Tarım Ve Orman Bakanlığı

Tarım Ve Orman Bakanlığı

Son dakika Tarım ve Orman Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tarım ve Orman Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tarım ve Orman Bakanlığı haber sayfamızda...

Tarım Ve Orman Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.842 tarım ve orman bakanlığı haberi bulunmuştur.
Karabuğday üretimi için ekim yapıldı
Karabuğday üretimi için ekim yapıldı Ordu Büyükşehir Belediyesi, gluten hassasiyeti olanlar için önemli bir ürün olan ve Türkiye’de talebin 40 bin tonu aştığı karabuğday üretimi için harekete geçti.
29.05.2024 Ekonomi
Devletin desteğiyle organik bal üretimi yaygınlaşıyor
Devletin desteğiyle organik bal üretimi yaygınlaşıyor Batman’da organik bal üretiminin artırılması ve arı besiciliğinin yaygınlaştırılması çalışmaları dahilinde 66 arıcıya yüzde 70 hibeli 594 polen tuzaklı arı kovanı dağıtıldı.
29.05.2024 Ekonomi
Bakan Tunç açıkladı! Saldırgan köpek düzenlemesi Meclis'te
Bakan Tunç açıkladı! Saldırgan köpek düzenlemesi Meclis'te Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, saldırgan köpek düzenlemesiyle ilgili taslak çalışmanın Meclis'e ulaştığını söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Tunç, 'Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştı, tartışılacak' ifadelerini kullandı.
29.05.2024 Gündem
Su için mücadele yerele yayılıyor! Tehlike büyük
Su için mücadele yerele yayılıyor! Tehlike büyük Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında “suda sıfır kayıp” ilkesiyle çalışmalar devam ediyor.
29.05.2024 Gündem
Erdoğan’dan yasal düzenleme uyarısı: Tedbir alalım ama ölçüyü koruyalım
Erdoğan’dan yasal düzenleme uyarısı: Tedbir alalım ama ölçüyü koruyalım AK Parti, sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgli 8 maddelik yasa taslağını tamamladı. Taslak önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak ardından da metin olarak muhalefete götürülecek.
29.05.2024 Gündem
Bakan Bolat: “Çiftçilerimize destek vermeye devam edeceğiz”
Bakan Bolat: “Çiftçilerimize destek vermeye devam edeceğiz” Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Çiftçilerimizin ekonomik ve sosyal refahını arttırmak için kooperatiflerimize destek vermeye devam edeceğiz. Kooperatiflerimiz sadece ekonomik kalkınmanın değil, aynı zamanda toplumsal dayanışmanın ve sürdürülebilir kalkınmanın da temel taşlarıdır” dedi.
28.05.2024 Ekonomi
Türk su ürünleri ihracatı 5 yılda yüzde 65 arttı
 Türk su ürünleri ihracatı 5 yılda yüzde 65 arttı Türkiye’de 2000'li yılların başından itibaren ihracatın lokomotif sektörlerinden biri konumuna yükselen Türk su ürünleri sektörü, son 5 yılda ihracatını yüzde 65 artırarak 1 milyar dolardan 1,7 milyar dolara çıkardı.
28.05.2024 Ekonomi
5 yılda 1.3 milyon hayvan kısırlaştırıldı
5 yılda 1.3 milyon hayvan kısırlaştırıldı Kamuoyunun ve siyasetin gündeminde yer alan sahipsiz sokak hayvanları konusunda TBMM Dilekçe Komisyonu’na da yoğun başvuru dikkat çekiyor. Vatandaştan gelen talep ve şikayet içeren başvuruları ilgili bakanlıklar ve kurumlarla paylaşan komisyona gönderilen yanıtlarda güncel çalışmalar ve atılabilecek adımlara ilişkin dikkat çeken tespit ve öneriler yer aldı.
28.05.2024 Gündem
Suda verimlilik harekâtı
Suda verimlilik harekâtı Küresel ısınmayla büyük önem kazanan su kaynaklarının korunması için yeni düzenleme hazırlanıyor.
26.05.2024 Gündem
Dikey tarım için reçeteli yatırım!
Dikey tarım için reçeteli yatırım! Yerin 30 metre altındaki Kapalı Dikey Tarım Uygulama ve Ar-Ge Merkezi, lüks restoranların tedarikçisi oldu. Şimdiye kadar 7 bin öğrencinin eğitim aldığı merkez, yatırımcıların da uğrak noktası haline geldi.
27.05.2024 Kobi
Zeytinyağında sahteciliğe geçit yok
Zeytinyağında sahteciliğe geçit yok Tarım ve Orman Bakanlığı, aroma ve boya ile zeytinyağına benzetilen sıvı yağlara ruhsat verilmeye başlandığı iddialarını yalanladı.
25.05.2024 Gündem
"Tarım Cebimde" ile 3 adımda kurbanlık sorgulama
"Tarım Cebimde" ile 3 adımda kurbanlık sorgulama Tarım ve Orman Bakanlığı'nın “Tarım Cebimde" uygulaması ile kurbanlık hayvanlara 3 adımda sorgulama imkânı sağlanıyor.
24.05.2024 Ekonomi
Yeni arpa çeşidinde yüksek verim!
Yeni arpa çeşidinde yüksek verim! Denizli Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında olumsuz mevsim ve hava şartlarına rağmen kullanılan yeni arpa çeşidinde yüksek verim elde edildi.
