Gezi Parkı Olayları

Gezi Parkı Olayları

Son dakika gezi parkı olayları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gezi parkı olayları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gezi parkı olayları haber sayfamızda...

Gezi Parkı Olayları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.017 gezi parkı olayları haberi bulunmuştur.
İletişim Başkanı Altun'dan videolu AKM paylaşımı
İletişim Başkanı Altun'dan videolu AKM paylaşımıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yıkacaklar, ismini değiştirecekler, yok edecekler, dediler. 'Yaptırmayacağız' dediler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan halkımıza bir söz verdi, 'yapacağız' dedi. Verdiği her söz gibi bu sözünü de tuttu. Cumhuriyetimizin 98. yılında AKM yeniden milletimizin hizmetinde." ifadesini kullandı.
29.10.2021Haberler
İletişim Başkanı Altun'dan videolu AKM paylaşımı
İletişim Başkanı Altun'dan videolu AKM paylaşımıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yıkacaklar, ismini değiştirecekler, yok edecekler, dediler. 'Yaptırmayacağız' dediler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan halkımıza bir söz verdi, 'yapacağız' dedi. Verdiği her söz gibi bu sözünü de tuttu. Cumhuriyetimizin 98. yılında AKM yeniden milletimizin hizmetinde." ifadesini kullandı.
29.10.2021Gündem
Son dakika! Anayasa Mahkemesi'nden Gezi Parkı kararı
Son dakika! Anayasa Mahkemesi'nden Gezi Parkı kararı Anayasa Mahkemesi, Gezi Parkı olaylarını protesto için İzmir'de düzenlenen gösterilere katılarak, şiddet eyleminde bulundukları gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan başvurucuların, toplantı ve gösteri yürüyüşü haklarının ihlal edildiğine ilişkin iddiasını kabul edilemez buldu.
21.10.2021Gündem
Gezi Parkı olaylarında Çarşı grubunun yer aldığı 35 sanıklı dava Yargıtay'da bozuldu
Gezi Parkı olaylarında Çarşı grubunun yer aldığı 35 sanıklı dava Yargıtay'da bozulduGezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığa "darbeye teşebbüs" ve "izinsiz gösteri" suçlamasından verilen beraat kararı, Yargıtay tarafından bozuldu. Bozma kararında, sanıkların eylemlere katılıp katılmadıklarına yönelik Adli Tıp, TRT ya da TÜBİTAK’tan rapor alınmaması, Cumhurbaşkanlığı’nın davadan haberdar edilmemesi gerekçe gösterildi. Ayrıca davanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu Gezi Parkı ana davasıyla hukuki ve fiili irtibatı bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesi yoluna gidilmesine hükmedildi.
28.04.2021Gündem
Antalya'daki 'Gezi Davası'nda 40 sanığa hapis cezası
Antalya'daki 'Gezi Davası'nda 40 sanığa hapis cezasıAntalya'da, 8 yıldır süren Gezi Parkı olayları davası, zaman aşımına 1,5 ay kala sonuçlandı. Yargılanan 40 sanık, 8 ay 10 gün ile 1 yıl 8 ay arasında hapis cezasına çarptırıldı.
22.04.2021Gündem
ODTÜ’de merdiven çekişmesi
ODTÜ’de merdiven çekişmesiODTÜ öğrencileri tarafından gökkuşağı renklerine boyanan merdivene, 4. kez müdahale edildi. Griye boyanırken, üzerinde yazılı “Kayyumsuz ODTÜ” sloganındaki “Kayyumsuz” ifadesi de kapatıldı
20.04.2021Gündem
Kavala’ya beraat kararı bozuldu
Kavala’ya beraat kararı bozulduİstanbul Bölge Adliye mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında aralarında Osman Kavala’nın da bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını kaldırdı.
