Gelibolu Yarımadası

Gelibolu Yarımadası

Son dakika Gelibolu Yarımadası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gelibolu Yarımadası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gelibolu Yarımadası haber sayfamızda...

Gelibolu Yarımadası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 549 gelibolu yarimadasi haberi bulunmuştur.
Salya Ege’ye akıyor!
Salya Ege’ye akıyor!Çanakkale de müsilaj altında kaldı. Merkez, Kilitbahir-Eceabat arası ve Gelibolu sahilleri salyayla kaplandı. Uzmanlar, Ege’de de müsilaj oluştuğu uyarısında bulundu
10.06.2021Gündem
Turkuaz Ege’de tarihi keşfetmek
Turkuaz Ege’de tarihi keşfetmekTürkiye, doğal ve tarihi zenginlikleriyle kamp ve karavan turizmi için de sayısız seçenekler sunuyor. Bu kez rotamızı Ege’ye çevirdik
31.05.2021Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında araçların geçeceği yolun yapımına başlanıyor
1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında araçların geçeceği yolun yapımına başlanıyorÇanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında inşası süren "1915 Çanakkale Köprüsü'nde" araçların geçeceği yol için tabliye montajına hazırlık yapılıyor.
30.05.2021Ekonomi
Tarihi yarımada ziyarete hazır
Tarihi yarımada ziyarete hazırKovid-19 nedeniyle bazı alanları ziyarete kapanan tarihi Gelibolu Yarımadası, kademeli normalleşme sürecinde yeniden ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor.
16.05.2021Ege
Anzaklar şafak töreniyle anıldı
Anzaklar şafak töreniyle anıldıÇanakkale’de Anzak Çıkarması'nın 106'ncı yıl dönümünde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlı sayıda katılımcıyla Anzak Koyu'nda anma töreni düzenlendi. Sağanak yağmur altında gerçekleşen törende, 106 yıl önce hayatını kaybeden Anzak askerleri anıldı.
25.04.2021Haberler
Anzaklar şafak töreniyle anıldı
Anzaklar şafak töreniyle anıldıÇanakkale’de Anzak Çıkarması'nın 106'ncı yıl dönümünde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlı sayıda katılımcıyla Anzak Koyu'nda anma töreni düzenlendi. Sağanak yağmur altında gerçekleşen törende, 106 yıl önce hayatını kaybeden Anzak askerleri anıldı.
25.04.2021Gündem
Tarihi Gelibolu Yarımadası flamingolarla ayrı bir güzelliğe büründü
Tarihi Gelibolu Yarımadası flamingolarla ayrı bir güzelliğe büründüÇanakkale'nin Eceabat ilçesi Büyük Anafarta köyü yakınında, Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Suvla Gölü'ne yüzlerce flamingo geldi.
20.04.2021Gündem
Trabzon'a şehit ateşi düştü
Trabzon'a şehit ateşi düştüKonya'da eğitim uçuşu sırasında Türk Yıldızları'na ait NF-5 uçağının kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep'in, Trabzon'daki baba ocağına şehadet haberi ulaştı.
7.04.2021Haberler
Konya'da şehit olan pilotun şehadet haberi baba ocağına ulaştı
Konya'da şehit olan pilotun şehadet haberi baba ocağına ulaştıKonya'da eğitim uçuşu sırasında Türk Yıldızları'na ait NF-5 uçağının kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep'in, Trabzon'daki baba ocağına şehadet haberi ulaştı.
7.04.2021Gündem
Ayvalık tek yürek oldu
Ayvalık tek yürek olduAyvalık’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle şehitlik anıtında tören düzenlendi ardından heyet Ayvalık ve Altınova kabristanlarını ziyaret etti.
19.03.2021Ege
TBMM Başkanı Şentop: Vekâlet savaşları günümüzde sürüyor
TBMM Başkanı Şentop: Vekâlet savaşları günümüzde sürüyorÇanakkale Zaferi’nin 106. yılında düzenlenen törende konuşan Meclis Başkanı, ‘Milletimize dinmek bilmez kindarlıkla saldırıyorlar’ dedi.
19.03.2021Gündem
57. Piyade Alayı'nın hikayesi nedir? 57. Piyade Alayı Şehitliği nerede, komutanı kimdi?
57. Piyade Alayı'nın hikayesi nedir? 57. Piyade Alayı Şehitliği nerede, komutanı kimdi?Çanakkale Zaferi'nin bugün 106. yıl dönümü! Çanakkale Savaşı'nda kara muharebelerinde gösterdiği başarılar ile adından söz ettiren 57. alay tarihi zaferin yıl dönümünde araştırma konusu olmaya devam ediyor. Çanakkale Kara muharebeleri sırasında Anzak çıkarması ve sonraki muharebelerdeki başarısı ile bilinir. Peki 57. alayın hikayesi nedir, şehitliği nerede?
18.03.2021Gündem
Çanakkale Zaferi nedir,, nedenleri ve sonuçları nelerdir? 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin Türk tarihindeki önemi ve yeri nedir?
Çanakkale Zaferi nedir,, nedenleri ve sonuçları nelerdir? 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin Türk tarihindeki önemi ve yeri nedir?Çanakkale Zaferi nedir? Tarihe altın harflerle kazanan Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü yurdun dört bir yanında çoşku ile kutlanacak. Birinci Dünya Savaşı'nın seyrinin değişmesine neden olan dünyanın en önemli muharebelerinden olan Çanakkale Savaşı'nın birçok nedeni ve sonucu vardır. Peki Çanakkale Zaferi anlam ve önemi nedir? Neden ve sonuçları nelerdir?
