Genel Af

Genel Af

Son dakika genel af haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan genel af gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan genel af haber sayfamızda...

Genel Af

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.979 genel af haberi bulunmuştur.
İspanya'yı karıştıran gözaltı
İspanya'yı karıştıran gözaltı Ayrılıkçı Katalanların lideri Puigdemont'un İtalya'da gözaltına alınmasından Madrid yönetimi memnun, Barcelona'daki İtalya konsolosluğu önünde toplanan Katalonya'daki bağımsızlık yanlıları ise olayı protesto ediyor.
24.09.2021Dünya
Taliban'dan son dakika Pencşir  açıklaması: Çabalarımız ciddi şekilde devam ediyor.
Taliban'dan son dakika Pencşir açıklaması: Çabalarımız ciddi şekilde devam ediyor.Taliban Sözcüsü Zabibullah Mücahid, eski hükümet güçleri ve yerel grupların kontrol ettiği Pencşir'de çatışma ihtimalinin düşük olduğunu belirterek, sorunun yakında çözüleceğini ileri sürdü.
24.08.2021Dünya
Taliban’dan insan avı!
Taliban’dan insan avı!Taliban yönetimi değiştiğini ve ‘öç almayacağını’ iddia etse de, Afganistan’dan gelen haberler, örgüt üyelerinin muhalif olduğunu düşündükleri isimlere yönelik bir insan avı başlattığını gösteriyor.
21.08.2021Gündem
Taliban’dan Afganlara ‘ülkede kalın’ hutbesi
Taliban’dan Afganlara ‘ülkede kalın’ hutbesiAfganistan’dan kaçmaya çalışanların görüntüsünün dünyada büyük rahatsızlık yaratması Taliban’ı harekete geçirdi. Olumsuz görüntülere son verilmesi için Taliban’ın yönetimindeki ilk cumada ülke genelindeki camilerde tüm imamlar, üç maddelik talimat doğrultusunda vaaz verdi.
21.08.2021Gündem
Son dakika - Vefa Küçük'ten Aziz Yıldırım ve Ali Koç'a birlik çağrısı
Son dakika - Vefa Küçük'ten Aziz Yıldırım ve Ali Koç'a birlik çağrısıYüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, "İki başkanı da ikaz ediyorum heybelerinizdeki bombaları imha edin" dedi.
26.06.2021Fenerbahçe
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!İspanya'da sol koalisyon hükümetinin kararıyla, 1328 gün tutuklu kaldıktan sonra affedilen ayrılıkçı Katalan liderler, "Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
22.06.2021Dünya
İspanyol hükümetinden tutuklu Katalan siyasetçiler için 'kısmi af'
İspanyol hükümetinden tutuklu Katalan siyasetçiler için 'kısmi af'İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Katalonya'da 1 Ekim 2017'de yapılan yasa dışı referandum ve bağımsızlık yanlısı girişimler nedeniyle 1328 gündür tutuklu bulunan 9 Katalan siyasetçi için kısmi af kararı aldı.
22.06.2021Dünya
İspanya Katalan siyasetçilere af çıkarıyor
İspanya Katalan siyasetçilere af çıkarıyorİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Katalonya'da 1 Ekim 2017'de yapılan yasa dışı referandum ve bağımsızlık yanlısı girişimlerden dolayı yaklaşık 3,5 yıldır tutuklu bulunan 9 Katalan siyasetçi için yarın yapılacak Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda af kararı çıkarılacağını duyurdu.
21.06.2021Dünya
Adli Sicil Kaydı Nedir? Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır, Sildirme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Adli Sicil Kaydı Nedir? Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır, Sildirme İşlemleri Nasıl Yapılır?Adli sicil kaydı yaşamımızın her alanında insanın önüne çıkan bir belge olmaktadır. Bu belge bir diğer ismi ile sabıka kaydı şeklinde de ifade edilmektedir. Günümüzde özellikle kamu kurumlarında ve bunun yanı sıra çoğu özel kuruma alım yapılmadan önce istenen belgelerin başında gelmektedir. Bu belge kişilerin bir nevi suç işleyip işlemediklerini gösteren bir belge olmaktadır. Adli sicil kaydı nedir? Adli sicil kaydı nereden alınır, sildirme işlemleri nasıl yapılır? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.
