Endülüs

Endülüs

Son dakika Endülüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Endülüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Endülüs haber sayfamızda...

Endülüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 728 endülüs haberi bulunmuştur.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ ile hareket edenlerle beraber çalışmamız mümkün değildir'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ ile hareket edenlerle beraber çalışmamız mümkün değildir'‘Türk Halkları Müftüleri Birliği Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “FETÖ ile beraber hareket eden hiçbir kişi ve kurumla beraber çalışmamız mümkün değildir. Bu Türkiye’nin kırmızı çizgisidir. Bu yapıya müsamaha göstermek bilgisizlikten kaynaklanıyorsa gaflet, bilinçli yapılıyorsa ihanettir” dedi.
6.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Mushafı’nı Takdim ve Tanıtım Programı'nda konuşma yaptı. İstanbul Mushafı'nı medeniyetimizde yeni bir işaret ve sembol olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Medeniyetimizin zengin birikimini ihya etme kabiliyetimizi harekete geçerek önyargı, itham, dayatma; hatta saldırıların üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Elbette yüzümüze tokat, ayağımıza çelme, canımıza kast edene, haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz." dedi.
27.04.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Mushafı Tanıtım Töreni'nde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Mushafı Tanıtım Töreni'nde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Mushafı’nı Takdim ve Tanıtım Programı'nda konuşma yaptı. İstanbul Mushafı'nı medeniyetimizde yeni bir işaret ve sembol olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Medeniyetimizin zengin birikimini ihya etme kabiliyetimizi harekete geçerek önyargı, itham, dayatma; hatta saldırıların üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Elbette yüzümüze tokat, ayağımıza çelme, canımıza kast edene, haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz." dedi.
27.04.2022Siyaset
İspanya'da 'yabancı cisim' alarmı! Binlerce korona aşısı toplatıldı
İspanya'da 'yabancı cisim' alarmı! Binlerce korona aşısı toplatıldıİspanya Kovid-19 aşısının bulunduğu şişenin içinde "yabancı cisim" bulunmasının ardından 764 bin 900 Moderna aşısının geri toplattı. Yetkililer aşı şişesindeki yabancı cismin sivrisinek olduğunu açıkladı.
12.04.2022Dünya
Fransa Macron-Le Pen düellosuna hazırlanıyor
Fransa Macron-Le Pen düellosuna hazırlanıyorSeçmenler, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu için yarın sandık başına gidiyor. Seçimlerde 12 aday yarışacak ancak çekişme Macron ve Le Pen arasında yaşanacak gibi görünüyor.
9.04.2022Dünya
Endülüs Emevi Devleti Nerede Kuruldu? Kuruluş Tarihi, Yıkılışı, Eserleri Ve Özellikleri
Endülüs Emevi Devleti Nerede Kuruldu? Kuruluş Tarihi, Yıkılışı, Eserleri Ve ÖzellikleriEndülüs Emevi Devleti, sıklıkla araştırılan devletlerden biridir. Özellikle kullanım alanı açısından da önem teşkil eden devletler arasındadır. Bu bakımdan Endülüs Emevi devletinin nerede kurulduğunu öğrenebilir ve özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Endülüs Emevi Devleti nerede kuruldu? Kuruluş tarihi, yıkılışı, eserleri ve özellikleri hakkında tüm detayları derledik.
22.03.2022Eğitim
H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. H harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.03.2022Bebek
Medeniyet Derneği 10. Yıl Vefa Buluşması Emek Sineması'nda düzenlendi
Medeniyet Derneği 10. Yıl Vefa Buluşması Emek Sineması'nda düzenlendiTBMM Başkanı Mustafa Şentop ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Medeniyet Derneği 10. Yıl Vefa Programı'na katıldı.
29.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. Yeditepe Bienali’nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Medyada boca edilen batı menşeli mesajların bir amacı var. Bunların masum ve hayırlı olmadığı da açıktır. Her türlü sapkınlığın sanat adı altında normalleştirildiği sinsi saldırıya karşı imkanlarımızı devreye almamız şarttır. Kültür birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere tüm fertlerimize ulaştırana kadar çalışmalıyız.' dedi.
7.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. Yeditepe Bienali’nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Medyada boca edilen batı menşeli mesajların bir amacı var. Bunların masum ve hayırlı olmadığı da açıktır. Her türlü sapkınlığın sanat adı altında normalleştirildiği sinsi saldırıya karşı imkanlarımızı devreye almamız şarttır. Kültür birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere tüm fertlerimize ulaştırana kadar çalışmalıyız.' dedi.
7.01.2022Siyaset
İspanya Hakkında Bilgiler; İspanya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İspanya Hakkında Bilgiler; İspanya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıResmi adı İspanya Krallığı olan ülke, Avrupa kıtasının güney batısında yer alır. Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa'dan sonra Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip olan 5. ülkesidir. İspanya'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
