Eğirdir Gölü

Eğirdir Gölü

Son dakika eğirdir gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eğirdir gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eğirdir gölü haber sayfamızda...

Eğirdir Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 176 egirdir golu haberi bulunmuştur.
Tandır dehşetinde şok sözler! 'Kendisi zorla ateş ettirdi'
Tandır dehşetinde şok sözler! 'Kendisi zorla ateş ettirdi' Isparta'da boşandıktan sonra dini nikahla birlikte yaşamaya devam ettiği Ramazan Yılmaz'ı (45) av tüfeğiyle vurarak öldürüp, cesedini tandırda yakan Emel Gür (41) hakkında hazırlanan iddianame, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle yargılanacak Emel Gür, iddianamede, Ramazan Yılmaz'ın şakağına av tüfeğini dayadığını ve kendisine de zorla ateş ettirdiğini öne sürdü.
8.10.2021Gündem
Eğirdir Gölü'nde kuruyan alanlarda yapılaşma skandalı
Eğirdir Gölü'nde kuruyan alanlarda yapılaşma skandalıTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü'nün 150 kilometrelik kıyı kesiminde; kuruyan doğal su aynası içinde tarım alanı, yol, barınak, villa, spor sahaları ve park gibi yapılaşmalarla işgallerin arttığını söyledi.
6.10.2021Haberler
Eğirdir Gölü'nde kuruyan alanlarda yapılaşma skandalı
Eğirdir Gölü'nde kuruyan alanlarda yapılaşma skandalıTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü'nün 150 kilometrelik kıyı kesiminde; kuruyan doğal su aynası içinde tarım alanı, yol, barınak, villa, spor sahaları ve park gibi yapılaşmalarla işgallerin arttığını söyledi.
6.10.2021Gündem
Sazlıklar büyümüyor kuşlar bile uçmuyor
Sazlıklar büyümüyor kuşlar bile uçmuyorDünyayı tehdit eden iklim değişikliği ve kuraklık, ülkemizi de endişe verici boyutta etkiliyor. Milliyet ekibi de kuruyan gölleri yerinde inceledi, tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su kaynağı olan Isparta’daki Eğirdir Gölü de kuraklıktan nasibini aldı. Bir zamanlar 7-8 metre olan gölün derinliği şimdilerde 1-2 metreye inmiş
3.10.2021Gündem
Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçları temiz çıktı
Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçları temiz çıktıIsparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddialarına ilişkin gölden alınan numune sonuçlarının temiz çıktığını duyurdu.
16.09.2021Haberler
Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçları temiz çıktı
Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçları temiz çıktıIsparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddialarına ilişkin gölden alınan numune sonuçlarının temiz çıktığını duyurdu.
16.09.2021Gündem
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdi
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdiKuruyan gölleri kurtarmak için çalışan DSİ Eğirdir Gölü’ne yıllık 67 milyon metreküplük su takviye etti. Manyas Gölü’ne tünelle yıllık 110 milyon metreküp su aktarılarak can verildi. Bafa Gölü’nü ise şişme bentle canlandırdı.
15.09.2021Gündem
Eğirdir Gölü'nü kirleten derin deşarj borusu kazıyla ortaya çıktı
Eğirdir Gölü'nü kirleten derin deşarj borusu kazıyla ortaya çıktıEğirdir Gölü'nde su yüzeyinde lağım suyu atıklarını görüntüleyen göl uzmanı Dr. Erol Kesici, şimdi de göle derin deşarj yapılan boruyu tespit etti. Altınkum ve İstasyon mahallelerinde toplanan atıkların terfi istasyonunda deşarj edildiğini belirten Dr. Kesici "Bu sabah yaptığımız incelemede, terfi istasyonuna yaklaşık 70 metre olan kısımdan göle doğru, kum altına döşenen borunun ağız kısmını kazarak belirledik. 30 yıldır zaman zaman bölgede yaşanan kötü kokuların sebebi de buymuş" dedi.
14.09.2021Gündem
Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karışmadığı bildirildi
Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karışmadığı bildirildiIsparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karışmadığını bildirdi.
13.09.2021Haberler
İnceleme başlatılmıştı! Sonuç belli oldu
İnceleme başlatılmıştı! Sonuç belli olduIsparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karışmadığını bildirdi.
13.09.2021Gündem
İki göl için daha tehlike çanları
İki göl için daha tehlike çanlarıKuraklık ve insan eliyle kirletilen göllere her gün yenileri ekleniyor. Koruma altında olan Bursa Uluabat Gölü ve Eğirdir Gölü bunlardan sadece ikisi. Gübre ve atık kaynaklı kirliliğin su seviyesini 1 m’nin altına indirdiği Uluabat için uzmanlar, acil önlem çağrısı yaptı. İçine döşenmiş lağım borularından birinin patladığı Eğirdir Gölü’nün yüzeyini atıklar kapladı. Görülmemiş kirliliğin yaşandığı Eğirdir için Dr. Kesici ‘İnsanlık dışı manzara. Bırakın içmeyi, parmağınızı dahi sokmayın’ diyor.
13.09.2021Gündem
Su krizinde göç etkisi!
Su krizinde göç etkisi!Kuraklık yüzünden ülke genelindeki nehirlerin neredeyse tamamında suyun akış hızı yüzde 70’lere varan oranda düştü. Göllerin ise yüzde 60’ı kurudu. Uzmanlar yakın gelecekte su krizi yüzünden kitlesel göçler yaşanacağı uyarısında bulundular
26.08.2021Gündem
