Eurofighter Typhoon

Eurofighter Typhoon

Son dakika Eurofighter Typhoon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eurofighter Typhoon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eurofighter Typhoon haber sayfamızda...

Eurofighter Typhoon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 66 eurofighter typhoon haberi bulunmuştur.
KAAN uçtu, Japon gazetesi yazdı: Türk jetinde potansiyel ihraç rotası!
KAAN uçtu, Japon gazetesi yazdı: Türk jetinde potansiyel ihraç rotası! Business Insider 'Türkiye F-35'i elde edemedi ancak ürettiği yeni beşinci nesil savaş uçağı ilk uçunu yaptı' başlığını atarken, Bloomberg bir dönüm noktasının yaşandığını yazdı. Nikkei Asia gazetesi ise KAAN'ı satın alabilecek diğer ülkelerin ipuçlarını verdi.
22.02.2024 Dünya
Türkiye 'ESSI' projesine katıldı! Almanlar duyurdu: Patriot ve Eurofighter uçakları masada
Türkiye 'ESSI' projesine katıldı! Almanlar duyurdu: Patriot ve Eurofighter uçakları masada Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorious, Türkiye ve Yunanistan’ın Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi’ne (ESSI) katılacaklarını duyurdu. ABD’nin F-16’lara yeşil ışık yakması sonrasında Türkiye’nin şimdi de ESSI’ye katılacak olması, NATO müttefikleriyle bağları güçlendirecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
15.02.2024 Dünya
Hava Gücü'ne Viper destek! Türkiye'ye F-16 satışında engel kalmadı
Hava Gücü'ne Viper destek! Türkiye'ye F-16 satışında engel kalmadı Türkiye’nin ABD’den 40 F-16 Blok 70 savaş uçağı, 79 modernizasyon kiti, 1353 hava-hava füzesi ve çok sayıda mühimmatın alımı için gereken Kongre onayı süreci tamamlandı. Alımların yanı sıra Türkiye’nin F-16 filosunun önemli bölümü gelecek 5-6 yıl içinde Blok 70 olarak ifade edilen Viper seviyesine çıkartılacak.
12.02.2024 Gündem
Türkiye'nin Eurofighter hamlesi Alman basınında! 'Yeni fırsatlar doğurabilir'
Türkiye'nin Eurofighter hamlesi Alman basınında! 'Yeni fırsatlar doğurabilir' Almanya'nın Bilim ve Politika Vakfı tarafından yayınlanan analizde, Türkiye’nin savunma sanayisindeki son adımlarına yer verildi. Analizde anlaşmanın Türkiye'nin Batı ile entegrasyonunu derinleştirebileceği ve yeni iş birliği için fırsatları açabileceği vurgulandı. Türkiye’nin 40 adet Eurofighter Typhoon savaş uçağı satın alma talebi ise, yeni dönemin kapılarını aralayabilecek önemli bir gelişme olarak değerlendirildi.
9.02.2024 Dünya
Türk fotoğrafçı Cem Doğut, NATO'nun yarışmasında birinci oldu
Türk fotoğrafçı Cem Doğut, NATO'nun yarışmasında birinci oldu NATO Hava Komutanlığı'nın resmi X hesabı üzerinden düzenlediği savaş uçaklarının hava fotoğrafı yarışmasını, Türk fotoğrafçı Cem Doğut kazandı.
15.12.2023 Gündem
Bakan Güler: Birileri bize taarruz etmeyi aklından geçirirse S-400'ün ne yapacağını görecekler
Bakan Güler: Birileri bize taarruz etmeyi aklından geçirirse S-400'ün ne yapacağını görecekler Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, katıldığı televizyon programında S-400 tartışmalarıyla ilgili net mesajlar verdi. Bakan Güler, milli muharip uçak KAAN'ın uçuş tarihini de açıkladı.
11.12.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar! Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, İsrail'in bu zalimce tavırları nedeniyle kendilerinin bir iflas ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Türkiye'nin garantörlüğe hazır olduğunu hatırlatan Erdoğan, 'Yeter ki barışı gerçekten istesinler. Biz sürekli barış diyoruz, hukuk, adalet diyoruz.' ifadelerini kullandı.
6.12.2023 Haberler
'Savunma teknolojisi bize bir mucizenin nasıl gerçekleşeceğini gösterdi'
'Savunma teknolojisi bize bir mucizenin nasıl gerçekleşeceğini gösterdi' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde 'Take Off Zirvesi'nde konuştu.
6.12.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mossad'ın Türkiye'de suikast planı yaptığını yazan ABD'li Wall Street Journal gazetesinin haberiyle ilgili soruya yanıt verdi.
6.12.2023 Gündem
İzmit Körfezi'ne demirleyen TCG Anadolu'ya ziyaretçi akını
İzmit Körfezi'ne demirleyen TCG Anadolu'ya ziyaretçi akını Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'yu görmek isteyen 7'den 70'e vatandaşlar saatlerce kuyrukta bekledi.
3.12.2023 Gündem
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandı
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandı Batı medyası, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından yürütülen projesine hayran kalırken açık deniz karakol gemileri Akhisar ve Koçhisar'dan övgüyle bahsetti.
3.12.2023 Gündem
F-35 planına havada Eurofighter çalımı
F-35 planına havada Eurofighter çalımı Türkiye hava gücünde bir zafiyet oluşmaması için 40 adet Eurofighter Typhoon jetini, Yunanistan’ın 2028’te F-35 savaş uçaklarına sahip olmasından yaklaşık iki yıl önce 2026’da envanterine katmayı hedefliyor.
1.12.2023 Haberler
F-35 planına havada Eurofighter çalımı
