Fuat Oktay

Fuat Oktay

Son dakika Fuat Oktay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fuat Oktay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fuat Oktay haber sayfamızda...

Fuat Oktay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.074 fuat oktay haberi bulunmuştur.
Enflasyon, kur ve büyüme konuşuldu
Enflasyon, kur ve büyüme konuşulduCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığındaki dünkü Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) 4'üncü toplantısı ardından yapılan açıklamada, son dönemdeki ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği belirtildi.
19.01.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi!Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi! Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan yapılan açıklama, "Büyüme yüzde 10'un üzerinde bekleniyor. 2021'in son çeyreğine ilişkin olarak açıklanan göstergelerin "büyüme eğiliminin devam ettiğine işaret ettiği" gözlendi." ifadeleri kullanıldı.
18.01.2022Haberler
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sonrası 'büyüme' vurgusu
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sonrası 'büyüme' vurgusuEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi. Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan yapılan açıklama, "2021 yılı reel Gayrisafi Yurt İçi Hasıla büyümesinin yüzde 10’un üzerinde gerçekleşeceği beklenmektedir. Türkiye ekonomi modeli çerçevesinde alınan kararların hızla ve etkin bir şekilde uygulanmaya devam edilmesinin önemi üzerinde duruldu." ifadeleri kullanıldı.
18.01.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandıEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı.
18.01.2022Ekonomi
'Hedef yapay zekâda ilk 20 arasına girmek'
'Hedef yapay zekâda ilk 20 arasına girmek'Ulusal Yapay Zeka Stratejisi Yönlendirme Kurulu ilk toplantısını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yaptı.
14.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılmasını hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılmasını hedefliyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yapay zeka ekosistemimizin gelişmesi için tüm kurumlarımızla eş güdüm içinde çalışarak 2025 yılı itibarıyla Türkiye’de yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılması, ülkemizde bu alandaki lisansüstü mezun sayısının en az 10 bin kişi olması, uluslararası yapay zeka endekslerinde ilk 20 ülke arasında yer almak ve yapay zeka ekosistemi ile gayri safi yurt içi hasılaya yüzde 5 katkı sağlanmasını hedefliyoruz" dedi.
13.01.2022Teknoloji
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Sucuoğlu’nu kabul etti
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Sucuoğlu’nu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu’nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
12.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zerrin Güngör ve beraberindekileri kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zerrin Güngör ve beraberindekileri kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör ve beraberindeki kurul üyelerini kabul etti.
11.01.2022Siyaset
Son dakika... MSB acı haberi duyurdu! 3 askerimiz şehit oldu
Son dakika... MSB acı haberi duyurdu! 3 askerimiz şehit olduŞanlıurfa'nın Akçakale ilçesine sınır komşusu olan Suriye'nin Tel Abyad kentinde sınır duvarı yakınlarındaki menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Akçakale'de de hissedilen patlamada sınır duvarında hasar oluştu, araçta bulunan 3 asker şehit oldu, 1 asker ise yaralandı.
8.01.2022Gündem
‘2023’te bütün dünya görecek’
‘2023’te bütün dünya görecek’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli Muharip Uçağımızı inşallah 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. Uçağımız Hava Kuvvetlerimizin vurucu gücü olarak 2029'da göklerdeki yerini alacaktır" dedi
7.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Milli Muharip Uçağımızı 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. 2025'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğimiz uçağımız testlerinin ardından 2029'da TSK'da vurucu güç olarak yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.
6.01.2022Siyaset
KKTC Başbakanı Sucuoğlu 12 Ocak’ta Türkiye’yi ziyaret edecek
KKTC Başbakanı Sucuoğlu 12 Ocak’ta Türkiye’yi ziyaret edecekKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Faiz Sucuoğlu’nun resmi temaslarda bulunmak üzere 12 Ocak'ta Türkiye’yi ziyaret edeceği aktarıldı.
6.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı temsilcileriyle görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı temsilcileriyle görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı organlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
6.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın PCR test sonucu negatif çıktı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın PCR test sonucu negatif çıktıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada PCR test sonucunun negatif çıktığını belirtti.
