Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Son dakika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı haber sayfamızda...

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.945 enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı haberi bulunmuştur.
Doğal gaz kesintisi konutlara yansımayacak
Doğal gaz kesintisi konutlara yansımayacakİran'ın teknik arıza nedeniyle Türkiye’ye gönderdiği doğal gazda 10 gün kesintiye gitmesinin ardından, gazdaki azalmanın konutlara yansıtılmayacağı bildirildi.
23.01.2022Ekonomi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan doğal gaz açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan doğal gaz açıklamasıİran’da meydana gelen teknik arıza nedeniyle Türkiye'ye 10 gün boyunca gaz akışı durduruldu. Bunun üzerine sanayi tesislerinde doğal gaz tüketiminde kısıtlamaya gidildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise olumsuz hava koşullarına rağmen, diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemlerin alındığını açıkladı.
20.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara maaş müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara maaş müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda konuşma yaptı. Muhtarlara maaş müjdesini veren Erdoğan, 'Muhtar maaşlarının asgari ücretinin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık. ' dedi. 'Kurun istikrar kazanmasıyla artık kimse bu bahaneyle abuk sabuk fiyatlandırma peşinde koşamaz' diyen Erdoğan, 'Artık piyasalarda bir daha dengesiz döviz talebinden kaynaklanan bir dalgalanma yaşanmayacağını düşünüyoruz.' açıklamasını yaptı.
19.01.2022Siyaset
İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattık
İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattıkFahiş fiyat artışlarının ve yüksek enflasyonun milleti bunalttığını bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her alanda yaptığımız yüksek oranlı artışlarla insanlarımızı büyük ölçüde rahatlattık. İnşallah bundan sonra her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı...
16.01.2022Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozuldu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozulduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular. Başarabildiler mi? En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar ve biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık doğal gaz yardımının detaylarını açıkladı. Hane başına yıllık 450-1150 TL arası destek sağlanacak.
15.01.2022Ekonomi
AK Parti'li Elitaş'tan bakanlık bürokratları ile toplantı
AK Parti'li Elitaş'tan bakanlık bürokratları ile toplantıAK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, TBMM'de Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ile bir araya geldi.
3.01.2022Siyaset
Türkiye yeşil hidrojen ihracatçısı olabilir
Türkiye yeşil hidrojen ihracatçısı olabilirSHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, Bilkent Enerji Politikaları Araştırma Merkezi ve Alman Enerji Ajansı (dena) iş birliği ile hazırladığı ‘Türkiye’nin Yeşil Hidrojen Üretim ve İhracat Potansiyelinin Teknik ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi’ raporunu açıkladı. Raporda, uygun yatırımlar ve politikalarla Türkiye’nin 2050’de yıllık 3,4 milyon tona (Mt) kadar yeşil hidrojen üretimine ulaşabileceği ve bunun 1,5 ila 1,9 Mt’unun ihraç edilebileceği belirtildi.
28.12.2021Vitrin
Siirt’te petrol aranacak
Siirt’te petrol aranacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Siirt’te petrol arama kararı verildi. Derkim Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ’ye verilen ruhsat ile Siirt petrol araması yapılacağı belirtildi.
20.12.2021Ekonomi
Erdoğan 'ellerindekine el koyacağız' demişti! Yasa teklifi ortaya çıktı
Erdoğan 'ellerindekine el koyacağız' demişti! Yasa teklifi ortaya çıktıAK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü yaptığı, “Stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız” açıklaması sonrası harekete geçti.
10.12.2021Siyaset
‘Atom bizi birleştirdi’
‘Atom bizi birleştirdi’Rusya’nın “İnsanlık için Atom” girişiminde Akkuyu’da çalışan mühendis çift Burak Alatlı ve Canan Hayran Alatlı da yer aldı. Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un hayata geçirdiği farkındalık kampanyasında, nükleer enerjinin ekonomiden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, uzaydan havacılığa pek çok alanda insanlık yararına olduğu savunuluyor.
22.11.2021Ekonomi
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalı
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalıGelen son dakika haberine göre; Türkiye ile İspanya arasındaki Hükümetlerarası 7. Zirve sona erdi. İki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ile görüşmesinin ardından imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Avrupa Birliğinin artık ülkemizle ilişkilerine stratejik bir bakış açısıyla yaklaşması ve somut adımlar atması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başkanı ile mutabık kaldıklarını ifade ederek "Büyük bir uçak gemisi yapmayı hedefliyoruz" dedi. Erdoğan iki ülke arasındaki ticaret hedefinin 20 milyar dolar olduğunu açıkladı. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesine ilişkin gelen bir soruya "Gündemimizden tamamen çıkardık. Kesinlikle iktidarımız kadına şiddet noktasında çok ama çok hassastır. Gerek Emniyet Teşkilatımız gerek Adalet Bakanlığımız olarak bu konunun üzerine gidiyoruz." sözleriyle yanıt verdi.
