Kayseri'de temaslarda bulunduHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Kayseri'ye geldi.
21.02.2024Haberler
Bakan Şimşek Kayseri'de temaslarda bulundu
Bakan Şimşek Kayseri'de temaslarda bulunduHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Kayseri'ye geldi.
21.02.2024Gündem
Bakan Uraloğlu 'çalışmalar başladı' diyerek duyurdu! Filyos Limanı deniz taşımacılığına açılacak
Bakan Uraloğlu 'çalışmalar başladı' diyerek duyurdu! Filyos Limanı deniz taşımacılığına açılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Filyos Limanı’nın deniz taşımacılığına da açılması noktasında Enerji Bakanımızla birkaç hafta önce yerinde tespitleri yaptık. 2 yıllık bir periyot içerisinde inşallah orayı normal deniz ticaretine de, nakliyeye de özellikle Karabük’ün yükünü vereceği ve yoğun bir şekilde kullanacağı şekle getireceğiz.” dedi.
21.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Fiyat istikrarını merkeze alan programımızı kararlılıkla uyguluyoruz
Bakan Şimşek: Fiyat istikrarını merkeze alan programımızı kararlılıkla uyguluyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya üzerinden ekonomi programı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
21.02.2024Ekonomi
'500 milyon dolar tasarruf hedefliyoruz'
'500 milyon dolar tasarruf hedefliyoruz'Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ATM Merkezi (TAM) Projesi ile orta vadede 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.
21.02.2024Uzmanpara
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldıÜmraniye’de, Türk Eximbank yeni hizmet binası açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Ticaret Bakanı Bolat, “Eximbank’ın sermayesi Temmuz ayından bu yana 7 ay içerisinde üçüncü defa artırılmış oldu. Bugün biz iki müjdeyi birden yaşıyoruz. Hem yeni binaya geçiş, hem de Eximbank’ın sermayesi 11,8 milyar lira artırılarak 35 milyar 700 milyon liraya çıkarılmış oldu. Bu 11,8 milyar lira sermaye arttırmanın anlamı 120 milyar lira ilave kredi imkanı demektir. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.
21.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz
Bakan Şimşek: 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin ATM Merkezi Projesi TAM ile ilgili "Orta vadede 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
21.02.2024Ekonomi
Türkiye ve S. Arabistan için turizm, inşaat ve savunmada işbirliği fırsatı
Türkiye ve S. Arabistan için turizm, inşaat ve savunmada işbirliği fırsatıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Türkiye - Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, turizm, inşaat ve savunma sanayiinde iş birliği fırsatları olduğunu söyledi.
17.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, piyasanın 12 ay sonrası enflasyon beklentilerinin yüzde 37,8’e gerilediğini belirtti.
16.02.2024Uzmanpara
Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı
Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek enflasyon rakamları ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
16.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Geleneksel yöntemlerle enflasyon düşürülecek
Bakan Şimşek: Geleneksel yöntemlerle enflasyon düşürülecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul’da DEİK tarafından düzenlenen Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu'nda açıklamalarda bulundu.
16.02.2024Ekonomi
"Suudi Arabistan'ın çok iddialı turizm hedefleri var, Türkiye bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde yardımcı olabilir"
"Suudi Arabistan'ın çok iddialı turizm hedefleri var, Türkiye bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde yardımcı olabilir" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Suudi Arabistan'ın çok iddialı turizm hedefleri var, Türkiye bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde yardımcı olabilir. Türkiye'nin inşaat sektöründe çok muazzam birikimi var. Oradaki tesislerin yapılmasına, tesislerinin işletmesine katkıda bulunabiliriz. Oraya tur operatörlerimiz ile turist götürmeye de katkıda bulunabiliriz" dedi.
16.02.2024Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı düğmeye bastı: Kiracılara tebligatlar gitmeye başladı!
Hazine ve Maliye Bakanlığı düğmeye bastı: Kiracılara tebligatlar gitmeye başladı!Kira gelirleri mercek altına alındı. Kira gelirini beyan etmeyen veya kira geliri elde etme potansiyeline sahip konutlar için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıklamıştı. Konuyla ilgili vergi dairesinden kiracılara tebligatlar gitmeye başladı. İşte detaylar...
15.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten finansal okuryazarlık vurgusu
Bakan Şimşek'ten finansal okuryazarlık vurgusuHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Finansal okuryazarlık arttıkça, kaynaklarımız daha üretken alanlara yönelecek, sermaye piyasalarımızın derinliği ve etkinliği daha da artacaktır" dedi.
13.02.2024Ekonomi
Kira artışlarını durduracak üç formül!
Kira artışlarını durduracak üç formül!Kira fiyatlarında artışı durduracak 3 formül açıklandı. Peki yeni dönemde konut arzı nasıl artırılacak, vatandaşlara ödeme kolaylığı olacak mı? İşte detaylar...
13.02.2024Ekonomi
Dar gelirliye daha çok konut
Dar gelirliye daha çok konutHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artışlarının önüne geçmek için konut arzının ve dar gelirli vatandaşların konuta erişiminin artırılacağını bildirdi.
13.02.2024Ekonomi
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor: Limitler değişecek mi?
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor: Limitler değişecek mi?Merkez Bankası, kredi kartınlarına taksit ve kart limitleri konusunda yeni düzenleme sinyali verdi. Ekonomist Prof. Dr. Abdulkadir Develi ise CNN Türk yayınında kredi kartlarına Merkez Bankası tarafından getirilebilecek olası düzenlemeleri değerlendirdi.
12.02.2024Ekonomi
Murat Kurum: Metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtiler
Murat Kurum: Metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtilerAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe’de AK Parti SKM açılışına katıldı. Burada konuşan Kurum, “Onlar bizim ihalesini gerçekleştirdiğimiz metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtiler. Dünyada eşi benzeri yok." ifadelerini kullandı.
12.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Şimşek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.