2.01.2022Gündem
‘Makam araçlarını satacağız’
‘Makam araçlarını satacağız’Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, "150 bin makam aracı var.  Bunların 50 bini lüks, yani 1 milyon liranın üzerinde. Acilen satacağız. Sarayın ışıklarını yarıya düşürüp gençlere AR-GE merkezi yapacağız. Çankaya Köşkü'nü cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanacağız" dedi.
27.12.2021Siyaset
Fuat Oktay'ın koronavirüs testi pozitif çıktı
Fuat Oktay'ın koronavirüs testi pozitif çıktıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine hastanede tedaviye alındı.
23.12.2021Haberler
Son dakika... Fuat Oktay'ın koronavirüs testi pozitif çıktı
Son dakika... Fuat Oktay'ın koronavirüs testi pozitif çıktıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine hastanede tedaviye alındı.
23.12.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan 'süratle hayata geçireceğiz' dedi ve alınan kararları açıkladı: Yeni araçları devreye alıyoruz
Son dakika: Erdoğan 'süratle hayata geçireceğiz' dedi ve alınan kararları açıkladı: Yeni araçları devreye alıyoruzSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kurdaki dalgalanmayı durdurarak nispi bir istikrarı sağlamak için serbest piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde yeni araçları devreye alıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bireysel emeklilik sistemimizin cazibesini artırmak için devlet katkısı oranını yüzde 5 daha artırarak yüzde 30’a çıkartıyoruz." açıklamasında bulundu.
20.12.2021Siyaset
164 gün sonra yörüngede olacak
164 gün sonra yörüngede olacakTürkiye'nin yeni uydusu Türksat 5B, ABD'nin Florida Eyaleti'nde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden uzaya fırlatıldı. Türkiye'nin veri kapasitesini 15 kat artıracak uydu, 35 yıl hizmet verecek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'Elon Musk'ı ve Space X’i Türkiye karşıtı lobilerin şantajına ve baskısına boyun eğmedikleri için şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum' dedi.
20.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Uzay istasyonuna kadar giden bir yolculuğumuz var
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Uzay istasyonuna kadar giden bir yolculuğumuz varCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türksat 5B uydusuna ilişkin, "Aya sert iniş sonrasında yumuşak iniş derken aslında uzay istasyonuna kadar giden bir yolculuğumuz var. Bu anlamda geleceğimiz güzel görünüyor" dedi.
19.12.2021Siyaset
SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladı
SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladıTürksat 5B uydusu, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türksat 5B'nin uzaya gönderildiği dakikalarda yaptığı paylaşımda "42 derece doğu yörüngesinde ülkemize 35 yıl boyunca hizmet etmek üzere uzay yolculuğuna başlıyor." dedi. Erdoğan törene gönderdiği videolu mesajda ise Elon Musk'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun iletişim kapasitesini 15 kat arttıracağını açıkladı.
19.12.2021Haberler
Erdoğan'dan Musk'a tebrik!
Erdoğan'dan Musk'a tebrik!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin en güçlü ve en yüksek kapasiteli haberleşme uydusu olan Türksat 5B'yi uzaya fırlattık. Sayın Musk'ı ve SpaceX firmasını Türkiye karşıtı lobilerin şantajına ve baskısına boyun eğmedikleri için şahsım, milletim adına tebrik ediyorum" dedi.
19.12.2021Ekonomi
15 milyon doz aşı yardımı yapılacak
15 milyon doz aşı yardımı yapılacakTurkovac için acil kullanım onayına başvurulduğunu belirten Erdoğan, "Afrika nüfusunun yalnızca % 6'sına aşı tatbik edilebilmesi insanlık adına yüz kızartıcıdır. Önümüzdeki dönemde 15 milyon doz aşıyı paylaşmayı planlıyoruz" dedi.
19.12.2021Siyaset
Son dakika: SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladı
Son dakika: SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladıTürksat 5B uydusu, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türksat 5B'nin uzaya gönderildiği dakikalarda yaptığı paylaşımda "42 derece doğu yörüngesinde ülkemize 35 yıl boyunca hizmet etmek üzere uzay yolculuğuna başlıyor." dedi. Erdoğan törene gönderdiği videolu mesajda ise Elon Musk'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun iletişim kapasitesini 15 kat arttıracağını açıkladı.
19.12.2021Teknoloji
Bahçeli'den sert tepki: Türk ekonomisi bir kuşatma altında
Bahçeli'den sert tepki: Türk ekonomisi bir kuşatma altındaTürk ekonomisinin sert bir kuşatma altında olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. Döviz yükselirken borsanın düşmesi, üstelik piyasalarda anormal oynaklıkların kısır döngüğ içinde artış segilemesi Türk milletinin ve Türkiye'nin düşmanca bir senaryoya maruz kaldığına bariz işarettir.' dedi
18.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Fuat Oktay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.