Endoskopi

Endoskopi

Son dakika endoskopi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan endoskopi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan endoskopi haber sayfamızda...

Endoskopi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 404 endoskopi haberi bulunmuştur.
Midesinden 83 TL madeni para çıktı
Midesinden 83 TL madeni para çıktıVan’da karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye giden ve psikolojik sorunlar olduğu öğrenilen 35 yaşındaki hastanın midesinden çıkan 83 TL madeni para ve metal parçaları, ameliyatı gerçekleştiren doktorları hayrete düşürdü.
16.06.2022Haberler
İdrarda kanama mesane kanseri işareti olabilir
İdrarda kanama mesane kanseri işareti olabilirÜroloji Uzmanı Doç. Dr. Kadir Önem, mesane kanserinin en önemli belirtilerinden birinin idrarda kanama olduğunu söyledi.
7.06.2022Sağlık
Nasıl beslendiğiniz sindirim sisteminizi doğrudan etkiliyor!
Nasıl beslendiğiniz sindirim sisteminizi doğrudan etkiliyor!Yediğimiz yiyecekler vücudumuzun düzgün çalışması için ihtiyaç duyulan talimatları ve besinleri verir. Doğru beslenmezsek, metabolik süreçlerimiz zarar görür ve sağlığımız bozulur. Çok fazla yiyecek tüketirsek veya vücudumuza yanlış talimat veren yiyecekler tüketirsek fazla kilo, yetersiz beslenme, artrit, diyabet ve kalp hastalığı gibi durumlara yakalanma riski altında olabiliriz. Gastroenteroloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Salih Boğa, beslenme şeklinin sindirim sistemi üzerine etkilerini sizler için anlattı.
4 haftadan uzun süre ishal hangi hastalığın işareti olabilir?
4 haftadan uzun süre ishal hangi hastalığın işareti olabilir?4 haftadan daha uzun süreli yani kronik ishali olan kişilerde inflamatuvar bağırsak hastalığından şüphelenilmesi gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Mustafa Akar, çok önemli açıklamalarda bulundu.
23.05.2022Genel Sağlık
Gastroenterolojide yapay zeka teknolojisi
Gastroenterolojide yapay zeka teknolojisiGastroenterolojide yapay zekanın önemine vurgu yapan Prof. Dr. Ebubekir Şenateş, ''Yapay zeka, başka faktörlerden etkilenmeden aynı sonuç ortaya çıkarıyor. Ayrıca bazen gözün farketmekte zorlandığı lezyonları bile otomatik olarak algılayıp işlemi yapan hekimi uyarmaktadır'' dedi.
18.05.2022Sağlık
Ülseratif kolit semptomlarını artıran durumlar nelerdir?
Ülseratif kolit semptomlarını artıran durumlar nelerdir?Ülseratif kolitin her yaştan insanı etkilediğini söyleyen Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Doç. Dr. Eylem Karatay, ülseratif kolit semptomlarını artıran durumları ve tedavisini sizler için anlattı.
17.05.2022Genel Sağlık
PCR testi nedir, ne demek? PCR test kaldırıldı mı? Son dakika yeni karar!
PCR testi nedir, ne demek? PCR test kaldırıldı mı? Son dakika yeni karar!Son dakika haberlere göre Sağlık Bakanlığı'ndan resmi yazı geldi. Koronavirüs salgını döneminde yapılan PCR testi ile ilgili yeni karar alındı. Vatandaşlar ise PCR testi nedir, ne demek sorularını araştırmaya başladı. Peki PCR testi kaldırıldı mı?
6.05.2022Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan resmi yazı! Ameliyat öncesi PCR testi kaldırıldı
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan resmi yazı! Ameliyat öncesi PCR testi kaldırıldıSağlık kurumlarında hastalara yatış öncesi ya da yatış sırasında ya da günübirlik işlem ve operasyonlar öncesinde tarama amaçlı PCR testi uygulaması kaldırıldı.
6.05.2022Gündem
Yutulabilir mide balonu tekniğiyle obezite tedavisi
Yutulabilir mide balonu tekniğiyle obezite tedavisiObezite, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık görülen hastalıklardan biri olmaya başladı. Sadece dış görünüşü değil sağlığı da olumsuz etkileyen bu hastalıktan kurtulmanın pek çok yöntemi var. Ameliyat olmak istemeyen hastaların yutulabilir mide balonu yöntemini tercih ettiğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ali Solmaz, “Mide balonları, midede 6-12 ay gibi uzun bir süre kalabilmektedir. Bu sürede sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığını edinmek daha kolay bir hale gelmektedir” dedi.