23.01.2021Gündem
Son dakika... Osman Kavala'nın tutukluğu devam edecek
Son dakika... Osman Kavala'nın tutukluğu devam edecekGelen son dakika haberine göre; FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada yargılanan Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
18.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soylu'dan o soruya sert yanıt: Ağzımı açtırmasınlar!
Son dakika... Bakan Soylu'dan o soruya sert yanıt: Ağzımı açtırmasınlar!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kim ne söylerse söylesin Gezi olayları büyük bir ihanettir. Bizden sonra gelecek nesiller bunun hesabını soracaklar" dedi. Bakan Soylu, "Cumhurbaşkanımıza kimse güç vermedi, ağzımı açtırmasınlar" diye konuştu
27.02.2020Siyaset
Son dakika... Harekat yapılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik soruya net yanıt
Son dakika... Harekat yapılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik soruya net yanıtGelen son dakika haberine göre, Azerbaycan dönüşü açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib görüşmeleri için, "5 Mart itibarıyla, yeri büyük ihtimalle İstanbul olacak. İkili, dörtlü meselesini görüşmelerle devam ettireceğiz" dedi. Erdoğan, "Bizim Şubat sonu tabirimiz tamamiyle bizim gözlem noktalarımız ile alakalıdır. Çünkü gözetleme noktalarımıza yönelik bir kuşatma söz konusu ve bu kuşatmaya müsaade edemeyiz. Bunların geri çekilmesinin gereğini biz kendimiz uyguladık. Bu arada da gözetleme kulelerimizi tahkim ettik, tahkim etmeye de devam ediyoruz. Buradan bu unsurların güneye çekilmelerini söyledik" açıklamasını yaptı. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları ile ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulunarak 'HTS kayıtlarının zamanlaması çok önemli açıklandığında kel görünecek' ifadelerine yer verdi.
26.02.2020Siyaset
22 Şubat 2020 Günün Özeti Milliyet'te
22 Şubat 2020 Günün Özeti Milliyet'te22 Şubat 2020 Günün Özeti Milliyet'te
22.02.2020Haberler
Milliyet'te Haftanın Özeti 21 Şubat 2020
Milliyet'te Haftanın Özeti 21 Şubat 2020İşte Türkiye ve dünyada haftanın öne çıkan gelişmeleri...
21.02.2020Haberler
Son dakika haberi...  Sözcü Kalın'dan flaş İdlib açıklaması: Bölgeye askeri tahkimat ve sevkiyatımız devam  edecek
Son dakika haberi... Sözcü Kalın'dan flaş İdlib açıklaması: Bölgeye askeri tahkimat ve sevkiyatımız devam edecekSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kabine Toplantısı 'ndaki konulara değinerek "Bölgeye askeri tahkimat ve sevkiyatımız devam edecek" ifadelerine yer verdi.
18.02.2020Siyaset
FETÖ’nün ilk kumpası MİT’e
FETÖ’nün ilk kumpası MİT’eMİT görevlilerinin 2012’de ifadeye çağrılması ve haklarında yakalama kararı çıkarılmasına ilişkin yürütülen kumpas soruşturması tamamlandı. MİT Müsteşarı’nın ifadeye çağrılmasının aslında FETÖ’nün seçilmiş Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıkmaya yönelik ilk teşebbüsü olduğu vurgulandı
15.02.2020Gündem
Gezi Parkı davasında mütalaa açıklandı
Gezi Parkı davasında mütalaa açıklandıGezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davaya ilişkin mütalaada, tutuklu sanık Kavala ile sanıklar Yiğit Aksakoğlu ve Ayşe Mücella Yapıcı'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları istendi.
6.02.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul’da çok konuşulacak buluşma!
Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul’da çok konuşulacak buluşma!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki akşam İstanbul’da bir grup muhafazakar siyasetçi, emekli bürokrat ve aydının oluşturduğu İstanbul Platformu’nun konuğu oldu.