11.03.2021Eğitim
Nazım Hikmet kimdir, kaç yaşında vefat etti? Nazım Hikmet Ran şiirleri - biyografisi
Nazım Hikmet kimdir, kaç yaşında vefat etti? Nazım Hikmet Ran şiirleri - biyografisiNazım Hikmet aslen nereli? Güzel Yüzlü Şair, Mavi Gözlü Dev adları ile anılan Nazım Hikmet Ran, döneminin çok ilerisinde şair ve yazarları arasında yer alıyordu. Şiirleri ve yazıları ile dikkatleri çeken Ran, uzun süre tutukluluk süreci geçirmiştir. Eserlerinin yanı sıra aşkları ile de bugün bile en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. İşte, Nazım Hikmet Ran hayatı...
15.01.2021Gündem
Mekke'nin fethi ne zaman, hangi gün gerçekleşti? Mekke nasıl, kim tarafından fethedildi? İşte, Mekke fethi tarihi...
Mekke'nin fethi ne zaman, hangi gün gerçekleşti? Mekke nasıl, kim tarafından fethedildi? İşte, Mekke fethi tarihi...Mekke'nin fethi, tüm İslam alemi tarafından büyük öneme sahiptir. Son peygamber Hazreti Muhammed'in önderliğinde Kureyşlilere karşı verilen mücadele sonunda cahiliye dönemi son bulmuştur. Müslümanlar Mekke'yi fethederken İslam'ın yayılmasının önünü açmıştır. Peki, Mekke ne zaman, nasıl fethedildi?
31.12.2020Gündem
Lübnan'da 69 mahkum cezaevinden firar etti
Lübnan'da 69 mahkum cezaevinden firar ettiLübnan'ın başkenti Beyrut yakınlarındaki Baabda Cezaevi'nden 69 mahkum firar etti. Kaçak mahkumlardan 5'i trafik kazasında hayatını kaybetti
21.11.2020Dünya
Son dakika... Sudan'da binlerce kişi nihai barış anlaşmasını kutladı!
Son dakika... Sudan'da binlerce kişi nihai barış anlaşmasını kutladı!Sudan'da, geçiş hükümetiyle yıllardır silahlı mücadele yürüten ayrılıkçı hareketler arasında geçen ay imzalanan nihai barış anlaşması, binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.
15.11.2020Dünya
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi açıklandı
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi açıklandıAnayasa Mahkemesi Genel Kurulunun, yeni infaz yasasının "şekil yönünden" iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle CHP'nin yaptığı başvurunun reddine ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
7.10.2020Gündem
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesiAnayasa Mahkemesi'nin (AYM), İnfaz Yasası'nın şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulmasıyla ilgili talebe verdiği ret kararının gerekçesi yayımlandı. Kararda, iptali istenen düzenlemenin af niteliğinde olmadığına, bu itibarla Anayasa'nın 96'ncı maddesine aykırı olmadığına dikkat çekildi.
7.10.2020Gündem
"İsmet İnönü’nün Milli Şef unvanı 1946’da kaldırıldı"
"İsmet İnönü’nün Milli Şef unvanı 1946’da kaldırıldı"Altan Öymen, Atatürk’ün ölümünden sonra parti içindeki değişimle ilgili, “1938’in sonuna doğru toplanan olağanüstü kurultayda, İsmet İnönü’ye CHP’nin “değişmez genel başkanlığı” ile “Milli Şef” unvanı verildi. Bu unvan, 1946’daki 2’nci Olağanüstü Kurultay’da kaldırıldı” dedi. Parti içinde tartışmaların her zaman olacağını belirten Öymen, “Önemli olan o tartışmaların partiye zarar verecek hale gelmemesidir. CHP içindeki önemli yapısal tartışmalar, tek parti döneminde hep vardı. Bunlar çok partili hayata geçiş adımları sırasında daha da canlandı” diye konuştu.
23.07.2020Gündem
Nazım Hikmet Ran 57. ölüm yıl dönümünde anılıyor! Nazım Hikmet Ran kimdir?
Nazım Hikmet Ran 57. ölüm yıl dönümünde anılıyor! Nazım Hikmet Ran kimdir?Türk Edebiyatının önde gelen şairleri arasında yer alan Nazım Hikmet Ran ölümünün üzerinden geçen 57 yılın ardından sevenleri ve edebiyata, şiire gönül verenler tarafından anılıyor. 20 Kasım 1901'de Selanik'te dünyaya gelen Nazım Hikmet Ran'ın şiire olan sevgisi vali olan dedesine kadar dayanıyor. Lise yıllarında yazmaya başladığı şiirler ile adından söz ettirmeye başlayan usta şaire ilk övgü edebiyat öğretmeni Yahya Kemal tarafından verilmişti. İşte Nazım Hikmet Ran kimdir sorusunun yanıtı ve hayatı hakkında merak edilenler...