Eğirdir Gölü'nde çekilme 50 metreyi aştı
Eğirdir Gölü'nde çekilme 50 metreyi aştıIspartada çok şiddetli kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olan Eğirdir Gölü'ndeki çekilmeler, 50 metreyi aştı ve iskeleler havada kaldı. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Doktor Erol Kesici, göl çevresindeki çok sayıda ev ve bahçeye yasalara aykırı su motoru ve borularla su çekilmesini görüntüledi.
22.08.2021Gündem
İhtiyaç kredisiyle başladı! Ayda 100 bin lira kazanıyor
İhtiyaç kredisiyle başladı! Ayda 100 bin lira kazanıyorTunceli'de yaşayan Onur Demir (22) Keban Baraj Gölü üzerinde yaşadığı teknede, dünyanın en kaliteli tatlı su ıstakozları arasında gösterilen kerevit avlayarak ayda yaklaşık 100 bin TL kazanıyor.
16.08.2021Haberler
Gece göle girdi, hayatını kaybetti
Gece göle girdi, hayatını kaybettiIsparta'nın Eğirdir ilçesinde bungalov evlere ailesiyle konaklamak Halime Elma gece saat 03.00 sıralarında girdiği gölde boğuldu.
9.06.2021Gündem
Parkta antrenörle tanıştı, hayatı değişti
Parkta antrenörle tanıştı, hayatı değiştiIsparta'da, doğuştan bedensel engelli Ümit Kayadaş'ın (18) hayatı, 5 yıl önce parkta babasıyla oynarken, yüzme antrenörü İbrahim Kaç ile tanışması sonrası değişti. Kaç'ın desteğiyle yüzme sporuna yönelen Kayadaş, 5 yılda 14 kez Türkiye birincisi oldu.
20.05.2021Yaşam
Isparta'da kayıp olarak aranan kadın, göl kıyısında ölü bulundu
Isparta'da kayıp olarak aranan kadın, göl kıyısında ölü bulunduIsparta'nın Yalvaç ilçesinde 17 gündür kayıp olarak aranan kadın, Eğirdir Gölü kıyısında ölü bulundu.
22.03.2021Haberler
17 gündür aranıyordu... Acı haber geldi
17 gündür aranıyordu... Acı haber geldiIsparta'nın Yalvaç ilçesinde 17 gündür kayıp olarak aranan kadın, Eğirdir Gölü kıyısında ölü bulundu.
22.03.2021Gündem
Eğirdir Gölü, 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildi
Eğirdir Gölü, 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildiIsparta'nın dört ilçesinin sınırları içinde bulunan ve göl yüzeyi 520 kilometrekareden 410 kilometrekareye, ortalama su seviyesi 16 metreden 6 metreye kadar gerileyen Eğirdir Gölü ile Gölcük Krater Gölü, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildi.
6.01.2021Tatil
Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyor
Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyorAŞIRI kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazı mevkiindeki 1.8 km'lik genişlik, kuruyan alanlar nedeniyle 1.2 km'ye düştü.Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, böyle giderse gölün bu kısmının tamamıyla kuruyacağı ve Eğirdir'in iki göl haline dönüşeceği uyarısında bulundu.
5.12.2020Haberler
İkiye bölündü! Büyük tehlike...
İkiye bölündü! Büyük tehlike...Aşırı kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazının 1.8 kilometre olan genişliği, kuraklık nedeniyle 1.2 kilometreye düştü. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, "Böyle giderse gölün bu kısmı tamamıyla kuruyacak ve Eğirdir iki göl haline dönüşecek" uyarısında bulundu.
5.12.2020Gündem
Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyor
Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyor Aşırı kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazının 1.8 kilometre olan genişliği, kuraklık nedeniyle 1.2 kilometreye düştü. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, "Böyle giderse gölün bu kısmı tamamıyla kuruyacak ve Eğirdir iki göl haline dönüşecek" uyarısında bulundu.
5.12.2020Gündem
Eğirdir ve Beyşehir'de 'dip suyu' alarmı
Eğirdir ve Beyşehir'de 'dip suyu' alarmıEğirdir ve Beyşehir göllerinde son iki ayda yapılan araştırmada, su seviyelerindeki azalmanın devam ettiği, yağış olmaması nedeniyle de birçok yerde gölün dip kısmının görünür hale geldiği belirlendi. Dipteki kirlilikle birlikte, sağlık bakımından tehlikeli su yosunlarının göl yüzeyinde suyu yeşile boyayan koloniler oluşturduğu görüldü.
18.11.2020Gündem
Eğirdir'de sular çekildi, ortaya çıkanlar inanılmaz!
Eğirdir'de sular çekildi, ortaya çıkanlar inanılmaz!Eğirdir Gölü'nün su seviyesinin, aşırı su alımları nedeniyle son 3 yılda ortalama 4 metreye kadar düşmesi, kıyılarında 10-120 metreye ulaşan kuruyan alanlar oluşumu nedeniyle, bazı kesimlerde milyonlarca yıl önce meydana gelen ve gölün çanak yapısını oluşturan tektonik kayaçlar ve fosil yapılar ortaya çıktı.
1.11.2020Gündem
Eğirdir'de sular çekildi, fosil adacıklar oluştu!
Eğirdir'de sular çekildi, fosil adacıklar oluştu!Eğirdir Gölü'nün su seviyesinin, aşırı su alımları nedeniyle son 3 yılda ortalama 4 metreye kadar düşmesi, kıyılarında 10-120 metreye ulaşan kuruyan alanlar oluşumu nedeniyle, bazı kesimlerde milyonlarca yıl önce meydana gelen ve gölün çanak yapısını oluşturan tektonik kayaçlar ve fosil yapılar ortaya çıktı.
1.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ıspartaeğirdir gölügölkuraklıkeğirdir

Eğirdir Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.