F16

F16

Son dakika f16 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan f16 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan f16 haber sayfamızda...

F16

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.408 f16 haberi bulunmuştur.
Kuzey Irak'taki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi!
Kuzey Irak'taki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi!Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta başlattığı operasyonu terör ve güvenlik uzmanı Dr. Eray Güçlüer canlı yayında değerlendirdi. Güçlüer, "Hem Metina bölgesi hem de çevresinde bulunan Avaşin Basyan ve Zap bölgelerinde PKK'nın varlığının sözde askeri kamplarının bulunduğu biliniyor. Bölgedeki PKK varlığına karşın sona erdirmek adına harekat başlattığının altını çizelim" dedi. Terör uzmanı Abdullah Ağar ise Mehmetçik Zap, Metina, Avaşin Basyan ve Gara’da ok gibi ciğerlerine saplanıyor. Tüm bölgelerde hava akınları, helikopter ve topçu taarruzları ve bazı bölgelerde hava hucüm harekatları var" mesajını paylaştı.
24.04.2021Gündem
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdi
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdiSon dakika haberlere göre, Hollanda ülkedeki bütün F-35'lerin uçuşuna yasak getirerek bakıma alınmasını istedi. Yetkililer, F-16'larda böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ve bunun yeni bir durum olduğunu söyledi.
22.04.2021Dünya
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzeler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzelerBozdoğan füzelerinde olduğu gibi Türkiye yerli savunma sanayinde önemli projelere imza atıyor. Peki Bozdoğan dışında Türkiye’nin hangi füzeleri var ve bunları özellikleri neler? CNN Türk'ten Ahmet Melik Türkeş anlattı.
14.04.2021Televizyon
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzeler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzelerBozdoğan füzelerinde olduğu gibi Türkiye yerli savunma sanayinde önemli projelere imza atıyor. Peki Bozdoğan dışında Türkiye’nin hangi füzeleri var ve bunları özellikleri neler? CNN Türk'ten Ahmet Melik Türkeş anlattı.
14.04.2021Haberler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzeler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzelerBozdoğan füzelerinde olduğu gibi Türkiye yerli savunma sanayinde önemli projelere imza atıyor. Peki Bozdoğan dışında Türkiye’nin hangi füzeleri var ve bunları özellikleri neler? CNN Türk'ten Ahmet Melik Türkeş anlattı.
14.04.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Türkiye'den F-16 hamlesi: Vurucu güç için yeni fırsat
Son dakika haberi: Türkiye'den F-16 hamlesi: Vurucu güç için yeni fırsatGelen son dakika haberine göre; Havelsan mühendisleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçak bakım teknisyenleri, Türk Hava Kuvvetlerinin en önemli vurucu gücünü oluşturan F16 uçaklarının her zaman hazır tutulması ve bakım personelinin eğitim düzeyinin en üst seviye çıkarılması için F16 Arıza Giderme Eğitim Simülatörü geliştirdi.
27.03.2021Ekonomi
SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor
SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyorTürkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...
4.03.2021Haberler
Son dakika... SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor
Son dakika... SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor Gelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...
4.03.2021Teknoloji
Son dakika! TGC Çeşme gemisine Yunanistan tacizi
Son dakika! TGC Çeşme gemisine Yunanistan taciziGelen bir son dakika haberine göre; Yunanistan Hava Kuvvetlerine ait 4 F-16, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etti. Bakan Akar, Yunan savaş uçaklarının TCG gemisine tacizde bulunmasıyla ilgili, "Maalesef Yunanistan'ın sık sık yaptığı taciz hareketlerinden biri. Bizim de kendimize göre kurallarımız var kurallar çerçevesinde gerekli karşılık verildi" dedi.
23.02.2021Gündem
Son dakika... Türkiye F-16'larını güçlendiriyor
Son dakika... Türkiye F-16'larını güçlendiriyorGelen son dakika haberine göre; Türk savunma sanayisi, hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru F-16 uçaklarının yapısal ömrünü 12 bin saate çıkarıyor.
31.01.2021Gündem
Son dakika... MSB görüntüleri paylaştı! F-16 uçağı Sniper Pod'da
Son dakika... MSB görüntüleri paylaştı! F-16 uçağı Sniper Pod'daGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Tuz Gölü civarında yapılan gece uçuşu sırasında F-16 uçağında bulunan Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı.
24.01.2021Gündem
Temel Kotil: Neyin, nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor
Temel Kotil: Neyin, nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "Türkiye ya da TUSAŞ özelinde biz eski köyle gidemeyiz. Bizim eski köye yeni adete ihtiyacımız var. Dünyanın neresinde, neyin, nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor." dedi.
26.12.2020Ekonomi
Son Dakika... İncirlik Üssü'ne hareketlilik! Uçaklar peş peşe havalandı
Son Dakika... İncirlik Üssü'ne hareketlilik! Uçaklar peş peşe havalandıGelen son dakika haberine göre; Adana'nın Sarıçam ilçesinde bulunan İncirlik Üssü'ne drone düştü. Polis ekipleri düşmüş halde bulunan droneu incelemeye aldığı bildirildi. Öte yandan bulunan drone sonrası 3 adet F-16 savaş uçağının hangardan çıktığı ve peş peşe havalandığı belirtildi.
