Golan

Golan

Son dakika Golan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Golan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Golan haber sayfamızda...

Golan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 798 golan haberi bulunmuştur.
Eurovision’da protestolar bitmiyor
Eurovision’da protestolar bitmiyor İsveç’in Malmö kentinde yapılacak Eurovision şarkı yarışmasıyla ilgili protestoların ardı arkası kesilmiyor.
11.05.2024 Dünya
Belçika televizyonundan İsrail protestosu: Yayını kesip, çağrı yaptılar
Belçika televizyonundan İsrail protestosu: Yayını kesip, çağrı yaptılar Belçika'nın kamu yayın kuruluşu VRT, Eurovision yayınını keserek İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti.
10.05.2024 Dünya
İsrail, protestoların gölgesinde Eurovision büyük finaline katılmaya hak kazandı
İsrail, protestoların gölgesinde Eurovision büyük finaline katılmaya hak kazandı İsrail, bu hafta sonu İsveç'te gerçekleşecek Eurovision şarkı yarışmasının finalinde mücadele etmeye hak kazandı.
10.05.2024 Dünya
İsrailli sanatçı provada yuhalandı
İsrailli sanatçı provada yuhalandı Eurovision 2024’te olaylar durulmuyor. Nitekim yarışmada İsrail’i temsil eden sanatçı Eden Golan, kostümlü prova için çıktığı sahnede performansı sırasında yuhalandı, “Özgür Filistin” sloganıyla sesi bastırıldı.
10.05.2024 Dünya
Bakan Tunç: İsrail devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor
Bakan Tunç: İsrail devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor Filistin’de yaşanan insanlık suçlarının ele alındığı 5. Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Konferansı'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Uluslararası hukukun ve uluslararası sistemin hiçbir kararını uygulamayan İsrail, adeta bir devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor” dedi.
27.04.2024 Gündem
İran Dışişleri Bakanı İsrail'i uyardı: Bir sonrakinde yanıtımız en yüksek düzeyde olacak!
İran Dışişleri Bakanı İsrail'i uyardı: Bir sonrakinde yanıtımız en yüksek düzeyde olacak! İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan tam da İsrail saldırısının öncesinde CNN International'a konuştu. İsrail'e uyarı yapan İranlı Bakan Emirabdullahiyan, Tahran'ın bir sonraki misillemesinde en yüksek düzeyde uyarı verileceğini söyledi.
19.04.2024 Haberler
Olaylar nasıl gelişti? Şimdilik ‘geçti’ ama ‘bitmedi!’
Olaylar nasıl gelişti? Şimdilik ‘geçti’ ama ‘bitmedi!’ İran, günlerdir beklenen İsrail’e yönelik misilleme saldırısını önceki gece sabaha karşı gerçekleştirdi. Tahran yönetimi başka saldırı olmayacağını söylerken, Tel Aviv’den “Doğru zamanda intikam alacağız” açıklaması geldi.
15.04.2024 Dünya
İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili dikkat çeken yorum: Yeni saldırı emri verebilir!
İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili dikkat çeken yorum: Yeni saldırı emri verebilir! İran, İsrail'e insansız hava araçları ve füzeler ile dün gece saldırı başlattı. İsrail'de savaş kabinesi acil toplanırken ülkelerden peş peşe açıklamalar yapıldı. Peki İran'ın bu saldırısı ne anlama geliyor? İsrail'in karşı hamlesi ne olur? Türkiye ve bölgedeki diğer ülkeler nasıl etkilenir? Yaşanan son gelişmeleri milliyet.com.tr'ye değerlendiren TEPAV Dış Politika Programı Direktörü ve eski diplomat Gülru Gezer, Refah ve Lübnan'a dikkat çekerek bu iki bölgeye bir anda saldırı emrinin gelebileceğini söyledi.
14.04.2024 Dünya
Misilleme her an gelebilir!
Misilleme her an gelebilir! Ortadoğu, İran’ın İsrail’e yönelik misillemesini bekliyor. Yetkililer, büyük bir saldırının kaçınılmaz olduğunu düşünürken, havayolu firmaları da bölgeye yapacakları uçuşları iptal ediyor.
12.04.2024 Dünya
Orta Doğu'da yüksek gerilim! ‘Ceza’ ve ‘intikam’ sözleri
Orta Doğu'da yüksek gerilim! ‘Ceza’ ve ‘intikam’ sözleri İsrail’in Suriye’de de olsa doğrudan İran’a ait bir hedefi vurması büyük ses getirirken, bu saldırının Ortadoğu’da İsrail ve İran arasındaki gerilimi daha da yükseltmesi bekleniyor.
3.04.2024 Dünya
İranlı iki general Şam büyükelçiliğine hava saldırısında öldürüldü
İranlı iki general Şam büyükelçiliğine hava saldırısında öldürüldü İran Devrim Muhafızları, İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'daki İran Konsolosluğu binasına düzenlediği saldırıda yedi subayın öldüğünü duyurdu.
2.04.2024 Dünya
Göktaş’tan BM’de İsrail’e protesto
Göktaş’tan BM’de İsrail’e protesto Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi’ndeki Kadının Statüsü Komisyonu’nun 68’inci Oturumu’na katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplantıda söz alan İsrail Sosyal Eşitlik ve Kadının Gelişimi Bakanı May Golan’ın konuşmasına başladığı sırada salonu terk etti.
13.03.2024 Gündem
Lübnan’dan İsrail’e 100 roket atıldı
Lübnan’dan İsrail’e 100 roket atıldı İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine 100 roket atıldığını duyurdu.
12.03.2024 Haberler
