Kredi Notu

Kredi Notu

Son dakika kredi notu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kredi notu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kredi notu haber sayfamızda...

Kredi Notu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.873 kredi notu haberi bulunmuştur.
Son dakika...Kirada yüzde 25 sınırı devam edecek mi? Milyonları ilgilendiren soruya Bakan Şimşek'ten cevap geldi
Son dakika...Kirada yüzde 25 sınırı devam edecek mi? Milyonları ilgilendiren soruya Bakan Şimşek'ten cevap geldi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında önemli açıklamalarda bulunuyor. KDV'de artış öngörmediklerini belirten Şimşek, 'Bu sene geçen sene gibi vergi artışı olmayacak' dedi. Şimşek, milyonları ilgilendiren kirada yüzde 25 sınırının kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusuna da cevap verdi.
20.05.2024 Ekonomi
JCR, Güney Kore'nin kredi notunu teyit etti
JCR, Güney Kore'nin kredi notunu teyit etti Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Güney Kore'nin kredi notunu teyit etti.
15.05.2024 Uzmanpara
Dolar ve altın için rakam verildi!
Dolar ve altın için rakam verildi! Kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin not artırımı sonrası gözler piyasalara çevrildi. Son haftalarda borsa rekor kırarken, altın fiyatlarında düşüş söz konusuydu. Özellikle dolar/TL tarafında ise aşağı yönlü seyir dikkat çekiyor. Peki S&P kararının piyasalara etkisi ne olur? Ekonomist Belgin Maviş, gram altın ve dolar için rakam verdi. İşte detaylar...
7.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek’ten enflasyon ve kredi notu açıklaması: Doğru yoldayız, bütün bunlar onu gösteriyor
Bakan Şimşek’ten enflasyon ve kredi notu açıklaması: Doğru yoldayız, bütün bunlar onu gösteriyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 8. Türk-Alman Ekonomi Günü programı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek enflasyonda düşüş için tarih verirken, kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin not artırımına ilişkin de önemli bir değerlendirme yaptı.
4.05.2024 Ekonomi
S&P Türkiye'nin kredi notunu yükseltti
S&P Türkiye'nin kredi notunu yükseltti Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notunu "B"den "B+"ya yükseltirken, kredi notu görünümünü "pozitif" olarak korudu.
3.05.2024 Ekonomi
Fitch, Fransa'nın kredi notunu teyit etti
Fitch, Fransa'nın kredi notunu teyit etti Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Fransa'nın kredi notunu teyit etti.
29.04.2024 Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör çukurları dümdüz edilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör çukurları dümdüz edilecek Irak dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ile terörle mücadelede atılabilecek adımlara ilişkin bilgileri aktarıken, Gazze için de net mesajlar verdi. Erdoğan, CHP lideri Özel ile beklenen görüşmesine ilişkin de konuştu. Erdoğan'ın gündeminde fahiş fiyatlara ilişkin atılacak yeni adımlar da vardı.
23.04.2024 Gündem
Son dakika... İki bölgede 19 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... İki bölgede 19 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde tespit edilen teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonların detaylarını paylaştı.
23.04.2024 Gündem
Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı
Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, "Türkiye'ye olan ilgi somut kaynak girişine dönmüş durumda" dedi.
23.04.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek'ten kredi notu ve enflasyon açıklaması
Bakan Şimşek'ten kredi notu ve enflasyon açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, "Türkiye'ye olan ilgi somut kaynak girişine dönmüş durumda" dedi.
23.04.2024 Ekonomi
S&P, İsrail'in kredi notunu düşürdü
S&P, İsrail'in kredi notunu düşürdü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, jeopolitik riskler nedeniyle İsrail'in kredi notunu düşürdü.
19.04.2024 Uzmanpara
Fitch, Çin'in kredi notu görünümünü düşürdü
Fitch, Çin'in kredi notu görünümünü düşürdü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Çin'in kredi notunu teyit ederken, görünümünü aşağı yönlü revize etti.
10.04.2024 Uzmanpara
Döngüsel ekonomi ve güneş enerjisine bol bol destek
Döngüsel ekonomi ve güneş enerjisine bol bol destek Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi kapsamında 4 milyon TL, KOBİ'lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında ise 14 milyon TL devlet desteği var. Gelin, 1 yıl geri ödemesiz desteklemeler için gerekli şartlara yakından bakalım...
