Goril

Goril

Son dakika Goril haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Goril gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Goril haber sayfamızda...

Goril

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 213 goril haberi bulunmuştur.
Dünya Yağmur Ormanları Haritası: Ekvatoral Ve Tropikal Yağmur Ormanları Hakkında Bilgiler
Dünya Yağmur Ormanları Haritası: Ekvatoral Ve Tropikal Yağmur Ormanları Hakkında BilgilerDünya üzerinde Antarktika kıtası dışında tüm diğer kıtalar üzerinde yağmur ormanları bulunur. Yağmur ormanlarının dünya üzerinde büyük önemi bulunur. Yağmur ormanları nedir? Yağmur ormanları çeşitlerinden olan tropikal yağmur ormanları ve ekvatoral yağmur ormanları nedir? Yağmur ormanlarının önemi nedir? İşte sıklıkla duyulan yağmur ormanlarından tropikal ve ekvatoral yağmur ormanları hakkında bilgiler.
13.09.2020Haritalar
Biyom Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Biyolojide Biyom Kaça Ayrılır Ve Örnekleri Nelerdir?
Biyom Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Biyolojide Biyom Kaça Ayrılır Ve Örnekleri Nelerdir?Biyom, geniş ekosistemleri tanımlamak için kullanılan biyolojik bir terimdir. Benzer iklim tiplerinin görüldüğü bölgelerde yaşayan canlı grupları için de aynı terim kullanılır. Yeryüzünde biyom olarak tanımlanan 9 farklı nokta vardır. Bunlardan en büyük olanları kutup ve çöllerde bulunur. Merak eden okurlar için biyom terimini çeşitleri ve özellikleri ile birlikte derledik.
3.03.2021Eğitim
Biyom Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Biyolojide Biyom Kaça Ayrılır Ve Örnekleri Nelerdir?
Biyom Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Biyolojide Biyom Kaça Ayrılır Ve Örnekleri Nelerdir?Biyom, geniş ekosistemleri tanımlamak için kullanılan biyolojik bir terimdir. Benzer iklim tiplerinin görüldüğü bölgelerde yaşayan canlı grupları için de aynı terim kullanılır. Yeryüzünde biyom olarak tanımlanan 9 farklı nokta vardır. Bunlardan en büyük olanları kutup ve çöllerde bulunur. Merak eden okurlar için biyom terimini çeşitleri ve özellikleri ile birlikte derledik.
26.02.2021Eğitim
Sen Sağ Ben Selamet filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Sen Sağ Ben Selamet nerede çekildi?
Sen Sağ Ben Selamet filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Sen Sağ Ben Selamet nerede çekildi? Sen Sağ Ben Selamet filmi oyuncu kadrosu ile adından söz ettiriyor. Konusu da oldukça dikkat çekici olan Sen Sağ Ben Selamet filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Peki, Sen Sağ Ben Selamet oyuncu kadrosunda kimler var?
16.02.2021Cadde
Kong: Kafatası Adası filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Kong: Kafatası Adası filmi kaç yılında çekildi?
Kong: Kafatası Adası filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Kong: Kafatası Adası filmi kaç yılında çekildi?Bu akşam Kanal D ekranında izleyici ile buluşacak olan Kong: Kafatası Adası filmi konusu ve oyuncu kadrosu filmi izleyecek olan vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. ABD yapımı olan 2017 yılında vizyona giren Kong: Kafatası Adası filminin oyuncu kadrosunda Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Goodman, Brie Larson gibi isimler yer alıyor. İşte Kong: Kafatası Adası filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
13.02.2021Cadde
Guerrilla Girls’den afişli tepki
Guerrilla Girls’den afişli tepkiABD’de finansçı Jeffrey Epstein (66) cinsel istismar suçlarından yattığı cezaevinde 2019’da ölü bulunmuştu. New York’taki Modern Sanat Müzesi’nin (MoMA) mütevvelli heyet başkanı Leon Black’in de Epstein ile yakın finansal bağı olduğu ortaya çıkmıştı. Sanat dünyası bu nedenle Black’in MoMA’dan ayrılması için müzeye baskı yapıyor
