Eğitim Sen

Eğitim Sen

Son dakika eğitim sen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eğitim sen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eğitim sen haber sayfamızda...

Eğitim Sen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.057 eğitim sen haberi bulunmuştur.
Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşılamadı
Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşılamadıAK Parti, öğretmenliği kariyer haline getiren 12 maddelik Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin yasa teklifini, TBMM Başkanlığı’na sundu.
2.01.2022Gündem
Velilerden darp iddiasında bulunulan öğretmene destek açıklaması
Velilerden darp iddiasında bulunulan öğretmene destek açıklamasıİzmir'in Buca ilçesinde ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi A.M.'yi darp ettiği ileri iddiasıyla hakkında şikayette bulunulan öğretmen F.M.O.'ya diğer veliler sahip çıktı. Okulun önünde toplanan veliler adına konuşan Ceren Binler, öğretmen F.M.O.'nun yanında olduklarını belirterek "Nadide bir eğitimci olan öğretmenimiz, bu zamana kadar bir karıncayı incitmemiştir ki; bir çocuğa bunu yapsın. Öğretmenimize iftira atılmıştır" dedi.
27.12.2021Gündem
‘Öğretmenlik Meslek Kanunu taslak olarak görüşülsün’
‘Öğretmenlik Meslek Kanunu taslak olarak görüşülsün’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in önceki gün bütçe görüşmelerinde 2022’de 3 bin anaokulunu ve 40 bin yeni anasınıfını hizmete açacaklarını, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu bu ay içerisinde TBMM’ye getireceklerini belirtmesi üzerine sendikalar bu konularla ilgili önerilerde bulundu.
14.12.2021Gündem
'Okul öncesi din eğitimi’ kararına tepki
'Okul öncesi din eğitimi’ kararına tepkiMilli Eğitim Şûrası’nın son gününde Eğitim-Bir-Sen’in Şûra Başkanlık Divanı’na sunduğu “Okul öncesi öğretim programında çocuğun gelişim düzeyi dikkate alınarak din, ahlak ve değerler eğitimi yer almalıdır” maddesinin kabul edilmesine sendikalar tepki gösteriyor.
5.12.2021Gündem
Maaş sevindirdi sınav düşündürdü
Maaş sevindirdi sınav düşündürdüMilli Eğitim Şûrası’nda Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun Meclis’e sunulacağı ve maaş artırımına gidileceğinin açıklanması olumlu karşılanırken, sınava tabi tutularak öğretmenlere farklı unvanların verileceğinin belirtilmesi tepki çekti.
3.12.2021Eğitim
Öğretmen anketinden çıkan çarpıcı sonuç: Saygınlıklarını geri istiyorlar!
Öğretmen anketinden çıkan çarpıcı sonuç: Saygınlıklarını geri istiyorlar!Her 24 Kasım’da büyük övgülerle anılan öğretmenler, pek çok sorunla boğuşuyor. Yüzde 88’i mesleklerinin saygınlığını yitirdiğini düşünüyor. Yüzde 75’i mesleki tükenmişlik yaşıyor; yüzde 82,6’sının borcu var. Çözüm için Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılmasını istiyorlar.
24.11.2021Eğitim
Öğretmene hediye alan tahtaya! Bakanlık 'dur' dedi
Öğretmene hediye alan tahtaya! Bakanlık 'dur' dediMEB’in, 24 Kasım vesilesiyle öğretmenlere “hediye kabul etmeyin” uyarısında bulunması tartışmalara neden oldu. Kimi öğretmenler uyarıyı haklı buluyor kimi de bir hediyenin çok görülmemesini istiyor. Sendikalara göre uyarının sebebi bazı velilerin öğretmenlere pahalı hediyeler alması.
19.11.2021Eğitim
Oğlunu dövdüğünü öne sürdüğü öğretmene kafa attı
Oğlunu dövdüğünü öne sürdüğü öğretmene kafa attıDiyarbakır’da A.B., ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki oğlu Y.E.O.’ye şiddet uyguladığını öne sürdüğü öğretmeni A.B.’ye gittiği okulda çıkan tartışmada kafa attı. Taraflar karşılıklı şikayetçi olurken, Eğitim Bir-Sen, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen ortak basın açıklaması yaparak olayı kınadı.
27.10.2021Haberler
Oğlunu dövdüğünü öne sürdüğü öğretmene kafa attı
Oğlunu dövdüğünü öne sürdüğü öğretmene kafa attıDiyarbakır’da A.B., ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki oğlu Y.E.O.’ye şiddet uyguladığını öne sürdüğü öğretmeni A.B.’ye gittiği okulda çıkan tartışmada kafa attı. Taraflar karşılıklı şikayetçi olurken, Eğitim Bir-Sen, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen ortak basın açıklaması yaparak olayı kınadı.
27.10.2021Gündem
Üniversite yerleşkesinde ücretli HGS dönemi! Geçiş 100 lira
Üniversite yerleşkesinde ücretli HGS dönemi! Geçiş 100 liraEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi, Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahlarını turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayırdı.
8.10.2021Ekonomi
‘Okulların ihtiyaçları ivedilikle karşılanmalı’
‘Okulların ihtiyaçları ivedilikle karşılanmalı’Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla ve Atilla Olçum, üyeleriyle bir araya gelerek eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
1.10.2021Eğitim
Kemalpaşa’da 'kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiası
Kemalpaşa’da 'kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiasıArtvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede girdiği sınıfta ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek kovduğu öne sürüldü. Kaymakam Saygın, iddialara ilişkin açıklama yapmazken, Kemalpaşa Eğitim-Sen de yaşananlara tepki gösterdi. Konuyla ilgili Artvin Valiliği'nden de yazılı açıklama yapıldı.