5.04.2024 Milliyet Executive
S&P, ABD'nin notunu teyit etti
S&P, ABD'nin notunu teyit etti Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, ABD'nin kredi notunu teyit etti.
28.03.2024 Uzmanpara
İhracatçıya not verecek
İhracatçıya not verecek İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) ihracatçılara verilecek İGE Kredi Notu’nu kullanıma sundu. 
16.03.2024 Ekonomi
S&P, Arjantin'in kredi notunu düşürdü
S&P, Arjantin'in kredi notunu düşürdü S&P Global Ratings, Arjantin'in yerel para cinsinden kredi notunu CCC-/C seviyesinden Seçici Temerrüt-SD seviyesine indirdi. Yabancı para cinsinden kredi notunu ise CCC-/C olarak teyit etti.
14.03.2024 Uzmanpara
Fitch kararı sonrası gözler piyasalarda! Altın ve borsa için yeni tahmin
Fitch kararı sonrası gözler piyasalarda! Altın ve borsa için yeni tahmin Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten beklenen olumlu karar geldi. Kuruluş Türkiye’nin kredi notu ve görünümünü yükseltti. Peki önemli kararın ardından yeni haftada piyasalarda yön ne olur? Borsada sert yükseliş gelir mi? Öte yandan gram altın fiyatı geçen haftadan bu yana dikkat çeken hareketlere sahne oluyor. Ekonomist Hikmet Baydar, borsa ve gram altın için rakam verdi. İşte detaylar...
11.03.2024 Ekonomi
‘Benzer kredi notu artışları göreceğiz’
‘Benzer kredi notu artışları göreceğiz’ Fitch’in Türkiye’nin kredi notunu yükseltmesine değinen Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program (OVP) doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini, benzer not artırımlarının geleceğini söyledi.
11.03.2024 Ekonomi
Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti! Karar piyasaları nasıl etkiler?
Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti! Karar piyasaları nasıl etkiler? Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu artırdı. Ekonomik görünüm pozitife, kredi notu ise B’den B+ pozisyonuna yükseltildi. Not artırımı tahminlerin de üzerinde oldu. Peki karar piyasaları nasıl etkiler?
10.03.2024 Haberler
Yatırımcının gözü borsada! Fitch'in Türkiye kararı piyasaları nasıl etkiler?
Yatırımcının gözü borsada! Fitch'in Türkiye kararı piyasaları nasıl etkiler? Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu artırdı. Ekonomik görünüm pozitife, kredi notu ise B’den B+ pozisyonuna yükseltildi. Not artırımı tahminlerin de üzerinde oldu. Peki karar piyasaları nasıl etkiler? Uzman isim canlı yayında değerlendirdi. İşte detaylar...
10.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon mesajı! 'Bizim için temel öncelik'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon mesajı! 'Bizim için temel öncelik' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz canlı yayında soruları yanıtladı. Enflasyonla ilgili mesaj veren Cevdet Yılmaz, "Enflasyon bizim için temel öncelik. Milletin önceliği neyse bizim de önceliğimiz o." dedi. Yüzde 25 kira düzenlemesiyle ilgili olarak Yılmaz, "Enflasyonun gidişine, kiralardaki gidişata bakılarak bir karar verilecektir. İhtiyat ortadan kalkınca yeni bir değerlendirme yapılır. Etki analizi yapılacak ona göre hükümetimiz bir karar verecektir." açıklamasında bulundu.
9.03.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten Fitch mesajı
İTO Başkanı Avdagiç’ten Fitch mesajı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Bu süreçte kredi notu artışları ve not görünümü revizyonları, Türkiye'nin hak ettiğinin hâlâ çok gerisinde olsa da bu mücadeleye katkı verecektir. Fitch’i diğerleri takip edecektir, etmelidir” ifadesini kullandı.
9.03.2024 Ekonomi
Fitch Ratings Türkiye'nin not görünümü pozitife çıkardı
Fitch Ratings Türkiye'nin not görünümü pozitife çıkardı Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "B"den "B+"ya yükseltirken, not görünümünü "durağan"dan "pozitif"e çıkardı.
9.03.2024 Ekonomi
R&I, Fransa'nın kredi notunu teyit etti
R&I, Fransa'nın kredi notunu teyit etti Japon kredi derecelendirme kuruluşu R&I, Fransa'nın kredi notunu teyit etti.
26.02.2024 Uzmanpara
Moody’s, İsrail’in kredi notunu düşürdü
Moody’s, İsrail’in kredi notunu düşürdü Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İsrail’in kredi notunu “A1”den “A2”ye düşürürken, kredi notu görünümünü negatife çevirdi.
11.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Notu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.