Ferman Akgül

Ferman Akgül

Türk rock grubu maNga'nın solisti. Aynı zamanda grup için şarkılar yazmakta ve bestelemektedir. Hayatı ve kariyeriİbrahim Ferman Akgül, 25 Aralık 1979'da, Ankara'da doğdu. Ankara Anadolu Lisesi'nde okuduğu dönemlerde klasik gitar çalmaya başladı.Babası ona Aeron gitar almıştı. Ama asıl müzik ile tanışması dokuz-on yaşlarındayken ailesinin aldığı piyano ile olmuştur. 1998'de Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne girdi ve çalıştığı ilk gruplarla bu dönemde tanıştı. İlk grubu Virgin Pulp adlı bir hardcore grubunda yer aldı. Turntable çalmak için girdiği grupta solist olmadığı için turntable alana kadar solistlik yapmaya başladı ve bu solistliğe attığı ilk ciddi adım oldu. Daha sonraları 'Colic' ve Özgür Can Öney'in de davulcusu olduğu 70'lik grupları ile beraber çalışmaya başladılar. 70'lik ile birlikte uzunca bir süre çalıştıktan sonra Cem Bahtiyar'ın da bas gitaristi olduğu Seven grubuna girdi ve bundan sonra da bir süre müziğe ara verdi. Sonra Özgür'ün daveti ile henüz yeni kurulmuş ve solisti olmayan bir grubun çalışmasına katıldı. 2001 yılının sonralarına doğru girdiği bu grubun adı bile yoktu. Daha sonraları grubun ismi maNga oldu. Ferman şu an Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde master yapmaktaydı ama masterı bitti... Şehr-i Hüzün'ü 2009 yılının Nisan ayında çıkardılar. Albümde, ney, piyano, darbuka, bendir, tambur ve bağlama gibi geleneksel enstrümanlar kullandılar. MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2009'da Avrupa'nın En İyi Sanatçısı Ödülü'nü aldılar ve ardından 2010 Eurovision Şarkı Yarışması'na "We Could Be The Same" adlı şarkılarıyla katılarak Türkiye'ye ikincilik getirdiler. Yarışma için yapılan promosyon turu öncesinde Ferman Akgül kalp çarpıntısından dolayı hastaneye kaldırılmış ve beş gün ardından hastaneden taburcu edilmiştir. Ferman Akgül müzik dışında sinemayla da çok yakından ilgilenmektedir. Hayalleri arasında Orhan Pamuk'un önemli bir eserini beyaz perdeye uyarlamak vardır.Ayrıca maNga'nın 2009 Nisan ayında çıkan albümünün yanında verilen maNga belgeselinin yaratıcısı olmakla beraber Sagopa Kajmer, Delta gibi sanatçıların klip çekimlerinde Posthane team ile birlikte payı vardır.Sagopa Kajmer ve Kolera'nın düet şarkısı olan "Monotonluk Maratonu" şarkısının klibini çekmiştir. Şuan İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Bölümü'nde doktora yapmaktadır.Aynı zamanda TRT MÜZİK kanalında " Kulaktan Kulağa " adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.  Kullandığı gitarlarGibson SG StandartAeronGibson Les Paul Custom

