Falezler

Falezler

Son dakika falezler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan falezler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan falezler haber sayfamızda...

Falezler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 162 falezler haberi bulunmuştur.
Şelale altında tehlikeli balık avı
Şelale altında tehlikeli balık avıDüden Şelalesi'nin Akdeniz sularıyla buluştuğu noktada, falezlerden denizin kıyısındaki kayalıklara inen balıkçıların tehlikeli balık avı, görenleri şaşırttı.
31.07.2021Gündem
Plajda hırsızlık yaptılar, falezlerdeki kayalıklarda saklanırken yakalandılar
Plajda hırsızlık yaptılar, falezlerdeki kayalıklarda saklanırken yakalandılarAntalya Konyaaltı Sahilinde, denize giren vatandaşların cep telefonu ve çantalarını çalan 4 kişi, motorize Yunus polisleri tarafından falezler bandındaki kayalık alanda yakalandı. Şüphelilerin gösterdiği alanda arama çalışması yapan polis 3 cep telefonuyla, çanta buldu.
23.07.2021Haberler
Plajda hırsızlık yaptılar! Bakın nerede yakalandılar
Plajda hırsızlık yaptılar! Bakın nerede yakalandılarAntalya Konyaaltı Sahilinde, denize giren vatandaşların cep telefonu ve çantalarını çalan 4 kişi, motorize Yunus polisleri tarafından falezler bandındaki kayalık alanda yakalandı. Şüphelilerin gösterdiği alanda arama çalışması yapan polis 3 cep telefonuyla, çanta buldu.
23.07.2021Gündem
Akdeniz foku limanda görüntülendi
Akdeniz foku limanda görüntülendiAntalya'nın Kaş ilçesi marinasında tekneler arasında yüzüp su altında dinlenen Akdeniz fokunu görenler, cep telefonlarıyla bu anları kaydetti.
14.06.2021Haberler
Nesli tehlike altındaki Akdeniz foku, böyle görüntülendi
Nesli tehlike altındaki Akdeniz foku, böyle görüntülendiAntalya’da marinada tekneler arasında yüzüp su altında dinlenen Akdeniz fokunu görenler, cep telefonu kameralarıyla görüntüledi.
14.06.2021Gündem
Kısıtlamadan muaf turistlerin deniz keyfi
Kısıtlamadan muaf turistlerin deniz keyfiAntalya'da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf turistler, güneşli ve sıcak havayı Konyaaltı Sahili'nde denize girerek değerlendirdi.
13.06.2021Ekonomi
Kısıtlamadan muaf turistlerin deniz keyfi
Kısıtlamadan muaf turistlerin deniz keyfiANTALYA'da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf turistler, güneşli ve sıcak havayı Konyaaltı Sahili'nde denize girerek değerlendirdi.
13.06.2021Yaşam
Resmen yarışa girdiler! Polis çareyi böyle buldu
Resmen yarışa girdiler! Polis çareyi böyle bulduAntalya'da 40 metreden düştüğü değerlendirilen üzerinde kimlik çıkmayan 55- 60 yaşlarındaki erkek cesedi vatandaşların da desteğiyle halatla yukarıya çıkarıldı. Polis ekipleri, cesedi görmek isteyen kalabalığı uzaklaştırmak için yoğun çaba harcadı. Buna rağmen vatandaşlar ellerinde telefonlarla görüntülemek için birbirleriyle yarıştı.
12.06.2021Haberler
Manzara izlerken falezlerden düştü! Herkes seferber oldu
Manzara izlerken falezlerden düştü! Herkes seferber olduAntalya'da, falezlerde manzarayı izleyen Ümit Semerci (21), dengesini kaybedince denize düştü. Semerci, deniz polisi ve narkotim ekiplerince sudan çıkarılarak, hastaneye kaldırıldı.
29.05.2021Gündem
Manzara izlerken falezlerden düşen Ümit'i polisler kurtardı
Manzara izlerken falezlerden düşen Ümit'i polisler kurtardıAntalya'da, falezlerde manzarayı izleyen Ümit Semerci (21), dengesini kaybedince denize düştü. Semerci, deniz polisi ve narkotim ekiplerince sudan çıkarılarak, hastaneye kaldırıldı.
29.05.2021Gündem
18 gündür kayıp olan bilgisayar mühendisinin falezlerde cesedi bulundu
18 gündür kayıp olan bilgisayar mühendisinin falezlerde cesedi bulunduAntalya’da falezler üzerindeki İnciraltı Plajı'nda erkek cesedi bulundu. Ölen kişinin, 18 gündür kayıp olan Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) görevli bilgisayar mühendisi Çağrı Kesici olduğu tahmin ediliyor.
28.05.2021Gündem
Falez Nedir? Falezlerin Özellikleri Ve Çeşitleri Nelerdir?
Falez Nedir? Falezlerin Özellikleri Ve Çeşitleri Nelerdir?Falez ya da yalılar denilen coğrafi şekiller, sahillerde meydana gelen sarp dikliklerdir. Dalga aşınmasıyla oluşan falezler, belirli bölgelere özgü bir yer şeklidir. Peki falez nedir? Falezlerin özellikleri ve çeşitleri nelerdir? Falez konusunda merak edilen tüm detayları derledik.
21.05.2021Eğitim
Silivri'de kuşları öldüren 'çelik ağ'
