Güney Çin Denizi

Güney Çin Denizi

Son dakika Güney Çin Denizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güney Çin Denizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güney Çin Denizi haber sayfamızda...

Güney Çin Denizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 689 güney çin denizi haberi bulunmuştur.
Hong Kong'un simgelerinden, yüzen restoran Jumbo battı
Hong Kong'un simgelerinden, yüzen restoran Jumbo battıHong Kong'un önemli simgelerinden olan Jumbo adlı yüzen restoran, yaklaşık 50 yıl boyunca hizmet verdiği limandan çekildikten birkaç gün sonra Güney Çin Denizi'nde battı.
21.06.2022Dünya
Uçağın penceresinden bakınca alevleri gördü!
Uçağın penceresinden bakınca alevleri gördü!Dakikalar içinde kalkış yaptığı geri dönen uçaktaki yolculardan biri, şiddetli gürültüler duyduklarını söyledi. İç hat uçuşunda yaşananlar hem yerden hem de uçağın içinden görüntülendi.
20.06.2022Dünya
Çin'den ABD'ye Tayvan resti: 'Ne pahasına olursa olsun savaşacağız'
Çin'den ABD'ye Tayvan resti: 'Ne pahasına olursa olsun savaşacağız'Üç yılın ardından Avustralyalı mevkidaşıyla bir araya gelen Çin Savunma Bakanı Fenghe, "Tayvan'ın bağımsızlığını sürdürmeye yönelik her türlü girişimi kararlılıkla ezeceğiz" dedi.
12.06.2022Dünya
Son dakika... Yolcu uçağından göründü! Şok kayıt
Son dakika... Yolcu uçağından göründü! Şok kayıtSon dakika haberlere göre, Güney Çin Denizi üstünde seyreden yolcu uçağına hava kontrol kulesinden acil bir çağrı geldi, ardından pilotun çektiği 1 dakika 14 saniyelik görüntü tüyler ürperticiydi.
31.05.2022Dünya
Son dakika haberler: Küresel hezimet! Çin'in yeni dönemi başlamadan bitti
Son dakika haberler: Küresel hezimet! Çin'in yeni dönemi başlamadan bittiSon dakika haberlere göre, Pekin yönetiminin liderlik ettiği 10 ülke bugün buluştu ancak Çin istediğini elde edemedi. Gizli anlaşmanın taslağını ele geçiren AFP altı ya da yedi sıfırlı dolar teklifleri olduğunu bildiriyor. ABD ve müttefiklerinin tüyleri diken diken.
30.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtular
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtularUkrayna'nın işgalinden bu yana ilk kez birlikte uçan Çin ve Rus bombardıman jetleri, ABD lideri Biden Tokyo'dayken Japonya kıyılarına yaklaştı. Japon ve Güney Kore savaş uçakları yıldırım gibi havalandı. Pasifik üstündeki eşi benzeri olmayan gerilim dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti, Ruslar görüntüleri resmi televizyondan paylaştı.
24.05.2022Dünya
Çin'de ormanla kaplı 192 metre derinliğinde devasa bir obruk bulundu
Çin'de ormanla kaplı 192 metre derinliğinde devasa bir obruk bulunduKaşiflerin birkaç saat yürüyerek tabanına ulaştığı obrukta üç mağara girişine rastlandı. Yeminindeki yoğun orman altı bitkilerinin uzunluğu iki metreyi, ormandaki kadim ağaçların bazılarının boyu ise 40 metreyi buluyor.
20.05.2022Dünya
Çin Devlet Başkanı Xi: “Sadece tohumu kendi elimize alarak gıda güvenliğini sağlayabiliriz”
Çin Devlet Başkanı Xi: “Sadece tohumu kendi elimize alarak gıda güvenliğini sağlayabiliriz”Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Yazhou Körfezi Tohum Laboratuvarı ve Çin Deniz Üniversitesi’ne bağlı Sanya Denizbilim Enstitüsü'nü ziyaretinde, “Sadece tohumumuzu kendi elimize alarak ülkemizin gıda güvenliğini sağlayabiliriz” dedi.
