Evde Bakım

Evde Bakım

Son dakika evde bakım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan evde bakım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan evde bakım haber sayfamızda...

Evde Bakım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.662 evde bakım haberi bulunmuştur.
Evde bakım maaşı ne kadar, nasıl alınır? 2022 Evde bakım maaşı sorgulama sayfası: Evde bakım maaşı yatan iller Ocak ayı
Evde bakım maaşı ne kadar, nasıl alınır? 2022 Evde bakım maaşı sorgulama sayfası: Evde bakım maaşı yatan iller Ocak ayıSon dakika haberleri arasında yer alan evde bakım maaşı haberi, destekten yararlanan vatandaşları arayışa geçirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan toplam 957 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı. Vatandaşlar ise Evde Bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? 2022 Evde bakım maaşı ne kadar oldu? sorularına cevap arıyor. İşte detaylar ve evde bakım maaşı sorgulama ekranı...
19.01.2022Ekonomi
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyor
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Evde Bakım Yardımı' ödemelerinin şubat ayından itibaren 2 bin 300 TL olarak gerçekleştirileceğini açıkladı.
18.01.2022Gündem
Bakan Derya Yanık duyurdu! Ödemeler hesaplara yatmaya başladı
Bakan Derya Yanık duyurdu! Ödemeler hesaplara yatmaya başladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan toplam 957 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.
18.01.2022Ekonomi
‘Engelsiz toplum’ için ulusal model
‘Engelsiz toplum’ için ulusal modelMilliyet, Aile Bakanlığı'nın engelliler için hazırladığı projeyi açıklıyor. Dünyadaki örnekleri inceleyen bakanlık ‘ulusal model’ oluşturacak, riskli aile, riskli bebek, riskli toplum haritaları çıkarılacak.
18.01.2022Gündem
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nı her yurttaşa anlatacaklarını belirten Nazlıaka, "Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlıyız" dedi.
16.01.2022Siyaset
Evde bakımla vatandaşın yanında
Evde bakımla vatandaşın yanındaMuğla Büyükşehir Belediyesi, evde bakım hizmetiyle binlerce vatandaşın kapısını çaldı.
12.01.2022Ege
Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? 65 yaş aylığı nasıl ve ne zaman alınır? İşte başvuru şartları
Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? 65 yaş aylığı nasıl ve ne zaman alınır? İşte başvuru şartları65 yaş aylığı olarak binlerce kişinin faydalandığı yaşlılık maaşı, asgari ücret zammı sonrasında gündeme gelmişti. 2022 yaşlılık aylığı ne kadar oldu, ne zaman yatacak soruları hafızaları meşgul ediyordu. 65 yaş aylığının yeni yıl tutarı da belli oldu. Peki, 2022 yaşlılık maaşı kimler alabilir?
11.01.2022Ekonomi
Van'da hasta taşınan ambulans yan yattı: 2'si sağlık görevlisi 5 yaralı
Van'da hasta taşınan ambulans yan yattı: 2'si sağlık görevlisi 5 yaralıVan'ın Başkale ilçesinde içinde hasta, hasta yakınları ve sağlık görevlilerinin bulunduğu ambulans, karlı yolda kontrolden çıkarak yan yattı. Kazada 2'si sağlık görevlisi 5 kişi, yaralandı.
11.01.2022Gündem
Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? Yaşlılık maaşı (65 Yaş aylığı) şartları nedir, nasıl alınır?
Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? Yaşlılık maaşı (65 Yaş aylığı) şartları nedir, nasıl alınır?Yaşlılık maaşı ne zaman, ne kadar yatacak? Enflasyon rakamları geçtiğimiz gün açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık ayında enflasyon aylık yüzde 13,58, yıllık yüzde 36,08 olduğunu duyurdu. Ardından maaşlar gündeme geldi. Vatandaşlar maaşlara yansıyacak zam oranları hakkında meraklandı. Peki Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? Yaşlılık maaşı (65 Yaş aylığı) şartları nedir, nasıl alınır?