Silivri'de kuşları öldüren 'çelik ağ'Silivri sahilinde, kerkenezlerin ve bazı göçmen kuşların yuva yaptığı falezler, heyelanı önlemek amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından çelik ağlarla kaplandı. Çelik ağlara takılan kuşlar birer birer ölmeye başladı. Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, "Kuşlara hapishane yaptılar" dedi. İBB'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Çelik ağların bir kısmı örüldükten sonra Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan ile yerinde inceleme yapıldı, kerkenezlerin yuvasına girebilmesi içini ağlarda belirli çapta delikler açılması kararlaştırıldı." ifadeleri kullanıldı.
4.05.2021Gündem
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...Gelen son dakika haberine göre; Antalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre mesafede, istilacı ve siyanürden 1200 kat daha zehirli bir tür olan onlarca balon balığı görüntüledi. Öte yandan, ilk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Haberler
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Gündem
Falezlerde 'Titanic' romantizmi! Yürekler ağza geldi
Falezlerde 'Titanic' romantizmi! Yürekler ağza geldiAntalya’da, 40 metre yüksekliğindeki falezlerde yürekleri ağza getiren anlar yaşandı. Kayalıkların ucunda tehlikeye aldırış etmeden ünlü 'Titanic' filminin en sevilen sahnelerinden biri olan geminin burnunda kolları açarak sarılma sahnesini canlandıran çift, görenleri korkuttu.
5.04.2021Haberler
Falezlerde 'Titanic' romantizmi! Yürekler ağza geldi
Falezlerde 'Titanic' romantizmi! Yürekler ağza geldiAntalya’da, 40 metre yüksekliğindeki falezlerde yürekleri ağza getiren anlar yaşandı. Kayalıkların ucunda tehlikeye aldırış etmeden ünlü 'Titanic' filminin en sevilen sahnelerinden biri olan geminin burnunda kolları açarak sarılma sahnesini canlandıran çift, görenleri korkuttu.
5.04.2021Gündem
Deniz manzarası izlerken 30 metreden düştü
Deniz manzarası izlerken 30 metreden düştüAntalya'da falezler üzerinde denizi izlerken dengesini kaybeden İsmet Y. (33), 30 metreden denize düştü. Bir kaya üzerine çıkmayı başaran İsmet Y., deniz polisi tarafından kurtarıldı.
30.03.2021Haberler
Deniz manzarasını izleyecekti... Sonrası korkunç
Deniz manzarasını izleyecekti... Sonrası korkunçAntalya'da falezler üzerinde denizi izlerken dengesini kaybeden İsmet Y. (33), 30 metreden denize düştü. Bir kaya üzerine çıkmayı başaran İsmet Y., deniz polisi tarafından kurtarıldı.
30.03.2021Gündem
40 metrede yükseklikte çekirdek keyfi!
40 metrede yükseklikte çekirdek keyfi!Antalya’da güvenlik çitlerini aşarak 40 metrelik falezlerin ucuna kadar ilerleyenlerin çekirdek çitlemesi, görenleri hayrete düşürdü. Öte yandan bir başka kişinin yine falezlerin üzerinde ailesiyle birlikte oturduğu görüldü.
24.03.2021Gündem
Antalya'da tepki çeken projenin iptali istendi! 'Bu kabul edilemez'
Antalya'da tepki çeken projenin iptali istendi! 'Bu kabul edilemez'Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nun, dünyaca ünlü falezlerin iki etabının ışıklandırılmasına yönelik Büyükşehir Belediyesi'ne verdiği iznin iptalini istedi. DKMP 6'ncı Bölge Müdürlüğü uzmanları, falezleri ışıklandırmanın, Akdeniz foku, yarasalar ve diğer yaban hayatı için büyük tehdit ve sakınca oluşturacağı uyarısında bulundu.
17.03.2021Gündem
Antalya'da tepki çeken görüntü! Pavyona benzetildi...
Antalya'da tepki çeken görüntü! Pavyona benzetildi...Bilim insanları ve doğaseverlerin tepkisine yol açan falezlerdeki ışıklandırma projesine 'pavyon gibi' benzetmesi yapıldı.Antalya'da ışıklandırılacak olan proje bölgesinde dünyada sadece 700 birey kalan Akdeniz foku başta olmak üzere, birçok kuş türü, endemik bitki ve canlıya ev sahipliği yapıyor.
11.03.2021Haberler
Antalya'da tepki çeken görüntü! Pavyona benzetildi...
Antalya'da tepki çeken görüntü! Pavyona benzetildi...Bilim insanları ve doğaseverlerin tepkisine yol açan falezlerdeki ışıklandırma projesine 'pavyon gibi' benzetmesi yapıldı. Antalya'da ışıklandırılacak olan proje bölgesinde dünyada sadece 700 birey kalan Akdeniz foku başta olmak üzere, birçok kuş türü, endemik bitki ve canlıya ev sahipliği yapıyor. İşte haberin ayrıntıları...
11.03.2021Gündem
Antalya'da falezlerden 'ölüme' olta
Antalya'da falezlerden 'ölüme' oltaDoğal güzelliği ve eşsiz manzarasıyla kenti ziyaret edenlere doyumsuz bir manzara sunan falezler, zaman zaman tehlikeli anlara da sahne oluyor. Antalya'da, 30 metre yüksekliğindeki falezlerin kıyısında olta ile balık avlayan amatör balıkçılar, tehlikeye davetiye çıkarıyor.
7.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

AntalyaFalezlerfalezaslan balığıpolis

Falezler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.