İçme Suyu

İçme Suyu

Son dakika içme suyu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan içme suyu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan içme suyu haber sayfamızda...

İçme Suyu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.048 icme suyu haberi bulunmuştur.
Deniz Suyu Neden Tuzludur? Yanlışlıkla Yutunca Ne Olur?
Deniz Suyu Neden Tuzludur? Yanlışlıkla Yutunca Ne Olur?Okyanus ve denizlerin tuzlu olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Dünya üzerindeki bazı sular tatlıyken bazı sular ise tuzludur. Bu nedenle de pek çok kişi denizlerin neden tuzlu olduğunu merak edip araştırıyor. Deniz suyu neden tuzludur tüm detayları ile sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim
Difenbahya Bakımı: Difenbahya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ve Çoğaltılır?
Difenbahya Bakımı: Difenbahya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ve Çoğaltılır?Difenbahya çiçeği tropikal bir bitkidir. Genellikle evlerde süs bitkisi olarak tercih edilir. Ağlayan çiçek olarak da bilinir. Difenbahya çiçeğinin anavatanı Meksika, Güney Amerika ve Batı Hint Adaları’dır. İri, uzun ve gösterişli yapraklara sahiptir. Her iklimde yaşamayı sever ve neredeyse hiç toprak ayırt etmez. Ancak difenbahya çiçeğinin bakımı ve çoğaltılması ile ilgili bilenmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Difenbahya çiçeği nasıl çoğaltılır? ‘Difenbahya Bakımı’ içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Dış Mekan
Mersin'deki Aksıfat Barajı'nın yapımı sürüyor
Mersin'deki Aksıfat Barajı'nın yapımı sürüyorDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Mersin'de sulama, içme suyu ve enerji üretimi amacıyla inşa edilen Aksıfat Barajı'nın tamamlanmasıyla 82 bin 149 dekar arazinin sulanacağını bildirdi.
18.10.2021Ekonomi
Son dakika... Göllerde 'çürüme' felaketi! Üç göl için özel uyarı
Son dakika... Göllerde 'çürüme' felaketi! Üç göl için özel uyarıTürkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı ve emekli öğretim üyesi Dr. Erol Kesici, 2009 yılında Türkiye'nin en önemli 8 doğal tatlı su gölünde yaptıkları su analizlerinde tespit ettikleri zehir etkili siyonobakteri türlerin, bu yıl alınan numunelerde 3-4 kat artış gösterdiğine dikkat çekti.
18.10.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu İş Makinaları Teslim Töreninde konuştu
İçişleri Bakanı Soylu İş Makinaları Teslim Töreninde konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'ye yapılan yatırımlarla ilgili, "Tunceli’ye 1 kilometre, 100 kilometre ve 1000 kilometre yol yapmak, içme suyu getirmek bizim onurumuzdur. Tunceli’de şu anda 3 milyar 699 milyon devam eden yatırım var. Bunların haricinde bir takım atacağımız adımlar da var. Bu şu demektir, bir taraftan ihracatımız yükseliyor bir taraftan kamu yatırımları şehirlerimizin hayatının olağan akışının aynı şekilde devam edebilmesine ve gelişmelerin yansıtabilmesine devam ediyor." dedi.
17.10.2021Haberler
İçişleri Bakanı Soylu İş Makinaları Teslim Töreninde konuştu
İçişleri Bakanı Soylu İş Makinaları Teslim Töreninde konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'ye yapılan yatırımlarla ilgili, "Tunceli’ye 1 kilometre, 100 kilometre ve 1000 kilometre yol yapmak, içme suyu getirmek bizim onurumuzdur. Tunceli’de şu anda 3 milyar 699 milyon devam eden yatırım var. Bunların haricinde bir takım atacağımız adımlar da var. Bu şu demektir, bir taraftan ihracatımız yükseliyor bir taraftan kamu yatırımları şehirlerimizin hayatının olağan akışının aynı şekilde devam edebilmesine ve gelişmelerin yansıtabilmesine devam ediyor." dedi.
17.10.2021Gündem
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...Meclis’in açıklayacağı iklim raporunu Milliyet’e değerlendiren Eroğlu, “İklim yatırımları koruyucu hekimlik görevi görmekte. Su kesintisi yaşanmadı. Kesinti olsaydı salgının boyutu çok kötü olurdu” dedi.
17.10.2021Gündem
2 yıl sonra hayal gerçek oldu! İlk su verildi...
2 yıl sonra hayal gerçek oldu! İlk su verildi...Bolu'nun musluklarından kaynak suyu akması amacıyla projesi 2 yıl önce başlatılan Karadere İçme Suyu Tesislerinden, kente deneme suyu verildi.
15.10.2021Ekonomi
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazır
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçesi'nde bütçe giderlerinin 1 trilyon 750 milyar 957 milyon lira, bütçe gelirlerinin 1 trilyon 472 milyar 583 milyon lira ve bütçe açığının 278 milyar 374 milyon lira olarak öngörüldüğünü bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
Milas’ı fırtına vurdu!
Milas’ı fırtına vurdu!Milas’ta etkili olan yoğun sağanak yağış ve saatte 70 kilometre hızda esen fırtınadan dolayı bazı evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi.
15.10.2021Ege
Bakan Pakdemirli, Mersin'de Pamukluk Barajı Su Tutma Programı'na katıldı