27.04.2022Sağlık
Şeker hastalığında cerrahi müdahale
Şeker hastalığında cerrahi müdahaleEkol Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Rıza Özdemir, “Diyabet cerrahisi insülin salgısını arttırmaz, vücudun insüline olan ihtiyacını azaltır. Yapılacak testlerde pankreas rezervi yeterli olan kişilerden vücut kitle indeksi (VKİ) 30 ve üzerinde iken kontrolsüz diyabeti olan kişilere ve VKİ 35 ve üzerinde iken diyabeti bulunan kişilere diyabet cerrahisi önerilmektedir” dedi.
25.04.2022Ege
Orucu Bozan Şeyler Nelerdir? Oruç Hangi Durumlarda Bozulur?
Orucu Bozan Şeyler Nelerdir? Oruç Hangi Durumlarda Bozulur?Ramazan ayı 2022 yılında da geldi çattı. İslam aleminin heyecanla karşıladığı mübarek ayda milyonlarca kişi oruç ibadetini yerine getirecek. Ancak orucunu riske atmak istemeyenlerin merak konusu orucu bozan ve bozmayan şeyler oluyor. Müslümanlara farz kılan orucu bozan durumlar ile ilgili Diyanet tarafından açıklama geldi. Orucu bozan durumlar nelerdir? Orucu bozan ve bozmayan şeyler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.04.2022Dini Bilgiler
Endoskopi - kolonoskopi orucu bozar mı? Oruçluyken kolonoskopi olmak orucu etkiler mi?
Endoskopi - kolonoskopi orucu bozar mı? Oruçluyken kolonoskopi olmak orucu etkiler mi?Ramazan'ın gelişiyle birlikte tüm İslam alemi oruç ibadetini yerine getirmeye başladı. Bolluk ve bereket ayı Ramazan'da oruçlarını tutan vatandaşlar, bazı konulardaki sorularına da cevap arıyor. Özellikle hasta olup oruç tutanlar; "Endoskopi veya kolonoskopi yaptırmak orucu bozar mı?" diye merak ediyor. İşte o soruların yanıtları...
1.04.2022Dini Bilgiler
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttu
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttuHindistan'da yakalanmaktan korkan tutuklu, cep telefonunu yuttu. Adı açıklanmayan adam yapılan operasyonla kurtarıldı. Endoskopiyi yapan Dr. Siddharth Srivastava, şimdiye kadar 10 benzer vaka gördüğünü söyledi.
20.01.2022Dünya
Define peşindeler! Dedektör ve haritayı kapan oraya koşuyor
Define peşindeler! Dedektör ve haritayı kapan oraya koşuyorTürkiye'de yasa dışı definecilik, tam anlamıyla bir sektör haline gelmiş durumda. Malzeme satanından, kitap yazanına, sosyal medyayı kullanandan elde dedektörle köyleri gezenine kadar yok yok! İşte kimi zaman ölümü bile göze alıp, ömrünü toprak altındaki hazinelerin peşinde koşarak geçirenlerin hikayesi...
20.03.2022Gündem
Mide yanmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Mide yanması neden olur?
Mide yanmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Mide yanması neden olur?Mide yanması çok sık karşılaşılan sağlık problemleri arasında yer alır. Mide asidinin yemek borusuna çıkarak boğaza doğru oluşan yanma ve ekşime şeklinde kendini gösterir. Genellik aşırı yağlı, baharatlı, acı veya ekşi gıdalar tüketildiğinde kendini gösterir. Evde yapılabilecek doğal ve bitkisel çözümler mide yanması tedavi edilebilir. Bitkisel çaylar mide yanmasına iyi gelir. Ancak mide yanması sürekli devam ediyor ve şiddetliyse en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir. Mide yanmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Mide yanması neden olur?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
2.12.2021Sağlık
19 aylık Murat'ın midesinden 17 boncuk mıknatıs çıkarıldı
19 aylık Murat'ın midesinden 17 boncuk mıknatıs çıkarıldıDenizli'deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde 19 aylık çocuğun midesinden, piyasada oyuncak olarak satılan boncuk şekildeki mıknatıslardan 17 adet çıkarıldı. Operasyonun ardından normal servise alınan çocuğun tedavisi sürüyor.
24.10.2021Gündem
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktıGiresun'da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın geçtiğimiz yıl başlayan halsizlik şikayeti önce Kovid şüphesiyle araştırıldı. Aylarca süren şikayetlerinin nedeni bulunamadı. Daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Kızı ve damadı da doktor olan Özkaya'nın, Giresun'da nedeni bulunamayan hastalığının teşhisi, yaklaşık bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kondu. Kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı. Ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Onu da atlatan Özkaya'nın ameliyatını 1 hafta sonra acilen gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.