18.03.2021Gündem
Çanakkale Savaşı ne zaman, kaç yılında oldu? Çanakkale Muharebeleri kaç yıl sürdü?
Çanakkale Savaşı ne zaman, kaç yılında oldu? Çanakkale Muharebeleri kaç yıl sürdü?Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü. Bu anlamlı ve tarihi günde Çanakkale'de verdiğimiz on binlerce şehit bir kez daha anılıyor ve kazanılan zafer coşkuyla kutlanıyor. 18 Mart ruhunu yaşayan herkes Çanakkale Savaşı'nın tarihi ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Peki, Çanakkale Savaşı ya da Çanakkale Muharebeleri olarak bilinen bu tarihi olay ne zaman, kaç yılında gerçekleşti? Çanakkale Savaşı kaç yıl sürdü?
18.03.2021Gündem
Abide Milliyet’in yardım kampanyasıyla tamamlandı
Abide Milliyet’in yardım kampanyasıyla tamamlandıÇanakkale Şehitler Abidesi’nin projesi, 1944 yılında Milli Savunma Bakanlığı tarafından yarışmayla belirlendi. Anıtın önce Alçıtepe’de yapılması planlandı ancak arazinin bozuk ve denize uzak olması nedeniyle buradan vazgeçilerek Hisar Burnu’nda karar kılındı.
18.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yılı törenlerine katılacak
TBMM Başkanı Şentop, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yılı törenlerine katılacakTBMM Başkanı Mustafa Şentop, yarın Gelibolu Yarımadası'ndaki Şehitler Abidesi'nde düzenlenecek 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yılı törenlerine katılacak.
17.03.2021Siyaset
Sosyal medyamda fark etti! Çanakkale Ruhu'na saygısızlık
Sosyal medyamda fark etti! Çanakkale Ruhu'na saygısızlıkÇanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü öncesinde kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğin hatıralarına, internet üzerinden düzenlenen online müzayedeler ile saygısızlık yapılıyor. Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki müzelerde sergilenen havada çarpışıp, kaynamış mermilerin imitasyonları sanal ortamdaki müzayedeler ile satışa sunuluyor.
14.03.2021Gündem
Çanakkale Ruhu'na saygısızlık!
Çanakkale Ruhu'na saygısızlık!Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü öncesinde kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğin hatıralarına, internet üzerinden düzenlenen online müzayedeler ile saygısızlık yapılıyor. Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki müzelerde sergilenen havada çarpışıp, kaynamış mermilerin imitasyonları sanal ortamdaki müzayedeler ile satışa sunuluyor.
14.03.2021Gündem
Kurnaz fenomen!
Kurnaz fenomen!Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda ziyaretçilerin yiyecek vermesi nedeniyle insanlara alışan tilki, sosyal medyada fenomen hale geldi...
4.01.2021Ege
Gelibolu ziyareti
Gelibolu ziyaretiÇanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti
26.12.2020Ege
Selanik’ten Ankara’ya Atatürk’ün izinden
Selanik’ten Ankara’ya Atatürk’ün izindenYurdun her köşesinde emeği geçen ve izleri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatında bazı şehirlerin yeri çok farklı. 10 Kasım vesilesiyle bu şehirleri ziyaret edip “Mustafa’dan Atatürk’e” uzanan 57 yıllık yolculuğunun küçük bir kısmına tanıklık edebilirsiniz
8.11.2020Gündem
Denizle buluşma anı
Denizle buluşma anıTarihi Gelibolu Yarımadası’nın Kuzey Ege Denizi’ne bakan sahilinde ilk kez tespit edilen caretta caretta yuvasından çıkan 32 yavru, sağlık incelemesinin ardından denize salındı.
17.10.2020Ege
Hoşgeldin Caretta
Hoşgeldin CarettaÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde araştırmalarını sürdüren bilim insanları, Eceabat ilçesi sınırlarındaki Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın Kuzey Ege Denizi’ne bakan sahilinde, içinde 50 yumurta olan caretta caretta yuvası buldu.
14.10.2020Ege
Yer: Çanakkale! Böylesi ilk kez görüldü
Yer: Çanakkale! Böylesi ilk kez görüldüÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Kaplumbağaları  Araştırma ve Uygulama Merkezi (DEKUM) bünyesindeki bilim insanları, Tarihi  Gelibolu Yarımadası sınırları içinde yer alan Eceabat ilçesi sahilinde içinde 50  yumurta olan caretta caretta yuvası buldu.
13.10.2020Gündem
Seddülbahir Kalesi Çanakkale İlinde Nerede? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Seddülbahir Kalesi Çanakkale İlinde Nerede? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiÇanakkale’nin Eceabat ilçe sınırları içerisine bulunan bu kale Seddülbahir Köyü’nde yer almaktadır. Bu kale, Venediklilerin Limni ve Bozcaada’yı işgal etmesi sonrasında inşa edilmiştir. Bu kale Mimar Mustafa Ağa tarafından, savunma için inşa edilmiştir. Sizler için Seddülbahir Kalesi hakkında bulunan bütün bilgileri derledik.
25.09.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

egeçanakkaleizmirgazeteÇanakkale Savaşı

Gelibolu Yarımadası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.