Hafik

Hafik

Son dakika hafik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hafik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hafik haber sayfamızda...

Hafik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 203 hafik haberi bulunmuştur.
KKKA tedavisi gören eski muhtar hayatını kaybetti
KKKA tedavisi gören eski muhtar hayatını kaybettiSivas’ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle hastanede tedavi gören eski muhtar Kadir Sarıpınar (77), hayatını kaybetti.
15.05.2021Gündem
Sivas'ta 'mor patates' ekimi yapıldı
Sivas'ta 'mor patates' ekimi yapıldıSivas'ta son yıllarda yaygınlaştırılmaya çalışılan mor patates türünün bu yıl ki ekim sezonu başladı. Vali Salih Ayhan, Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde düzenlenen ekim törenine katıldı.
24.04.2021Haberler
Sivas'ta ekimine başlandı! Mor patates...
Sivas'ta ekimine başlandı! Mor patates...Sivas'ta son yıllarda yaygınlaştırılmaya çalışılan mor patates türünün bu yıl ki ekim sezonu başladı. Vali Salih Ayhan, Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde düzenlenen ekim törenine katıldı.
24.04.2021Ekonomi
Ağaçlandırma işleri yaptırılacak
Ağaçlandırma işleri yaptırılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre ağaçlandırma hizmeti alınacağı bildirildi.
5.03.2021Ekonomi
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodları, gönderim adresini; il, ilçe ve mahalle bazında simgeleyen elektronik bir simgedir. Genelde yazmayı unuttuğumuz bu kodlar, gönderim adresinin net bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki her il, farklı posta kodlarına sahiptir. Bu kapsamda Sivas il ve ilçelerinin posta kodu da zaman zaman araştırılmaktadır. İşte Sivas için kullanılan tüm posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Sivas Haritası: Sivas İlçeleri Nelerdir? Sivas İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Sivas Haritası: Sivas İlçeleri Nelerdir? Sivas İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kültürel zenginliği ve etnik yapısıyla tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Türbe, saray, köprü, hamam, müze ve medrese gibi kültür turizmi öğeleriyle yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Ekonomisini tarım ve sanayi oluşturmaktadır. Halk ve turistler için hava yolu ve kara yolu ile ulaşım imkanı sunmaktadır. İşte, Sivas ile ilgili tüm detaylar.
15.09.2020Haritalar
Sivas Gezilecek Yerler (2021) - Sivas Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sivas Gezilecek Yerler (2021) - Sivas Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSivas İç Anadolu Bölgesinin doğu kesiminde yer alan bir ildir. Mezopotamya bölgesinden geçen kervanların geçmiş olduğu İpek Yolu üzerinde bulunması ve bir diğer önemli ticaret yolu olan Kral Yolu’nun üzerinden geçmesi ile oldukça önemli bir şehirdir. Tarihte önemli bir yeri olan bu şehir büyük bir şehirdir. Yüz ölçümü olarak Konya ilinin ardından Türkiye’nin en büyük ikinci ili Sivas’tır. Sivas’ta çok sayıda gezilecek yer bulunur. Sivas’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Sivas’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler için derledik. Sivas Kral Yolu ve İpek Yolu’nun kesişmiş olduğu bir konumda bulunur. Bu sebep ile Sivas şehrinin tarihi olarak zenginliğinin bulunmasının yanında kaplıcalar, doğal güzellikler ile çok farklı gezilecek yeri bulunmaktadır. Sivas tüm tarihinde Anadolu için önemli bir şehir olması ile şehir merkezinde bulunan tarihi eserlerin mutlaka görülmesi gerekmektedir. Günümüzde hala tarihin izleri Sivas şehrinde taşınmaya devam etmektedir. Selçuklu dönemine ait olan önemli eserler için ev sahibi olan bir şehirdir. Sivas’ta görülmesi gereken yerleri gezip görebilmek için en az iki gün ayrılmalıdır. İlk günde Sivas’ın tarihi yapılarını ve yerlerini gezerken, ikinci gün doğal güzellikler gezilebilir. Sivas şehrinde hem tarih hem de doğa ile buluşmak mümkündür. Şehir merkezinde ve şehir çevresinde çok sayıda görülmesi ve gezilmesi gereken yer bulunmaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerler birbirlerine yakın mesafelerde bulunmaktadır. Yakın mesafe olan bu yerler Sivas’ı çok daha kolay gezilebilir bir şehir haline getirmektedir. Sivas şehrinde Divriği Ulu Camii, Taşhan, Şiafaiye Medresesi gibi çok sayıda tarihi yapı bulunur. Aynı şekilde Kangal Balıklı Kaplıca, Hafik Gölü, Zara Tödürge Gölü gibi çok sayıda doğal güzellikte bulunmaktadır.
