Foseptik

Foseptik

Son dakika foseptik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan foseptik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan foseptik haber sayfamızda...

Foseptik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 312 foseptik haberi bulunmuştur.
Gümüşlük’te ‘mavi’ endişe
Gümüşlük’te ‘mavi’ endişeTemiz deniz ve diğer kriterler nedeniyle mavi bayrak sahibi olan Bodrum, Gümüşlük Halk Plajı’ndan bu unvanın alındığı iddia edildi. TÜRÇEV’in son listesine göre, Gümüşlük Çayıraltı Plajı hâlâ mavi bayrak sahibi ancak yakınındaki Bölme Plajı’nda kirlilik limiti aşıldı.
21.05.2022Gündem
Bakan Kurum’dan ailelere taziye ziyareti
Bakan Kurum’dan ailelere taziye ziyaretiMuğla'nın Menteşe ilçesi Kafaca Mahallesi’nde hayvan foseptik çukurunda oluşan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden İlkay Altındal ve Tuncay Altındal kardeşler ile Taner Karaçin ve Kenan Can’ın ailelerine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum taziye ziyaretinde bulundu.
29.04.2022Siyaset
Yer: İzmir! Deniz marulu tekrar ortaya çıktı
Yer: İzmir! Deniz marulu tekrar ortaya çıktıİzmir İnciraltı sahilindeki Çakalburnu Lagünü'nde, ısınan hava ve kirlilik nedeniyle bu yıl da deniz marulu ortaya çıktı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Deniz marulu, geçen yıl mayıs ayında oldu, ekim ayında tekrarladı. Şimdi yine ortaya çıktı. Çünkü denizlerimize gereken önemi vermiyoruz. Denizlerimizi hala foseptik olarak kullanmaya devam ediyoruz. Böyle devam ettikçe daha çok deniz marulu veya müsilaj göreceğiz" dedi.
25.04.2022Haberler
Yer: İzmir! Deniz marulu tekrar ortaya çıktı
Yer: İzmir! Deniz marulu tekrar ortaya çıktıİzmir İnciraltı sahilindeki Çakalburnu Lagünü'nde, ısınan hava ve kirlilik nedeniyle bu yıl da deniz marulu ortaya çıktı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Deniz marulu, geçen yıl mayıs ayında oldu, ekim ayında tekrarladı. Şimdi yine ortaya çıktı. Çünkü denizlerimize gereken önemi vermiyoruz. Denizlerimizi hala foseptik olarak kullanmaya devam ediyoruz. Böyle devam ettikçe daha çok deniz marulu veya müsilaj göreceğiz" dedi.
25.04.2022Gündem
Foseptikte bulunan ceset davasında karar açıklandı
Foseptikte bulunan ceset davasında karar açıklandıAntalya'da kayıp olarak aranırken foseptikte parçalanmış cesedi bulunan Süleyman Eken'i (54) öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan Oktay Yılmaz'a (51) ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mehmet Yılmaz'a (46) 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 5 yıl hapis cezası verildi. Mehmet Yılmaz, yattığı süre göz önünde bulundurarak tahliye edildi.
23.02.2022Gündem
Foseptik Nedir? Foseptik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Foseptik Nedir? Foseptik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Bazen arkadaşlar arasında konuşurken, internette gezinirken veya televizyon izlerken bilmediğimiz kelimeler ile karşılaşırız. Son zamanlarda da anlamını ve kökenini merak ettiğimiz foseptik kelimesi karşımıza çıkar. Peki, foseptik nedir? Foseptik TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
18.02.2022Sözlük
Foseptik cinayeti sanığından kan donduran sözler! 'Başını asitle yok edecektim'
Foseptik cinayeti sanığından kan donduran sözler! 'Başını asitle yok edecektim'Antalya'da kayıp olarak aranırken foseptikte parçalanmış cesedi bulunan Süleyman Eken'i öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan iki kardeşten Oktay Yılmaz, “Aynı hakaretleri tekrar yaşasam yine yapardım" dedi.
