Eğitim Sen

Eğitim Sen

Son dakika eğitim sen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eğitim sen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eğitim sen haber sayfamızda...

Eğitim Sen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.798 eğitim sen haberi bulunmuştur.
Aksaklıklara karşı önlem
Aksaklıklara karşı önlem Milli Eğitim Bakanlığı velilerin okul müdürü ve öğretmen görüşmelerini dijital ortama taşıyan “Okul randevu sistemi”ni hayata geçirdi.
26.03.2024 Eğitim
Eğitimde 5+3+4 geri mi geliyor?
Eğitimde 5+3+4 geri mi geliyor? Okullarda 12 yıllık zorunlu eğitim, 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren 4+4+4 eğitim sistemiyle devam ediyor.
27.02.2024 Eğitim
Okul servisi kontrol etmeyecekler
Okul servisi kontrol etmeyecekler Eğitim Sen, üye öğretmenlerinin okul servis araçlarının plakalarının not edilmesi, aracın kontrol edilmesi, öğrencilerin servisten inmesi ve binmesine nezaret etme ve aracın gelmesine kadar geçen sürede öğrencilerle beraber beklenmesi gibi okul idarelerince verilen görevleri yapmama kararı aldığını açıkladı...
20.02.2024 Eğitim
‘Atamalar mevzuata göre yürütülmeli’
‘Atamalar mevzuata göre yürütülmeli’ EĞİTİM SERVİSİ - Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Proje okullarına yönetici ve öğretmen görevlendirmelerinde yeni bir yönetmelik çıkarılacak” ifadesini önemsediklerini belirterek şunları dedi: “Adeta ‘kafama göre yönetici ve öğretmen atarım’ projesine dönüşmüş olan aymazlığa son verilmeli, bu okullara atamaları da MEB’e bağlı diğer tüm okullarımız gibi ilgili mevzuata göre yürütülmeli...
19.02.2024 Eğitim
Ek ders ücreti için 157 bin imza
Ek ders ücreti için 157 bin imza  Türk Eğitim Sen, ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırılması için topladıkları 157 bin imzayı Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etti.
11.02.2024 Eğitim
Kocaeli'de okul basan veliler öğretmenleri dövdü
Kocaeli'de okul basan veliler öğretmenleri dövdü Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu’nda görevli 2 öğretmen, bir öğrencinin aile bireyleri tarafından darbedildi.
29.12.2023 Gündem
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntülerle ilgili öğretmenin cezası belli oldu
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntülerle ilgili öğretmenin cezası belli oldu Afyonkarahisar’da Atatürk İlkokulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında sunulan gösteride, dikkat eksikliği olan öğrencisini gösteri grubundan çıkarıp köşede bekleten öğretmenle ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü kararını verdi.
22.11.2023 Gündem
Provada da aynı anlar! Tepki çeken 29 Ekim gösterisinden yeni görüntü
Provada da aynı anlar! Tepki çeken 29 Ekim gösterisinden yeni görüntü 29 Ekim gösterisinde bir öğrenciye yapılan muameleyle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Bu kez provada öğretmeni tarafından dışlanan çocuğun görüntüleri vicdanları sızlattı. O sırada velilerin öğretmeni tebrik etmesi ise tartışılan başka bir konu oldu. Öte yandan kenara çekilen çocuğun babası da açıklamalarda bulundu.
31.10.2023 Gündem
‘Anadilde eğitimi tartışıyoruz’
‘Anadilde eğitimi tartışıyoruz’ Eğitim-Sen Başkanı ile görüşen Kılıçdaroğlu, eğitimdeki sorunlara dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, anadilde eğitim konusuna da değinerek “Alanında uzman eğitimcilerle dünya uygulamalarını dikkate alarak aramızda tartışıyoruz” dedi.
5.10.2023 Gündem
Okul bahçesinde dehşet saçmıştı! 4 öğretmeni darbeden şüpheli tutuklandı
Okul bahçesinde dehşet saçmıştı! 4 öğretmeni darbeden şüpheli tutuklandı Eskişehir’de bahçesine girdiği bir ilkokulda görev yapan 4 öğretmeni darbederek, çakıyla tehdit ettiği iddia edilen Özkan Kekeç (25), tutuklandı.
28.09.2023 Gündem
Kayıtlar artık otomatik olacak
Kayıtlar artık otomatik olacak Okula kayıt sürecinde birçok velinin başvurduğu ‘adres taşıma’, sınıf ve öğretmen seçimi, karşılığında da ‘bağış’ adı altında para istenmesi üzerine MEB harekete geçti. Buna göre, kayıtlar artık otomatik yapılacak. Kararı destekleyen de var, çözüm olmayacağını söyleyen de.
26.09.2023 Eğitim
1 milyar insan ölebilir
1 milyar insan ölebilir Küresel ısınma tüm dünyanın ortak sorunu. Karbon emisyonu ise bunu hızlandıran en büyük etken. Şu anki bin ton karbon emisyonu, gelecekte 1 insanın hayatını etkiliyor. Yüzyılın sonunda 1 milyar insan ölebilir.
8.09.2023 Gündem
Öğretmenlere yeni tayin umudu doğdu
