Fitch

Fitch

Son dakika Fitch haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fitch gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fitch haber sayfamızda...

Fitch

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.867 fitch haberi bulunmuştur.
Fitch, Çin'in kredi notu görünümünü düşürdü
Fitch, Çin'in kredi notu görünümünü düşürdü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Çin'in kredi notunu teyit ederken, görünümünü aşağı yönlü revize etti.
10.04.2024 Uzmanpara
VakıfBank 700 milyon doları aşan dış kaynak sağladı
VakıfBank 700 milyon doları aşan dış kaynak sağladı VakıfBank, 350 milyon euro ve 330 milyon dolar olmak üzere toplam 700 milyon doların üzerinde Diversifed Payment Rights (DPR) seküritizasyon işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu.
27.03.2024 Ekonomi
Mansur Yavaş: Sandığa gitmeyenleri götürün
Mansur Yavaş: Sandığa gitmeyenleri götürün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kızımın Mortgage (ipotek) ile 32 yıl taksitle aldığı, taksit taksit tam 32 yıl ödeyeceği bir evi, daha da alalı 2 yıl oldu, 'Mansur Yavaş'ın Londra'da evi var' diyerek, dilinde tüy bitti. Önümüzdeki hafta Allah'ın izniyle bütün belgeleri açıklayacağım. İnşallah yalanlarını yüzlerine çarpacağız dedi.
23.03.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz'dan spekülasyonlarla ilgili net mesaj! 'Vatandaşımız rahat olsun'
Cevdet Yılmaz'dan spekülasyonlarla ilgili net mesaj! 'Vatandaşımız rahat olsun' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz CNN Türk ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Enflasyonla ilgili net mesaj veren Cevdet Yılmaz OVP hedeflerinin önünde olduklarını belirtti.
23.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Türkiye trilyon dolarlık ekonomiler ligine katılmış oldu
Cevdet Yılmaz: Türkiye trilyon dolarlık ekonomiler ligine katılmış oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, geçen yıl itibariyle Türkiye ekonomisinin 1 trilyon 119 milyar dolar bir büyüklüğe ulaştığını belirterek, "Türkiye olarak yine son 21 yıla baktığımızda, ortalama yıllık büyüme hızımız yüzde 5.4 olmuş, dünyadan 1.8 puan daha yüksek büyümüşüz. Bir yıl için belki bu çok büyük bir rakam değil diyebilirsiniz ama bu 21 bir yıllık dönem için birikimli olarak baktığımızda Türkiye'yi dünyada farklı bir yere taşıdığını da ifade etmek isterim" dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Avdagiç’ten 'dezenflasyon programı' açıklaması
Avdagiç’ten 'dezenflasyon programı' açıklaması İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Yabancı yatırımcının Türkiye’nin uyguladığı dezenflasyon programının süreceğine olan inancı seçimlerin ardından daha da pekişecektir ve diğer kredi derecelendirme kuruluşlarından da not artışları gelecektir" dedi.
15.03.2024 Ekonomi
Bakan Bolat'tan cari açık açıklaması: 37.5 milyar dolara geriledi
Bakan Bolat'tan cari açık açıklaması: 37.5 milyar dolara geriledi Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "2024 yılı ocak ayında cari açıkta tarihi düşüş yaşandı. Cari açık, Mayıs 2023'te 60,1 milyar dolar yıllık açıktan Ocak 2024'te yıllık 37,5 milyar dolara geriledi" dedi.
12.03.2024 Ekonomi
‘Dövizde yaşanan dalgalanma geçici’
‘Dövizde yaşanan dalgalanma geçici’ Döviz piyasasında son dönemde yaşanan dalgalanmanın geçici olduğunu belirten Bakan Mehmet Şimşek, Merkez Bankası’nın elindeki tüm araçları kullanarak enflasyon beklentilerini sabitleme kararlılığında olduğunu kaydetti.
12.03.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı! Nallıhan Köprüsü ve Kuş Cenneti Tüneli hizmete girdi
Bakan Uraloğlu açıkladı! Nallıhan Köprüsü ve Kuş Cenneti Tüneli hizmete girdi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Nallıhan Köprüsü, Nallıhan Kuş Cenneti Tüneli ve Bağlantı Yolları’nı hizmete alarak yıllık 9,6 milyon lira tasarruf sağlanacağını anlatarak, “Çevreye zarar veren araçların karbon emisyonunu da 394 ton azaltarak doğanın korunmasına katkı sağlayacağız” dedi.
11.03.2024 Ekonomi
İYİ Parti emekli maaşı ve ikramiyeler için kanun teklifi verdi
İYİ Parti emekli maaşı ve ikramiyeler için kanun teklifi verdi İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Meclis'e emekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili bir kanun teklifi verdiklerini söyledi.
11.03.2024 Gündem
Bayram tatili 9 gün mü olacak? Turizmcilerden çağrı
Bayram tatili 9 gün mü olacak? Turizmcilerden çağrı Kış aylarının sona ermesi, 30 günlük oruç dönemi ve 31 Mart seçim yorgunluğunun ardından gelecek olan Ramazan Bayramı tatili için tüm oteller, şimdiden hazırlıklarını tamamladı.
11.03.2024 Gündem
Bakan Şimşek'ten Fitch açıklaması
Bakan Şimşek'ten Fitch açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fitch'in Türkiye'nin notunu ve görünümü yükseltmesine yönelik olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