17.11.2021Siyaset
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandı
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı.
17.11.2021Haberler
Maden sahaları uç ürün üretimi şartıyla ihale edilecek
Maden sahaları uç ürün üretimi şartıyla ihale edilecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce (MAPEG), Şırnak, Hakkari, Van, Siirt, Diyarbakır ve Elazığ sınırları içerisinde yer alan iki maden sahası, uç ürün üretecek tesis şartıyla ihale edilecek.
17.11.2021Ekonomi
MAPEG, 15 maden sahası için ihale düzenleyecek
MAPEG, 15 maden sahası için ihale düzenleyecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün (MAPEG) 21-23 Aralık'ta 15 maden sahasını ihale edeceği bildirildi.
16.11.2021Ekonomi
Enerji Verimliği Derneği: Konutlarda 1000 liraya kadar varan tasarruf mümkün
Enerji Verimliği Derneği: Konutlarda 1000 liraya kadar varan tasarruf mümkünEnerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Sılkım, "Ülkemizin nihai enerji tüketiminin en az yüzde 20'si konutlarda kullanılmakta. Konutlarda basit verimlilik uygulamaları ile yıllık enerji faturanızda 1000 liraya kadar varan tasarruf mümkün" dedi.
7.11.2021Ekonomi
Enerji verimliliğine 4,78 milyar dolar harcandı
Enerji verimliliğine 4,78 milyar dolar harcandıTürkiye'de enerji verimliliği alanında 2017-2020 yılları arasında çeşitli sektörlerdeki projelere toplamda 4 milyar 783 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
5.11.2021Uzmanpara
Enerji verimliliğine 2017-2020 döneminde 4,78 milyar dolar harcandı
Enerji verimliliğine 2017-2020 döneminde 4,78 milyar dolar harcandıTürkiye'de enerji verimliliği alanında 2017-2020 yılları arasında çeşitli sektörlerdeki projelere toplamda 4 milyar 783 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
5.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu! Erdoğan'ın vereceği müjde vatandaşın cebine yansıyacak
Bakan Dönmez duyurdu! Erdoğan'ın vereceği müjde vatandaşın cebine yansıyacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez," Yıllık ortalamaya bakınca faturanın yarısını hükümet karşılar duruma geldi. Ham petrol fiyatı yüz118 artarken pompaya yansıması yüzde 20 oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği müjde vatandaşın cebine yansıyacak." dedi.
4.11.2021Haberler
Enerjinin bütçesi yüzde 52 arttı
Enerjinin bütçesi yüzde 52 arttıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili diğer kurumların 2022 bütçesi, bu yıla göre yüzde 52,2 artarak 7 milyar 707 milyon 842 bin liraya yükseldi.
2.11.2021Ekonomi
Enerjinin bütçesi yükseldi
Enerjinin bütçesi yükseldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili diğer kurumların 2022 bütçesi, bu yıla göre yüzde 52,2 artarak 7 milyar 707 milyon 842 bin liraya yükseldi.
2.11.2021Uzmanpara
181 maden sahası ihale edilecek
181 maden sahası ihale edilecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce (MAPEG) 181 adet maden sahasının ihale edileceğini duyurdu.
28.10.2021Ekonomi
Rüzgarda 8 ayda devreye alınan kapasite yıllık bazda arttı
Rüzgarda 8 ayda devreye alınan kapasite yıllık bazda arttıTürkiye'de yılın ocak-ağustos döneminde devreye alınan rüzgar enerjisi kapasitesi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 180 artışla 1181 megavat oldu.
25.10.2021Ekonomi
MTA ne demek? İşte MTA açılımı...
MTA ne demek? İşte MTA açılımı...Ankara MTA yerleşkesinde doğal gaz vanasında patlama oldu. Çıkan yangının kontrol altına alındığı açıklandı. MTA'nın açılımı ve anlamı ise bireyler tarafından araştırılıyor. Peki MTA nemek?
20.10.2021Gündem
2030 hedeflerine ulaşmada hızlandırıcı 'etki' tartışıldı
2030 hedeflerine ulaşmada hızlandırıcı 'etki' tartışıldıEtki yatırımcılığı ve etki ekosisteminden uzman isimler, ‘etki hızlandırıcı programı imece impact’in kapanış buluşmasında bir araya geldi.
17.10.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.