Ferman Akgül

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 223 ferman akgül haberi bulunmuştur.
Harbiye'de türkü şöleni! Kenan Doğulu'dan ustaya saygı
Harbiye'de türkü şöleni! Kenan Doğulu'dan ustaya saygı'Sazımızla Sözümüzle' konseri müzikseverlerle buluştu. Musa Eroğlu, Fuat Saka, Güler Duman ve Yediveren Orkestrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Turan, maNga grubunun solisti Ferman Akgül, Kardeş Türküler grubunun solisti Feryal Öney, Mr. Jade ve Kenan Doğulu da konuk sanatçı olarak sevilen eserleri okudu.
19.07.2022Cadde
Harbiye’de türkü şöleni
Harbiye’de türkü şöleniTürk halk müziğin üç usta ismi Musa Eroğlu, Fuat Saka ve Güler Duman, Yediveren Orkestrası’yla beraber ‘Sazımızla Sözümüzle’ konseriyle Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluştu.
19.07.2022Cadde
Fragmanı yayınlandı
Fragmanı yayınlandıTürkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı unvanına sahip Leyla Atakan’ın yaşamını konu alan ‘Leyla Hanım’ filminin ilk afiş ve fragmanı paylaşıldı.
28.06.2022Cadde
‘El Aman’ kliplendi
‘El Aman’ kliplendi maNga, ‘Antroposen 001’ albümünün ilk klibini ‘El Aman’a çekti.
3.06.2022Cadde
Özge Borak: Leyla Atakan’ı canlandırmak çok güzel bir duygu
Özge Borak: Leyla Atakan’ı canlandırmak çok güzel bir duyguTürkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak, 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatını anlatan filmin çekimleri tamamlandı.
19.05.2022Cadde
Ferman Akgül: Biz de arabesk dinleriz
Ferman Akgül: Biz de arabesk dinlerizmaNga grubunun solisti Ferman Akgül, önceki gün City’s Nişantaşı çıkışı görüntülendi. Turnede olduğunu söyleyen Akgül, yeni film şarkıları ve müzik projeleri hakkında konuştu.
16.04.2022Cadde
Filme özel şarkı
Filme özel şarkıAstrolojiyi romantik komediyle buluşturan ‘Burçlar’, 25 Mart’ta vizyona girecek.
8.02.2022Cadde
12 burç bir filmde buluştu!
12 burç bir filmde buluştu!Ferman Akgül, Cengiz Küçükayvaz, Ayşen Sezerel, Nedim Saban, Aliye Uzunatağan ve Asuman Dabak’ın yer aldığı ‘Burçlar’ filmi 11 Şubat’ta seyirciyle buluşuyor.
22.01.2022Cadde
Kim Milyoner Olmak İster konukları kimler? Kim Milyoner Olmak İster yılbaşı özel konukları arasında kimler var?
Kim Milyoner Olmak İster konukları kimler? Kim Milyoner Olmak İster yılbaşı özel konukları arasında kimler var?ATV'nin ilgiyle takip edilen programı Kim Milyoner Olmak İster bu akşam yılbaşı gecesi için özel hazırlandı. İzleyiciler programa hangi ünlü isimlerin geleceğini öğrenmek istiyor. Kim Milyoner Olmak İster Yılbaşı konukları kimler? İşte 2022 Kim Milyoner Olmak İster Yılbaşı özel konukları...
31.12.2021Cadde
Ferman Akgül kimdir kaç yaşında? Ferman Akgül hayatı ve kariyeri...
Ferman Akgül kimdir kaç yaşında? Ferman Akgül hayatı ve kariyeri...Ferman Akgül kimdir, nereli? Manga solisti olarak bilinen Ferman Akgül, son dönemde de çıkardığı şarkıları ile öne çıkıyor. Ankara'da doğan Akgül, küçük yaşlarda müzik ile tanıştı. İlk grubu ise Virgin Pulp'tur. Peki, Ferman Akgül hayatı, kariyeri ve şarkıları...
31.12.2021Cadde
10 yıl sonra gelen ‘Evet’
10 yıl sonra gelen ‘Evet’maNga grubunun solisti Ferman Akgül, 10 yıldır birlikte olduğu ve iki çocuğunun annesi Bettina Kuperman ile evlendi.
30.12.2021Cadde
Ferman Akgül ile Bettina Kuperman 10 yıl sonra nikah masasına oturdu!
Ferman Akgül ile Bettina Kuperman 10 yıl sonra nikah masasına oturdu!Manga Grubu’nun solisti Ferman Akgül, iki çocuğunun annesi Danimarkalı Bettina Kuperman ile dünyaevine girdi. Ünlü şarkıcı, nikahtan sonra çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.
29.12.2021Cadde
‘Çıldırmalarımızı bu albüme döktük’
‘Çıldırmalarımızı bu albüme döktük’maNga'nın kendini tam olması gereken yere ve zamana koyduğu albümü "Antroposen 001" toplumsal kargaşayı sözler ve müzikle yansıtıyor.
26.12.2021Kültür Sanat
Gülçin Ergül kimdir? Gülçin Ergül'ün eşi, sevgilisi kim, öldü mü? İşte kaza sonrası sağlık durumu
Gülçin Ergül kimdir? Gülçin Ergül'ün eşi, sevgilisi kim, öldü mü? İşte kaza sonrası sağlık durumuHepsi grubu ile adını duyuran şarkıcı Gülçin'in hayatı merak konusu. Gülçin Ergül, Balıkesir'de trafik kazası geçirdi. Sevenleri ise 'Şarkıcı Gülçin'in son durumu nasıl? Peki, Gülçin Ergül nereli, kaç yaşında? sanatçı, kazada sevgilisi  Erdal Şeyda Lafçı'yı kaybetti.
14.12.2021Cadde
‘Antroposen’i müjdeledi
‘Antroposen’i müjdelediFerman Akgül, Brand Week İstanbul’daydı.