F-35 planına havada Eurofighter çalımı Türkiye hava gücünde bir zafiyet oluşmaması için 40 adet Eurofighter Typhoon jetini, Yunanistan’ın 2028’te F-35 savaş uçaklarına sahip olmasından yaklaşık iki yıl önce 2026’da envanterine katmayı hedefliyor.
1.12.2023 Gündem
‘2. el değil en üst modeli alacağız’
‘2. el değil en üst modeli alacağız’ Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, satın alınacak Eurofighter savaş uçağı konusunda, ‘İlk aşamada 20, daha sonra da 20 olmak üzere 40 uçak almak isteğimizi ifade ettik. Kesinlikle ikinci el değil’ dedi.
24.11.2023 Gündem
Yerli üretim ‘ZAHA’ ilk kez kullanıldı
Yerli üretim ‘ZAHA’ ilk kez kullanıldı Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 17 Kasım’da başlayan ‘Doğu Akdeniz-2023 Tatbikatı’ sürüyor. Antalya Körfezi’nde gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği gerçekleştirilen kurtarma operasyonunda hem denizde hem karada hareket edebilen yerli üretim Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ilk defa kullanıldı.
24.11.2023 Gündem
Son dakika! MSB kaynaklarından Eurofighter açıklaması: En üst modelini alma konusunda talebimiz oldu
Son dakika! MSB kaynaklarından Eurofighter açıklaması: En üst modelini alma konusunda talebimiz oldu Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada, Türkiye'nin almayı planladığı 40 Eurofighter savaş uçağına ilişkin bilgi verildi.
23.11.2023 Gündem
F-16’lar 2040’a kadar görevde
F-16’lar 2040’a kadar görevde Savaşan Şahin olarak adlandırılan F-16 jetleri, İngiltere ve İspanya’dan Eurofighter Typhoon savaş uçaklarının alınması durumunda bile Türk Hava Kuvvetleri envanterindeki ağırlığını en az 2040 yılına kadar koruyacak...
19.11.2023 Gündem
Eurofighter ile Yunanistan'a cevap! 'Doğru anlaşmayla kendi silahlarımızı da takarız'
Eurofighter ile Yunanistan'a cevap! 'Doğru anlaşmayla kendi silahlarımızı da takarız' Milli Savuma Bakanı Yaşar Güler'in, "40 adet Eurofighter almayı planlıyoruz" açıklaması gözleri İngiltere, Almanya, İspanya ve İtalya ortaklığında üretilen savaş uçağına çevirdi. Olası bir alımda F-102 uçaklarından sonra ilk kez delta kanatlı bir uçağa sahip olacak Türkiye, bu hamleyle Yunanistan'a cevap vermiş olacak. "Doğru anlaşma yapılırsa kendi silahlarımızı da takabiliriz" diyen Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan yorumladı.
20.11.2023 Gündem
İngiltere'nin 'Fırtına' planı! Eurofighter sonrası gündemde: Türkiye detayı
İngiltere'nin 'Fırtına' planı! Eurofighter sonrası gündemde: Türkiye detayı Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in açıkladığı, Türkiye’nin almayı planladığı Eurofighter savaş uçağını Milliyet’e değerlendirdi.
18.11.2023 Gündem
BM de ikna olamadı
BM de ikna olamadı İsrail, Hamas karargahı bulunduğu gerekçesiyle baskın düzenlediği Şifa Hastanesi arazisinde “tünel şaftı bulduğunu” gösteren bir video yayınlarken, ikna olmayan BM, iddiaları yerinde araştırmak için izin istedi.
18.11.2023 Dünya
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3'te heyecanlandıran gelişme
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3'te heyecanlandıran gelişme Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün 7. testini de başarıyla tamamladığını duyurdu.
17.11.2023 Gündem
Türkiye F-35'lere alternatif savaş uçağını buldu! İşte Eurofighter Typhoon
Türkiye F-35'lere alternatif savaş uçağını buldu! İşte Eurofighter Typhoon Milli Savuma Bakanı Yaşar Güler'in "F-35’i alma taraftarı değilim. Eurofighter almak istiyoruz. Çok etkili bir uçak. İngiltere ve İspanya'dan 40 adet Eurofighter savaş uçağı almayı planlıyoruz" sözlerinin ardından gözler Avrupa Birliği yapımı 4.5 nesil, çift motorlu savaş uçağı Eurofighter Typhoon'a çevrildi. İşte uzmanların gözünden Türkiye'nin almayı planladığı savaş uçağı...
17.11.2023 Haberler
Türkiye F-35'lere alternatif savaş uçağını buldu! İşte Eurofighter Typhoon
Türkiye F-35'lere alternatif savaş uçağını buldu! İşte Eurofighter Typhoon Milli Savuma Bakanı Yaşar Güler'in "F-35’i alma taraftarı değilim. Eurofighter almak istiyoruz. Çok etkili bir uçak. İngiltere ve İspanya'dan 40 adet Eurofighter savaş uçağı almayı planlıyoruz" sözlerinin ardından gözler Avrupa Birliği yapımı 4.5 nesil, çift motorlu savaş uçağı Eurofighter Typhoon'a çevrildi. İşte uzmanların gözünden Türkiye'nin almayı planladığı savaş uçağı...
17.11.2023 Gündem
‘40 tane Eurofighter uçağı alacağız’
‘40 tane Eurofighter uçağı alacağız’ Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçesi üzerine konuştu ve milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
17.11.2023 Gündem
Akar: Üç kıta da etki alanımızda
Akar: Üç kıta da etki alanımızda Anadolu Kartalı 2023 Tatbikatı’nın seçkin gözlemci gününde konuşan Bakan Akar Türkiye’nin etki alanının Asya, Avrupa Afrika’yı kapsadığını belirterek, “TSK olarak görev ve sorumluluklarımız arttı” dedi.
12.05.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eurofighter Typhoon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.