26.01.2022Gündem
Öğrenci ve öğretmenler şaşkın! Manisa'da okul bahçesinde çukur oluştu
Öğrenci ve öğretmenler şaşkın! Manisa'da okul bahçesinde çukur oluştuManisa'nın Alaşehir ilçesindeki Beş Eylül İlkokulu'nun bahçesinde, eski foseptik ve kullanılmayan kanalizasyon borularının bulunduğu alanda, yağmurla toprağın gevşemesi sonucu meydana gelen göçükle oluşan, 4 metre genişliğinde ve 2 metre derinliğinde çukur, incelemelerin ardından çakıllı kumla dolduruldu.
14.01.2022Gündem
Manisa'da ilkokul bahçesinde oluşan çukur, çakıllı kumla kapatıldı
Manisa'da ilkokul bahçesinde oluşan çukur, çakıllı kumla kapatıldıManisa'nın Alaşehir ilçesindeki Beş Eylül İlkokulu'nun bahçesinde, eski foseptik ve kullanılmayan kanalizasyon borularının bulunduğu alanda, yağmurla toprağın gevşemesi sonucu meydana gelen göçükle oluşan, 4 metre genişliğinde ve 2 metre derinliğinde çukur, incelemelerin ardından çakıllı kumla dolduruldu.
14.01.2022Gündem
MASKİ’den Selendi’de altyapı dönüşümü
MASKİ’den Selendi’de altyapı dönüşümüMASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesine bağlı Yeşil Mahallesi’nde 3,5 kilometrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışması ile altyapı dönüşümüne başladı...
7.01.2022Ege
Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü
Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktüİstanbul Büyükçekmece’de bulunan 3 katlı apartmanın bahçesinde daha önce foseptik çukuru olarak kullanılan kısım yağış nedeniyle çöktü. Çökme olan alan toprakla dolduruldu.
24.11.2021Gündem
3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü
3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktüİstanbul Büyükçekmece'de bulunan 3 katlı apartmanın bahçesinde daha önce foseptik çukuru olarak kullanılan kısım yağış nedeniyle çöktü.
23.11.2021Haberler
Büyükçekmece'de korku dolu dakikalar! Yağış sebebiyle çöktü
Büyükçekmece'de korku dolu dakikalar! Yağış sebebiyle çöktüBüyükçekmece'de bulunan 3 katlı apartmanın bahçesinde daha önce foseptik çukuru olarak kullanılan kısım yağış nedeniyle çöktü.
23.11.2021Gündem
İlçede büyük tehlike! Foseptiğe birisi düşecek diye çok korkuyoruz
İlçede büyük tehlike! Foseptiğe birisi düşecek diye çok korkuyoruzAdana’nın Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde alt yapısı yetersiz olan 30'a e yakın sokakta derinliği 2 metreyi bulan foseptikler insan sağlığını tehdit ediyor. Hemen hemen her evin yakınında bulunan ve üzeri açık lağım çukurlarını vatandaşlar kendi imkanlarıyla kapatmaya çalışıyor. Çocukların hastalanmasına neden olan lağım suları nedeniyle birçok vatandaş evlerini acil satışa çıkarttı.
9.11.2021Gündem
Son dakika... Adana'da 2 metrelik foseptikler tehlike saçıyor!
Son dakika... Adana'da 2 metrelik foseptikler tehlike saçıyor!Adana’nın Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde alt yapısı yetersiz olan 30'a e yakın sokakta derinliği 2 metreyi bulan foseptikler insan sağlığını tehdit ediyor. Hemen hemen her evin yakınında bulunan ve üzeri açık lağım çukurlarını vatandaşlar kendi imkanlarıyla kapatmaya çalışıyor. Çocukların hastalanmasına neden olan lağım suları nedeniyle birçok vatandaş evlerini acil satışa çıkarttı.