6.01.2022Ekonomi
‘Sevgi Eli’ uzattılar
‘Sevgi Eli’ uzattılarDenizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, evleri yanan Derer Ailesi’ne sahip çıktı.
5.01.2022Ege
Öğretmen maaşları ne kadar? 2022 öğretmen/emekli öğretmen maaşı ne kadar? İşte yeni maaşlar
Öğretmen maaşları ne kadar? 2022 öğretmen/emekli öğretmen maaşı ne kadar? İşte yeni maaşlarÖğretmen maaşı ile ilgili son dakika gelişmeler takip ediliyor. Bugün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından maaşlara yansıyacak zam oranları da netleşmeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık 2021 dönemi ile yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 13,58 artarken yıllık bazda yüzde 36,08 oldu. Peki, öğretmen maaşı ne kadar oldu?
5.01.2022Ekonomi
Son dakika... İşte tüm detaylarıyla yeni maaşlar! Enflasyon ve zamla ‘hesap’ güncellendi
Son dakika... İşte tüm detaylarıyla yeni maaşlar! Enflasyon ve zamla ‘hesap’ güncellendiEnflasyon ve memur zammının belli olmasıyla bir dizi hesaplama güncellenecek. Yaşlı aylığı, ev bakım desteği, kıdem tavanı ile muhtar aylığı yeniden belirlenecek.
5.01.2022Ekonomi
Hemşire maaşı 2022 ne kadar? Yeni yılda hemşire maaşları
Hemşire maaşı 2022 ne kadar? Yeni yılda hemşire maaşlarıHemşire maaşı 2022 yılında ne kadar olacak? Açıklanan enflasyon rakamlarının ardından maaşlara yansıyacak zam oranları da netleşti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık 2021 dönemi ile yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 13,58 artarken yıllık bazda yüzde 36,08 oldu. Peki, hemşire maaşları ne kadar oldu?
4.01.2022Ekonomi
Son dakika haberleri: Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!
Son dakika haberleri: Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu. Bu rakamlara göre memur ve memur emeklisinin 2022 yılı ilk altı aylık dönemde alacağı maaş zammında enflasyon farkı yüzde 20,65 oldu. Toplu sözleşme gereği memur ve memur emeklilerinin ocak maaşlarında yüzde 5 artış yapılacak. Bu yüzde 5'lik zamma, 6 aylık enflasyon oranının yüzde 3'ü geçen kısmı da eklenecek. Böylelikle toplamda yüzde 25,65 oranında zam yapılması bekleniyor. Öte yandan memur maaşlarına ek zam protokolünün Kabine toplantısında ele alınması bekleniyor.
3.01.2022Ekonomi
Polis memur ve memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte yeni zam oranıyla alınacak ücret
Polis memur ve memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte yeni zam oranıyla alınacak ücretBugün Türkiye İstatistik Kurumu aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Memur ve emeklinin zam oranı da belli oldu. Bu gelişme sonrası 'Polis memur maaşı ne kadar oldu?' sorusu gelmeye başladı.
3.01.2022Gündem
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandı
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandıMemur ve emekliler 2022 yılında yapılacak zam oranını merakla bekliyordu. Enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikteSSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı belli oldu. Buna göre SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 25,48 zam alacak. Buna göre en düşük memur maaşı 4176,11 TL olurken Bağkur esnaf emeklisi 2.948 lira alacak.
3.01.2022Haberler
Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!
Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu. Bu rakamlara göre memur ve memur emeklisinin 2022 yılı ilk altı aylık dönemde alacağı maaş zammında enflasyon farkı yüzde 20,65 oldu. Toplu sözleşme gereği memur ve memur emeklilerinin ocak maaşlarında yüzde 5 artış yapılacak. Bu yüzde 5'lik zamma, 6 aylık enflasyon oranının yüzde 3'ü geçen kısmı da eklenecek. Böylelikle toplamda yüzde 25,65 oranında zam yapılması bekleniyor. Öte yandan memur maaşlarına ek zam protokolünün Kabine toplantısında ele alınması bekleniyor.