24.12.2020Gündem
Son dakika haberi | ABD'nin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değil
Son dakika haberi | ABD'nin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AA Finans Masası'nda ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir, 'Projelerimiz genelde savunma sanayisi şirketleri üzerinden yürür ve bunların hiçbiri yaptırım kapsamında değil. Yaptırım bir kurumu hedef aldı ve bu kurum da Savunma Sanayii Başkanlığı. F16'lar veya başka bir ürünümüzün ihtiyaçlarını karşılayan makam biz değiliz. Biz ihtiyaç makamlarıyla çok yakın temas içinde, hangi projenin olması gerektiğinde yer alıyoruz' dedi.
17.12.2020Siyaset
Trabzon Emniyet Müdürü'nün konuşması tüyleri diken diken etti
Trabzon Emniyet Müdürü'nün konuşması tüyleri diken diken ettiTrabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, polis okulunda yaptığı konuşmayla sosyal medyanın gündemine oturdu. FETÖ terör örgütüne tepki gösteren Alper, "O tankı 'benim kendi vatandaşımın üzerine sür' diye öğretilmedi. 'Savaşta düşmanın üzerine sür' diye öğretildi" dedi. Büyük beğeni toplayan konuşmanın görüntüleri sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi...
12.12.2020Haberler
Trabzon Emniyet Müdürü'nün tüyleri diken diken eden konuşması!
Trabzon Emniyet Müdürü'nün tüyleri diken diken eden konuşması!Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, polis okulunda yaptığı konuşmayla sosyal medyanın gündemine oturdu. FETÖ terör örgütüne tepki gösteren Alper, "O tankı 'benim kendi vatandaşımın üzerine sür' diye öğretilmedi. 'Savaşta düşmanın üzerine sür' diye öğretildi" dedi. Büyük beğeni toplayan konuşmanın görüntüleri sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi...
12.12.2020Gündem
Frontex, mültecilerin geri itilmelerine destek vermediklerini iddia etti!
Frontex, mültecilerin geri itilmelerine destek vermediklerini iddia etti!Avrupa Birliği Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı (Frontex) Direktörü Fabrice Leggeri, kurumunun, Yunanistan'ın mültecileri açık denize geri itmesine destek verdiği yönündeki iddiaları reddetti.
1.12.2020Dünya
Son Dakika | FIA, Grade 1 lisansını 3 yıllığına onayladı
Son Dakika | FIA, Grade 1 lisansını 3 yıllığına onayladıIntercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak "FIA, pistimizin en iyi pistlere verilen Grade 1 lisansını 3 yıllığına onayladı." dedi.
19.11.2020Motor Sporları
Son dakika... Aliyev dünyaya ilan etti! Türk F-16'larını görürsünüz
Son dakika... Aliyev dünyaya ilan etti! Türk F-16'larını görürsünüzSon dakika haberlere göre Karabağ’da daha önce ilan edilen iki ateşkesi bozan Ermenistan, üçüncü ateşkesi de 5 dakika sonra ihlal etti. Azerbaycan, 17 köyü daha işgalden kurtardı.
27.10.2020Dünya
ABD, Bulgaristan’a "ikinci el" F-16 hibe edecek
ABD, Bulgaristan’a "ikinci el" F-16 hibe edecekABD’nin Sofya Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, kararın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Clarke Cooper’ın Amerikan Silahlı Kuvvetlerinin Bulgaristan’da kullandığı askeri üslerine dün yaptığı ziyaretinin ardından alındığı belirtildi.
22.10.2020Dünya
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 29 tutuklama
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 29 tutuklamaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 25 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanmaları talebiyle mahkemeye çıkarılan 53 şüpheliden 29'una tutuklama kararı çıktı.
15.10.2020Gündem
‘Türkiye olmadan çözüm olmaz’
‘Türkiye olmadan çözüm olmaz’Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ sorununun çözülmesi için Türkiye’nin de görüşme masasında olması gerektiğini söyledi. Aliyev, ‘Türkiye olmazsa mesele çözülemez’ dedi.
15.10.2020Dünya
Son dakika... FETÖ'ye operasyon! Kritik isim yeniden gözaltına alındı...
Son dakika... FETÖ'ye operasyon! Kritik isim yeniden gözaltına alındı...FETÖ'nün Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik komutanlıkları yapılanmasına yönelik İzmir merkezli operasyonda 89 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda ise 32 zanlı yakalandı. Yargılandığı FETÖ davasında ev hapsi kararıyla tahliye edilen eski Ege Ordusu Komutanı Emir Subayı Fevzi Öztürk de yeniden gözaltına alındı. Öte yandan Ankara'da, terör örgütü FETÖ/PDY'nin Hava Kuvvetleri içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada haklarında gözaltı kararı verilen 21'i mahrem imam toplam 25 şüpheliden 15'i yakalanarak gözaltına alındı.
13.10.2020Gündem
Akıncı Üssü darbe davasına devam edildi
Akıncı Üssü darbe davasına devam edildiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi.
12.10.2020Gündem
Bakan Gül: Terörün kökünü sonuna kadar kurutmaya kararlıyız
Bakan Gül: Terörün kökünü sonuna kadar kurutmaya kararlıyızAdalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamasında, 'Terörün kökünü sonuna kadar kurutmaya kararlıyız. Bunda başarılı olduk ve tamamen başarılı oluncaya kadar bu mücadelemizi kararlı şekilde sürdüreceğiz' dedi.
11.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

f-16savaş uçağıoperasyonabdson dakika haberler

F16 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.