9.11.2021Gündem
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması: 200 bilim insanımızla hazırlandı
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması: 200 bilim insanımızla hazırlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul'daki Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun, 200 bilim insanının desteğiyle hazırlandığını belirterek, "Kanal İstanbul için adımlar ÇED raporu doğrultusunda atılacaktır. Ne su kaynaklarına zarar verecek ne ekolojik yaşama zarar verecek adımlara biz de müsaade etmeyiz." dedi.
4.11.2021Siyaset
Burhaniye’de sineklere karşı mücadele sürüyor
Burhaniye’de sineklere karşı mücadele sürüyorBurhaniye Belediyesi, yaz aylarında önemli bir halk sağlığı sorunu olan sivrisinek ve haşerelere karşı havaların soğumasıyla birlikte kışlak mücadelesini başlattı.
12.10.2021Ege
Buna sadece zenginler sahipti! Tam 2 bin 700 yıllık keşif
Buna sadece zenginler sahipti! Tam 2 bin 700 yıllık keşifİsrail Antik Eserler Kurumu'na (IAA) göre, yakın zamanda Kudüs'teki bir arkeolojik kazı sırasında, İlk Tapınak günlerinden kalma 2 bin 700 yıllık keşif hayrete düşürdü.
5.10.2021Dünya
Mermer ocağı isyanı
Mermer ocağı isyanı103 mermer ocağının bulunduğu Isparta Sütçüler yöresi halkı içme sularını kirlettiği ve işletmelerin izinli alanların dışında faaliyet yürüttüğü şikâyetiyle TBMM’ye başvurdu... Köylülerin şikayetlerine milletvekilleri de destek verdi. Şikâyetleri değerlendiren TBMM Dilekçe Komisyonu, bölgede bakanlık müfettişlerince idari denetim yapılmasına karar verdi...
28.09.2021Gündem
AK Partili Atilla Kaya'dan Konak'a 16 yeni okul müjdesi
AK Partili Atilla Kaya'dan Konak'a 16 yeni okul müjdesiAK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Konak ilçesine 16 yeni okul kazandıracaklarını söyledi.
10.09.2021Siyaset
Bahçesinde foseptik çukuru kazarken Orta Çağ'a ait tünel buldu
Bahçesinde foseptik çukuru kazarken Orta Çağ'a ait tünel bulduAdıyaman'da foseptik çukuru kazımı sırasında, 80 metre uzunluğunda Orta Çağ Dönemi'ne ait tünel yapısı belirlendi.
3.09.2021Gündem
Foseptik cinayeti sanığı iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet talebi
Foseptik cinayeti sanığı iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet talebiAntalya’da geçen yıl ocak ayında kayıp olarak aranırken, bu yılın nisan ayında öldürüldüğü ortaya çıkan ve foseptikte parçalanmış cesedi bulunan Süleyman Eken'in (54) cinayet sanıkları Oktay ve Mehmet Yılmaz kardeşler hakkında, ömür boyu hapis ve 22 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
2.09.2021Gündem
Denizli'de foseptiğe düşen çocuk öldü
Denizli'de foseptiğe düşen çocuk öldüDenizli'nin Bekilli ilçesinde fosseptiğe düşen 5 yaşındaki Abdullah Yeşildağ, hayatını kaybetti.
27.08.2021Haberler
Denizli'de foseptiğe düşen çocuk öldü
Denizli'de foseptiğe düşen çocuk öldüDenizli'nin Bekilli ilçesinde fosseptiğe düşen 5 yaşındaki Abdullah Yeşildağ, hayatını kaybetti.
27.08.2021Gündem
NASA, 2030 yılında yaşanacak felaketi açıkladı
NASA, 2030 yılında yaşanacak felaketi açıkladıNASA, Ay'ın yalpalaması yüzünden 2030'larda yaşanacak felaketi açıkladı. "Ayda 10-15 kez sel basan bir otopark, sular altında çalışmaya devam edemez. İnsanlar işe gidemedikleri için işlerini kaybeder. Foseptik çukurları sızar ve bir halk sağlığı sorunu haline gelir".
13.07.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Foseptik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.