Eylem Planı

Eylem Planı

Son dakika eylem planı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eylem planı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eylem planı haber sayfamızda...

Eylem Planı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.035 eylem planı haberi bulunmuştur.
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyor
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyorDevlet acil korunması gereken çocuklara AKAS'la kucak açacak. ‘Acil Koruyucu Aile Sistemi’nde  ‘anne-baba ve koruyucu aile eğitimlerini’ almış profesyonel kişiler ve aileler, çocukların bakımını üstlenecek.
16.01.2022Gündem
‘Zehir’ 314 can aldı
‘Zehir’ 314 can aldıEmniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "Türkiye Uyuşturucu Raporu"nda metruk binaların durumu ve alınması gereken önlemlere ait kısımlar dikkati çekiyor.
14.01.2022Gündem
Bakan Gül: Binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz
Bakan Gül: Binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk eğitiminin önemine vurgu yaparak "Güncel hukuk vizyonunun ve eser üretme çabasının kapısından içeri girmediği, akademik kadrosu yetersiz bir binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz. Sadece tabelayla olan bir değer değildir" dedi.
13.01.2022Siyaset
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyor
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyorMarmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Haberler
Bakanlık harekete geçmişti! Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyor
Bakanlık harekete geçmişti! Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyorMarmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Gündem
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar2021 yılında gerçekleştirdiği 25,4 milyar dolarlık ihracat ile yeni bir rekora imza atan kimya sektörü, yeni dönem için hedef yükseltti. İKMİB Başkanı Pelister, ihracat hedefini 40 milyar dolar olarak açıkladı. Pelister ayrıca yeni dönem birlik başkanlığı için de yeniden aday olduğunu duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli, 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım' raporunu açıkladı
Bakan Pakdemirli, 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım' raporunu açıkladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülke genelinde yapılan 'İklim değişikliği ve Tarım' konulu çalıştayların sonuçlarının toplandığı 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım Değerlendirme Raporu'nu açıklayarak "Tarım ve mera alanları için, kuraklık erken uyarı sistemleri kurulacaktır" dedi.
11.01.2022Siyaset
Son dakika! MHP lideri Bahçeli: HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır
Son dakika! MHP lideri Bahçeli: HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdırHDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz. Bunlar ne utanmazlıktır, ne pervasızlıktır. PKK'lı ile karanlık ilişkilere giren HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır." dedi.
11.01.2022Siyaset
‘Bu yıl hedefimiz erkekler’
‘Bu yıl hedefimiz erkekler’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4'üncü Ulusal Eylem Planı kapsamında 2021'de yapılan çalışmalar ve 2022 yılı yol haritasını açıklamak amacıyla Ankara'da basın toplantısı düzenlendi.
11.01.2022Gündem
Otizm Farkındalık Günü sözleri, mesajları 2022! Otizm Farkındalık Günü nedir? İşte önemi...
Otizm Farkındalık Günü sözleri, mesajları 2022! Otizm Farkındalık Günü nedir? İşte önemi...Bugün 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü...Dünya çapında ve ülkemizde gündem maddelerinden biri olan Otizm Farkındalık Günü ile ilgili meraklı arayış başladı. Bugünün anlam ve önemini öğrenmek isteyenler, Otizm Farkındalık Günü nedir? sorusuna cevap ararken, Bugünün ne anlam ifade ettiğini hatta en yakınlarının neler yaşadıklarına şahit olanlar ise Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajlarını araştırıyor. Sizler de bilinçlenmek ve etrafınızdaki herkesi otizme karşı bilinçlendirmek istiyorsanız haberimizin içeriğinde 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedir, sözleri ve mesaj içerikleri yer alıyor.
10.01.2022Gündem
‘Gençlerimiz bizim hazinemiz’
‘Gençlerimiz bizim hazinemiz’İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, 2022 Gençlik Stratejisi Eylem Planı Çalıştayı’nda gençlerle buluştu.
10.01.2022Ege
Bakan Muş: 2021 yılını dış ticarette önemli bir başarıyla kapattık
Bakan Muş: 2021 yılını dış ticarette önemli bir başarıyla kapattıkTicaret Bakanı Mehmet Muş, "2021 yılını dış ticarette önemli bir başarıyla kapatarak geride bıraktık. 2022 yılıyla ilgili iddialı bir hedefle yola çıkmış bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye ihracatını artırmak suretiyle cari fazla veren ülke hedefine ulaşmış olacaktır. Ekonomimizin yüzde 9’un üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğini bekliyoruz. Böyle bir büyüme rakamıyla çok düşük bir cari açıkla 2021 yılının kapanacağını düşünüyoruz" dedi.
