Gaz

Gaz

Son dakika Gaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gaz haber sayfamızda...

Gaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.485 gaz haberi bulunmuştur.
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor Sorular
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doğruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemler kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2022 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
29.06.2022Oyun
Tam gaz park halindeki kamyonete çarptı
Tam gaz park halindeki kamyonete çarptıDenizli’nin Çivril ilçesinde süratli bir şekilde yoluna devam eden motosiklet, fark edemediği yük indiren kamyonete arkadan çarptı. Hiç fren yapmadan kamyonete çarpan sürücünün ağır yaralandığı kaza, saniye saniye kameraya yansıdı.
29.06.2022Haberler
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğiz
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde dün İsveç ve Finlandiya ile varılan mutabakat, terörle mücadelede konusunda tüm ülkelere örnek olacak bir iş birliği adımıdır. Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
29.06.2022Siyaset
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Oyun
Euro Bölgesi'nde resesyon bekliyor
Euro Bölgesi'nde resesyon bekliyorMorgan Stanley ekonomistleri Euro Bölgesi'nin Rusya'dan enerji arzının azalmasının da etkisiyle bu yılın son çeyreğinde ılımlı bir resesyona girmesini bekliyor.
29.06.2022Uzmanpara
Manisa’da çevre kirliliğine yol açan firmanın faaliyetleri durduruldu
Manisa’da çevre kirliliğine yol açan firmanın faaliyetleri durdurulduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, Manisa İli Yunusemre İlçesi Keçiliköy OSB Mahallesi’nde çevre kirliliğine neden olan firmanın, Çevre Kanunu’na istinadenfaaliyetleri durduruldu, firmaya3 Milyon 288 Bin Türk Lirası idari para cezası uygulandı.
29.06.2022Ekonomi
Avrupa Parlamentosu’ndan ilk veto geldi
Avrupa Parlamentosu’ndan ilk veto geldiDoğal gaz ve nükleer enerjinin, Avrupa Birliği (AB) içinde sürdürülebilir ekonomik faaliyetlerin listesi olarak tanımlanan AB Taksonomisi kapsamında yeşil olarak etiketlenmesi konusundaki tasarı, Avrupa Parlamentosu’nu karıştırdı...
28.06.2022Vitrin
Rusya, Almanya ve İtalya’ya gazı kıstı
Rusya, Almanya ve İtalya’ya gazı kıstıİtalya, Almanya ve Fransa liderlerinin Kiev’e birlikte yaptıkları ziyaretin ardından, Rus Gazprom şirketi, Kuzey Akım 1’den Almanya ve İtalya’ya gönderdiği doğalgazı yaklaşık yüzde 60 azalttığını açıkladı...
28.06.2022Vitrin
Gaz depolarına Karadeniz takviyesi
Gaz depolarına Karadeniz takviyesiDoğalgaz alım güvenliğinde Rusya-Ukrayna savaşının bir kez daha ortaya çıkardığı riskler, bütün ülkeler gibi Türkiye’yi de önlem almaya zorluyor. Bu kapsamda 2023’te çıkarılacak Karadeniz gazının bir kısmı, tüketime de bağlı olmak üzere, depolara aktarılabilir.
28.06.2022Vitrin
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.06.2022Eğitim
Sektöre yön verenler anlattı: Zorluklara karşı hangi adımlar önem kazandı?
Sektöre yön verenler anlattı: Zorluklara karşı hangi adımlar önem kazandı?Ukrayna’daki savaş öncesinde Avrupa başta olmak üzere küresel enerji piyasalarındaki volatilite, savaşın da etkisiyle enerji başta olmak üzere pek çok ekonomik, siyasi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Avrupa’nın enerji arz sorununun yanı sıra, petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki artışın yanı sıra, tedarik zincirindeki sorunlar, piyasalardaki tedirginlik ve girdi maliyetlerindeki artış tüm dünyanın mücadele ettiği sıkıntıların başında geliyor. Türkiye’de enerji sektöründeki oyuncular ise bir yandan küresel gelişmeleri yakından takip ederken, bir yandan da değişen enerji dinamiklerine hazırlıklı olmaya çalışıyor.
28.06.2022Vitrin
101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı muhafızına 5 yıl hapis cezası
101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı muhafızına 5 yıl hapis cezasıAlmanya'da bir mahkeme 101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı muhafızı Josef Schuetz'ı 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Schuetz, Yahudi Soykırımı'yla ilgili olarak cezalandırılan en yaşlı kişi oldu.
28.06.2022Dünya
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç var