İlk kez gorillere bulaştı
İlk kez gorillere bulaştıABD’nin Kaliforniya eyaletindeki San Diego Hayvanat Bahçesi’nde nesli tükenmekte olan 8 batı ovası gorillerine bir bakıcıdan koronavirüs bulaştığı açıklandı.
13.01.2021Dünya
Koronavirüs ilk kez gorillerde de tespit edildi
Koronavirüs ilk kez gorillerde de tespit edildiABD'nin California eyaletinde bulunan San Diego Hayvanat Bahçesi'nde iki gorilin koronavirüs testi pozitif çıktı.
12.01.2021Dünya
Karantina günlerinde ailecek izlenebilecek filmler
Karantina günlerinde ailecek izlenebilecek filmlerSeyahat blogu blog.obilet.com, pandemiyle mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarına, tam zamanlı olarak hafta sonlarının da dahil edildiği şu günlerde, evde çocuklarla birlikte ailecek seyredilebilecek seyahat temalı film önerileri listesi hazırladı
10.12.2020Kültür Sanat
Rampage: Büyük Yıkım filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Rampage: Büyük Yıkım filmi kaç yılında çekildi?
Rampage: Büyük Yıkım filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Rampage: Büyük Yıkım filmi kaç yılında çekildi?Rampage: Büyük Yıkım filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda Brad Peyton'ın oturduğu Rampage: Büyük Yıkım filminde Primatolog olan Davis doğumundan beri bakımıyla ilgilendiği zeki bir goril ile oldukça iyi anlaşmaktadır. Uygulanan yanlış bir deney sonucu bir canavara dönüşen Goril'in ardından gözden düşmüş bir mühendis ile araştırmalara koyulan Davis böyle birçok yırtıcı hayvanın olduğunu keşfeder. Bir felaketi önlemek isteyen Davis amacına ulaşabilecek midir? İşte Rampage: Büyük Yıkım filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
9.11.2020Cadde
Neslini kurtaracak
Neslini kurtaracakFotoğraf, İngiltere’nin Bristol kentinde Zoo Gardens’daki Gorilla Evi’nde çekildi.
21.08.2020Dünya
G Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi G Olan Hayvanlar
G Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi G Olan HayvanlarBaşta gergedan, goril ve geyik olmak üzere Baş harfi G olan birçok hayvan mevcuttur. Bunlardan bazıları sadece Afrika kıtasında yaşar. Bazıları ise birçok farklı kıta ve ülkede görülebilir. Farklı sınıflara ayrılan bu hayvanların fiziksel özellikleri ve av teknikleri de birbirinden farklıdır. Sizin için G harfi ile başlayan hayvan isimlerini derledik.
14.09.2020Eğitim
Maymun Türleri Nelerdir? Küçük & Büyük Maymun Çeşitleri Ve Özellikleri
Maymun Türleri Nelerdir? Küçük & Büyük Maymun Çeşitleri Ve Özellikleriİnsansı adıyla da bilinen maymunlar memeli hayvanlar grubunda yer alır. Bununla birlikte içinde insan ve lemurların da yer aldığı primatlar sınıfına dahildir. Antarktika dışında tüm kıtalarda farklı maymun türleri yaşıyor. En önemli özellikleri her ortama çabuk uyum sağlamalarıdır. Taklit yetenekleri de çok gelişmiştir. Sizin için küçük ve büyük maymun çeşitlerini derledik.
21.07.2020Eğitim
Son dakika... Tarihi fotoğraflar! Dünya şaştı kaldı...
Son dakika... Tarihi fotoğraflar! Dünya şaştı kaldı...Yeryüzünün en nadir canlılarından biri yıllar sonra yavrularıyla birlikte görüntülendi. Dünyada yalnızca 300 kadar kaldığı tahmin edilen hayvanın fotoğrafları, tuzak kameralar tarafından kaydedildi.
9.07.2020 Dünya
Ünlü dağ gorili kaçak avcılar tarafından öldürüldü
Ünlü dağ gorili kaçak avcılar tarafından öldürüldüUganda'da 25 yaşındaki Rafiki adlı hayvanın katledilmesiyle, Nkruringo ailesinden yalnızca 17 goril kaldı. Ugandalı yetkililer, dört kaçak avcıyı gözaltına aldı.