Sivas'ta otomobil şarampole devrildi: 4 yaralı
Sivas'ta otomobil şarampole devrildi: 4 yaralıSivas'ta kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan otomobilin şarampole devrilmesi sonucu aynı aileden 4 kişi yaralandı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
17.02.2021Haberler
Sivas'ta otomobil şarampole devrildi! Araçta 4 kişi vardı
Sivas'ta otomobil şarampole devrildi! Araçta 4 kişi vardıSivas'ta kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan otomobilin şarampole devrilmesi sonucu aynı aileden 4 kişi yaralandı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
17.02.2021Gündem
Sivas'ta soğuk hava şelaleyi ve göleti dondurdu
Sivas'ta soğuk hava şelaleyi ve göleti dondurduSivas'ta etkili olan soğuk hava nedeniyle Hafik ilçesindeki Hafik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplanırken Doğanşar ilçesindeki Dipsiz Göl Şelalesi'nde de buz sarkıtları oluştu. Kentte etkisini hissettiren soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor. Soğuk hava nedeniyle Hafik ilçesinde Hafik Gölü'nün yüzeyi buz tuttu. Gölün yüzeyindeki yaklaşık 10 santimetrelik buz balta yardımıyla kırılarak suyun oksijenle teması sağlandı.
22.01.2021Tatil
Sivas'ta feci kaza! 1 ölü, 1 yaralı
Sivas'ta feci kaza! 1 ölü, 1 yaralıSivas'ın Hafik ilçesinde, kontrolden çıkan kamyonetin devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
8.01.2021Gündem
Sivas'ta baraj suyu çekildi tarihi yapılar ortaya çıktı
Sivas'ta baraj suyu çekildi tarihi yapılar ortaya çıktıSivas'ta kuraklık nedeniyle kent genelindeki birçok baraj ve göllerde su seviyeleri düştü. Hafik ilçesindeki Pusat ve merkezdeki 4 Eylül Barajları ile Serpincik Göleti'nde su seviyesi son yıllardaki en düşük seviyeye indi. Çekilmeyle suyun altında kalan evler, cami ve mezarlar ortaya çıktı
22.12.2020Tatil
Yerde görünce dua etmeye başladı! Sular çekilince ortaya çıktı
Yerde görünce dua etmeye başladı! Sular çekilince ortaya çıktıSivas'ta kuraklık nedeniyle kent genelindeki birçok baraj ve göllerde su seviyeleri düştü. Hafik ilçesindeki Pusat ve merkezdeki 4 Eylül Barajları ile Serpincik Göleti'nde su seviyesi son yıllardaki en düşük seviyeye indi. Çekilmeyle suyun altında kalan evler, cami ve mezarlar ortaya çıktı.
22.12.2020Gündem
Kızılırmak'ı besleyen dere tamamen kurudu
Kızılırmak'ı besleyen dere tamamen kuruduSivas'ın Hafik ilçesinden geçen, Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'ı besleyen Özdere, tamamen kurudu.
28.11.2020Gündem
Kesin korunacak hassas alan ilan edilen Hafik Gölü'nde sonbahar güzelliği
Kesin korunacak hassas alan ilan edilen Hafik Gölü'nde sonbahar güzelliğiSivas'ın Hafik ilçesinde bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kesin korunacak hassas alan edilen Hafik Gölü, sonbaharda oluşan sisle birlikte güzel görüntü oluşturuyor.