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç varAlmanya’nın Hristiyan Demokrat Partisi’nden (CDU) Roderich Kiesewetter, asker kökenli bir milletvekili ve Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olmanın yanında enerji politikaları konusunda deneyimli bir isim. Milliyet Enerji’ye özel açıklamalarda bulunan Kiesewetter, Yeşil Mutabakatı oldukça ideolojik olarak nitelendirirken, AB’nin, Bosna Hersek, Kosova gibi kömüre bağımlı ve karbonsuzlaşma imkanı olmayan ülkeleri Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya zorladığını vurguladı. Kiesewette, Avrupa’nın, partnerlerinin ne yapması gerektiğinden ziyade, Birliğin yenilenebilir enerjiye dönüşünü nasıl daha iyi hale getirme konusuna odaklanması gerektiğinin de altını çizdi
28.06.2022Vitrin
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi var
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi varABD, temiz enerji teknolojilerinin bölgede yer edinmesi açısından Türkiye’yi ortak olarak görmekte olup, bu sen derece kritik öneme sahip sektörde ticari işbirliği alanındaki güçlü geçmişi bazında ilerleme kat etmeyi istemektedir.
28.06.2022Vitrin
Çin yerine tedarik üssü olarak Türkiye öne çıkabilir
Çin yerine tedarik üssü olarak Türkiye öne çıkabilirLimanlarımızın kapasitesini ve komşu ülkelerle bağlantılarını artırmamız gerekiyor. Türkiye’de lojistik altyapısını düzgün kurgulayabilirsek, ülkemizi demir yolu ile Avrupa’ya daha iyi bağlayabilirsek, şu anki ihracatı en az 2’ye, 3’e katlayabiliriz.
28.06.2022Vitrin
Enerjide kararsızlık dönemi ve esneklik ihtiyacı
Enerjide kararsızlık dönemi ve esneklik ihtiyacıEnerji politikalarında, hızla değişen kararlar dikkat çekiyor. Sektörde pek alışık olmadığımız bu “savaş durumu hali” bir kararsızlık dönemine işaret ederken, sektörü “gri bir alan” haline de getiriyor. Yeni dönemde enerji politikalarına artık piyasa mekanizmaları doğrultusunda “esneklik” kazandırmak önemli hale geldi
28.06.2022Vitrin
Avrupa ekibinin sportif direktörü resmen açıkladı! 'Hem Kim Min-Jae hem Muslera'
Avrupa ekibinin sportif direktörü resmen açıkladı! 'Hem Kim Min-Jae hem Muslera'Fransa Ligue 1 ekibinin sportif direktörü, L'Equipe Gazetesi'ne transferle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli isim açıklamalarında hem Fenerbahçe hem de Galatasaray'dan istediği yıldız oyuncuları da resmen açıkladı.
28.06.2022Süper Lig
Ürdün'de klor gazı yüklü konteyner vinç kopması sonucu patladı: 11 ölü
Ürdün'de klor gazı yüklü konteyner vinç kopması sonucu patladı: 11 ölüPatlamanın ardından kalın bir sarı gaz tabakası yayılırken, limandakiler kaçmaya çalıştı. Akabe Limanı'ndaki kaza nedeniyle 16 kilometre uzaktaki şehir sakinlerine de evde kalma ve pencereleri kapatma çağrısı yapıldı.
28.06.2022Dünya
Eskişehir'de kuruluyor: Zafer Şahin nadir toprağın detayları aktardı
Eskişehir'de kuruluyor: Zafer Şahin nadir toprağın detayları aktardıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası enerjide atılacak yeni adımlarla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Zafer Şahin, Eskişehir'deki kurulacak üretim tesisini CNN TÜRK'te değerlendirdi.
27.06.2022Haberler
Çin'den sonraki ikinci büyük rezerv alanı! Eskişehir'de kuruluyor: Zafer Şahin nadir toprağın detayları aktardı
Çin'den sonraki ikinci büyük rezerv alanı! Eskişehir'de kuruluyor: Zafer Şahin nadir toprağın detayları aktardıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası enerjide atılacak yeni adımlarla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Zafer Şahin, Eskişehir'deki kurulacak üretim tesisini CNN TÜRK'te değerlendirdi.
27.06.2022Gündem
Ürdün’de zehirli gaz dolu tank patladı: 4 ölü, 70 yaralı
Ürdün’de zehirli gaz dolu tank patladı: 4 ölü, 70 yaralıÜrdün’ün liman kenti Akabe’de zehirli gaz dolu tankın patlaması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi yaralandı.
27.06.2022Haberler
Avrupa'da doğal gaz fiyatları yükseliyor
Avrupa'da doğal gaz fiyatları yükseliyorAvrupa'da doğal gaz fiyatları Rusya'nın gaz sevkiyatını kısmasının kış mevsimi öncesi depoların doldurulmasını yavaşlatmasının etkisiyle yükselmeye devam ediyor.
27.06.2022Uzmanpara
Bağdat-Erbil arasında bitmeyen gaz sancısı
Bağdat-Erbil arasında bitmeyen gaz sancısıIrak’ın kuzeyindeki Süleymaniye, Erbil ve Dohuk bölgelerindeki petrol ve gaz sahalarının kontrolü, merkezi Bağdat yönetimi ile Erbil merkezli Kürt yönetimi arasında sorun olmaya devam ediyor. Irak Federal Mahkemesi’nin, petrol ve gaz sahalarının merkezi yönetim tarafından kontrol edilmesi yönünde karar vermesi tansiyonu yükseltti.
27.06.2022Dünya
Bakan Dönmez 'geri sayım devam ediyor' diyerek paylaştı! Enerjide dışa bağımlılığın kilidini kıracak
Bakan Dönmez 'geri sayım devam ediyor' diyerek paylaştı! Enerjide dışa bağımlılığın kilidini kıracakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaşarak Türkiye'nin doğal gaz projesine ilişkin son durumu paylaştı.
26.06.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Gaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.