6.01.2022Dünya
Fernando Reges 2024 yılına kadar Sevilla'da
Fernando Reges 2024 yılına kadar Sevilla'daBir dönem Galatasaray'da forma giyen Brezilyalı yıldız Fernando takımı Sevilla ile 2024 yılına kadar sözleşmesini uzattı.
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Eğitim
Enginar sandığı fareyi yiyen adam: Bıyıkları ve bana bakan iki gözü gördüm
Enginar sandığı fareyi yiyen adam: Bıyıkları ve bana bakan iki gözü gördümHerhangi bir restoranda başınıza gelebilecek belki de en kötü kabus bu: Yemeğinizin arasına gizlenmiş ölü bir fareyi az kalsın yemek. Fakat dondurulmuş sebze ve patateslerini pişirmek için eve dönen İspanyol'un başına gelen tam da buydu.
1.01.2022Dünya
Bir hanedan ressamının ‘sıra dışı’ dünyası
Bir hanedan ressamının ‘sıra dışı’ dünyasıSabancı Müzesi’nin yeni sergisi “Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi" Osmanlı hanedanından seçkin bir sanatçıyı tanıma klavuzu.
26.12.2021Kültür Sanat
Cebelitarık neresi, dünya haritasındaki yeri? Cebelitarık ülke mi?
Cebelitarık neresi, dünya haritasındaki yeri? Cebelitarık ülke mi?Cebelitarık nerede, haritadaki konumu nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2022 FIFA Dünya Kupası Dünya Kupası elemelerinde A Milli takımımız ile aynı grupta yer alan Cebelitarık'ın dünya haritasındaki yeri ve ülke hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte Cebelitarık hakkında merak edilenler...
13.11.2021Gündem
Dünya’nın en büyüleyici mavi şehirleri
Dünya’nın en büyüleyici mavi şehirleriSakinleştirici ve güven veren mavinin açıktan koyuya binbir tonu dünyanın farklı kültürlerine ve sokaklarına renk katıyor…
10.11.2021Vitrin
Malta Türk Şehitliği görkemli mimarisiyle dikkat çekiyor
Malta Türk Şehitliği görkemli mimarisiyle dikkat çekiyorMalta'da 19. yüzyılda inşa edilen Türk Şehitliği, Türkiye'nin Anadolu toprakları dışında sahip olduğu şehitlikler arasında görkemli mimarisiyle dikkati çekiyor.
4.10.2021Tatil
TBMM Başkanı Şentop, yurda dönmek üzere İspanya'dan ayrıldı
TBMM Başkanı Şentop, yurda dönmek üzere İspanya'dan ayrıldıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İspanya'da 3 gün süren resmi ziyaretlerini tamamlayarak, yurda dönmek üzere Granada havalimanından ayrıldı.
21.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop resmi ziyaret için İspanya'da
TBMM Başkanı Şentop resmi ziyaret için İspanya'daTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 3 günlük resmi ziyaret için İspanya'nın başkenti Madrid'e geldi.
19.09.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop resmi ziyaret için İspanya'da
TBMM Başkanı Şentop resmi ziyaret için İspanya'daTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 3 günlük resmi ziyaret için İspanya'nın başkenti Madrid'e geldi.
19.09.2021Siyaset
MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? 25 Ağustos MasterChef eleme adayları
MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? 25 Ağustos MasterChef eleme adaylarıMasterChef Türkiye'de ilk eleme adayları salı akşamı belirlenmişti. Yarışmada nefes kesen ikinci takım oyunu gerçekleşti. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları İspanyol mutfağından yedi farklı lezzeti en başarılı şekilde yapmaya çalıştı. Peki, bu akşamki eleme adayları kim oldu?
26.08.2021Cadde
İspanya'da korkutan tablo! Mayıs ayından beri en yüksek seviyede
İspanya'da korkutan tablo! Mayıs ayından beri en yüksek seviyedeİspanya Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı günlük ölü sayısını 190 olarak açıklarken, bunun 11 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviye olduğu görüldü.
24.08.2021Dünya
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyor
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyorProf. Dr. Filiz Ali’nin öncülüğünde 23 yıl önce kurulan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen Ayvalık Müzik Festivali, bu yıl yedinci kez 10-19 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık’ta. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen festivalin bu yılki açılışını 10 Ağustos Salı akşamı saat 21.00’de Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) gerçekleştirecek.
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkisi arasında hiçbir fark görmüyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkisi arasında hiçbir fark görmüyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suyun Gücü Milletle Buluşuyor Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Ülkemizde içme suyu temini konusunda en büyük sorunlardan biri kayıp-kaçak oranlarının yüksekliğidir. Suyumuzu korumakla vatanımızı korumak arasında mahiyet itibarıyla hiçbir fark görmüyoruz.' dedi. "26 adet yer altı barajı inşa ettik. Bu sayısı 150'ye yükselteceğiz" diyen "Ayrıca Meclis'te bir "Su Kanunu" hazırlıyoruz." ifadelerine yer verdi.
5.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Endülüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.