3.01.2022Haberler
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandı
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandıMemur ve emekliler 2022 yılında yapılacak zam oranını merakla bekliyordu. Enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı belli oldu. Buna göre SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 25,48 zam alacak. Böylece en düşük memur maaşı 4.880 liradan 6.275 liraya çıkarken, Bağkur emeklisi maaşı 1.912 liradan 2.399 liraya çıktı.
3.01.2022Ekonomi
Ada’nın yoksulluk haritası belirlendi
Ada’nın yoksulluk haritası belirlendiKuşadası Belediyesi’nin, ihtiyaç sahibi kişiler ile engelli ve yaşlıların ayni ve nakdi yardımlarla evde bakım hizmetinden daha etkin biçimde faydalanabilmesi için başlattığı çalışma tamamlandı.
31.12.2021Ege
Engelli maaşı ne kadar oldu, kimler yararlanabiliyor? Engelli maaşı son dakika
Engelli maaşı ne kadar oldu, kimler yararlanabiliyor? Engelli maaşı son dakikaEngelli maaşı ne kadar oldu? Yeni yılın yaklaşması ile birlikte asgari ücret 2022 zammı belirlendi. Asgari ücrete gelen zam birçok ödemeyi de etkiliyor. Bunlardan birisi de engelli maaşı. Peki, engelli maaşı, evde bakım maaşı yeni yılda ne kadar olacak?
24.12.2021Ekonomi
Yüreklere dokundular!
Yüreklere dokundular!Karesi Belediyesi, sosyal market kartıyla vatandaşın yanında oldu. Bayraklı’da, 10 bin 321 kişinin tedavisi gerçekleşti. Milas Belediyesi, nakdi yardım ve danışmanlık hizmetiyle sevindirdi
21.12.2021Ege
Engelli maaşı/engelli aylığı ne kadar? 2022 yeni yılda evde bakım maaşı ve engelli maaşı ne kadar olacak?
Engelli maaşı/engelli aylığı ne kadar? 2022 yeni yılda evde bakım maaşı ve engelli maaşı ne kadar olacak?Engelli maaşı ne kadar? Asgari ücretin belirlenmesinin ardından engelli maaşı ve evde bakım maaşının da ne kadar olduğu araştırılıyor. Asgari ücrete gelen zam ile birlikte, AGİ, 65 yaş aylığı, engelli maaşı, evde bakım parası, GSS primi, kıdem ve ihbar tazminatı gibi ödemelere de zam yapılacak. Peki, engelli maaşı ne kadar oldu?
20.12.2021Gündem
Bakan Yanık açıkladı! Yardım ödemeleri hesaplara yatırılıyor
Bakan Yanık açıkladı! Yardım ödemeleri hesaplara yatırılıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan Aralık ayına ilişkin toplam 954 milyon TL Evde Bakım Yardımı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.
17.12.2021Ekonomi
Yaşlı aylığından kıdeme pek çok rakam etkilendi
Yaşlı aylığından kıdeme pek çok rakam etkilendiAsgari ücretin net 4253 lira 40 kuruşa yükselmesiyle birlikte, işverenin üzerindeki vergi yükü de kalkacak. Devlet, tüm işçi ücretlerinin, asgari ücrete kadar olan kısmının gelir ve damga vergisinden vazgeçecek. Verginin kalkmasıyla vergi iadesi olarak asgari geçim indirimi (AGİ) de kalkarken, yaşlı aylığı, kıdem tazminatı ve primler gibi pek çok kalem de yeni asgari ücrete göre yeniden belirlenecek.
17.12.2021Ekonomi
Asgari ücrete %50 zam: 4253 TL! Herkesi etkileyecek
Asgari ücrete %50 zam: 4253 TL! Herkesi etkileyecek2022'de asgari ücret 4253 lira 40 kuruş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 50'lik artışın son 50 yılın en yüksek rakamı olduğunu vurguladı. Asgari ücretten alınan 2 vergi de kaldırıldı.
17.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Evde Bakım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.