Flamingo

Flamingo

Son dakika flamingo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan flamingo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan flamingo haber sayfamızda...

Flamingo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 539 flamingo haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi - Dani Alves ayrılığı açıklandı! Flamengo iddiası
Son dakika haberi - Dani Alves ayrılığı açıklandı! Flamengo iddiasıSao Paulo ile yollarını ayıran Brezilyalı yıldız Dani Alves'in Flamengo'ya transfer olacağı iddia edilirken Flamengo Başkanı Rodolfo Landim de açıklamalarıyla bu iddiaları destekledi.
Antoryum Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?
Antoryum Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?Antoryum çiçeği özellikler evlerde yetiştirilen çiçeklerden bir tanesidir. Farklı görünümü ile dikkat çekmektedir. Bakımı da son derece kolaydır. Antoryum çiçeği nedir? Bakımı nasıl yapılır ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
2.09.2021Eğitim
Flamingolara karides engeli
Flamingolara karides engeliGönen Çayı deltası sulak alanı üzerine karides çifliği kurulacağı iddiası tepki çekti. Hukuk mücadelesi başlatmaya hazırlanan yerel halk, flamingo ve onlarca kuş çeşidinin zarar göreceğini belirtti
29.08.2021Gündem
İstanbul'da flamingo sürprizi! Grup halinde görüntülendiler
İstanbul'da flamingo sürprizi! Grup halinde görüntülendilerİstanbul'da göçmen kuşlar için hayati öneme sahip olan Büyükçekmece Gölü'nde flamingolar yeniden görüntülendi.
25.08.2021Gündem
Büyükçekmece Gölü'nde flamingo sürprizi
Büyükçekmece Gölü'nde flamingo sürpriziİstanbul'da göçmen kuşlar için hayati öneme sahip olan Büyükçekmece Gölü'nde flamingolar yeniden görüntülendi.
25.08.2021Gündem
Öldürüp bir de fotoğraf çektirdiler! 28 bin 491 bin TL ceza...
Öldürüp bir de fotoğraf çektirdiler! 28 bin 491 bin TL ceza...Hatay'ın Samandağ ilçesinde kuşların göç noktası olarak bilinen Milleyha Sulak Alan'da kaçak avlanarak 5 flamingonun da bulunduğu yabani kuşları vuran bir kişiye 28 bin 491 bin TL ceza kesildi.
24.08.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜNDamda uyku zamanı BARBAROS GÖKKUŞGünden güne artan sıcaklar kimileri için çekilmez olurken kimilerine ise yeni eğlence kapıları açıyor...
22.08.2021Kültür Sanat
İlk kez bu kadar yakınlaştılar! Herkes telefona sarıldı
İlk kez bu kadar yakınlaştılar! Herkes telefona sarıldıVan gölü havzasında yaşanan kuraklık yüzünden her yıl konakladıkları sazlık alanı bu yıl değiştirererek, yaklaşık 3 kilometre mesafedeki Van Gölü'nün açık alanlarında konaklamaya başlayan flamingolar, amatör doğa fotoğrafçılarının ilgi odağı oldu.
20.08.2021Gündem
Ayvalık’tan doğaya destek var!
Ayvalık’tan doğaya destek var!Ayvalık Ayazması’nda, Milliyet Sanat’ın düzenlediği Ali Kabaş’ın “Yabani” adlı sergisi açıldı. Büyük ilgi gören sergi tabiatın rahat bırakıldığı zaman oluşturduğu doğal güzelliğe dikkat çekiyor
12.08.2021Kültür Sanat
Büyüleyen yollar
Büyüleyen yollarDidim-Kıyıkışlacık arası kıyı yolu çok ama çok güzel. Kâh çam ormanları kâh zeytin ağacı tarlaları… Hele yaşlı zeytin ağaçları bir harika! Her birinin gövdesi sanat eseri gibi
1.08.2021Pazar
Kuruyan Düden Gölü'nün can damarları göründü
Kuruyan Düden Gölü'nün can damarları göründü'Anadolu Kadim Doğa' adlı belgeselini, Ali Şenel ve Fırat İşbecer'den oluşan ekiple çeken yönetmen Burak Doğansoysal, "Konya-Kulu'daki Düden Gölü'nde, 10-12 bin flamingo ve en az 15 tür farklı kıyı kuşu vardı. Oranın avantajı, göl ne kadar kurursa kurusun düden su taşımaya devam ediyor. Gölü besleyen tatlı su kaynağını görüntüledik. O damarlar, gölün su seviyesi azaldıkça görülebiliyor. Normalde gölde su seviyesi yüksekken görülemez. Dolayısıyla manzara olarak büyüleyici ama su seviyesinin azaldığını gösteren, iyi bir durum değil" dedi.
20.07.2021Tatil
Antalya'da operasyonda ele geçirilen 21 flamingo koruma altına alındı
Antalya'da operasyonda ele geçirilen 21 flamingo koruma altına alındıYasa dışı yollarla satılmak üzereyken yakalanan 21 flamingo, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde misafir ediliyor.
17.07.2021Gündem
Son dakika... Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili çarpıcı açıklama!
