G20 Zirvesi

G20 Zirvesi

Son dakika G20 Zirvesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan G20 Zirvesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan G20 Zirvesi haber sayfamızda...

G20 Zirvesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.114 g20 zirvesi haberi bulunmuştur.
Yenilebilir elektrik çiçeği üretildi
Yenilebilir elektrik çiçeği üretildiANTALYA'da yenilebilir çiçekler arasında yer alan ve dilde, ağızda elektrik çarpması hissi veren elektrik çiçeğine talep arttı. Elektrik çiçeği, ağız temizliği ve sonrasında yenilen şeylerin aromasını daha yoğun hissetmeyi sağlıyor.
21.03.2021Haberler
Yenilebilir elektrik çiçeğine yoğun ilgi
Yenilebilir elektrik çiçeğine yoğun ilgiAntalya'da yenilebilir çiçekler arasında yer alan ve dilde, ağızda elektrik çarpması hissi veren elektrik çiçeğine talep arttı. Elektrik çiçeği, ağız temizliği ve sonrasında yenilen şeylerin aromasını daha yoğun hissetmeyi sağlıyor.
21.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açılmıştır. İnanıyorum ki bölge tarihi yeni bir istikamette şekillenecektir" dedi. Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kısıtlamalar genişleyecek m?' sorusuna da cevap verdi. Erdoğan, "Bizim Bilim Kurulunda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." dedi.
11.12.2020Siyaset
Merkel’in ‘yoksul ülkeler’ endişesi
Merkel’in ‘yoksul ülkeler’ endişesiYeni tip koronavirüsün neden olduğu Kovid-19 hastalığına karşı geliştirilen deneysel aşılar umut olmaya devam ederken aşının yoksul ülkelere dağıtımı konusundaki endişeler de sürüyor. Almanya Başbakanı Merkel, yoksul ülkelerin bu aşıya erişimi konusunda endişesini dile getirdi ve aşının herkes için ulaşılabilir olması için elinden geleni yapacağını söyledi. G20 ülkeleri ise Kovid-19 aşılarının üretimi ile adil dağıtımını desteklemek için gereken acil finansmanın yanı sıra virüs tedavileri ve testleri konusunda destek taahhüdünde bulundu.
24.11.2020Dünya
Korona günlerinde G20 Zirvesi
Korona günlerinde G20 ZirvesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgının yoksulluk ve eşitsizlik başta olmak üzere birçok sorunu daha  da derinleştirdiğini vurguladı.
23.11.2020Siyaset
Merkel G20 Zirvesi'nin ardından açıklamada bulundu
Merkel G20 Zirvesi'nin ardından açıklamada bulunduAlmanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının, hükümetleri, ekonomilerin "sürdürülebilir" bir şekilde büyümesi gerektiği konusunda daha bilinçli hale getirdiğini belirterek, "Salgından ders alma ve ekonomiyi daha sürdürülebilir hale getirme isteği var." dedi.
22.11.2020Ekonomi
Suudi Arabistan'daki G20 Liderler Zirvesi sona erdi
Suudi Arabistan'daki G20 Liderler Zirvesi sona erdiSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, G20 Zirvesi 16'ncı dönem başkanlığını İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'ye devretti.
22.11.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 Zirvesi'nde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 Zirvesi'nde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'de DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz."" dedi.
22.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 Zirvesi'nde önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 Zirvesi'nde önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanü, G20 Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hırs, tahakküm, adaletsizlik ve rant üzerine kurulu mevcut küresel ekonomik mimarinin ne insanı ne de tabiatı koruması mümkündür." dedi.
22.11.2020Siyaset
Aydınlık gelecek bizleri bekliyor
Aydınlık gelecek bizleri bekliyorVideo konferans yöntemiyle AK Parti il kongrelerinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüste yeni dalganın kırılmasıyla güzel günlerin yaşanacağını söyledi
22.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 zirvesinde ilan etti: İnsanlığın hizmetine sunacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 zirvesinde ilan etti: İnsanlığın hizmetine sunacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Türkiye'nin üreteceği aşıyı inşallah tüm insanlığın hizmetine sunacağız." ifadelerini kullandı.
21.11.2020Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 zirvesinde ilan etti: İnsanlığın hizmetine sunacağız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 zirvesinde ilan etti: İnsanlığın hizmetine sunacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Türkiye'nin üreteceği aşıyı inşallah tüm insanlığın hizmetine sunacağız." ifadelerini kullandı.
21.11.2020Siyaset
Almanya, G20'den 'serbest ticaret ve sağlık taahhüdü' istiyor
