Endülüs

Endülüs

Son dakika Endülüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Endülüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Endülüs haber sayfamızda...

Endülüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 788 endülüs haberi bulunmuştur.
Arda Güler için İspanya'dan flaş transfer iddiası! İşte milli yıldızın kararı
Arda Güler için İspanya'dan flaş transfer iddiası! İşte milli yıldızın kararı UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City'yi eleyerek yarı finale yükselen Real Madrid'de Arda Güler bilmecesi sürüyor. İspanya'dan milli yıldız için flaş bir transfer iddiası ortaya atıldı.
18.04.2024 İspanya La Liga
Kadınlar ‘inziva’ya çekildi
Kadınlar ‘inziva’ya çekildi Şirince’de düzenlenen özel kampta buluşan kadınlar, hayat hikayeleri ve deneyimleriyle birbirlerine güç kattı. Toplumsal cinsiyet eşitliğine vurgu yapan etkinliği 3lü İnziva grubu adına Yasemin Fazlılar kaleme aldı
31.03.2024 Advertorial
Kadınlar ‘inziva’ya çekildi
Kadınlar ‘inziva’ya çekildi Şirince’de düzenlenen özel kampta buluşan kadınlar, hayat hikayeleri ve deneyimleriyle birbirlerine güç kattı. Toplumsal cinsiyet eşitliğine vurgu yapan etkinliği 3lü İnziva grubu adına Yasemin Fazlılar kaleme aldı.
30.03.2024 Ege
İslam Dünyasının Mabedleri Kurtuba Ulu Camii
İslam Dünyasının Mabedleri Kurtuba Ulu Camii İspanya’da Endülüs Emevileri’nden kalan en önemli İslam eserlerinden biri Kurtuba Ulu Camii.
24.03.2024 Kültür Sanat
İslam tarihinde Ramazan
İslam tarihinde Ramazan İslam tarihinde birçok önemli hadise de Ramazan ayında gerçekleşti. Mekke ve Endülüs’ün Fethi, Bedir Savaşı bu önemli olaylardan bazıları.
10.03.2024 Gündem
Ancelotti'den Arda Güler açıklaması: Oynamaya hazır!
Ancelotti'den Arda Güler açıklaması: Oynamaya hazır! Real Madrid, La Liga'nın 26. haftasında sahasında Sevilla'yı ağırlayacak. Bu maç öncesi Marca, Arda Güler'i manşet yaptı ve Sevilla'ya karşı istediği dakikaları bulabileceğini öne sürdü. Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti ise Sevilla maçı öncesi Arda Güler2in oynayabilecek düzeyde olduğunu söyledi.
24.02.2024 İspanya La Liga
Sevilla'dan Atletico Madrid'e soğuk duş!
Sevilla'dan Atletico Madrid'e soğuk duş! İspanya Ligi'nin 24. hafta maçında Sevilla kendi sahasında Atletico Madrid'i 1-0 yenerek kritik 3 puanı hanesine yazdırdı.
11.02.2024 İspanya La Liga
Teşkilât...
Teşkilât... Devletler arasında geçici çıkar ilişkileri bulunuyor. Türkiye’nin günümüzde olduğu gibi geçmişinde de bu ilişkilerin derinliğini devlet için araştıran saklı kahramanları vardı.
4.02.2024 Gündem
Gökyüzünün sokaklarında dolaşmak
Gökyüzünün sokaklarında dolaşmak İslam bilimleri tarihinde gökyüzüne ve gök cisimlerine olan ilgi 17. Yüzyıl’dan çok daha öncesine uzanır. Üstelik bunlar oldukça köklü çalışmalardır.
21.01.2024 Gündem
“Gökyüzüne ilginin köklü bir dayanağı var”
“Gökyüzüne ilginin köklü bir dayanağı var” İslam bilimleri tarihinde gökyüzüne ve gök cisimlerine olan ilginin oldukça köklü bir dayanağı vardır. Bu ilginin temelinde hem ibadetlerin zamana bağlı yerine getirilmesi hem de kara ve deniz ticaret yollarında rotaların belirlenmesi yatar.
20.01.2024 Pazar
Genel Kültür Soruları 2024: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2024: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları Genel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2024” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.01.2024 Eğitim
Osmanlı’nın zirve hattatlarından: Nabluslu Abdullah Zühdi Efendi
Osmanlı’nın zirve hattatlarından: Nabluslu Abdullah Zühdi Efendi 19. Yüzyıl’ın değerli hattatı Abdullah Zühdi Efendi çok değerli bir sanatkârdı ve son derece mütevazı bir zat idi. AutoCad ile Mescid-i Haram yazısı yazıp, melamet hırkası altında kibir dağları barındıran tipler gibi değildi.
7.01.2024 Gündem
H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: H Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: H Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. H harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