3.06.2020Gündem
Özal’ın Kürtçe TV önerisi 16 yıl sonra gerçekleşti
Özal’ın Kürtçe TV önerisi 16 yıl sonra gerçekleştiÖzal’ın, 4 Mayıs 1992’de, “Televizyon ve radyodan Kürtçe yayın yapılmasına komutanlar sıcak bakıyor” açıklamasını Genelkurmay Başkanı Güreş, aynı gün “Hiç kimse Milli Güvenlik Kurulu’nda konuşulanları açıklayamaz, tutanaklarla ilgili bilgi veremez” serzenişiyle yanıtladı.
4.05.2020Gündem
Af yasası son durum nedir? Ceza İnfaz indiriminden kimler yararlanacak?
Af yasası son durum nedir? Ceza İnfaz indiriminden kimler yararlanacak?AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. İnfaz düzenlemesine ilişkin kanun yürürlüğe girmesi ile cezaevlerinden tahliyeler başladı. Bu gelişmeyle birlikte 'AF yasası son durum nedir? Ceza İnfaz indirimi kimler yararlanacak?' soruları sıklıkla soruluyor.
16.04.2020Gündem
31 Mart Vakası’nın bıraktığı derin izler
31 Mart Vakası’nın bıraktığı derin izlerİkinci Meşrutiyet’in üzerinden henüz dokuz ay bile geçmemişken, 111 yıl önce başlatılan ayaklanma, Türk demokrasi ve siyasi tarihinde çok derin izler bırakan özellikleriyle “31 Mart Vakası” olarak anılır.
13.04.2020Gündem
Af yasası çıkacak mı, genel af yasasında son durum ne? Ceza infaz yasası kimleri kapsayacak?
Af yasası çıkacak mı, genel af yasasında son durum ne? Ceza infaz yasası kimleri kapsayacak?Af yasası konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan tarafından yapılan açıklamada kanun teklifinin meclise sunulduğu açıklamasında bulunuldu. Açıklamanın ardından genel af yasası ne zaman çıkacak. Af Yasası kimleri kapsayacak sorularına yanıt arayan binlerce vatandaş aynı zamanda ceza infaz yasasının kimleri kapsayacağı sorusunda yanıt arıyor. İşte merak edilen o soruların yanıtları...
31.03.2020Gündem
Af yasası çıkıyor mu? Gelen af çıkacak mı? Son durum...
Af yasası çıkıyor mu? Gelen af çıkacak mı? Son durum...Af yasası için binlerce mahkum ve yakını bekleyiş içerisinde... Son durum her gün araştırılırken Af yasası çıkıyor mu? Genel af çıkacak mı? soruları sıklıkla soruluyor. İşte konuya ilişkin gelişmeler...
30.03.2020Gündem
Af yasası çıkıyor mu? Genel af ile ilgili son gelişmeler neler?
Af yasası çıkıyor mu? Genel af ile ilgili son gelişmeler neler?Türkiye corona virüsünü konuşurken diğer yandan binlerce mahkum ve mahkum yakını af yasası için bekleyiş içerisinde... Binlerce kişi af için bir açıklama beklerken Af yasası çıkıyor mu? Genel af ile ilgili son gelişmeler neler? sorularına da cevap arıyor.
17.03.2020Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak? Af ile ilgili son durum nedir?
Af yasası ne zaman çıkacak? Af ile ilgili son durum nedir?Af yasası konusu gündemden düşmüyor. Yakında ikinci yargı paketinin Meclis'e gelecek olması da konuyu sürekli üst sıralarda tutuyor. Bu nedenle binlerce kişi konu hakkındaki son gelişmeleri takip etmek isterken Af yasası ne zaman çıkacak? sorusu sık sık soruluyor.
10.03.2020Gündem
Bu ay af yasası çıkıyor mu? İkinci yargı paketi Meclis'e geldi mi?
Bu ay af yasası çıkıyor mu? İkinci yargı paketi Meclis'e geldi mi?Af yasası için beklentiler tavan yaparken ikinci yargı paketinin Meclis'e gelmesine eli kulağında gözüyle bakılıyor. Bu nedenle heyecan tavan yapmış durumda ve beinlerce kişi son durumu merak ediyor.
9.03.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

af yasasıİspanyaKatalonyason durumadalet bakanlığı

Genel Af ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.