7.01.2022Ekonomi
Yayıncılar Birliği'nden acil durum çağrısı
Yayıncılar Birliği'nden acil durum çağrısıTürkiye Yayıncılar Birliği, artan döviz kuru nedeniyle zor günler geçiren yayıncılığın geleceğine dair acil eylem planı sundu.
Hedef, yaşanabilir bir Çiğli bırakmak
Hedef, yaşanabilir bir Çiğli bırakmakÇiğli Belediyesi’nin iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği yuvarlak masa toplantılarındaki konuşmalar kitaplaştırıldı
7.01.2022Ege
Kazakistan karıştı!
Kazakistan karıştı!Kazakistan’da akaryakıt zamlarına tepki sokağa yansıdı. Protestocular güvenlik güçleriyle çatışırken, ülke genelinde OHAL ilan edildi. Hükümetin istifası gerginliği durduramazken, Cumhurbaşkanı Cömert Tokayev göstericilere müsamaha gösterilmeyeceğini açıkladı
6.01.2022Dünya
‘Ekonomik değil toplumsal mesele’
‘Ekonomik değil toplumsal mesele’2021 yılını ‘sürdürülebilirlik yılı’ olarak ilan eden İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, iklim krizinin artık çevresel ya da ekonomik bir sorun değil, toplumun tamamını ilgilendiren bir konu olduğunu dile getiriyor.
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür80’lerde serbest piyasaya geçişi ve 90’larda Gümrük Birliği’ne katılımı kamu, sivil toplum ve özel sektörün eşgüdümlü çabası mümkün kıldı. 2022’de de benzer bir ortak çaba ile riskleri fırsata dönüştürebiliriz.
Yeni Delhi'de hafta sonu sokağa çıkma yasağı
Yeni Delhi'de hafta sonu sokağa çıkma yasağıHindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirilirken, devlet memurlarının da evden çalışması istenecek.
4.01.2022Dünya
Eber Gölü’nün eski haline gelmesi için kaçak bentler açılmaya başlandı
Eber Gölü’nün eski haline gelmesi için kaçak bentler açılmaya başlandıTürkiye’nin en önemli göllerinden biri olan ancak son yıllarda kuruma aşamasına gelen Eber Gölü’nü kurtarmak için hayata geçirilen eylem planı kapsamında gölü besleyen Akarçay üzerine izinsiz olarak yapılan bentler açılmaya başlandı.
2.01.2022Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan yeni yıl mesajı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan yeni yıl mesajıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, '2021 yılında milletimizden aldığımız destekle elde ettiğimiz başarıları 2022 yılında da sürdürmeye, Güçlü ve Büyük Türkiye idealimiz için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.' dedi.
31.12.2021Siyaset
DSİ Genel Müdürü: Devasa projeleri tamamlayarak milletin hizmetine sunuyoruz
DSİ Genel Müdürü: Devasa projeleri tamamlayarak milletin hizmetine sunuyoruzDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, devasa projeleri tamamlayarak milletin hizmetine sunduklarını ifade ederek, "Bu kapsamda açılışını 6 Kasım 2021 tarihinde Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yaptığımız, önyüzü beton kaplı baraj tipinde dolgu hacmi bakımından dünya 1'incisi Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santralinde toplam 6 ünitenin tamamı devreye alınmıştır" dedi.
28.12.2021Ekonomi
Yeşil finans yol haritası belirlendi
Yeşil finans yol haritası belirlendiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankalar için yeşil finans yol haritasını belirledi.
27.12.2021Uzmanpara
YÖK Başkanı: Mali kaynakların sınırlı olması, verimli finansal yöntemleri ortaya koymayı gerektiriyor
YÖK Başkanı: Mali kaynakların sınırlı olması, verimli finansal yöntemleri ortaya koymayı gerektiriyorYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Sağlık hizmetleri harcamalarında meydana gelen genişlemenin yanı sıra sağlık hizmetlerine ayrılan mali kaynakların sınırlı bir çerçevede kalması, sağlık hizmetleri sunan kurumların maliyet yapılarını kontrol altına alma ve kaynakların daha etkin kullanılacağı verimli finansal yöntemleri ortaya koyma gereksinimini gündeme taşımaktadır" dedi.
27.12.2021Gündem
İklim bankacılığı için yol haritası
İklim bankacılığı için yol haritasıTüm dünyayı etkisi altına alan iklim değişikliği ve düşük karbon ekonomisi, Türk bankacılığında da yeni bir sayfa açıyor. Taslak düzenlemeye göre bankalar, iklim risklerine yönelik riskleri analiz edecek. Bankacılık Veri Transfer Sistemi, iklimle bağlantılı finansal verileri de içerecek şekilde güncellenecek.
27.12.2021Ekonomi
75 STK harekete geçti: Zehirsiz kent istiyoruz
75 STK harekete geçti: Zehirsiz kent istiyoruzTürkiye genelinde 75 sivil toplum kuruluşu, belediyelerden park-bahçe ve yeşil alanlardaki ot zehri kullanımını 4 yıl içinde tamamen sonlandırlması talebiyle, Zehirsiz Kentler Kampanyası başlattı.
25.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eylem Planı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.