Flamingo

Flamingo

Son dakika flamingo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan flamingo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan flamingo haber sayfamızda...

Flamingo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 500 flamingo haberi bulunmuştur.
Falda Flamingo Görmek Ne Demek? Kahve Falında Flamingo Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Flamingo Görmek Ne Demek? Kahve Falında Flamingo Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir? Fallar; merak edilen bazı konuların aydınlanması adına türlü şekillerde geleceğe yönelik tahminlerde bulunmak şeklinde tanımlanır. Fallar bakılırken, pek çok sembolden yararlanılır. Bununla beraber falların her sembolü, değişik anlamlar taşımaktadır. Falda flamingo görmek ne demek? Kahve falında flamingo şeklinin çıkması ne anlama gelir? Falda flamingo nasıl yorumlanır? İşte ayrıntılar.
11.09.2020Kahve Falı
Kaçak flamingo satışı doğayı tehdit ediyor
Kaçak flamingo satışı doğayı tehdit ediyorIrak’ta UNESCO Dünya Mirası olan Ahvar ve İran sınırındaki Maysan kentlerindeki bataklıklarda yasadışı flamingo ticareti bölgedeki kuş popülasyonunu olumsuz etkiliyor.
2.03.2021Dünya
Eliniz kırılsın!
Eliniz kırılsın!Ateşli silahla yaralandığı tahmin edilen bir flamingo ve Bostanlı sahilinde yorgun halde bulunan tepeli pelikan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda tedavi altına alındı.
27.02.2021Ege
Flamingolar Düden Gölü'ne erken geldi
Flamingolar Düden Gölü'ne erken geldiKonya'nın Kulu ilçesindeki Düden Gölü'ne nisan ayında gelmesi gereken flamingoların, erken göçü doğaseverleri tedirgin etti. Tuz Gölü'nün kuzey batısında, ilçe merkezinin 5 kilometre doğusunda kapalı ve sığ bir göl olan, 860 kilometrekare alana sahip kuş cenneti Düden Gölü'nde flamingo, yaz ördeği, Macar ördeği, pasbaş, patka, dikkuyruk, kılıçgaga, büyük cılıbıt, Akdeniz martısı ve gülen sumru gibi türden kuşlar bulunuyor.
16.02.2021Tatil
İstanbul'da korkutan çatı yangını
İstanbul'da korkutan çatı yangınıİstanbul Silivri'de 2 katlı metruk villanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
14.02.2021Haberler
Silivri'de korkutan çatı yangını
Silivri'de korkutan çatı yangınıSilivri'de 2 katlı metruk villanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
14.02.2021Gündem
Cinsiyet eşitliğinden yana
Cinsiyet eşitliğinden yanaÇiğli Belediyesi, salgın ve doğal mücadele içinde geçen 2020’de sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğini sürdürdü...
4.01.2021Ege
Büyükçekmece Gölü'nün sürpriz konukları
Büyükçekmece Gölü'nün sürpriz konuklarıBüyükçekmece’de bir yıl önce görülen flamingoların yeniden gelmesi renkli görüntüler oluşturdu. Pembe renkleri ile kolay fark edilen Flamingoların Büyükçekmece Gölü üzerinde dans edercesine uçması masalsı manzaralar oluşturdu.
18.12.2020Gündem
Enez'deki Dalyan Gölü flamingolarla renklendi
Enez'deki Dalyan Gölü flamingolarla renklendiEdirne'nin Enez ilçesinde Meriç Nehrinin Ege Denizi'ne döküldüğü alandaki Dalyan Gölü, flamingolarla renklendi. Kışı geçirecekleri bölgeye gelmeye başlayan flamingolar, göldeki canlılarla besleniyor.
8.11.2020Tatil
Bakan Dönmez: Türkiye'nin en büyük mega projelerinden birini hayata geçiriyoruz
Bakan Dönmez: Türkiye'nin en büyük mega projelerinden birini hayata geçiriyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'nde 5,4 milyar metreküp doğal gaz depolanacağını hatırlatarak, "Türkiye'nin en büyük mega projelerinden birini hayata geçiriyoruz. Bittiğinde 5,4 milyar metreküp doğal gaz depolama kapasitesine ulaşacağımız bu alanda, bu projeyi hayata geçirirken çevreyi koruma ve hayvanları korumanın en güzel örneklerinden birisini de sergilemiş olacağız'' dedi.
27.10.2020Ekonomi
Flamingolarla yolculuk
Flamingolarla yolculukİzmir Körfezi’nin mavi sularında kano ile süzülürken üzerinizden flamingo ve pelikanların süzüldüğünü düşünün... Hayal mi? Hayır! Bir grup çılgın doğaseverin @kanoizmir adı altında bir araya gelerek düzenlediği hayli eğlenceli ve renkli turlarla artık mümkün!
20.10.2020Ege
Allı turnalar Adana'ya gelmeye başladı
Allı turnalar Adana'ya gelmeye başladıAdana'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle allı turna olarak bilinen flamingolar başta olmak üzere göçmen kuşlar, Çukurova Deltası'na gelmeye başladı.
20.10.2020Tatil
Atık hurdalarla 2 yılda 35 ton ağırlığında heykeller yaptı