İspanya Hakkında Bilgiler; İspanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İspanya Hakkında Bilgiler; İspanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Resmi adı İspanya Krallığı olan ülke, Avrupa kıtasının güney batısında yer alır. Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa'dan sonra Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip olan 5. ülkesidir. İspanya'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
3.01.2024 Dünya
Gazze'de ateşkese tek oyla ABD freni! Erdoğan: BM'nin reforme edilmesi şarttır
Gazze'de ateşkese tek oyla ABD freni! Erdoğan: BM'nin reforme edilmesi şarttır Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nda Gazze’de acil ateşkes için talep edilen karar tasarısını reddeden ABD’ye çok sert tepki gösterdi.
9.12.2023 Gündem
Bağdat’tan Endülüs’e Doğan Güneş: Ziryab
Bağdat’tan Endülüs’e Doğan Güneş: Ziryab Avrupa müziğinde, yaşam tarzında, modada, saç stillerinde, mobilyalarda ve hatta sofra düzenlerinde devrim yarattı.
26.11.2023 Gündem
AB savunmasında yeni sayfa: İlk askeri tatbikat İspanya'da başladı
AB savunmasında yeni sayfa: İlk askeri tatbikat İspanya'da başladı AB üyesi 9 ülkeden 31 birlik ve 2 bin 800 askerin katılacağı tatbikat, AB’nin sınırları dışındaki çatışmalara anında yanıt verme konusundaki kabiliyetini geliştirme açısından ilk ciddi sınav olarak görülüyor.
18.10.2023 Dünya
'Kazanımlardan geriye dönüşe izin vermeyiz'
'Kazanımlardan geriye dönüşe izin vermeyiz' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2023-2024 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu.
10.10.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net 'üniversite' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net 'üniversite' mesajı Yükseköğretim Kurulu 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üniversitelerimizin bir daha asla yasakla, baskıyla, kavgayla veya ideolojik dayatmalarla anılmasına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
9.10.2023 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net 'üniversite' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net 'üniversite' mesajı Yükseköğretim Kurulu 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üniversitelerimizin bir daha asla yasakla, baskıyla, kavgayla veya ideolojik dayatmalarla anılmasına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
9.10.2023 Gündem
Avrupa'nın en eski ayakkabısı İspanya'da bir mağarada bulundu
Avrupa'nın en eski ayakkabısı İspanya'da bir mağarada bulundu İspanya'nın güneyinde bir mağarada 19. yüzyılda bulunan tarihi ayakkabılara yapılan inceleme sonucu, otlardan yapılmış bu sandaletlerin yaklaşık 6 bin yıllık olduğu ortaya çıktı.
29.09.2023 Dünya
Dört çocuğu evdeyken Sergio Ramos'a hırsızlık şoku!
Dört çocuğu evdeyken Sergio Ramos'a hırsızlık şoku! Yaz transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinin başında gelen Sergio Ramos, skandal bir hırsızlık olayı ile sarsıldı. İşte detaylar...
28.09.2023 İspanya La Liga
Deprem Fas’ın tarihi mirasını da vurdu
Deprem Fas’ın tarihi mirasını da vurdu Fas’ın birçok kentinde büyük yıkıma neden olan, iki bin kişinin yaşamını yitirdiği deprem kültürel mirasa da büyük zarar verdi.
12.09.2023 Kültür Sanat
Avrupa'da kaos! Hava sıcaklıkları 50 dereceye yaklaştı
Avrupa'da kaos! Hava sıcaklıkları 50 dereceye yaklaştı İspanya’nın güneyindeki Andujar kasabasında hava sıcaklığı 44.8 dereceye ulaştı. İtalya'da ise hava sıcaklığının 46 dereceye ulaşması bekleniyor.
18.07.2023 Haberler
Avrupa'da kaos! Hava sıcaklıkları 50 dereceye yaklaştı
Avrupa'da kaos! Hava sıcaklıkları 50 dereceye yaklaştı İspanya’nın güneyindeki Andujar kasabasında hava sıcaklığı 44.8 dereceye ulaştı. İtalya'da ise hava sıcaklığının 46 dereceye ulaşması bekleniyor.
18.07.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Endülüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.