16.11.2020Tatil
Tescilli mor patates "ilkmor"un sofralara yolculuğu başladı
Tescilli mor patates "ilkmor"un sofralara yolculuğu başladıİçerdiği antioksidanlar ve yüksek besin değeriyle dikkati çeken, mor renge sahip tescilli patates çeşidi "İlkmor"un sofralara yolculuğu başladı.
19.10.2020Ekonomi
Pusat-Özen Barajı Sivas'ın Hafik ilçesinde tarlalara bolluk getirdi
Pusat-Özen Barajı Sivas'ın Hafik ilçesinde tarlalara bolluk getirdiSivas’ın Hafik ilçesinde ekili alanların sulanması amacıyla yapılan Pusat-Özen Barajı, bölgede ürün çeşidini ve verimi artırarak çiftçinin yüzünü güldürüyor.
17.10.2020Ekonomi
Apartmana girdi, katları tek tek gezdi
Apartmana girdi, katları tek tek gezdiSivas’ta insan elinden beslenmeye alışan tilkilerin görüntüleri evcil hayvanları aratmıyor.
14.10.2020Gündem
İç Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle İç Anadolu Şehirleri
İç Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle İç Anadolu Şehirleriİç Anadolu, Doğu Anadolu Bölgesinden sonra Türkiye'nin en büyük 2. bölgesidir. Ülkemizin yüz ölçümü bakımından en büyük kenti olan Konya, bu bölgede yer alır. En kalabalık şehri Ankara'dır. Ankara, aynı zamanda Türkiye'nin en kalabalık 2. şehridir. İç Anadolu Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir? Nüfusları ile birlikte derledik.
3.10.2020Eğitim
Doğadan şaşırtan  sanat eserleri
Doğadan şaşırtan sanat eserleriFil, deve, insan siluetine benzeyen kayalar, denizatı, ay, kalp şeklinde adalar, gözbebeğini andıran göller... Dünyaya yukarıdan bakınca ya da yeryüzünü keşfettikçe doğanın sunduğu sanat eserlerini daha net görmek mümkün. Türkiye ise bu konuda tam bir cennet
6.09.2020Gündem
Koronavirüsü yenen yaşlı çift, taburcu oldu
Koronavirüsü yenen yaşlı çift, taburcu olduSivas'ta, koronavirüse yakalanan ve 1 haftalık tedavilerinin ardından virüsü yenen Ali İhsan Corut (82) ile eşi Kamer Corut (78) taburcu edildi.
28.08.2020Gündem
Sivas'ta köye inen ayılar kamerada
Sivas'ta köye inen ayılar kameradaSivas'ın Hafik ilçesine bağlı Eymir köyüne inen 4 ayı, güvenlik kameralarına yansıdı. Arı kovanlarına ve meyve ağaçlarına zarar veren ayılar, köyde yaşayanları tedirgin ediyor.
12.08.2020Haberler
Köye inen ayılar kamerada
Köye inen ayılar kameradaSivas'ın Hafik ilçesine bağlı Eymir köyüne inen 4 ayı, güvenlik kameralarına yansıdı. Arı kovanlarına ve meyve ağaçlarına zarar veren ayılar, köyde yaşayanları tedirgin ediyor.
12.08.2020Gündem
Son dakika! MHP'den Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu hakkında flaş karar
Son dakika! MHP'den Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu hakkında flaş kararGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu'nun MHP'nin belediye başkanları listesinden düşürüldüğünü duyurdu.
25.06.2020Siyaset
Sivas'taki göller ziyaretçilerini bekliyor
Sivas'taki göller ziyaretçilerini bekliyorSivas'ın Zara ve Hafik ilçelerindeki irili ufaklı çok sayıda göl, güzellikleriyle dikkat çekiyor. Ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekleyen göller havadan görüntülendi.
23.06.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Sivashafikgölmor patatestrafik kazası

Hafik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.