Elektrikli Araba

Elektrikli Araba

Son dakika elektrikli araba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan elektrikli araba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan elektrikli araba haber sayfamızda...

Elektrikli Araba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 451 elektrikli araba haberi bulunmuştur.
İklim değişikliğine çözüm, enerji sektöründen geçiyor
İklim değişikliğine çözüm, enerji sektöründen geçiyorUfuktan yeni bir dünya enerji sistemi doğuyor. Son 30 yılda dünya enerji piyasasına baktığınızda, yüzde 80’i fosil yakıtlar, kömür, doğalgaz ve petrol. Bu hiç değişmedi ama bir değişim başladı ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunun hızının ne kadar olacağını belirleyenlerden biri Glasgow ve akabindeki hükümet kararları olacak. İklim değişikliğine neden olan emisyonların yüzde 80’i enerjiden geliyor. İklim değişikliğine bulunacak çözüm, enerji sektöründen geçiyor. Diğer kalan yüzde 20 tarım vs. bunlar son derce küçük paya sahip. Bunun için de enerji sektöründe müthiş bir dönüşüme ihtiyaç var.
30.11.2021Vitrin
Türkiye ile KKTC arasında iş birliği! 'Türkiye'den müjdesini aldık'
Türkiye ile KKTC arasında iş birliği! 'Türkiye'den müjdesini aldık'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) enerji arz güvenliğine yönelik ihtiyaç duyduğu projelere destek olmayı sürdüreceklerini belirterek, "Dün olduğu gibi bugün de yarın da KKTC'deki soydaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.
21.11.2021Ekonomi
Emtia piyasasında 'metal ralli' devam ediyor
Emtia piyasasında 'metal ralli' devam ediyorEmtia piyasasında bir önceki hafta metallerde görülen ralli, geçen hafta da devam etti.
18.10.2021Uzmanpara
Tesla’nın Bitcoin’den elde ettiği kar arttı
Tesla’nın Bitcoin’den elde ettiği kar arttıÇılgın Mucit Elon Musk’ın sahibi olduğu ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla’nın son 1 yıl içerisinde Bitcoin’e yatırım yaptığı biliniyordu. Geçtiğimiz cuma günü Bitcoin fiyatının 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla birlikte Tesla’nın elde ettiği kar belli oldu. İşte detaylar…
17.10.2021Uzmanpara
Üniversitelilerin geliştirdiği elektrikli otomobil "Börü"
Üniversitelilerin geliştirdiği elektrikli otomobil "Börü"Osmaniye Korkut Ata  Üniversitesinde (OKÜ) 4 yıl önce kurulan OKÜ IARES Electro Mobile takımının,  kendi çabaları ile ürettiği elektrikli otomobillerin en sonuncusu "Börü"nün  menzili, tek şarjla 120 kilometre gidebilecek seviyeye çıkartıldı.
7.10.2021Teknoloji
Çin'de panik havası hakim! Piyasalarda 'iflas' korkusu
Çin'de panik havası hakim! Piyasalarda 'iflas' korkusuÇin'in en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Evergrande'nin içinde bulunduğu mali kriz yüzünden finansal piyasalarda panik havası hakim. Perşembe günü şirketin Çin'deki ve yurt dışındaki alacaklılarına milyonlarca dolarlık ödeme yapması gerekiyordu. Ülkedeki alacaklılarla bir anlaşma yapılmış olsa da dünyanın en borçlu gayrimenkul geliştiricisi konumunda olan Evergrande'in yurt dışındaki bono sahiplerine halen 83,5 milyon dolar ödeme borcu var.
28.09.2021Ekonomi
Otomotiv devinden kötü haber geldi: Üretimi durdurdu!
Otomotiv devinden kötü haber geldi: Üretimi durdurdu!Corona virüsü salgını nedeniyle gerçekleşen kısıtlamalar nedeniyle elektronik ürünlere talebin artması nedeniyle başlayan çip krizi otomotiv sektörünü etkilemeye devam ediyor. Dünya otomotiv piyasasını sarsan çip krizi Tesla'yı da vurdu.
2.09.2021Ekonomi
Elektrikli araba kullananlar için 'benzin parfümü'!
Elektrikli araba kullananlar için 'benzin parfümü'!ABD'li otomobil üreticisi Ford, elektrikli araç satın alsa da benzin kokusunu kaybetmek istemeyenler için tam da bu kokuya sahip bir parfüm üretti.
18.07.2021Dünya
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyor
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyorOtomotivde başlayarak elektronik gibi diğer sektörlere de sıçrayan küresel çip tedariki sorununun, üretimde aksamalara neden olarak milyarlarca dolarlık zarara yol açması bekleniyor.
31.03.2021Uzmanpara
İki devden flaş karar!
İki devden flaş karar!Güney Kore merkezli Hyundai, otonom sürüş teknolojisine sahip, elektrikli araç üretimiyle ilgili olarak Apple ile ön görüşmeler yaptıklarını, ancak henüz bir karara varılmadığını açıkladı.
8.01.2021Uzmanpara
Tesla ve VW arasında yeni elektrikli araç rekabeti
Tesla ve VW arasında yeni elektrikli araç rekabetiElektrikli araçlar artık çok daha fazla kişi tarafından ulaşılabilecek. Tesla ve Volkswagen, 25.000 ila 30.000 dolara satılacak elektrikli araba projelerine yeşil ışık yaktı.
