Göçmen Botu

Göçmen Botu

Son dakika göçmen botu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan göçmen botu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan göçmen botu haber sayfamızda...

Göçmen Botu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 395 gocmen botu haberi bulunmuştur.
Yörüklerin 40 gün sürecek göçü başladı
Yörüklerin 40 gün sürecek göçü başladıMersin Gülnar, Silifke, Mut, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinin kırsal kesimlerinde kış mevsimini çadırlarda geçiren Sarıkeçili Yörükleri, Konya ve Karaman’a 40 gün sürecek göç yolculuğuna başladı. Göç havadan da fotoğraflandı.
4.05.2021Gündem
Akdeniz'de göçmen faciası: En az 41 can kaybı
Akdeniz'de göçmen faciası: En az 41 can kaybıBirleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü (IOM) İtalya Şubesi, 20 Şubat günü Akdeniz’in orta kesiminde yaşanan göçmen faciasında en az 41 kişinin öldüğünü bildirdi.
24.02.2021Dünya
Görüntülere CNN TÜRK ulaştı! Dünya bu olayı konuşuyor
Görüntülere CNN TÜRK ulaştı! Dünya bu olayı konuşuyorEge Denizi'nde batının göçmenlere acımasız müdahalesi sürüyor. CNN TÜRK'e ulaşan ve batı medyasında da geniş yer bulan görüntülerde Yunan güçleri, kadın, çocuk, yaşlı demeden göçmen dolu tekneye müdahale ediyor. Görüntüyü farklı kılan ise Avrupa Birliği ve NATO'ya bağlı gemilerin de bu insanlık dışı müdahaleye ortak olması. Göçmen teknesinin Yunanistan'a geçmesine Avrupa Birliği Güvenlik Gücü Frontex'e ait bir gemi. NATO'ya ait gemi de yaşananlara seyirci kalıyor. Göçmenleri kurtarmak yine Türk güvenlik güçlerine kalıyor.
23.10.2020Gündem
Son dakika haberleri: Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Tüm Türkiye'de yapılacak...
Son dakika haberleri: Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Tüm Türkiye'de yapılacak...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Soylu, yılbaşından bu yana 64'ü üst düzey 474 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Öte yandan Bakan Soylu, 'Salı günü tüm Türkiye'de koronavirüs tetbirleri ile ilgili yüksek yoğunluklu bir denetleme gerçekleştireceğiz' ifadelerine yer verdi. Öte yandan İçişleri Bakanlığınca valiliklere "Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri" konulu genelge gönderildi. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre il ve ilçelerdeki Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimlere vali, kaymakam ve muhtarlar da katılacak.
10.08.2020Siyaset
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 28 kaçak göçmeni Türkiye kurtardı
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 28 kaçak göçmeni Türkiye kurtardıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, Yunan Sahil Güvenliği ekiplerince Türk karasularına bırakılarak ölüme terk edilen 28 kaçak göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
24.07.2020Gündem
Van'daki tekne faciasında flaş gelişme: 4'e yükseldi
Van'daki tekne faciasında flaş gelişme: 4'e yükseldiVan'da, 6 gün önce içinde yaklaşık 55- 60 kaçak göçmenin bulunduğu batan tekne ile ilgili adliyeye çıkarılan 6 kişiden 1'i tutuklanırken, 1 kişi adli kontrol şartıyla, 2 kişi de savcılıkta alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 2 kişinin ise gözaltı süreleri uzatıldı. Olayla ilgili tutuklanan kişi sayısı 4'e yükseldi.
3.07.2020Gündem
Türk sularına itilen 41 düzensiz göçmen kurtarıldı
Türk sularına itilen 41 düzensiz göçmen kurtarıldıMuğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, Yunan Sahil Güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen bottaki 41 göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
8.06.2020Gündem
Türk kara sularına itilen bottaki 48 göçmen kurtarıldı
Türk kara sularına itilen bottaki 48 göçmen kurtarıldıÇanakkale Ayvacık'ta, Yunan Sahil Güvenlik unsurlarınca insan hakları ihlal edilerek Türk kara sularına geri itilen bottaki 48 göçmen, Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
1.05.2020Gündem
Yunan askerinin denize bıraktığı göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtardı
Yunan askerinin denize bıraktığı göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtardıAydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan askerlerinin can salıyla denize terk ettiği 26 göçmeni. Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtarıldı.
4.04.2020Gündem
Özel harekatçılar, Yunanistan'ın göçmenleri geri itmesini engelledi
Özel harekatçılar, Yunanistan'ın göçmenleri geri itmesini engellediEdirne'den Yunanistan'a geçen göçmenleri bu ülkenin güvenlik güçlerinin şiddet uygulayıp Meriç Nehri'nden ‘uluslararası hukuka aykırı’ olarak geri göndermesi, Özel Harekat ekiplerinin nehirde gece gündüz görev yapmasıyla birlikte önlendi.
18.03.2020Gündem
Son dakika | Yunanistan açıklarında göçmen teknesi battı: En az 12 ölü!