Son dakika... Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili çarpıcı açıklama!Konya'da Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Arslan, Tuz Gölü’ndeki flamingo ölümleriyle ilgili dikkat çeken bilgiler yer verdi. Arslan, su azlığı kaynaklı beslenme yetersizliği olduğunu belirterek, "Bu ölümlerden sonra flamingolar Tuz Gölü’ne gelmekten vazgeçebilirler. Bu 1-2 yıl içinde olmayabilir ama yağış rejiminin düşük geçmesi halinde başka yöne gidebilirler” açıklamasını yaptı.
16.07.2021Gündem
Ağlatan manzara! Yüzlerce flamingo öldü
Ağlatan manzara! Yüzlerce flamingo öldüÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Valiliği, Tuz Gölü'ndeki yavru flamingoların ölümüyle ilgili yürüttüğü soruşturmanın ardından, sivil toplum kuruluşları da harekete geçti. Tuz Gölü’nde incelemelerde bulunan Doğa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Tuba Kılınç, ölü yavru flamingoları görünce gözyaşlarını tutamadı.
15.07.2021Haberler
Ağlatan manzara! Yüzlerce flamingo öldü
Ağlatan manzara! Yüzlerce flamingo öldüÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Valiliği, Tuz Gölü'ndeki yavru flamingoların ölümüyle ilgili yürüttüğü soruşturmanın ardından, sivil toplum kuruluşları da harekete geçti. Tuz Gölü’nde incelemelerde bulunan Doğa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Tuba Kılınç, ölü yavru flamingoları görünce gözyaşlarını tutamadı.
15.07.2021Gündem
Tuz Gölü'nde yavru flamingo katliamı
Tuz Gölü'nde yavru flamingo katliamıTürkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, Tuz Gölü'nde her yıl 5 bin ila 10 bin arasında yavru flamingonun kuluçkadan çıktığını belirterek, "Bu yıl 5 bin flamingo kuluçkadan çıktı. Ancak gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' dedi.
15.07.2021Haberler
Tuz Gölü’nde yavru flamingo katliamı!
Tuz Gölü’nde yavru flamingo katliamı!Bir dönem “flamingo cenneti” olarak anılan Tuz Gölü’nde binlerce flamingo yavrusu öldü.
15.07.2021Gündem
Tuz Gölü'nde 1000 kadar flamingo öldü! Bakanlar sebebini açıkladı
Tuz Gölü'nde 1000 kadar flamingo öldü! Bakanlar sebebini açıkladıTürkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamalarda bulundu.
14.07.2021Haberler
Son dakika...  Tuz Gölü'nde 1000 kadar flamingo öldü! Bakanlar sebebini açıkladı
Son dakika... Tuz Gölü'nde 1000 kadar flamingo öldü! Bakanlar sebebini açıkladıSon dakika haberine göre; Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamalarda bulundu.
14.07.2021Gündem
Son dakika... Tuz Gölü'nde yüzlerce flamingo öldü! Konya Valiliği soruşturma başlattı
Son dakika... Tuz Gölü'nde yüzlerce flamingo öldü! Konya Valiliği soruşturma başlattıKonya Valiliği, kamuoyuna yansıyan Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin araştırma ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.
14.07.2021Gündem
Tuz Gölü'nde yavru flamingo katliamı
Tuz Gölü'nde yavru flamingo katliamıTürkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, Tuz Gölü'nde her yıl 5 bin ila 10 bin arasında yavru flamingonun kuluçkadan çıktığını belirterek, "Bu yıl 5 bin flamingo kuluçkadan çıktı. Ancak gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' dedi.
13.07.2021Haberler
Kahreden görüntü! Yüzlerce yavru öldü
Kahreden görüntü! Yüzlerce yavru öldüTürkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, Tuz Gölü'nde her yıl 5 bin ila 10 bin arasında yavru flamingonun kuluçkadan çıktığını belirterek, "Bu yıl 5 bin flamingo kuluçkadan çıktı. Ancak gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' dedi.
13.07.2021Gündem
Kristal Flamingo Reis Çelik’e
Kristal Flamingo Reis Çelik’eİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali”, “Kristal Flamingo” ödül töreniyle sona erdi.
Gediz Deltası için 100 bin imza
Gediz Deltası için 100 bin imzaYaban hayatının korunmasını isteyen sivil toplum kuruluşları hayvanların avlanmaması için Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’ne Komisyonu’na yönelik kampanyaları sürüyor.
1.07.2021Gündem
Gediz Deltası’nda 114 kuş türü yaşıyor
Gediz Deltası’nda 114 kuş türü yaşıyorUNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girmesi için çalışmaların sürdüğü İzmir’deki Gediz Deltası’ndaki kuşların atlası, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü İzmir Şube Müdürlüğü’nün izniyle çıkarıldı. Atlas, Doğa Derneği gönüllüleri tarafından çıkarıldı.
28.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

flamingotuz gölükonyabüyükçekmece gölüvan gölü

Flamingo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.