11.04.2022Dünya
Rus işgali Çin'i frenledi! 'Sovyetler Birliği'nden daha büyük tehdit'
Rus işgali Çin'i frenledi! 'Sovyetler Birliği'nden daha büyük tehdit'İstihbarat şefleri, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından, Çin'in Tayvan'ın olası işgalini en az dört yıl ertelediğini iddia etti. Öte yandan, Pekin yönetiminin Avustralya'nın kuzeyine donanma üssü kuracağı iddiaları yeni bir çatışma bölgesi doğacağı korkularına sebep oldu.
31.03.2022Dünya
Şanghay'da son 24 saatte 4 bin 500 Covid-19 vakası! Kapatma kararı
Şanghay'da son 24 saatte 4 bin 500 Covid-19 vakası! Kapatma kararıÇin'in en büyük kenti olan Şanghay'da Belediye, kentte son 24 saatte 4 bin 500 koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edilmesinin ardından vaka sayılarının tehlikeli boyutlara ulaşması nedeniyle Şanghay'ın Pudong bölgesini 1 Nisan'a kadar kapatma kararı aldı.
28.03.2022Dünya
Havacılık tarihinin en gizemli kazasında yeni gelişme! Yayınlanmamış kayıtlar var
Havacılık tarihinin en gizemli kazasında yeni gelişme! Yayınlanmamış kayıtlar varHavacılık tarihinde yaşanan en gizemli kazalardan biri Malezya uçağı vakasıyla yaşandı. Bir anda ortadan kaybolan uçak ve mürettabatına dair hâlâ hiçbir iz bulunamadı. Komplo teorileri birbirini kovalarken asıl soru bu uçağa dair neden hiçbir izin bulunamaması oldu. Uçağın ortadan kaybolmasından biri veya birileri mi sorumluydu? Gerçek başkaysa bu uçak ve mürettebatı nerede? Malezya uçağının esrarengiz yok oluşuna dair yeni bir gelişme var.
20.03.2022Dünya
Yeni görüntüler sızdırıldı! ABD donanması henüz doğrulamadı
Yeni görüntüler sızdırıldı! ABD donanması henüz doğrulamadıGeçtiğimiz sene 24 Aralık’ta Güney Çin Denizi'nde bulunan USS Carl Vinson uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düşen ABD’ye ait F-35C savaş uçağına ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler sızdırıldı.
6.02.2022Dünya
Güney Çin Denizi'nde düşen ABD’ye ait F-35 savaş uçağına ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler sızdırıldı
Güney Çin Denizi'nde düşen ABD’ye ait F-35 savaş uçağına ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler sızdırıldıGeçtiğimiz sene 24 Aralık’ta Güney Çin Denizi'nde bulunan USS Carl Vinson uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düşen ABD’ye ait F-35C savaş uçağına ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler sızdırıldı.
6.02.2022Haberler
Büyük kriz... Son teknoloji F-35'e ulaşmak için yarışıyorlar!
Büyük kriz... Son teknoloji F-35'e ulaşmak için yarışıyorlar!100 milyon doları aşan değeriyle en gelişmiş ABD uçağı F-35C, ABD ile Çin arasında kriz yarattı. Son derece gizli teknolojilerle dolu olan uçak, ulaşması halinde Güney Çin Denizi'nin neredeyse tamamını kendi toprakları olarak iddia eden Çin için bir istihbarat nimeti sayılacak.
30.01.2022Dünya
'F-35'i kurtarmak'
'F-35'i kurtarmak'ABD Donanmasının, Pazartesi günü Güney Çin Denizi'nde düşen F-35 savaş jetini deniz dibinden çıkarmak için çabası devam ediyor.
30.01.2022Dünya
Son dakika... CNN International ilk fotoğrafı yayınladı!
Son dakika... CNN International ilk fotoğrafı yayınladı!USS Carl Vinson uçak gemisine çarpıp Güney Çin Denizi'ne gömülen F-35C savaş uçağını su üstünde gösteren kare, büyük ses getirdi. Çin'in enkaza ulaşmaması için zamana karşı yarışan ABD ordusu, sızdırılan fotoğraf için soruşturma başlattı.
