Tarım Ve Orman Bakanlığı

Tarım Ve Orman Bakanlığı

Son dakika Tarım ve Orman Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tarım ve Orman Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tarım ve Orman Bakanlığı haber sayfamızda...

Tarım Ve Orman Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.078 tarım ve orman bakanlığı haberi bulunmuştur.
ESK’dan kuzu eti ihracatı izni
ESK’dan kuzu eti ihracatı izni Daha önce et fiyatlarının düşürülmesi için ithalat yoluna giden Et ve Süt Kurumu (ESK), bu kez “küçükbaş hayvan piyasasının regülasyonu ve yetiştiricilerimizin korunması için” firmalara kuzu eti ihracat yetkisi verecek.
10.08.2022Ekonomi
Bitkisel gıda için yasal düzenleme çağrısı: ‘Çeşitliliği engelliyor’
Bitkisel gıda için yasal düzenleme çağrısı: ‘Çeşitliliği engelliyor’Vegan peynire yönelik yasaklamanın ardından bitkisel gıda üretimine yönelik düzenleme yapılması istendi.
8.08.2022Gündem
Gıdaya sıkı takip 90 bin ihbar geldi
Gıdaya sıkı takip 90 bin ihbar geldiGıdada piyasa denetimleri hız kesmeden ülke çapında devam ediyor. Hem denetim ekiplerinin ani baskınları, hem de ‘ALO 174 Gıda Hattı’na gelen ihbar başvuruları ile denetimler yapılıyor.
7.08.2022Ekonomi
Bakanlıktan gıdaya sıkı takip! 24 işletmeye faaliyetten men
Bakanlıktan gıdaya sıkı takip! 24 işletmeye faaliyetten menTarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ekiplerince yılın ilk 7 ayında gerçekleştirilen 731 bin 648 gıda denetiminde 8 bin 321 firmaya 113 milyon 544 bin 482 TL ceza uygulandı; 24 işletme faaliyetten menedildi, 107 işletme hakkında ise suç duyurusunda bulunuldu.
6.08.2022Ekonomi
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecek
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecekAnadolu'da 400 yıllık bir geçmişe sahip olan bitkiden jet yakıtı üretilmesi için başlatılan projede Ankara ve Eskişehir’in de aralarında bulunduğu 5 şehirde binlerce dönümlük alana ekim yapıldı.
5.08.2022Haberler
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecek
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecekAnadolu'da 400 yıllık bir geçmişe sahip olan bitkiden jet yakıtı üretilmesi için başlatılan projede Ankara ve Eskişehir’in de aralarında bulunduğu 5 şehirde binlerce dönümlük alana ekim yapıldı.
5.08.2022Ekonomi
Prof. Dr. Orta: Yer altı su kaynakları hızla tükeniyor
Prof. Dr. Orta: Yer altı su kaynakları hızla tükeniyorTekirdağ'da Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Orta, yer altı su kaynaklarının hızla tükendiğini belirterek, milli kuraklık merkezinin kurulması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Orta, "Biz hemen yaşıyoruz. Birkaç ay, sıkılıyoruz, sonra tekrar yağış düşüyor. Biraz rahatlar gibi oluyor ama asıl kuraklık böyle olmaz. Hep söylerim, böyle sinsi sinsi gelir. Geldiğinde çaresiz bırakır ve ne kadar süreceğini de kimse bilemez" dedi.
5.08.2022Gündem
Ülke ekonomisine yılda 12 milyon kazandıracak set tamamlandı
Ülke ekonomisine yılda 12 milyon kazandıracak set tamamlandıDSİ tarafından inşası süren Sivas Ulaş Karaşar Gülbahçe Barajında set inşa çalışması tamamlandı, 5 bin 770 dekar tarım arazisinin sulanacağı baraj faaliyete geçince ülke ekonomisine yılda 12 milyon 120 bin lira katsı sağlayacak.
5.08.2022Ekonomi
Balon balığı için yeni karar! Kuyruk alım fiyatı değişti
Balon balığı için yeni karar! Kuyruk alım fiyatı değiştiBalon balığı avcısı balıkçılara yapılacak destekleme ödemesi ile destekleme kapsamında avlanan söz konusu balıkların ekonomiye kazandırılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yapıldı.
5.08.2022Ekonomi
Yanan alanların %90’ı iyileştirildi
Yanan alanların %90’ı iyileştirildiOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Milliyet’e geçen yıl orman yangınlarından zarar gören 139 bin 500 hektarlık alanın rehabilite çalışmalarının yüzde 90’ının tamamlandığını açıkladı.
4.08.2022Gündem
Bakan Kirişci: "Türkiye'nin tarımda önceliği stratejik ürünlerdir"
Bakan Kirişci: "Türkiye'nin tarımda önceliği stratejik ürünlerdir"Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımda Türkiye'nin önceliğinin stratejik ürünler olduğunu, sektör açısından da üretim alanlarının artırılması, verimin yükseltilmesi ve kalitenin daha yukarıya taşınmasını hedeflediklerini belirtti.
3.08.2022Ekonomi
Otizm şurubu için inceleme başlatıldı
Otizm şurubu için inceleme başlatıldıMilliyet’in 2 Ağustos tarihli sayısında “Otizm aldatmacısı” başlığıyla duyurduğu, internette satılan ve otizmi iyileştirdiği iddia edilen “Autism” adlı şurupla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti.
3.08.2022Gündem
Ekinler drone korumasında