12.12.2019Gündem
Gezi olayları davasında ara karar açıklandı
Gezi olayları davasında ara karar açıklandıGezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, 16 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan  yargılandığı davada, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın  tutukluluk halinin devamına, Yiğit Aksakoğlu'nun ise tahliyesine karar verildi.
11.09.2019Haberler
Gezi Parkı olayları davası yarına ertelendi
Gezi Parkı olayları davası yarına ertelendiGezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 2'si tutuklu 6'sı firari 16 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın duruşması, sanık savunmalarının alınmasına devam edilmek üzere yarına ertelendi.
24.06.2019Gündem
Berkin’in vurulduğu yerde 6 yıl sonra keşif
Berkin’in vurulduğu yerde 6 yıl sonra keşifGezi Parkı olayları sırasında yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın vurulduğu yerde 6 yıl sonra keşif yapıldı. Keşfe gelen anne Gülsüm Elvan, “Bugün bir kez daha vurulduk” dedi
11.04.2019Gündem
Süleyman Soylu: Teröristler kafalarını çıkaramayacaklar
Süleyman Soylu: Teröristler kafalarını çıkaramayacaklarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şimdi mayıs ayında insansız hava aracına öyle bir yazılım yaptık ki siz hiç merak etmeyin  teröristler değil dağlarda gezmek, kafalarını çıkaramayacaklar. Hiç merak etmeyin. Hangi oyunu kurarlarsa kursunlar, hangi tezgahı oluştururlarsa  oluştursunlar bu milletin iradesi böyle kavi olduğu sürece bize bir şey olmaz." dedi.
10.03.2019Siyaset
Gezi iddianamesinde savcının FETÖ yorumu: Tapeleri yeniden kıymetlendirdik
Gezi iddianamesinde savcının FETÖ yorumu: Tapeleri yeniden kıymetlendirdikGezi soruşturmasını FETÖ’nün başlatıp yönlendirdiği iddialarına dikkat çeken savcı “Tüm deliller ve tapelerin yeniden kıymetlendirilmesi yaptırıldı ve örgütün dosya üzerindeki tüm etkileri ortadan kaldırıldı” dedi
9.03.2019Gündem
İddianame dün kabul edilmişti! İlk duruşmanın tarihi belli oldu
İddianame dün kabul edilmişti! İlk duruşmanın tarihi belli olduGezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Anadolu Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve Memet Ali Alabora'nın da bulunduğu 16 sanığın hakim karşısına çıkacakları tarih belli oldu. İlk duruşma 24 Haziran'da Silivri'de yapılacak. Duruşmalar hafta boyunca sürecek.
5.03.2019Gündem
Gezi iddianamesi kabul edildi
Gezi iddianamesi kabul edildiGezi Parkı olaylarına ilişkin Osman Kavala, Mehmet Ali Alabora ve Can Dündar’ın da arasında bulunduğu 16 kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen iddianamede, 27 Mayıs 1960 darbesine benzetme yapıldı
5.03.2019Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Bu ittifak artık açık bir seçim ittifakıdır
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Bu ittifak artık açık bir seçim ittifakıdırAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Dağ ile irtibatını, Kandil ile irtibatını her vesileyle dile getiren, parlamentodaki her konuşmalarında her vesileyle Kandil'e selam durup, oraya saygı içinde ifadelerde bulunanlar eğer diyorlarsa; 'Biz İstanbul, Ankara, Adana'da aday çıkarmayacağız.' Kimi destekleyecekler? CHP'yi destekleyecekler. Örtülü değildir, bu ittifak artık açık bir seçim ittifakıdır." dedi.
25.02.2019Siyaset
Kavala’ya ağır müebbet talebi
Kavala’ya ağır müebbet talebiGezi eylemlerine ilişkin soruşturma tamamlandı. İddianamede iş adamı Osman Kavala, oyuncu Mehmet Ali Alabora ve gazeteci Can Dündar’ın da aralarında bulunduğu 16 kişi için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi
21.02.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gezi Parkı Olayları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.