Gelibolu

Gelibolu

Son dakika Gelibolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gelibolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gelibolu haber sayfamızda...

Gelibolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.554 gelibolu haberi bulunmuştur.
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
Son dakika haberi: Ahmet Nur Çebi'den şampiyonluk itirafı: Galatasaraylılar, Fenerbahçeliler mutlu
Son dakika haberi: Ahmet Nur Çebi'den şampiyonluk itirafı: Galatasaraylılar, Fenerbahçeliler mutluGelibolu Beşiktaşlılar Derneği’nin şampiyonluk kutlamasına katılan Başkan Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş şampiyon oldu, Galatasaraylılar mutlu, Fenerbahçeliler mutlu, biz de mutluyuz. O halde her sezon biz şampiyon olalım, herkes mutlu olsun” dedi.
3.08.2021Beşiktaş
Burak Hakkı: Ha bire kendimizi zehirliyoruz
Burak Hakkı: Ha bire kendimizi zehirliyoruzHülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk olan Burak Hakkı, babalığın hayatını çok olumlu etkilediğini söyledi: Arkadaşlarımdan tutun da uyku saatlerime kadar her şey değişti. Oğlu doğduktan sonra tarıma merak saran 49 yaşındaki oyuncu, değişen hayatını ve Gelibolu'daki yatırımını da anlattı.
2.08.2021Cadde
Son dakika... Gelibolu'da iki araç çarpıştı! Sürücüler hayatını kaybetti
Son dakika... Gelibolu'da iki araç çarpıştı! Sürücüler hayatını kaybettiÇanakkale’nin Gelibolu ilçesinde hafit ticari aracın karşı şeride geçip, otomobille araçla çarpıştığı kazada 2 sürücü öldü, 2 kişi yaralandı. Savcılık incelemesi sonrası cenazeler, Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesine morguna kaldırıldı.
28.07.2021Gündem
Çanakkale Köprüsü geri sayımı hızlandı
Çanakkale Köprüsü geri sayımı hızlandıÇanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nde 3. tabliye montajına başlandı.
28.07.2021Ekonomi
'1915 Çanakkale Köprüsü'nün 3. tabliye montajına başlandı
'1915 Çanakkale Köprüsü'nün 3. tabliye montajına başlandıÇanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nde 3. tabliye montajına başlandı.
27.07.2021Haberler
'1915 Çanakkale Köprüsü'nün 3. tabliye montajına başlandı
'1915 Çanakkale Köprüsü'nün 3. tabliye montajına başlandıÇanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nde 3. tabliye montajına başlandı.
27.07.2021Ekonomi
Tatilciler dönüş yolunda! TEM'de trafik durma noktasına geldi
Tatilciler dönüş yolunda! TEM'de trafik durma noktasına geldi9 günlük Kurban Bayramı tatilinin son gününde, trafikte yoğunluk yaşanmaya başladı. Bayram tatili ile birlikte memleketine veya tatil bölgelerine akın eden vatandaşlar, İstanbul'a geri dönüşe geçti. Korutepe Tüneli içerisinde İstanbul istikametinde meydana gelen 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası sonrası trafik durma noktasına geldi.
25.07.2021Gündem
Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!
Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!Kurban Bayramı tatilinin gidişi de dönüşü de çileli oldu. Dönüş yolculuğunda karayollarında uzun kuyruklar oluştu. Muğla yolunda araç kuyruğu 15 kilometreyi buldu .
25.07.2021Gündem
Demir atla Saros’dan İzmir’e
Demir atla Saros’dan İzmir’eErikli’den sonra yarımadayı çepeçevre dolaştım Kilitbahir’den çıktım, Truva bölgesini geçtim. Yine yollar beni bekliyordu ancak bu sefer daha sıcak havayla karşıladı güzergâhım
25.07.2021Pazar
Çanakkale'de tatilcilerin dönüş yoğunluğu sürüyor
Çanakkale'de tatilcilerin dönüş yoğunluğu sürüyorÇanakkale feribot iskelesinde, tatilcilerin dönüş yoğunluğu sürüyor. Feribotlar, yoğunluk nedeniyle boğazda tarifesiz seferler yapıyor.
24.07.2021Gündem
1085 kütüphaneyi dijitalleştirecek
1085 kütüphaneyi dijitalleştirecekTürk Telekom, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ‘Hitit Kültür ve Turizm Projesi’ni hayata geçiriyor.
24.07.2021Ekonomi
Son dakika: MSB duyurdu! Akdeniz'de içerisinde 45 kişinin bulunduğu tekne battı
Son dakika: MSB duyurdu! Akdeniz'de içerisinde 45 kişinin bulunduğu tekne battıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Kaş'ın 161 mil güneybatısında batan göçmenleri taşıyan tekneden 37 kişinin kurtarıldığını, 8 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
23.07.2021Gündem
Dönüş çilesi erken başladı! 2 kilometrelik kuyruk
Dönüş çilesi erken başladı! 2 kilometrelik kuyrukKurban Bayramı tatilini erken tamamlayan çok sayıda kişi, dönüş yolculuğuna başladı. Tatillerini yurdun çeşitli bölgelerinde geçiren vatandaşların bir bölümü, bayramın üçüncü günü dönüş için yola çıktı. Çanakkale'deki feribot iskelelerinde sabah başlayan yoğunluk öğleden sonra arttı. İl merkezi, Eceabat, Kilitbahir, Lapseki ve Gelibolu'daki iskeleleri kullananlar zaman zaman uzun araç kuyrukları oluşturdu.
