Gazetehaber

Gazetehaber

Son dakika gazetehaber haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazetehaber gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazetehaber haber sayfamızda...

Gazetehaber

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 178 gazetehaber haberi bulunmuştur.
‘İslam düşmanlığı korona kadar tehlikeli’
‘İslam düşmanlığı korona kadar tehlikeli’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” finalinde yaptığı konuşmada “Her ne kadar birileri rahatsız olsa da gençlerimiz ve evlatlarımızın Kur’an’ı öğrenmeye, güzel okumaya, hafızlığa olan ilgilerinin de arttığını müşahede ediyoruz” dedi.
13.05.2021Siyaset
Cari açık martta ihracatla azaldı
Cari açık martta ihracatla azaldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Mart 2021 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı.
12.05.2021Ekonomi
‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’
‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’ABD Gizli Servis Direktörü James Murray, katıldığı bir Kongre oturumunda 6 Ocak Kongre baskınında yaşananlara benzer güvenlik açıklarını önlemek amacıyla eğitim için Beyaz Saray’ın replikasının, yani bir benzerinin yapılmasını talep etti.
8.05.2021Dünya
110. yaş gününde memleketinde anılıyor
110. yaş gününde memleketinde anılıyor“Hababam Sınıfı”, “Karartma Geceleri”, “Meşrutiyet Kıraathanesi” başta olmak üzere roman, şiir ve öykü alanında çok sayıda sevilen eseri kaleme alan yazar Rıfat Ilgaz, doğduğu topraklarda hatırlanıyor. Çok sevdiği memleketini “…Cide, doğduğum eşsiz, benzersiz memleket… Ne iyi etmiş de anam beni bu cana yakın memlekette doğurmuş!..” sözleriyle anlatan Rıfat 110.yaşgününde memleketi Kastamonu Cide’de anılacak.
Engelsiz Üniversite Ödülleri sahiplerini buldu
Engelsiz Üniversite Ödülleri sahiplerini bulduYükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni’ni önceki gün düzenledi.
7.05.2021Eğitim
Irak’tan Türkiye’ye nota
Irak’tan Türkiye’ye notaIrak Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Irak’ın kuzeyindeki bir üs bölgesine yaptığı ziyareti gerekçe göstererek, Türkiye’ye nota verdi.
5.05.2021Gündem
Sokaklara renk geldi
Sokaklara renk geldiKuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde kentin turistik çarşılarında yürütülen alt ve üstyapı yenileme çalışmalarında sona gelindi.
2.05.2021Ege
İstanbul’un yeni gözdesi bisiklet
İstanbul’un yeni gözdesi bisikletKovid-19 vakalarının en çok görüldüğü kentlerin başında gelen İstanbul’da, trafik çilesi pandemi döneminde de devam etti. Son bir yılda toplu taşıma araçlarını kullanmaktan çekinenlerin yaklaşım yüzde 10’u özel aracına yönelirken, trafik sıkışıklığı ise günün her saatine yayıldı.
2.05.2021Gündem
‘Gardrop’u ilham oldu
‘Gardrop’u ilham olduSu Soley, dokuz şarkıdan oluşan yeni akustiği ‘Gardrop’u müzikseverlerin beğenisine sundu.
20.04.2021Cadde
Mütevelli’deki park ve kafe yenileniyor
Mütevelli’deki park ve kafe yenileniyorSaruhanlı Belediyesi, Mütevelli’deki eski belediye binası önündeki çamlık alanda bulunan kafeterya ve bahçesinde kapsamlı bir tadilat çalışması başlattı...
19.04.2021Ege
‘Demokrasimize zarar verdi’
‘Demokrasimize zarar verdi’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 104 emekli amiralin yayımladığı ortak bildiriye tepki göstererek, “Bildirinin demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka bir işe yaramadığı açıktır” dedi.
6.04.2021Gündem
Güvenlik teklifinin maddeleri görüşülemedi
Güvenlik teklifinin maddeleri görüşülemediTBMM Genel Kurulu, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi’nin görüşmeleri için dün Meclis Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı.
1.04.2021Siyaset
Yaşlılarda madde kullanımı artıyor