28.11.2020Teknoloji
Tesla Çin'de elektrikli araba şarj istasyonları üretecek
Tesla Çin'de elektrikli araba şarj istasyonları üretecekTesla, Çin’deki bir fabrikaya şarj istasyonlarını üretmek için 42 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bu bilgiye firmanın Şangay yetkililerine gönderdiği evrakla ulaşıldı.
26.11.2020Teknoloji
'Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz'
'Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz'TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "TOGG’da elektrikli araç üretiminde deneyimi olmayan bir tedarik sanayi ile üretime yüzde 51 ile başlayıp, takip eden üç yılda tedarik sanayini dönüştürerek yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz" dedi.
26.11.2020Ekonomi
Porsche Taycan Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi
Porsche Taycan Guiness Rekorlar Kitabı’na girdiPorsche’nin sürüş eğitmeni Dennis Retera, Taycan EV model bir arabayı yaklaşık 1 saat boyunca kesintisiz drift yaparak 42 kilometre yol kat etti ve Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi ve böylece bir elektrikli araba ilk kez rekorlar kitabına drift kategorisinden girmiş oldu.
24.11.2020Teknoloji
Biden’dan Trump’a işbirliği çağrısı
Biden’dan Trump’a işbirliği çağrısıABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Trump yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının dağıtım planlarına en kısa sürede erişmek istediklerini belirterek, “İş birliği yapmazsak daha fazla kişi ölebilir” dedi.
18.11.2020Dünya
Yaşama sevinci ilham kaynağı
Yaşama sevinci ilham kaynağıİtalya’da 7 yaşındaki serebral palsi hastası Sirio Persichetti, yaşama olan tutkusuyla sosyal medya fenomeni oldu. Persichetti, esprili mizacının ve yaşama sevgisinin ilham olması amacıyla annesi Valentina tarafından sosyal medyada açılan hesaplarla ünlü oldu.
17.11.2020Dünya
'İşbirliği yapmazsak daha fazla kişi ölebilir'
'İşbirliği yapmazsak daha fazla kişi ölebilir'ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Trump yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının dağıtım planlarına en kısa sürede erişmek istediklerini belirterek, "İş birliği yapmazsak daha fazla kişi ölebilir." dedi.
16.11.2020Dünya
Elektrikli araç segmentinin lideri Tesla
Elektrikli araç segmentinin lideri TeslaSon raporlara göre Tesla, küresel elektrikli araç piyasasının %18'ini elinde bulunduruyor.
4.11.2020Otomobil
İlk kez Karşıyaka’da
İlk kez Karşıyaka’daKARŞIYAKA Belediyesi, İzmirli teknoloji firması KODECO ile anlaşma yaptı.
10.10.2020Ege
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Libya açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Libya açıklamasıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye ile ABD’nin Libya konusundaki iş birliğini derinleştirdiğini ve bunun pozitif fark yaratabileceğini söyledi.
20.06.2020Siyaset
Elon Musk istediğini aldı! Tesla ile California yönetimi anlaştı
Elon Musk istediğini aldı! Tesla ile California yönetimi anlaştıAmerikan otomotiv devi Tesla ve Californialı yetkililer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yasağına rağmen firmanın pazartesi üretime başlaması konusunda anlaştı.
13.05.2020Ekonomi
Tesla, Kovid-19 yasağına rağmen üretime başlayacak
Tesla, Kovid-19 yasağına rağmen üretime başlayacakTesla CEO'su Musk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle açık kalması gerekmeyen iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen, araba üretimine yeniden başlayacaklarını bildirdi.
12.05.2020Populer Bilim
Son dakika haberi: Elon Musk meydan okudu: Herkes gibi sahada olacağım!
Son dakika haberi: Elon Musk meydan okudu: Herkes gibi sahada olacağım!Tesla CEO'su Elon Musk, yeni tip corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle açık kalması gerekmeyen iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen, araba üretimine yeniden başlayacaklarını bildirdi.
11.05.2020Dünya
1 milyon elektrikli araba!
1 milyon elektrikli araba!Tesla'nın CEO'Su Elon Musk, şirketin 1 milyonuncu elektrikli otomobili ürettiğini açıkladı. Tesla 1 milyon elektrikli araç üreten ilk firma oldu.
18.03.2020Otomobil
‘Tarihe tanıklık ediyoruz’
‘Tarihe tanıklık ediyoruz’Başbakan Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan’da KKTC ile ilgili birçok olumsuzluğun konuşulduğunu kaydederek, “Tarihe tanıklık ediyoruz. Bu başarı öyküsü bunları konuşanları mahcup ediyor” dedi
22.02.2020Kıbrıs

Benzer Haber Etiketleri

Elektrikli Araba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.