Atık hurdalarla 2 yılda 35 ton ağırlığında heykeller yaptıHatay'ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ve hurda sanatçısı Mervan Altınorak, 2 yılda toplam bir milyon 100 bin adet hurda parçası ile toplam 35 ton ağırlığında çeşitli heykeller yaptı.
16.10.2020Yaşam
Flamingolar Van Gölü'ne renk katıyor
Flamingolar Van Gölü'ne renk katıyorYüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Van Gölü Havzası'nda yaz mevsimi boyunca konaklayan flamingoların doğal yaşamı, doğaseverlerin yanı sıra fotoğraf tutkunları tarafından da ilgiyle izleniyor.
30.08.2020Tatil
Cennetin kitabı!
Cennetin kitabı!Kuşların elçisi Prof...
30.08.2020Ege
Flamingoların yaşam alanı daralıyor
Flamingoların yaşam alanı daralıyorKonya'nın Kulu ilçesinde, çoğu flamingo olmak üzere 200'e yakın kuş türüne ev sahipliği yapan Düden Gölü'nde, kontrolsüz sulama ve küresel ısınma nedeniyle başlayan kuraklık yüzünden, kuşların yaşam alanı daralmaya başladı.
29.08.2020Tatil
Küçük Göl, kuruyunca pembeye büründü
Küçük Göl, kuruyunca pembeye büründüKonya'nın Kulu ilçesindeki 'flamingo cenneti' Düden Gölü'ne komşu Küçük Göl, iklim değişikliği ve bilinçsiz sulama sonucu kurudu.
27.08.2020Tatil
Silah kaçakçılığı baskınında ortaya çıkan manzara polisi bile şaşırttı
Silah kaçakçılığı baskınında ortaya çıkan manzara polisi bile şaşırttıİstanbul Emniyet Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, yasa dışı silah ticareti yapan zanlı operasyonla yakalandı. Silivri'de bir eve düzenlenen baskında nesli tükenmekte olan puma, iguana, rakun gibi hayvanlar bulundu. Silahlarla birlikte el konan yabani hayvanlar emniyete götürülüp Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.
21.08.2020Gündem
Yanan alanlar hayat buluyor
Yanan alanlar hayat buluyorİzmir Büyükşehir’in 18 Ağustos 2019’daki yangının yaralarını sarmak için başlattığı ‘Orman İzmir’ kampanyası meyvelerini veriyor. 213 bin metrekare yeşil alan oluşturuldu
19.08.2020Ege
İzmir Kuş Cenneti'nde 18 bini aşkın flamingo uçma hazırlıkları yapıyor!
İzmir Kuş Cenneti'nde 18 bini aşkın flamingo uçma hazırlıkları yapıyor!Dünyanın önde gelen yapay üreme adalarından birine sahip İzmir Kuş Cenneti'nde 2 ay önce yumurtalarını kıran 18 bini aşkın flamingo, uçma hazırlıkları yapıyor.
23.07.2020Gündem
Kreşteki flamingo yavruları rüzgara karşı kanat çırpmaya başladı
Kreşteki flamingo yavruları rüzgara karşı kanat çırpmaya başladıDünyanın önde gelen yapay üreme adalarından birine sahip İzmir Kuş Cenneti'nde 2 ay önce yumurtalarını kıran 18 bini aşkın flamingo, uçma hazırlıkları yapıyor.
23.07.2020Gündem
F Harfi İle Başlayan Bitki, Çiçek, Meyve İsimleri Nelerdir? Baş Harfi F Olan Bitkiler
F Harfi İle Başlayan Bitki, Çiçek, Meyve İsimleri Nelerdir? Baş Harfi F Olan BitkilerBitki ve meyve ile çiçekler açısından yapılan araştırmaların büyük çoğunluğu harfler üzerinden ele alınmaktadır. Özellikle son dönemlerde eğlence amaçlı oyunlar için bu araştırma popüler hale gelmiş durumda. Peki, F harfi ile başlayan bitki, çiçek, meyve isimleri nelerdir? Baş harfi F olan bitkiler hakkında bilinmesi gerekenler.
22.07.2020Eğitim
F Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi F Olan Hayvanlar
F Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi F Olan Hayvanlar Fare ve türleri baş harfi F olan hayvanlar listesinde ilk sırada yer alıyor. Lağım ve bodrum katlarında da sıklıkla görülen farelerin toplamda 50'den fazla çeşidi bulunmaktadır. Dünyadaki en iri hayvanlardan biri olan fil de bu grupta yer alır. Sizin için F harfi ile başlayan hayvan isimlerini derledik.
13.09.2020Eğitim
Dikilitaş Göleti kuşlara ev sahipliği yapıyor
Dikilitaş Göleti kuşlara ev sahipliği yapıyorDikilitaş Göleti, göçmen kuşlara ev sahipliği yapmaya başladı
21.07.2020Tatil
Flaminogların yaşam cenneti Tuz Gölü
Flaminogların yaşam cenneti Tuz GölüAkdeniz Havzası'nda birçok ülkede görülen flamingolar, dünyadaki en önemli yaşam ve kuluçka sahalarından biri olan Tuz Gölü'nde, görsel şölen sunuyor. Kapalı havzadaki Tuz Gölü, tektonik kökenli olması ve büyüklüğüne karşın Türkiye'nin en sığ gölleri arasında gösteriliyor. Türkiye'nin en büyük ikinci gölünün bulunduğu Tuz Gölü havzası, İç Anadolu Bölgesi'nde Cihanbeyli ve Haymana platolarıyla çevrili çukur alanın en alçak bölümünde bulunuyor.
9.07.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

flamingoizmiregeKonyagazete

Flamingo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.