Bakan Pakdemirli, Mersin'de Pamukluk Barajı Su Tutma Programı'na katıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Pamukluk Barajı'nda ilk su tutma işleminin gerçekleştiğini belirterek, "Barajla içme suyu, sulama ve enerji faydalarının yanı sıra 180 bin dekar alan sulanacak, 130 milyon metreküp içme suyu temin edilecek." dedi.
14.10.2021Ekonomi
Demirci’ye dev projede ilk kazma çok yakında
Demirci’ye dev projede ilk kazma çok yakındaManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 95 milyon lira yatırım bedeli ile Demirci ilçesinde hayata geçireceği; 40 bin kişiye hitap edecek atıksu arıtma tesisi, 85 kilometrelik içme suyu hattı, 80 kilometrelik kanalizasyon hattı ile dört adet içme suyu deposu yatırımı için yüklenici firmaya yer teslimini yaptı.
11.10.2021Ege
İyi yaşam için karbon ayak izine dikkat
İyi yaşam için karbon ayak izine dikkatSon yıllarda artan dünya nüfusu, tüketim çılgınlığı ve küresel ısınma sebebiyle daha da dikkat etmemiz gereken karbon ayak izimizi azaltmak için yapabileceklerimizi WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli’den dinledik
10.10.2021Pazar
Kuraklık stresi altındaki Türkiye yer altı barajlarını artırıyor
Kuraklık stresi altındaki Türkiye yer altı barajlarını artırıyorYarı kurak iklim kuşağında yer alan ve kullanılabilir su miktarı açısından stres altında olan Türkiye, kuraklaşan iklim ve artan nüfusa bağlı olarak önemi gittikçe artan su kaynaklarının verimli kullanılması için yer altı barajlarının sayısını artırıyor.
9.10.2021Ekonomi
Ömerli Barajı'nın çevresi çöplüğe döndü köylüler durumdan şikayetçi
Ömerli Barajı'nın çevresi çöplüğe döndü köylüler durumdan şikayetçiİstanbul'un su ihtiyacının karşılandığı barajlardan biri olan Ömerli Baraj Gölü'nün etrafı piknikçilerin bıraktığı atıklarla çöplüğe döndü. Pet ve cam şişeler, plastik kaplar ve yiyecek atıklarıyla dolan baraj gölü kıyısındaki görüntü köylülerin tepkisini çekiyor.
9.10.2021Gündem
Sazlıktan havalanan kuşlar mazide kaldı
Sazlıktan havalanan kuşlar mazide kaldı200 tür kuş ve sayısız bitki türüyle cennetten bir parça olan Seyfe, gölü besleyen su kaynaklarının kesilmesi ve tarımda kullanmak amacıyla yer altı sularının alınmasıyla hızla çölleşiyor...
8.10.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
Suda ülke tarifesi uygulaması geliyor
Suda ülke tarifesi uygulaması geliyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, içme suyu fiyatlandırma esaslarının ülke genelinde belirlenmesi için çalışma yapacaklarını belirterek, “Su Kanunu’nu da TBMM’ye sunmak istiyoruz” dedi.
5.10.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruz
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Su Kanunu'nun taslak metnini, Su Şurası kapsamında yeniden gözden geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğimiz Su Şurası Sonuç Belgesi ile birlikte Su Kanunu'nu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) getirmek istiyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
Herkesi zehirleyen hata! Çöpe atılan ilaçlar soframıza kadar geliyor
Herkesi zehirleyen hata! Çöpe atılan ilaçlar soframıza kadar geliyorİlaç israfı, Türkiye’de özellikle son yıllarda ciddi boyutlara ulaştı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı araştırmalar da bu gerçeği gözler önüne seriyor. En korkutucu olan tablo, çöpe attığımız ilaçların yediğimize, içtiğimize karışarak sağlığımızı tehdit etmesi! Sadece sağlık sektörünü değil, hayatımızdaki pek çok alanı etkileyen ilaç israfının altında yatan bilinçsiz ilaç kullanıma karşı uzmanların önemli tavsiyeleri var...
16.10.2021Gündem
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. S harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
2.10.2021Bebek
Su Şurası'nın gündemi 'kayıp kaçak' olacak
Su Şurası'nın gündemi 'kayıp kaçak' olacakTarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ve su yönetim politikasının belirlenmesi hedeflenen 1. Su Şurası'nda, suda kayıp kaçak oranları önemli gündem maddesi olacak.
2.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
Kantinlerde yeni dönem! Okul Gıdası logosuz ürünler artık yasak ama...
Kantinlerde yeni dönem! Okul Gıdası logosuz ürünler artık yasak ama...Öğrencilerin sağlıklı beslenebilmesi amacıyla okul kantinlerinde satılan gıdalara, 'Okul Gıdası' logosu zorunluluğu getirildi. Okulların açılmasıyla uygulama başladı ancak pratikte henüz başarılı olunamadı. Kantinlerde hâlâ logosuz ürünler satılmaya devam ediyor. Peki yaşanan aksamanın sebebi ne? Neden kararın hayata geçirilmesinde sorunlar yaşanıyor? Listedeki ürünleri tek tek sayan uzmanlar ve sektör temsilcileri, dikkat çeken tespitlerde bulundu.
16.10.2021Gündem
Başkana hizmet teşekkürü
Başkana hizmet teşekkürüNazilli’nin Pirlibey ve Hamzallı mahalleleri arasındaki yolun yapımını tamamlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, sürücüler için konforlu ve güvenli bir yol inşa etti.
28.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

BarajtbmmegeTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirlisulama

İçme Suyu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.