22.07.2021Gündem
Feribot iskelesinde tatilcilerin dönüş yoğunluğu
Feribot iskelesinde tatilcilerin dönüş yoğunluğuçanakkale feribot iskelesinde, tatilciler erken dönüşe geçince, çift sıra halinde 2 kilometre uzunluğunda araç kuyruğu oluştu. Gestaş firmasına ait feribotlar, yoğunluk nedeniyle tarifesiz olarak sefer yapıyor.
22.07.2021Haberler
Son dakika: Turizm Teşvik Kanunu kabul edildi
Son dakika: Turizm Teşvik Kanunu kabul edildiTurizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
18.07.2021Ekonomi
Avrupa kıtasında Osmanlı izleri
Avrupa kıtasında Osmanlı izleriAvrupa çok eski çağlardan beri farklı Türk boylarının yurdu oldu. Hunlar, Avarlar, Kumanlar, Peçenekler, Bulgarlar, Hazarlar ve en nihayetinde de Osmanlılar Avrupa'ya yerleşip burada kalıcı eserler ve izler bıraktı. 1352 yılında Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşa'nın bugünkü Gelibolu'da bulunan Çimpe Kalesi'ni fethetmesiyle başlayan ilerleme Osmanlı ordusunun Viyana kapılarına kadar ulaşmasına değin devam etti. 1912'de Balkan Harbi sonrasında Avrupa'daki topraklarının Doğu Trakya hariç tamamını kaybeden Osmanlı'dan geriye Macaristan'dan Yunanistan'a uzanan geniş bir coğrafyada çok sayıda mimari eser kaldı. Beş asır boyunca Avrupa'nın farklı bölgelerinde hakimiyet kuran Osmanlı İmparatorluğu'ndan geriye kalan bazı eserlere ve kentlere birlikte bakalım.
17.07.2021Tatil
9 günlük bayram tatili trafiği kilitledi
9 günlük bayram tatili trafiği kilitlediKurban Bayramı tatiline erken çıkanlar yollarda kilometrelerce araç kuyruğuna neden oldu. Feribot iskeleleri ek seferlere rağmen tıklım tıklım dolarken, bazı yollarda trafik durma noktasına geldi.
16.07.2021Gündem
15 Temmuz şehitleri, Şehitler Abidesi'nde anıldı
15 Temmuz şehitleri, Şehitler Abidesi'nde anıldıÇanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Şehitler Abidesi’nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde düzenlenen törenle şehitler anıldı.
15.07.2021Gündem
Tarihe karışıyor! Kilometrelerce uzuyordu, artık...
Tarihe karışıyor! Kilometrelerce uzuyordu, artık...Çanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü hizmete girdiğinde, özellikle bayram tatili ve yaz sezonu gibi trafiğin yoğun olduğu dönemlerde yaşanan araç kuyruklarının önüne geçilerek kaliteli ulaşım imkanı sunulacak.
15.07.2021Ekonomi
‘Çanakkale Köprüsü trafiği rahatlatacak’
‘Çanakkale Köprüsü trafiği rahatlatacak’Yaklaşan bayram öncesinde şehirler arası trafik yoğunluğu artmaya başladı. Çanakkale Boğazı’nı geçmek isteyen vatandaşlar, feribota ulaşabilmek için kilometrelerce kuyruk bekleyebiliyor.
15.07.2021Ekonomi
Darbenin seyrini TSK değiştirdi
Darbenin seyrini TSK değiştirdi“Darbenin bastırılmasında halkın çok önemli rolü oldu ancak darbeyi sadece halk önlemedi. TSK içindeki yurtsever insanların gayretleri darbenin yönünü ve seyrini değiştirdi. Cumhurbaşkanı’nın, bakanların milletvekillerinin, medyadaki namuslu insanların ciddi rolleri oldu”
15.07.2021Gündem
'1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılmasıyla trafik yoğunluğu rahatlayacak'
'1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılmasıyla trafik yoğunluğu rahatlayacak'Yaklaşan bayram öncesinde şehirler arası trafik yoğunluğu artmaya başladı. En büyük yoğunluğun yaşandığı yerler arasında ise Çanakkale geliyor. Çanakkale Boğazı’nı geçmek isteyen vatandaşlar, feribotlara ulaşabilmek için kilometrelerce kuyrukta bekleyebiliyor. İstanbul Kamu Özel Sektör İş Birliği Mükemmelliği Derneği, 18 Mart 2022’de açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü’yle, bölgedeki kuyrukların son bulacağını ve ulaşımın rahatlamasıyla da bölgeye ilginin artacağını belirtti.
14.07.2021Ekonomi
Gelibolu Tarihi Alanı renklendi
Gelibolu Tarihi Alanı renklendiÇanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, ‘Tarihi Alanda Lavanta Yetiştiriciliği Projesi’ kapsamında, Eceabat’a bağlı Alçıtepe Köyü girişindeki 6 dekar alana 5 bin lavanta fidesi dikti.
6.07.2021Ege
Montaj başladı! Her biri 48 metre...
Montaj başladı! Her biri 48 metre...Çanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye bloklarının bağlanacağı askı halatlarının, ana halatlara montaj işlemine başlandı.
6.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ÇanakkaleÇanakkale KöprüsüGeliboluekonomitabliye

Gelibolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.