30.09.2021Gündem
Okullarda vaka sayıları artıyor
Okullarda vaka sayıları artıyorEğitim Sen, üyelerinden aldığı bilgiler çerçevesinde, okullardaki pozitif ve temaslı öğrenci sayılarıyla ilgili rakamları paylaştı. Buna göre okullarda temaslı ve pozitif öğretmen sayısı 522, öğrenci sayısı 5 bin 305, personel sayısı 15 oldu.
28.09.2021Eğitim
Öğretmene şiddet artıyor
Öğretmene şiddet artıyorOkullarda yüz yüze eğitimin başlamasının ardından Türkiye’nin farklı illerinden öğretmenlere yönelik şiddet haberleri de gelmeye başladı.
23.09.2021Eğitim
Doçentlik başvurusuna 900 TL istenmesine tepki
Doçentlik başvurusuna 900 TL istenmesine tepkiDoçentlik başvuruları 20 Eylül’de başlıyor. Süreci yürüten Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) tüm belgelerin online olarak yüklendiği başvurular için adaylardan 900 TL talep ediyor.
17.09.2021Eğitim
‘Dersler her yerde 30 dakika olsun’
‘Dersler her yerde 30 dakika olsun’Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı yüz yüze eğitime geçerken yayınladığı rehber ile okullarda ders sürelerinin sınıf boyutları ve öğrenci sayısı dikkate alınarak 40 dakikayı geçmeyecek şekilde planlanması gerektiğini belirtti. Dersler, birçok ilde 40 dakika olarak planlansa da bazı iller bu süreyi 30-35 dakikaya çekti. Sendikalar ise MEB’in genel bir karar alarak Türkiye genelinde derslerin 30 dakika olarak belirlemesini talep ediyorlar.
11.09.2021Eğitim
Okulların tam zamanlı açılmasına destek % 58
Okulların tam zamanlı açılmasına destek % 58Türk Eğitim Sen, 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların açılmasına yönelik öğretmen, veli, eğitim yöneticisi, müfettiş ve eğitim çalışanları gibi eğitimin paydaşlarının görüşlerine başvurdu. 43 bin 335 kişinin katıldığı ankette, katılımcıların yüzde 58’i okulların tam zamanlı açılmasına destek verirken, yüzde 11’i okulların açılmasına karşı olduğunu, online eğitime devam edilmesi gerektiğini, yüzde 31’i ise hibrit modelle okulların açılması gerektiği yönünde görüş belirtti.
2.09.2021Eğitim
Öğretmenlere PCR testi tartışması
Öğretmenlere PCR testi tartışmasıOkullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitim başlıyor. MEB, iki doz aşısını olmayan öğretmenlerden haftada 2 kez PCR testi isteneceğini açıkladı. Öğretmenler başta olmak üzere eğitim sendikaları kararın uygulanacak olmasına tepki gösteriyor.
27.08.2021Eğitim
Test zorunluluğu 6 Eylül’de başlıyor
Test zorunluluğu 6 Eylül’de başlıyorGenelgeye göre, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinlikler ile özel araç hariç şehirler arası yolculuklar için PCR testi istenecek. Vali ve kaymakamlar diğer toplu etkinlik ve faaliyetler için de test zorunluluğu getirebilecek
21.08.2021Gündem
‘Gerekirse bahçelerde çadır kurulsun’
‘Gerekirse bahçelerde çadır kurulsun’Türk Tabipleri Birliği (TTB), aralarında Eğitim Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Öğrenci Veli Derneği, Eğit Der, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneği’nin bulunduğu eğitim sendikaları ve derneklerin katılımıyla “Tam zamanlı yüz yüze eğitim şart” başlığında dün bir toplantı düzenledi.
14.08.2021Gündem
Son dakika... Okullar 6 Eylül’de açılır mı? Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Okullar 6 Eylül’de açılır mı? Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklamasıGelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulları 6 Eylül’de yüz yüze olacak şekilde açmayı planladıklarını belirtmesinin ardından milyonlarca velinin gözü koronavirüs vaka sayılarındaki artışa çevrildi. Peki okullar 6 Eylül tarihinde yüz yüze eğitime başlayabilecek mi, anaokulları ile ilkokul birinci sınıfların durumu ne olacak? İşte merak edilen son dakika haberinin tüm detayları...
26.07.2021Gündem
Okullar 6 Eylül’de açılabilir mi?
Okullar 6 Eylül’de açılabilir mi?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulları 6 Eylül’de yüz yüze olacak şekilde açmayı planladıklarını belirtmişti.
26.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusu
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusuMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2023 eğitim vizyonu, bu ülkenin birlikte, el ele, iş birliği içerisinde, ayırmadan, kayırmadan, bütün evlatlarını evladımız bilerek nasıl bir yolculuk yapmamız gerektiğine dair bir hikayeyi içinde barındırır." dedi.
14.07.2021Siyaset
2. Maarif Kongresi toplanıyor
2. Maarif Kongresi toplanıyorİlki, Kurtuluş Savaşı sırasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1921’de toplanan 1. Maarif Kongresi’nin ikincisi Türk Eğitim Sen tarafından 100 yıl sonra Ankara’da düzenleniyor.
14.07.2021Eğitim
Okullarda temizlik ve güvenlik ne olacak?
Okullarda temizlik ve güvenlik ne olacak?Okullar, 2 Temmuz’a kadar açık kalacak, 5 Temmuz’dan sonra da telafi eğitimleri başlayacak.
23.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Eğitim Sen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.