Ekinler drone korumasındaDronmarket Tarım Teknolojileri Müdürü Fatih Başoğlu, ayçiçeğinin yeşil yapraklarını yiyerek gelişimini engelleyen çayır tırtıllarının Ege Bölgesi için tehlike oluşturmadığını belirtti.
1.08.2022Ege
Buğday rekoltesi çiftçinin yüzünü güldürdü
Buğday rekoltesi çiftçinin yüzünü güldürdüErzincan'da buğday hasat sezonunun son günlerine yaklaşılırken bu sezon ki buğday rekoltesi çiftçilerin yüzünü güldürüyor.
30.07.2022Ekonomi
Marmaris İçmeler orman yangını kontrol altın alındı
Marmaris İçmeler orman yangını kontrol altın alındıTarım ve Orman Bakanlığı: Muğla Marmaris'teki orman yangını havadan ve karadan yoğun müdahale sonucu kontrol altına alındı.
29.07.2022Haberler
Son dakika... Marmaris İçmeler'de orman yangını! Alevler otele sıçradı
Son dakika... Marmaris İçmeler'de orman yangını! Alevler otele sıçradıMuğla'nın Marmaris ilçesinde yerleşim yerlerine yakın bölgede, orman yangını çıktı. Ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahalede bulundu. Muğla Valisi Orhan Tavlı, saat 17.30 itibariyle alevlerin kontrol atına alındığını, soğutma çalışmalarının başladığını söyledi.
29.07.2022Gündem
Fındık alım fiyatı 3.5 dolar olur mu?
Fındık alım fiyatı 3.5 dolar olur mu?Fındık alım fiyatının hafta sonu açıklanması bekleniyor. Üretici, dünya piyasalarına endeksli bir fiyat belirlenmesi gerektiğini, 3.5 dolar karşılığı 60 lira seviyesinde beklentisini dile getiriyor.
27.07.2022Ekonomi
Bayramda milli parklara 4 milyon ziyaret
Bayramda milli parklara 4 milyon ziyaretDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan 48 milli park ve 262 tabiat parkını, 4 günlük Kurban Bayramı'nı da içine alan 9- 17 Temmuz arasında 4 milyon 90 bin 498 kişi ziyaret etti.
26.07.2022Ekonomi
Eskişehir’de çayır tırtılı istilası
Eskişehir’de çayır tırtılı istilasıTMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri; Trakya'da başlayan ve yakın zamanda Eskişehir'de de görülen çayır tırtılı ile ilgili olarak, ayçiçeği tarlalarında gözlemler yaparak, çiftçilerle bir araya gelip incelemelerde bulundu.
25.07.2022Ekonomi
Eskişehir’de tırtılı istilası! Her yeri sardı
Eskişehir’de tırtılı istilası! Her yeri sardıTMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri; Trakya'da başlayan ve yakın zamanda Eskişehir'de de görülen çayır tırtılı ile ilgili olarak, ayçiçeği tarlalarında gözlemler yaparak, çiftçilerle bir araya gelip incelemelerde bulundu.
25.07.2022Gündem
Kütahya ve Manisa'da orman yangını çıktı! İşte son durum
Kütahya ve Manisa'da orman yangını çıktı! İşte son durumKütahya, Mersin, Manisa, ve Muğla'da yangın çıktı. Ekiplerin müdahalesiyle Kütahya, Mersin, Manisa, ve Muğla'daki yangınlar kontrol altına alındı.
25.07.2022Gündem
Balıkesir’de çayır tırtıllarına karşı ZİHA’lar ile mücadele ediliyor
Balıkesir’de çayır tırtıllarına karşı ZİHA’lar ile mücadele ediliyorTrakya bölgesinde artan çayır tırtıllarının (LoxostegeSticticalis) Balıkesir'in Bandırma, Manyas, Gönen, Susurluk ve Karesi ilçelerindeki ayçiçeği tarlalarında yoğun bir şekilde görülmesi üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin zirai insansız hava aracı ZİHA'lar ardı ardına havalanarak 245 bin dönümlük arazide havadan mücadeleye başladı. Ayrıca çiftçileri ilaçlama öncesinde arıcılara uyarıda bulunması istendi.
22.07.2022Ekonomi
'Yurt dışında arazi kiralanma' iddiasına Tarım Bakanlığı'ndan açıklama
'Yurt dışında arazi kiralanma' iddiasına Tarım Bakanlığı'ndan açıklamaTarım ve Orman Bakanlığı, son günlerde gündemde olan yurt dışında tarım için arazi kiralandığı iddiaları hakkında açıklama yaptı.
22.07.2022Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı fındık rekoltesini açıkladı
Tarım ve Orman Bakanlığı fındık rekoltesini açıkladıTarım ve Orman Bakanlığı, fındıkta 765 bin 287 tonluk rekolte beklendiğini açıkladı. Fındık rekoltesinde bu yıl yüzde 12 artış yaşanması beklendiği kaydedildi.
21.07.2022Ekonomi
İçişleri'nden 'Orman Yangınlarına Karşı Alınacak Tedbirler' genelgesi
İçişleri'nden 'Orman Yangınlarına Karşı Alınacak Tedbirler' genelgesiİçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre artan sıcaklık değerleri sonrasında olabilecek orman yangınlarına karşı uyardı. Başkanlığın valiliklere gönderdiği “Orman Yangınlarına Karşı Alınacak Tedbirler” konulu genelgeyle, sıcaklık artışıyla birlikte orman alanları ve çevresinde artan insan hareketliliğinin önümüzdeki günlerde çeşitli bölgelerde orman yangını riskinin artırabileceği belirtilerek, dikkatli olunması istendi.
21.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tarım Ve Orman Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.