Bakan Göktaş'tan Birleşmiş Milletler'de 'İsrail' protestosu!
Bakan Göktaş'tan Birleşmiş Milletler'de 'İsrail' protestosu! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonunun 68'inci Oturumu'nda İsrailli Bakan söz aldığı sırada salonu terk ederek, İsrail'in Gazze saldırılarına yönelik Türkiye'nin tepkisini gösterdi.
12.03.2024 Haberler
Bakan Göktaş'tan Birleşmiş Milletler'de 'İsrail' protestosu!
Bakan Göktaş'tan Birleşmiş Milletler'de 'İsrail' protestosu! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonunun 68'inci Oturumu'nda İsrailli Bakan söz aldığı sırada salonu terk ederek, İsrail'in Gazze saldırılarına yönelik Türkiye'nin tepkisini gösterdi.
12.03.2024 Gündem
İsrail'den Şam yakınlarına hava saldırısı!
İsrail'den Şam yakınlarına hava saldırısı! Suriye Savunma Bakanlığı, başkent Şam yakınlarına yapılan hava saldırısının İsrail tarafından düzenlendiğini açıkladı.
28.02.2024 Dünya
İsrail'e 'Katyusha' füzesi şoku! Orta Doğu'da bir ilk yaşandı, Merkava tankı havaya uçtu
İsrail'e 'Katyusha' füzesi şoku! Orta Doğu'da bir ilk yaşandı, Merkava tankı havaya uçtu Yaklaşık 2 milyon nüfuslu Refah'a bütün orduyla saldırmayı planlayan İsrail Başbakanı Netanyahu ordusuna yeni bir emir verdi. Filistin kanadı ise bu emirle birlikte 'Philadelphia planı' olarak bilinen gelişmenin hayata geçeceğini söyledi. Hizbullah ise İsrail ordusuna 'Katyusha' füzesiyle saldırdı, söz konusu saldırı bir ilk niteliği taşıyor.
10.02.2024 Haberler
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği skandal videoların izini sürdü
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği skandal videoların izini sürdü İşgale dair nadir ve gayr-ı resmi bir pencere sunan görüntüler sosyal medyanın savaşı nasıl değiştirdiğini bir kez daha kanıtladı, Amerikan gazetesi İsrail birliklerinin kaydettiği 50'den fazla videoyu analiz etti.
7.02.2024 Haberler
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği videoların izini sürdü:  'Kaç mahalleyi sildiğimi saymayı bıraktım'
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği videoların izini sürdü: 'Kaç mahalleyi sildiğimi saymayı bıraktım' İşgale dair nadir ve gayr-ı resmi bir pencere sunan görüntüler sosyal medyanın savaşı nasıl değiştirdiğini bir kez daha kanıtladı, Amerikan gazetesi İsrail birliklerinin kaydettiği 50'den fazla videoyu analiz etti.
7.02.2024 Dünya
Meron Dağı'ndaki stratejik hava üssü füzeyle vuruldu, İsrail bir gün sonra doğruladı
Meron Dağı'ndaki stratejik hava üssü füzeyle vuruldu, İsrail bir gün sonra doğruladı Hamas'ın iki numarası Salih Aruri'nin Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta suikastla öldürülmesi, gözlerin bir anda Hizbullah'a çevrilmesine yol açtı. Zira, suikastın gerçekleştiği Dahiye mahallesi Hizbullah'ın kalesi olarak biliniyor ve nitekim Lübnan'ın en büyük askeri gücünün lideri Hasan Nasrallah İsrail'den intikam alacaklarını ilan etti. 2 Ocak Salı günü Aruri ve yanındaki Kassam Tugayları komutanlarının füzelerle vurulmasıyla, Lübnan sınırında üçüncü ayını dolduran Hizbullah-İsrail çatışması da zirveye çıktı.
8.01.2024 Haberler
Bir ülkeyi daha işgal planı! İsrail'in topyekün savaşında kilit nokta; Litani Nehri
Bir ülkeyi daha işgal planı! İsrail'in topyekün savaşında kilit nokta; Litani Nehri Times gazetesi, İsrail bir sonra işgal planını resmen duyurdu. Orta Doğu'da yeni açılacak cephenin en kritik konumu bile şimdiden belirlendi.
19.12.2023 Dünya
İsrail, Suriye ordusuna ait karakolu vurdu
İsrail, Suriye ordusuna ait karakolu vurdu İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), İsrail'in kuzeyine yapılan roket atışına karşılık olarak Suriye ordusuna ait bir karakolun vurulduğunu açıkladı.
19.12.2023 Dünya
İsrail, Suriye ordusuna ait karakolu vurdu
İsrail, Suriye ordusuna ait karakolu vurdu İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), İsrail'in kuzeyine yapılan roket atışına karşılık olarak Suriye ordusuna ait bir karakolun vurulduğunu açıkladı.
18.12.2023 Haberler
İsrail, Suriye ve Lübnan'ı vurdu
İsrail, Suriye ve Lübnan'ı vurdu İsrail Hava Kuvvetleri, Suriye ve Lübnan'da hava saldırısı düzenledi. Hava kuvvetleri, Suriye'deki saldırının Golan Tepeleri yönünden gelen saldırıya yanıt olarak düzenlendiğini; Lübnan'da ise Hizbullah'ın hedef alındığını duyurdu.
12.11.2023 Haberler
Dünyanın merakla takip ettiği zirveden ortak bildiri: Gazze'de abluka sona erdirilmeli
Dünyanın merakla takip ettiği zirveden ortak bildiri: Gazze'de abluka sona erdirilmeli Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nin ardından yayımlanan ortak bildirgede, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları savaş suçu olarak betimlemesi talep edilirken, Kimyasal Silahların Yasaklanması Teşkilatı’na İsrail’in kimyasal silah kullanımını araştırması yönünde çağrı yapıldı.
11.11.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Golan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.