24.05.2024 Ekonomi
Niğde’de üreticilere hibe desteği
Niğde’de üreticilere hibe desteği Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş; 2024 yılı 19. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi için yapılan proje başvurularından 573 üreticinin hibe desteği almaya hak kazandığını söyledi.
23.05.2024 Ekonomi
Kurbanlıklar, 'Tarım Cebimde' uygulaması ile sorgulanabilecek
Kurbanlıklar, 'Tarım Cebimde' uygulaması ile sorgulanabilecek Tarım ve Orman Bakanlığı'nın mobil uygulaması 'Tarım Cebimde' ile kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.
22.05.2024 Ekonomi
“Tarım Cebimde” ile üç adımda kurbanlık sorgulaması yapılabiliyor
“Tarım Cebimde” ile üç adımda kurbanlık sorgulaması yapılabiliyor Tarım ve Orman Bakanlığının mobil uygulaması “Tarım Cebimde” üzerinden kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.
22.05.2024 Haberler
Hububata ‘şemsiye kurum’ önerisi geldi
Hububata ‘şemsiye kurum’ önerisi geldi Hububat Tedarikçileri Derneği’nin girişimiyle hazırlanan rapor, tarımsal istihdamın 20 yılda yarı yarıya azaldığını ortaya koydu. Raporda Türkiye’nin dezavantajları parçalı arazi, göç, su kısıtı, girdi maliyeti olarak sıralanırken “Tarım Ürünleri Piyasa Düzenleme Kurumu” oluşturulması önerildi.
19.05.2024 Ekonomi
Giriş yasaklandı: Bu sahillere gece girişin cezası 387 bin TL
Giriş yasaklandı: Bu sahillere gece girişin cezası 387 bin TL Nesli tehlike altındaki deniz kaplumbağalarının Akdeniz sahillerinde yuvalama yaptığı İztuzu, Patara, Çıralı gibi kumsallara, saat 20.00'den sabah 08.00'e kadar giriş yasaklandı. Ateş ve mangal yakmak, çadır kurmak, araçla girişin de yasak olduğu bu kumsalları geceleri deniz kaplumbağaları, gündüz insanlar kullanabilecek. Eylül sonuna kadar sürecek yasakları ihlal edenlere uygulanacak idari para cezası ise 387 bin 141 TL.
18.05.2024 Ekonomi
Bu sahillere gece girenlere 387 bin TL ceza var! Bölge kameralarla izleniyor
Bu sahillere gece girenlere 387 bin TL ceza var! Bölge kameralarla izleniyor Bazı kumsallara saat 20.00'den sabah 08.00'e kadar giriş yasaklanırken detaylar da belli oldu.
18.05.2024 Gündem
Bakanlık duyurdu! Destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor
Bakanlık duyurdu! Destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere yapılan destek ödemelerinin bugün hesaplarına yatırılacağını duyurdu.
17.05.2024 Ekonomi
ABD'li profesörün İstanbul'da şok planı! İfadesi ortaya çıktı
ABD'li profesörün İstanbul'da şok planı! İfadesi ortaya çıktı Türkiye’den ABD’ye akrep ve tarantula kaçakçılığı suçlaması ile İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan ABD merkezli Ulusal Doğa Tarihi Müzesi Müdürü Prof. Lorenzo Prendi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
13.05.2024 Haberler
ABD'li profesörün İstanbul'da şok planı! İfadesi ortaya çıktı
ABD'li profesörün İstanbul'da şok planı! İfadesi ortaya çıktı Türkiye’den ABD’ye akrep ve tarantula kaçakçılığı suçlaması ile İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan ABD merkezli Ulusal Doğa Tarihi Müzesi Müdürü Prof. Lorenzo Prendi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
13.05.2024 Gündem
2024 yılı yaş çay alım fiyatı belli oldu
2024 yılı yaş çay alım fiyatı belli oldu Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 yılı yaş çay alım fiyatını açıkladı. Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı yaş çay alım fiyatı kilogram başına 17 lira, üreticilere verilen destekleme bedeli ise 2 lira olarak belirlendi.
11.05.2024 Ekonomi
Fındıkta rekolte tartışması
Fındıkta rekolte tartışması Kanada’da düzenlenen 41. Uluslararası Kuru ve Kabuklu Meyveler Kongresi’nde (International Nut and Dried Fruit Council-INC) fındık rekoltesinin gerçeği yansıtmadığını ileri süren Giresunlu fındık sanayicisi Mustafa Demirci, yüksek fiyat politikası yerine istikrarlı ve yüksek verimli bir politika yürütülmesi gerektiğini söyledi.
11.05.2024 Ekonomi
Jandarma 'Ağlayan Gelin'in başından başından ayrılmıyor
Jandarma 'Ağlayan Gelin'in başından başından ayrılmıyor Muş’ta jandarma ekipleri terörü temizledikleri dağlarda yılda bir kez açan ve bir aylık ömürleri olan ağlayan gelin olarak bilinen ters laleleri korumak için nöbet tutuyor.
9.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tarım Ve Orman Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.