Öğretmenlere yeni tayin umudu doğdu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2023 yılı öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değişikliği işlemleri, 2 Ağustos’ta tamamlandı.
11.08.2023 Eğitim
Öğretmenlik Kanunu’nda gözler MEB’e çevrildi
Öğretmenlik Kanunu’nda gözler MEB’e çevrildi Anayasa Mahkemesi (AYM) önceki gün Genel Kurul gündemine aldığı 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndaki aday öğretmenlik ile meslekte kariyer basamaklarında ilerlemeye ilişkin usul ve esasların yönetmelikle düzenlenmesini içeren bazı hükümlerin iptaline karar verdi. Yüksek Mahkeme’nin kararının ardından eğitim sendikaları Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kanunla ilgili harekete geçmesini bekliyorlar.
15.07.2023 Gündem
'Yumurta' davası AYM'den döndü; 9 yıl sonra yeniden öğretmen
'Yumurta' davası AYM'den döndü; 9 yıl sonra yeniden öğretmen Trabzon'da 10 yıl önce başbakanın konvoyuna yumurta attığı iddiasıyla yargılanıp, meslekten ihraç edilen öğretmen Seçil Esmanur Erdem (51), Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. Delillerin somut olmadığını ve adil yargılanma kapsamında gerekçeli karar hakkının ihlal edildiğini belirten AYM'nin kararı sonrası yeniden yargılanan Erdem, haklı bulundu. Erdem, 9 yıllık hukuk mücadelesinin ardından yeniden mesleğine döndü.
6.07.2023 Gündem
Meclis’in eğitimci adayları
Meclis’in eğitimci adayları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapacak 600 milletvekilinden biri olmak için çalışan adayların arasında 251 öğretmen, 152 eğitimci, 119 akademisyen bulunuyor.
5.05.2023 Eğitim
Köy Enstitüleri’ne saygı günleri
Köy Enstitüleri’ne saygı günleri Başkent Ankara’da bu hafta sonu Köy Enstitüleri’nin Türkiye’ye sosyal, politik ve kültürel yansımalarını gündeme taşıyacak, iki günlük özel bir etkinlik düzenleniyor.
14.04.2023 Kültür Sanat
Ankara'da 6 okula tahliye kararı!
Ankara'da 6 okula tahliye kararı! Ankara Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentteki okulların güvenliğine ilişkin çalışma başlattı. Yapılan ilk tespitlerin ardından kentteki 6 okulla ilgili tahliye kararı alındı.
8.03.2023 Gündem
Ankara'da okullar mercek altında! 6 tahliye kararı alındı
Ankara'da okullar mercek altında! 6 tahliye kararı alındı Ankara Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentteki okulların güvenliğine ilişkin çalışma başlattı. Yapılan ilk tespitlerin ardından kentteki 6 okulla ilgili tahliye kararı alındı.
8.03.2023 Gündem
Eğitimde çözüm bekleyen konular
Eğitimde çözüm bekleyen konular Deprem felaketinin ardından öğretmenlerin özlük haklarında kayıp yaşanmaması için harekete geçen eğitim sendikaları, yer değiştirmede kolaylık sağlanmasını istiyor. Sınavla öğrenci alan liselerin kontenjanlarının artırılması da talepler arasında.
3.03.2023 Eğitim
Deprem bölgesindeki öğretmenler için yer değişikliği
Deprem bölgesindeki öğretmenler için yer değişikliği Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile dört eğitim sendikasının temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Bakanlıkça yılda iki kez yapılan mazeret tayininin bu yıl deprem nedeniyle üçe çıkarılması kararlaştırıldı.
25.02.2023 Eğitim
MEB duyurdu! OHAL bölgesindeki öğretmen ve MEB personeli için yeni karar
MEB duyurdu! OHAL bölgesindeki öğretmen ve MEB personeli için yeni karar Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dört eğitim sendikasının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda deprem bölgesindeki öğretmen ve MEB personeli için yeni bir karar alındı.
24.02.2023 Gündem
Okullarda deprem tahliyesi başladı
Okullarda deprem tahliyesi başladı İstanbul’da binası riskli olan 93 okulun ardından İzmir’de 8, Manisa’da 9, Tekirdağ’da 5, Aksaray’da da 3 okul tahliye edildi. Kendi okullarının durumunu merak eden veliler bilgi almanın telaşına düşerken bazı okullar isteyenlere teknik rapor sunmaya başladı.
22.02.2023 Gündem
232 konteynerli kent
232 konteynerli kent İzmir Büyükşehir, 16 dönümlük alanda İzmir’i temsilen “232” konteynerli ve bin kişi kapasiteli bir kent kuruyor.
21.02.2023 Ege
Eğitime 1 Mart’a kadar ara verildi
Eğitime 1 Mart’a kadar ara verildi Eğitim sendikalararının yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Özer, deprem bölgeleri dışında okulların 20 Şubat’ta açılacağını, deprem illerinde ise okulların hasar tespitinin ardından 1 Mart’ta eğitime başlanacağını duyurdu.
13.02.2023 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Eğitim Sen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.