Faruk Çelik

Faruk Çelik

Türk siyasetçi. YaşamıÇocuk yaşlardan itibaren çocuk işçi olarak çalışmaya başlayan Çelik, Bursa Uludağ Üniversitesi'ni bitirdi. Yıldız Üniversitesine bağlı Kocaeli İşletme Enstitüsü'nde iki yıl işletme eğitimi gördü. Lise öğretmenliği, Serbest tüccarlık, yerel bir gazetenin sahipliği ve köşe yazarlığını yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyeliği, 60. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı. 1 Mayıs 2009'da yapılan kabine değişikliğinde, Devlet Bakanlığı'na atanmıştır. XXI, XXII.ve XXIII. Dönem Bursa, XXIV. Dönem Şanlıurfa Milletvekili ve 61. hükümetin Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı olarak kabinede yer almıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Faruk Çelik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.102 faruk çelik haberi bulunmuştur.
Üreticiye silajlık yem desteği
Üreticiye silajlık yem desteğiŞehzadeler Belediyesi üreticilere destek olmak amacıyla ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği proje kapsamında 50 dönümlük alana ektiği mısırların hasadını yaparak, silaj haline getirdi. Paketlenen silajlık yemlerin, ilçedeki büyükbaş hayvan üreticilerine ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklandı.
8.11.2023Ekonomi
Yusufeli'nin iki yakası, yeni yılda 685 metrelik viyadükle bulaşacak
Yusufeli'nin iki yakası, yeni yılda 685 metrelik viyadükle bulaşacakArtvin'de Çoruh Nehri'ne inşa edilen, Türkiye'nin en yüksek barajı olan Yusufeli'nin sularına gömülen eski yerleşim yerinde yapılan Yusufeli Viyadüğü'nün bitmesine 200 metre kaldı. AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, "Viyadük, 685 metre uzunluğunda. Bir aksama olmazsa yeni yıl ile burada iki yaka viyadükle bir araya gelecek" dedi.
3.11.2023Ekonomi
Mahallede tedirginlik! 'Büyük korku içerisinde yaşıyoruz'
Mahallede tedirginlik! 'Büyük korku içerisinde yaşıyoruz'Manisa'nın Şehzadeler ilçesinin İshakçelebi Mahallesi'nde 1 ay önce meydana gelen heyelanda duvarları çatlayan 5 ev, geçen hafta tahliye edildi.
2.11.2023Gündem
Bakan Yerlikaya son 60 günlük rakamları açıkladı
Bakan Yerlikaya son 60 günlük rakamları açıkladıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 60 günde uyuşturucu tacirlerine karşı 33 bin 295 operasyon düzenlediklerini, bu operasyonlar sonucunda 4 bin 30 şahsın tutuklandığını söyledi. İçişleri Bakanlığında 62. gününü geride bıraktığını kaydeden Bakan Yerlikaya, son 60 günlük rakamları açıkladı.
5.08.2023Gündem
Meclis’in en kıdemlileri CHP ve MHP’den
Meclis’in en kıdemlileri CHP ve MHP’den28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin dün itibarıyla resmi olmayan sonuçlarına göre, 600 milletvekilinden 335’i ilk kez parlamento koltuğuna oturacak.
19.05.2023Gündem
AK Parti, CHP ve İYİ Parti Trabzon’daki milletvekili sayısını korudu
AK Parti, CHP ve İYİ Parti Trabzon’daki milletvekili sayısını korudu14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 27. dönem milletvekilliği seçimleri ile Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Artvin, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerindeki toplam 17 Milletvekili mecliste söz sahibi oldu.
15.05.2023Gündem
Son dakika: Yeni milletvekilleri belli oldu! İşte 600 isim
Son dakika: Yeni milletvekilleri belli oldu! İşte 600 isim28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre, yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu.
15.05.2023Gündem
AK Parti'li Çelik: Masalarını yönetemeyenlerin, ülkeyi yönetmeye imkanları yoktur
AK Parti'li Çelik: Masalarını yönetemeyenlerin, ülkeyi yönetmeye imkanları yokturAK Parti'nin Artvin 1'inci sıra milletvekili adayı Faruk Çelik, "Bir tarafta Türkiye'ye devasa hizmetler yapmış AK Parti var; milletin gönlünde taht kurmuş Cumhurbaşkanı'mız var. Diğer tarafta ise zoraki olarak AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak için bir araya gelmiş 6'lı veya 7'li masa var. Masalarını yönetemeyenlerin, ülkeyi yönetmeye imkanları yoktur" dedi.
27.04.2023Gündem
Yusufeli Barajı’nın temelini atan eski bakanın hüzün ve gururu
Yusufeli Barajı’nın temelini atan eski bakanın hüzün ve gururuEski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Artvin’de inşa edilen Yusufeli Barajı'nın sularına gömülen baba ocağı, eski yerleşim yerini ziyaret etti.
24.04.2023Ekonomi
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 2023: 28. dönem AK Parti milletvekili aday listesi il il
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 2023: 28. dönem AK Parti milletvekili aday listesi il ilTürkiye 2023 seçimlerine hazırlanırken aday listeleri açıklandı. Partiler YSK'ya milletvekili aday listesini teslim etti. AK Parti'nin de milletvekili aday listesi belli oldu. Şimdi seçmenler sıklıkla "AK Parti milletvekili adayları kimler?" sorusuna cevap arıyor.