Yaşlılarda madde kullanımı artıyorBM tarafından hazırlanan raporda, son on yılda yaşlı nüfustaki madde kullananların oranı, genç nüfustakinden daha hızlı şekilde arttığına vurgu yapılırken, Kovid-19 nedeniyle tüm dünyada uyuşturucu ile mücadelenin sekteye uğradığının altı çizildi.
26.03.2021Gündem
‘Güçlü yarınlara birlikte yürüyeceğiz’
‘Güçlü yarınlara birlikte yürüyeceğiz’Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “100. Yılında İstiklal Destanı Genç Gönüllüler Buluşması” programına katıldı.
18.03.2021Siyaset
BioNTech aşısının  ilk dozları Türkiye’de
BioNTech aşısının ilk dozları Türkiye’deSağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı.
18.03.2021Gündem
‘Şehitlik sana yakıştı ağabey’
‘Şehitlik sana yakıştı ağabey’Bitlis’teki helikopter kazası sonrası şehitler için taziye mesajı yayımlayan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, aldığı ikinci haberle yıkıldı. Erbaş, isimlerinin açıklanmasıyla, şehitler arasında amcasının oğlu Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da olduğunu öğrendi. Erbaş, ardından yayımladığı mesajda, “şehitlik sana yakıştı ağabey” ifadelerini kullandı.
6.03.2021Gündem
Münih’te bu yıl Türkiye yok
Münih’te bu yıl Türkiye yokHer yıl şubatta düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı, koronavirüs nedeniyle bu yıl video konferans yöntemiyle gerçekleşecek.
19.02.2021Dünya
Kahvecilere moral
Kahvecilere moralKonak Belediye Meclisi’nin şubat ayı ikinci olağan oturumu Başkan Abdül Batur’un yönetiminde gerçekleşti. Mecliste, pandemi kısıtlamaları nedeniyle en büyük sıkıntıyı yaşayan kahvehane işletmecilerine, 350 lira nakdi yardım yapılması kararı alındı.
6.02.2021Ege
İş dünyasını dinledi
İş dünyasını dinlediBatı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) üyesi derneklerin başkan ve yöneticileri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bir araya geldi...
1.02.2021Ege
Etik ve uyum yöneticiliği geleceğin parlak mesleği
Etik ve uyum yöneticiliği geleceğin parlak mesleğiPandemi, iş hayatında sadece teknik konuları değil, ‘kültürü’ de değiştiriyor. Bu durum, geleceğin liderlerine yeni sorumluluklar yüklerken aynı zamanda yeni iş kolları da yaratıyor.
29.01.2021Ekonomi
İkinci doz için ayrılan aşılar devreye girdi
İkinci doz için ayrılan aşılar devreye girdiTürkiye’ye Çin’den getirilen “CoronaVac” aşısını vurulanların sayısı 1,5 milyonu geçti.
28.01.2021Gündem
'New York’ta bir Türk fine dining restoranı açmak istiyorum'
'New York’ta bir Türk fine dining restoranı açmak istiyorum'TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye 2020’de şampiyonluğa ulaşan Serhat Doğramacı’nın hedefleri büyük: “New York’ta 42’nci Cadde’de Michelin yıldızı almış Türk bir fine dining restoranı açmak istiyorum”
9.01.2021Cumartesi
Cumhuriyete  karşı suikast
Cumhuriyete karşı suikastMenemen’de Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın hilafet isteyen tarikat mensuplarınca katledilmesinden büyük üzüntü duyan Atatürk olayı “Cumhuriyete karşı bir suikast” olarak nitelendirdi...
23.12.2020Gündem
‘Koronavirüs, kalp krizini tetikliyor’
‘Koronavirüs, kalp krizini tetikliyor’Pandemi devam ederken, başta akciğer ve beyin olmak üzere insan vücudunda ciddi hasarlar bırakabilen koronavirüsün kalpte de olumsuz etkilere neden olduğu belirtiliyor...
21.12.2020Ege
Doktorlar da panik yaşıyor
Doktorlar da panik yaşıyorDenizli’de, koronavirüsü yenen doktorlar süreci anlattı. Acil servisteki görevinin başına dönen Dr. Yusuf Can Matrak, salgını doğal bir afet gibi gördüğünü, henüz önlenemediğini ancak tedbir alarak zarar görmekten kurtulabileceklerini ifade etti.
9.12.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

gazetehaberegetürkiyekoronaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Gazetehaber ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.