29.01.2022Dünya
ABD ve Çin’in deniz dibindeki F-35 enkazına ulaşma yarışı
ABD ve Çin’in deniz dibindeki F-35 enkazına ulaşma yarışıABD Donanması, Güney Çin Denizi'nin dibindeki bir F-35C savaş uçağı enkazına Çin'den önce ulaşabilmek için zamanla yarışıyor. Savaş uçağının enkazı uluslararası sularda olduğu için, diğer ülkelerin de enkazı çıkarması mümkün.
28.01.2022Dünya
Kriz kapıda! Çin ve ABD karşı karşıya...
Kriz kapıda! Çin ve ABD karşı karşıya...ABD Donanması, Güney Çin Denizi'nde düşen F-35C Lightning II savaş uçağını kurtarmak için çalıştığını açıkladı. Bu, uzmanlar tarafından Çin'in dikkatli gözleri altında gerçekleşmesi muhtemel zorlu bir görev olarak nitelendiriliyor.
27.01.2022Dünya
F-35’i kurtarma seferberliği
F-35’i kurtarma seferberliğiGüney Çin Denizi’nde  ABD’ye ait “USS Carl Vinson” uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada kaza yaparak suya düşen savaş uçağı “F-35C”nin enkazının Çin’in eline geçmemesi için Washington gizli bir operasyon başlattı.
27.01.2022Dünya
ABD F-35 savaş uçağı uçak gemisine inerken düştü
ABD F-35 savaş uçağı uçak gemisine inerken düştüGeniş çaplı bir askeri tatbikat çerçevesinde Güney Çin Denizi'nde bulunan ABD donanmasına ait USS Carl Vinson uçak gemisinde dün facianın eşiğinden dönüldü.
25.01.2022Dünya
Çin'den Japonya-ABD zirvesine tepki
Çin'den Japonya-ABD zirvesine tepkiÇin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, Japonya Başbakanı Fumio Kishida ve ABD Başkanı Joe Biden zirvesinde Tayvan, Sincan ve Hong Kong meselelerinin ele alınmasına tepki göstererek, “Çin'in iç işlerine dış güçlerin müdahalesi kabul edilemez” dedi.
25.01.2022Dünya
Onlarca yıldan sonra ilk kez görüldü! ABD 'çok gizli' silahını sahaya sürdü
Onlarca yıldan sonra ilk kez görüldü! ABD 'çok gizli' silahını sahaya sürdüÖzellikle geride kalan 2021 senesini tüm dünyayı şoka sokan askeri testlerle geçiren Çin'e karşı, Beyaz Saray'dan gerilimi zirveye çıkartacak bir adım geldi. Pentagon bu hamlesiyle Hint-Pasifik bölgesinde geri adım atmayacağının da güçlü bir sinyalini vermiş oldu.
19.01.2022Dünya
Çin'den süper güçlere şok uyarı! Dünyanın dizlerini titreten kabus senaryosu
Çin'den süper güçlere şok uyarı! Dünyanın dizlerini titreten kabus senaryosuDev ülkeler küresel bir felaketle sonuçlanabilecek ve bir türlü engellenemeyen bir nükleer silahlanma yarışına girdi. Bu konuda son adım, yakın zamanda gerçekleştirdiği üst üste askeri testlerle tüm dünyayı şoka sokan Pekin'den geldi.
4.01.2022Dünya
Çin yapılamaz denileni yaptı! Peş peşe uyarılar: 'Artık kafamızı kaldırmalıyız'
Çin yapılamaz denileni yaptı! Peş peşe uyarılar: 'Artık kafamızı kaldırmalıyız'Üçüncü Dünya Savaşı'nı tetiklemesinden korkulan ABD, Rusya ve Çin arasındaki silahlanma yarışının hızlanması, tansiyonu yükseltiyor. Pekin'in son aylarda yaptığı ve Pentagon'u şoka sokan askeri denemeleri üzerine Beyaz Saray harekete geçti. Ancak, ABD'li eski savunma uzmanı artık çok geç kalınmış olabileceğini düşünüyor.
2.01.2022Dünya
İçi boş çıktı! Denizde sürüklenen gizemli tank kıyıya çekildi
İçi boş çıktı! Denizde sürüklenen gizemli tank kıyıya çekildiEndonezya sularında sürüklenen "gizemli tank" karaya çıkarıldı. Endonezya Donanması, nesnenin yakalandığı görüntüleri 28 Aralık'ta paylaştı.
30.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Güney Çin Denizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.