Son dakika | Yunanistan açıklarında göçmen teknesi battı: En az 12 ölü!Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan açıklarında göçmen teknesi alabora oldu. En az 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
11.01.2020Dünya
Kuşadası'nda lastik botta 31 kaçak göçmen yakalandı
Kuşadası'nda lastik botta 31 kaçak göçmen yakalandıAydın'ın Kuşadası ilçesinde, yasa dışı yollardan lastik botla Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmeye çalışan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
30.12.2019Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Biz bu insanlara sırtımızı dönemeyiz
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Biz bu insanlara sırtımızı dönemeyizİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Okula gitmesi gereken, hemşire olması gereken, doktor ve mühendis olması gereken, anne sevgisine muhtaç çocuklarımızı; taciz ve tecavüz etmek üzere zorla alan, o alçak, sapık, adı Biçirpinin olan Duran Kalkan'a bugün göndermiyoruz." dedi.
14.12.2019Siyaset
MSB: 'Edremit’te 21 düzensiz göçmen yakalandı'
MSB: 'Edremit’te 21 düzensiz göçmen yakalandı'Milli Savunma Bakanlığı, Edremit Körfezi’nde bir düzensiz göçmen botunda tespit edilen 21 düzensiz göçmenin yakalandığını bildirdi.
4.12.2019Gündem
Akdeniz’de göçmen botu alabora oldu: 67 kişi öldü
Akdeniz’de göçmen botu alabora oldu: 67 kişi öldü Akdeniz’de Libya açıklarında dün akşamüstü saatlerinde alabora olan göçmen botundaki 67 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
20.11.2019Gündem
MSB: Edremit Körfezi'nde 40 düzensiz göçmen kurtarıldı
MSB: Edremit Körfezi'nde 40 düzensiz göçmen kurtarıldıMilli Savunma Bakanlığı, Edremit Körfezi'nde tespit edilen botta 40 düzensiz göçmenin Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldığını açıkladı.
20.11.2019Gündem
MSB: Edremit Körfezi'nde 51 düzensiz göçmen kurtarıldı
MSB: Edremit Körfezi'nde 51 düzensiz göçmen kurtarıldıMilli Savunma Bakanlığı, Edremit Körfezi'nde tespit edilen botta 51 düzensiz göçmenin Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldığını açıkladı.
14.11.2019Gündem
Didim açıklarında 43 göçmen yakalandı
Didim açıklarında 43 göçmen yakalandıAydın'ın Didim ilçesi kıyılarından Yunan adalarına geçmek için yasa dışı yollarla denize açılan 43 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
18.10.2019Gündem
Son dakika... Göçmen botu battı! Arama-kurtarma çalışmaları sürüyor
Son dakika... Göçmen botu battı! Arama-kurtarma çalışmaları sürüyorİzmir'in Çeşme ilçesindeki Karaada açıklarında, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan göçmen botunun battığı öğrenildi. İhbarı alan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bölgede kurtarma çalışması başlattı.
7.10.2019Gündem
Bodrum ve Marmaris'te 80 kaçak göçmen yakalandı
Bodrum ve Marmaris'te 80 kaçak göçmen yakalandıMuğla'nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinden yasa dışı yollarla Yunan adalarına kaçmaya çalışan 80 kaçak göçmen yakalandı.
2.10.2019Gündem
Bodrum'da kaçak göçmen botu battı: 16 kişi kurtarıldı
Bodrum'da kaçak göçmen botu battı: 16 kişi kurtarıldıMuğla'nın Bodrum ilçesi kıyılarından yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan göçmenlerin içinde bulunduğu lastik bot battı. Sahil Güvenlik ekiplerince 15 göçmen ile 1 organizatör kurtarılırken, su yutan 2 çocuk hastaneye kaldırıldı.
28.09.2019Gündem
Seferihisar ve Gümüldür açıklarında 101 kaçak göçmen yakalandı
Seferihisar ve Gümüldür açıklarında 101 kaçak göçmen yakalandıİzmir'in Seferihisar ve Gümüldür açıklarında, lastik botlarla yasa dışı geçiş yapmak isteyen toplam 101 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
23.09.2019Gündem
30 kişi sabaha karşı böyle yakalandı!
30 kişi sabaha karşı böyle yakalandı!İzmir’in Çeşme ilçesi kıyılarından lastik botla denize açılan 30 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
13.09.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan 'göçmen botuna müdahale' açıklaması
Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan 'göçmen botuna müdahale' açıklamasıİçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir'in Dikili ilçesi Madra Çayı’nda düzensiz göçmen botuna uygunsuz müdahale edildiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı, lastik göçmen botunun motor ve pervanesine yapılan müdahalenin sosyal medyada göçmenlere karşı şiddet kullanıldığı yönünde yansıtıldığını bildirdi.
9.09.2019Gündem
Son dakika... Akdeniz'de yeni bir felaket! 100 kişi kayıp...
Son dakika... Akdeniz'de yeni bir felaket! 100 kişi kayıp...Avrupa'ya doğru yola çıkan göçmen botu, Libya açıklarında battı. Yetkililer yaklaşık 100 göçmenin kayıp olduğunu açıkladı.
29.06.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

göçmengöçmen botuyunanistanbodrumMilli Savunma Bakanlığı

Göçmen Botu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.