10.04.2023Bilgi Rehberi
AK Parti’de büyük değişim
AK Parti’de büyük değişim14 Mayıs’taki seçimler için vitrinini yenileyen AK Parti’de 181 isim liste dışı kaldı; değişim oranı yüzde 65 oldu. Bakanlar, ön sıralardan aday gösterildi. En genç aday 18 yaşındaki Nisa Alptekin, en yaşlı aday ise 73 yaşındaki Şamil Ayrım oldu. HÜDA PAR’dan 4, DSP’den 3 isim AK Parti listesinde yer aldı.
10.04.2023Gündem
AK Parti'nin milletvekili aday listesi netleşti! İşte tam liste
AK Parti'nin milletvekili aday listesi netleşti! İşte tam liste14 Mayıs seçimlerine gidilirken, AK Parti'nin aday listesi kesinleşti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara 3. Bölge 1. sıradan aday oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul 2. Bölge 1. sıra, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Ankara 2. Bölge 1. sıra, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya 1. sıradan aday. İşte tam liste...
11.04.2023Gündem
2023  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KESİNLEŞTİ!  28. dönem Ak Parti milletvekili adayları isim listesi: Hangi ilden kim aday oldu?
2023 AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KESİNLEŞTİ! 28. dönem Ak Parti milletvekili adayları isim listesi: Hangi ilden kim aday oldu?14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde Ak Parti Milletvekili adayları merak konusu olmaya devam ediyor. Milletvekili aday isim listesi için son gününde 28. dönem AK Parti milletvekili adayları belli oldu. İşte listedeki isimler...
9.04.2023Bilgi Rehberi
AK Parti'nin milletvekili aday listesi netleşti! İşte tam liste
AK Parti'nin milletvekili aday listesi netleşti! İşte tam liste14 Mayıs seçimlerine gidilirken, AK Parti'nin aday listesi kesinleşti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara 3. Bölge 1. sıradan aday oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul 2. Bölge 1. sıra, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Ankara 2. Bölge 1. sıra, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya 1. sıradan aday. İşte tam liste...
9.04.2023Haberler
Tarladan sofralara
Tarladan sofralaraŞehzadeler Belediyesi, geçen yıl silajlık mısır üretimi yaptığı 50 dönümlük alanda bu yıl buğday üretimi yapıyor.
9.04.2023Ege
DSP, Cumhur İttifakı’na katıldı
DSP, Cumhur İttifakı’na katıldıMilletvekili aday listelerinin YSK’ya teslimi arifesinde DSP, Cumhur İttifakı’na katıldı.
8.04.2023Gündem
Bilal Demir, Manisa’ya hizmet için aday adayı
Bilal Demir, Manisa’ya hizmet için aday adayıŞehzadeler Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Bilal Demir, AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
19.03.2023Ege
Arınç’tan başkanlara teşekkür
Arınç’tan başkanlara teşekkür22.Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, depremzedeler için tüm imkânlarını seferber eden Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik ile Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye, çalışmaları nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu.
1.03.2023Ege
Şehzadeler, çocuklara kol kanat geriyor
Şehzadeler, çocuklara kol kanat geriyorŞehzadeler Belediyesi, depremden sonra Manisa’ya gelen depremzedeler için çalışmalarını sürdürüyor.
27.02.2023Ege
Şehzadeler’den mobil aşevi
Şehzadeler’den mobil aşeviŞehzadeler Belediyesi’nin Adıyaman Eğriçay Çadır Kentin’de kurduğu mobil aşevi, depremzedelere sıcak çorba ve yemek ikramında bulunuyor. 5 bin kişiye iki öğün sıcak yemeğin çıkarıldığı mobil aşevinin, ihtiyaç halinde kapasitesini 10 bin kişiye kadar çıkarabilecek donanımda olduğunu belirten Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Yaraların sarılması için bölgeye giden personelimiz canla başla mesai yapıyor” dedi.
21.02.2023Ege
Şehzadeler’den gıda ve oyuncak
Şehzadeler’den gıda ve oyuncakŞehzadeler Belediyesi, 3 araçlık yeni konvoyu ile 8 personel ve ek yardım malzemelerini Hatay ve Adıyaman’a gönderdi.
12.02.2023Ege
Şehzadeler’den mobil aşevi
Şehzadeler’den mobil aşeviŞehzadeler Belediyesi, 10 kentteki depremzedeler için seferberlik ilan etti.
9.02.2023Ege
Şehzadeler’den yardım konvoyu
Şehzadeler’den yardım konvoyuŞehzadeler Belediyesi, deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarında görev almak üzere hazırlanan 12 araç ve 25 personelden oluşan konvoyu uğurladı.
7.02.2023Ege
Şehzadeler’de TOKİ mutluluğu yaşandı
Şehzadeler’de TOKİ mutluluğu yaşandıCumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Şehzadeler ilçesine yapılacak bin 415 konutun hak sahibinin belirlenmesi için kuralar çekildi.
2.02.2023Ege
Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'de
Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre; çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunda atamalar gerçekleştirildi.
14.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Faruk Çelik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.