11.03.2024 Ekonomi
Fitch kararı sonrası gözler piyasalarda! Altın ve borsa için yeni tahmin
Fitch kararı sonrası gözler piyasalarda! Altın ve borsa için yeni tahmin Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten beklenen olumlu karar geldi. Kuruluş Türkiye’nin kredi notu ve görünümünü yükseltti. Peki önemli kararın ardından yeni haftada piyasalarda yön ne olur? Borsada sert yükseliş gelir mi? Öte yandan gram altın fiyatı geçen haftadan bu yana dikkat çeken hareketlere sahne oluyor. Ekonomist Hikmet Baydar, borsa ve gram altın için rakam verdi. İşte detaylar...
11.03.2024 Ekonomi
‘Benzer kredi notu artışları göreceğiz’
‘Benzer kredi notu artışları göreceğiz’ Fitch’in Türkiye’nin kredi notunu yükseltmesine değinen Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program (OVP) doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini, benzer not artırımlarının geleceğini söyledi.
11.03.2024 Ekonomi
İstanbul’un yeni metrosu bugün açılıyor! Günde 1 milyon yolcuya hizmet verecek
İstanbul’un yeni metrosu bugün açılıyor! Günde 1 milyon yolcuya hizmet verecek  İstanbul’un yeni metro hattı için geri sayım başladı. Günde 1 milyon yolcuya hizmet verecek olan Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nın açılışı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek. Açılış öncesi detayları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, CNN Türk canlı yayında anlattı.
10.03.2024 Ekonomi
Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti! Karar piyasaları nasıl etkiler?
Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti! Karar piyasaları nasıl etkiler? Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu artırdı. Ekonomik görünüm pozitife, kredi notu ise B’den B+ pozisyonuna yükseltildi. Not artırımı tahminlerin de üzerinde oldu. Peki karar piyasaları nasıl etkiler?
10.03.2024 Haberler
Yatırımcının gözü borsada! Fitch'in Türkiye kararı piyasaları nasıl etkiler?
Yatırımcının gözü borsada! Fitch'in Türkiye kararı piyasaları nasıl etkiler? Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu artırdı. Ekonomik görünüm pozitife, kredi notu ise B’den B+ pozisyonuna yükseltildi. Not artırımı tahminlerin de üzerinde oldu. Peki karar piyasaları nasıl etkiler? Uzman isim canlı yayında değerlendirdi. İşte detaylar...
10.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon mesajı! 'Bizim için temel öncelik'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon mesajı! 'Bizim için temel öncelik' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz canlı yayında soruları yanıtladı. Enflasyonla ilgili mesaj veren Cevdet Yılmaz, "Enflasyon bizim için temel öncelik. Milletin önceliği neyse bizim de önceliğimiz o." dedi. Yüzde 25 kira düzenlemesiyle ilgili olarak Yılmaz, "Enflasyonun gidişine, kiralardaki gidişata bakılarak bir karar verilecektir. İhtiyat ortadan kalkınca yeni bir değerlendirme yapılır. Etki analizi yapılacak ona göre hükümetimiz bir karar verecektir." açıklamasında bulundu.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan 'tarihte ilk kez' diyerek duyurdu: Milli gelirimiz bir trilyon doları aştı
Bakan Işıkhan 'tarihte ilk kez' diyerek duyurdu: Milli gelirimiz bir trilyon doları aştı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Arnavutköy’de iş insanları ile bir araya geldi. Bakan Işıkhan, "Dolar bazında milli gelirimiz Türkiye tarihinde ilk kez bir trilyon doları aştı” dedi.
9.03.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten Fitch mesajı
İTO Başkanı Avdagiç’ten Fitch mesajı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Bu süreçte kredi notu artışları ve not görünümü revizyonları, Türkiye'nin hak ettiğinin hâlâ çok gerisinde olsa da bu mücadeleye katkı verecektir. Fitch’i diğerleri takip edecektir, etmelidir” ifadesini kullandı.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
9.03.2024 Haberler
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
9.03.2024 Ekonomi
Fitch Ratings Türkiye'nin not görünümü pozitife çıkardı
Fitch Ratings Türkiye'nin not görünümü pozitife çıkardı Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "B"den "B+"ya yükseltirken, not görünümünü "durağan"dan "pozitif"e çıkardı.
9.03.2024 Ekonomi
‘Sermaye akışı zirveye çıkacak’
‘Sermaye akışı zirveye çıkacak’ Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, bu yıl Türkiye dahil gelişmekte olan en büyük dokuz ülkeye sermaye akışının son 10 yılın en yüksek seviyesine çıkarak 200 milyar doları bulacağını öngördü.
6.02.2024 Ekonomi
'ABD'de yüksek bütçe açığı sürecek'
'ABD'de yüksek bütçe açığı sürecek' Fitch Ratings, ABD'nin yüksek bütçe açıkları vermeye devam etmesini bekliyor.
23.01.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Fitch ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.