11.10.2021Haberler
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktıGiresun'da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın geçtiğimiz yıl başlayan halsizlik şikayeti önce Kovid şüphesiyle araştırıldı. Aylarca süren şikayetlerinin nedeni bulunamadı. Daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Kızı ve damadı da doktor olan Özkaya'nın, Giresun'da nedeni bulunamayan hastalığının teşhisi, yaklaşık bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kondu. Kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı. Ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Onu da atlatan Özkaya'nın ameliyatını 1 hafta sonra acilen gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.
11.10.2021Gündem
Son dakika... Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı!
Son dakika... Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı!Giresun’da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın geçtiğimiz yıl başlayan halsizlik şikayeti önce Kovid şüphesiyle araştırıldı. Aylarca süren şikayetlerinin nedeni bulunamadı. Daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Kızı ve damadı da doktor olan Özkaya'nın, Giresun'da nedeni bulunamayan hastalığının teşhisi, yaklaşık bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kondu. Kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı. Ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.
11.10.2021Gündem
Dikkat! Rengi, kanamanın aşamasını gösteriyor
Dikkat! Rengi, kanamanın aşamasını gösteriyorKanlı kusma olarak bilinen hematemez, birçok soruna bağlı olarak ortaya çıkıyor. Sindirim sistemindeki herhangi bir bölgede başlayan kanamaya endoskopi ve ilaçlarla müdahale edilemediğinde çok kısa sürede hayati tehlike söz konusu olabiliyor. Bunun için kanlı kusmanın neden kaynaklandığının belirlenmesi hayati önem taşıyor. Doç. Dr. Mustafa Kaplan, kanlı kusma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
24.09.2021Genel Sağlık
Endoskopi Nasıl Uygulanır, Uyutulurak Mı Yapılır? Endoskopi Ne Kadar Sürer?
Endoskopi Nasıl Uygulanır, Uyutulurak Mı Yapılır? Endoskopi Ne Kadar Sürer?Önemli bir teşhis yöntemi olarak öne çıkan endoskopi, yaygın olarak gerçekleştirilen uygulamalardan biridir. Bu doğrultuda birçok farklı organ ve yapı için ele alınır. Peki Endoskopi nasıl uygulanır, uyutularak mı yapılır? Endoskopi ne kadar sürer? İşte bu konuda merak edilenler.
17.09.2021Sağlık
Gastrin Hormonu Nedir, Vücuttaki Görevleri Nelerdir? Zollinger Ellison Sendromu Neden Olur?
Gastrin Hormonu Nedir, Vücuttaki Görevleri Nelerdir? Zollinger Ellison Sendromu Neden Olur?İnsan vücudu bazı durumlardan etkilenerek hastalıklar oluşturur. Bu hastalıkların oluşmasında etkili olan bazı hormonlar vardır. Gastrin hormonları da bu hormonlar arasında yer alıyor. Görevlerinin ne olduğu birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Gastrin hormonu nedir, vücuttaki görevleri nelerdir? Zollinger ellison sendromu neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.09.2021Sağlık
Endoskopi Sonrası Nasıl Beslenmeli? Endoskop, Sonrası Ne Yenir, Ne Yenmez?
Endoskopi Sonrası Nasıl Beslenmeli? Endoskop, Sonrası Ne Yenir, Ne Yenmez?Endoskopi, teşhis amacı ile yapılabileceği gibi tedavi amacı ile de yapılabilen bir görüntüleme yöntemidir. Endoskopi sindirim sistemini incelemek için cerrahi bir yöntem kullanmadan ağızdan girilerek gerçekleştirilen bir görüntüleme yöntemidir. Gastroenteroloji doktorunun vücutta bir kesi yapmadan iç organların incelenmesini sağlar. Endoskopi sonrası nasıl beslenmeli? İşte, tüm detaylar.
9.09.2021Sağlık
Doktorlar inanamadı! Midesinden üç parça halinde çıkardılar
Doktorlar inanamadı! Midesinden üç parça halinde çıkardılarKosova'da doktorlar, bir kişinin midesinden ameliyatla Nokia 3310 cep telefonu çıkardı.
5.09.2021Dünya
Gaz ağrısı sandı, safra kanalından 50 tane taş çıktı
Gaz ağrısı sandı, safra kanalından 50 tane taş çıktıİstanbul'da yaşayan 47 yaşındaki Akın Abay, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Ağrılarının gaz sancısı olduğunu düşünen hasta, yapılan tetkikler sonrası şaşkına döndü. Safra yollarının genişliği 2 katına çıkan Abay'ın safra kanalından irili ufaklı tam 50 tane taş çıkarıldı.
12.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Endoskopi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.