12.06.2020Dünya
Annesi terk etti
Annesi terk ettiABD’nin Omaha kentindeki Henry Doorly Hayvanat Bahçesi’nde ‘Zuri’ adlı bebek goril, ziyaretçilerin büyük sevgisini kazandı.
22.12.2019Dünya
Sharapova öyle bir bakış attı ki…
Sharapova öyle bir bakış attı ki…Ünlü raket Maria Sharapova Afrika turuna çıktı...
1.07.2020Magazin
Rol arkadaşı  İspanya’dan
Rol arkadaşı İspanya’danŞahan Gökbakar’ın başrolünü oynadığı ‘Recep İvedik 6’, Togan Gökbakar yönetmenliğinde 8 Kasım’da vizyona girecek.
30.10.2019Cadde
Sayıları arttı
Sayıları arttıDünyada nesilleri tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan, 480 nüfuslu dağ gorilleri için Ruanda’da koruma çalışması sürüyor...
30.10.2019Dünya
Ölümcül salgın bir yılını dolduruyor
Ölümcül salgın bir yılını dolduruyorAfrika'nın en büyük ikinci Ebola salgını, geçen yıl temmuz sonlarında Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde görülmeye başladı. Bir yılını dolduran salgında, muhtemel vakalarla 1649 kişi yaşamını yitirdi. Nisanda yayılma hızı artan Ebola'nın haziranda komşu ülke Uganda'ya sıçraması paniğe yol açtı, Dünya Sağlık Örgütü küresel acil durum ilan etti.
25.07.2019Dünya
Çocuklar etkinliğe doyacak
Çocuklar etkinliğe doyacak23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan etkinlikler, atölye çalışmaları ve birbirinden renkli hediye seçenekleri, miniklere bayram coşkusunu yaşatacak.
23.04.2019Cadde
Tatil, eğitime de eğlenceye de yeter
Tatil, eğitime de eğlenceye de yeterYaklaşık 18 milyon öğrencinin heyecanla beklediği yarıyıl tatili, dinlenmek, yeni döneme yüksek motivasyonla başlamak, ebeveynler ve arkadaşlarla vakit geçirmek ve gezmek için iyi bir fırsat Tatilde, öğrenciler ayrıca spordan sanata, bilim kamplarından yaratıcı atölyelere kadar birçok etkinliğe katılarak yeteneklerini de keşfedebilirler
16.01.2019Gündem
‘Canavar kaya’ görenleri şaşırtıyor
‘Canavar kaya’ görenleri şaşırtıyorAmasya’da bir yanı insan kafası, diğer yanı ise canavara benzetilen kaya parçası görenleri şaşırtıyor. Suluova ilçesine bağlı Eraslan köyü yolu üzerinde bulunan ve ürkütücü şekliyle görenlerin ‘canavar kaya’ diye adlandırdığı kaya ilgi odağı olacağa benziyor. Bölgedeki dağları çok gezmesine rağmen bu kayalıkla ilk defa karşılaştığını belirten Suluova Akdağlılar Derneği Başkanı Yılmaz Keten, “Gerçekten canavara benzediğini görüyorum. Hangi açıdan bakarsanız bakın insan silüeti ve canavar silüeti ortaya çıkıyor” dedi.Keten, kayanın yağışlar ve rüzgarın aşındırması sonucu doğal yollarla oluştuğunu düşündüğünü söyledi.Ağız, burun ve göz şeklini alan oyukların rahatlıkla gözlendiği kaya parçasını görür görmez fotoğrafını çekip beraberindekilerle selfie yapan Fatih Karagöz de, şeklini film karakteri olan goril King Kong’a benzettiğini belirtti.
Genç kadını sahiplenen goril, kocasını kıskandırmaya çalışınca...
Genç kadını sahiplenen goril, kocasını kıskandırmaya çalışınca...Genç kadını sahiplenen goril, kocasını kıskandırmaya çalışınca...
11.09.2019Nevidyo
IBM yapay zekanın ön yargılarını tespit edecek
IBM yapay zekanın ön yargılarını tespit edecekIBM, algoritmaların verdiği kararların nasıl ve neden verildiğini anlık olarak analiz edebilecek bir araç geliştirdi. Fairness 360 (Adalet 360) adı verilen araç, yapay zekanın ön yargılara sahip olup olmadığının belirtilerini tarayarak gerekli düzenlemeler konusunda önerilerde bulunacak.
21.09.2018Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

gorilBiyom Nedir?oyuncu kadrosukonusuABD

Goril ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.