12.11.2021Cadde
Provada buluştular
Provada buluştularErsan Duru, Ferman Akgül, Cengiz Küçükayvaz, Ayşen Sezerel, Nedim Saban, Aliye Uzunatağan, Asuman Dabak ve Ayten Uncuoğlu’nun yer aldığı ‘Burçlar’ın okuma provası yapıldı.
13.10.2021Cadde
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında? Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında? Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...Ferman Akgül kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan Kubat İle Müzik Sahnesi programına konuk olacak olan Ferman Akgül müzik çalışmalarına çok erken yaşlarda başladı. Ailesinin aldığı piyano ile müziğe olan ilgisi başlayan Ferman Akgül sonrasında 1998 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne girdikten sonra çalıştığı ilk gruplarla bu dönemde tanıştı. İşte Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...
23.07.2021Cadde
Fatma Turgut kimdir, kaç yaşında? Fatma Turgut albümleri ve şarkıları
Fatma Turgut kimdir, kaç yaşında? Fatma Turgut albümleri ve şarkılarıRock müziğin güçlü seslerinden olan Fatma Turgut bu akşam ekrana gelecek olan Kubat İle Müzik Sahnesi programına konuk olacak. Müzik eğitimini tamamladıktan sonra 2007 yılında sonrasında adı Model olarak değişecek olan "A Due Carmen" adlı gruba katılan Fatma Turgut 2016 yılında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile gruptan ayrıldığını duyurdu. İşte Fatma Turgut hakkında merak edilenler...
23.07.2021Cadde
Kubat İle Müzik Sahnesi konukları kimler? Kubat İle Müzik Sahnesi 23 Temmuz konukları...
Kubat İle Müzik Sahnesi konukları kimler? Kubat İle Müzik Sahnesi 23 Temmuz konukları...Kubat İle Müzik Sahnesi konukları kimler sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam yeni bölüm ile ekrana gelecek olan Kubat İle Müzik Sahnesi'nde yine birbirinden ünlü isimler konuk olacak. Yarışmanın takipçileri Kubat İle Müzik Sahnesi konukları kimler sorusuana yanıt aramaya devam ediyor. İşte bu akşam ekrana gelecek yeni bölümde konuk olacak olan isimler...
23.07.2021Cadde
MOBILE LEGENDS BANG BANG’İN 515 GÖSTERİ GECESİ’NE SAYILI GÜNLER
MOBILE LEGENDS BANG BANG’İN 515 GÖSTERİ GECESİ’NE SAYILI GÜNLERŞangay merkezli Moonton şirketine ait olan dünyanın en çok oynanan mobil moba oyunu Mobile Legends: Bang Bang Türkiye’de Mayıs ayına hızla giriş yaptı. Her yıl Mayıs ayında gerçekleşen 515 Eparti etkinliği için Mayıs ayı başında duyurulara başlayan ünlü oyun firması bombayı 9 Mayıs’ta çıkarttığı şarkı ile patlattı.
20.05.2021Advertorial
23 Nisan şarkıları
23 Nisan şarkılarıYine senin ve arkadaşlarının günü bugün… Hatta dünyadaki tüm çocukların günü… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı herhalde dünyanın en güzel ve en renkli ulusal bayramı…
21.04.2021Eğlence
Ferman Akgül kim? Ferman Akgül kaç yaşında, nereli, eşi kim?
Ferman Akgül kim? Ferman Akgül kaç yaşında, nereli, eşi kim?Manga grubunun solisti olarak adını duyuran Ferman Akgül, şarkıları ise büyük beğeni topladı. Sanatçının tam adı İbrahim Ferman Akgül'dür. Küçük yaşlarda piyano sayesinde müzik ile tanıştı. Müzikseverler Ferman Akgül'ün hayatına dair daha çok detay araştırıyor. İşte, Ferman Akgül hakkında ayrıntılar...
12.04.2021Cadde
2020 'Yılın Yıldızları Ödülleri' sahiplerini buldu
2020 'Yılın Yıldızları Ödülleri' sahiplerini bulduYıldız İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve bu yıl 19.'su gerçekleştirilen, 'Türkiye'nin En Prestijli Öğrenci Ödülleri' olarak anılan 2020 Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni, Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Törene çok sayıda ünlü isim katıldı.
12.03.2021Kültür Sanat
16’ncı yıla kutlama
16’ncı yıla kutlamamaNga, grupla aynı ismi taşıyan ilk albümlerinin 16’ncı yılını online etkinlik platformu Sosyo’da kutladı.
17.12.2020Cadde
Ferman Akgül'ün 'Gerçek Kesit' itirafı bize ne anlatıyor?
Ferman Akgül'ün 'Gerçek Kesit' itirafı bize ne anlatıyor?"Biiir kadınnnn çizeeceeeksiiin, onun gibiii bıraaaakıııpp giiittmeeeyeeecceeek..." diyerek hayatımıza bir anda girmişti 2004 yılında maNga grubu. Haliyle grubun bir de solisti mevcuttu; Ferman Akgül. Verdiği son röportajla herkesi şaşırttı Ferman Akgül. Gerçek Kesit izlediğini itiraf eden Ferman Akgül’ün bu itirafı bize ne anlatıyor?
1.07.2020Ünlüler

Benzer Haber Etiketleri

Ferman Akgül ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.