Almanya, G20'den 'serbest ticaret ve sağlık taahhüdü' istiyorHafta sonu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanal ortamda yapılacak G20 Zirvesi’nin bildirgesine ilişkin görüşmelerde Alman hükümetinin, serbest ticaret ve açık piyasalar konusunda taahhüt istediği bildirildi.
20.11.2020Ekonomi
Kadın üniversitesi  2021’de kurulacak
Kadın üniversitesi 2021’de kurulacak2021 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, dünkü mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandı. Programda yer alan en dikkat çekici başlık Türkiye’de yalnızca kadın öğrencilere yönelik hayata geçirilmesi planlanan “kadın üniversitesi” projesi oldu.
28.10.2020Siyaset
BM'den G20'ye koronavirüsle mücadelede birlik çağrısı
BM'den G20'ye koronavirüsle mücadelede birlik çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, G20'ye üye ülkelere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede birlik çağrısında bulundu.
23.10.2020Dünya
'NAFTA insanlık tarihindeki en kötü anlaşmalardan biriydi'
'NAFTA insanlık tarihindeki en kötü anlaşmalardan biriydi'ABD Başkanı Donald Trump, ABD, Kanada ve Meksika arasındaki Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nı (NAFTA), "insanlık tarihindeki en kötü anlaşma" olarak nitelendirdi.
8.07.2020Ekonomi
Son dakika... Kasım 2018'de imzalanan anlaşma yürürlüğe giriyor
Son dakika... Kasım 2018'de imzalanan anlaşma yürürlüğe giriyorKuzey Amerika ülkeleri arasındaki ticari ilişkiler konusunda Kasım 2018'de imzalanan, ABD-Meksika-Kanada Anlaşması (USMCA) bugün yürürlüğe giriyor.
1.07.2020Ekonomi
Son dakika I Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'IMF' açıklaması
Son dakika I Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'IMF' açıklamasıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te Hakan Çelik'e açıklamalarda bulundu. Sürecin sona ermesiyle alakalı kesin konuşmanın zor olduğunu belirten Kalın, "Sona ermesi tedbirlerin uygulanmasına bağlı. Krizin merkezi doğudan batıya doğru hareket ediyor" dedi. IMF iddialarına da cevap veren Kalın, "Gündemimizde yok. Yeni bir anlaşma yapma planında değiliz" ifadelerine yer verdi.
12.04.2020Gündem
'Koronavirüs nedeniyle evde kalmak günlük teknoloji kullanımını artırıyor' uyarısı
'Koronavirüs nedeniyle evde kalmak günlük teknoloji kullanımını artırıyor' uyarısıSosyal medya uzmanı Unay, "Koronavirüsle ilgili aramalarda 10 milyardan fazla sonucun, sosyal medyada 3 milyardan fazla paylaşımın olduğunu, bu paylaşımların da neredeyse 100 milyardan fazla etkileşim aldığını görüyoruz." dedi.
31.03.2020Teknoloji
Devlerin Kovid-19 diplomasisi
Devlerin Kovid-19 diplomasisiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya liderleri arasındaki diplomasi trafiği de hızlandı. Önceki gün telekonferans yöntemiyle gerçekleşen G20 Zirvesi ve Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülke liderinin gerçekleştirdiği zirvenin ardından telefon trafiği arttı. Salgınla birlikte aralarındaki gerilim iyice artan ABD ile Çin’in liderleri de, salgın nedeniyle önemli bir görüşme gerçekleştirdi.
28.03.2020Dünya
Suudi Arabistan'da bir prens daha tutuklandı!
Suudi Arabistan'da bir prens daha tutuklandı!Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a darbe planlandığı suçlamasıyla Biat Konseyi içinden bir prens daha tutuklandı.
11.03.2020Dünya
Berlin'de tarihi zirve! 12 ülke ve 4 çok uluslu örgüt bir araya gelecek
Berlin'de tarihi zirve! 12 ülke ve 4 çok uluslu örgüt bir araya gelecek Almanya'nın başkenti Berlin'de 12 ülke ve 4 çok uluslu örgüt, krizin derinleştiği Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması için bugün masaya oturacak.
19.01.2020Dünya
Son dakika | ABD Senatosu'ndan kritik onay! Anlaşma Trump'ın masasında...
Son dakika | ABD Senatosu'ndan kritik onay! Anlaşma Trump'ın masasında...ABD Senatosu, ABD, Meksika ve Kanada arasındaki ticari ilişkileri yeniden düzenleyen ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nı (USMCA) onaylayarak Başkan Donald Trump'ın masasına gönderdi.
16.01.2020Dünya
Alıcısı çıkmayan başkanlık uçağı elde kaldı
Alıcısı çıkmayan başkanlık uçağı elde kaldıMeksika lideri Obrador'un satmaya karar verdiği uçağa, ABD'de yaklaşık iki yıldır alıcı çıkmadı. Yerel medyanın 'Beyaz Fil' adını taktığı uçak, Meksika'ya geri dönüyor.
15.01.2020Dünya
Alıcısı çıkmayınca 'Beyaz Fil' ülkesine dönecek
Alıcısı çıkmayınca 'Beyaz Fil' ülkesine dönecekMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un kemer sıkma politikaları kapsamında satmak istediği başkanlık uçağı, ABD'de alıcı bulamadığı için ülkeye geri getirilecek.
14.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğang20ABDmeksikaSuudi Arabistan

G20 Zirvesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.