Hammadde

Hammadde

Son dakika Hammadde haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hammadde gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hammadde haber sayfamızda...

Hammadde

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.761 hammadde haberi bulunmuştur.
Sürdürülebilir mavi palet
Sürdürülebilir mavi palet Yerli tedarikçiler tarafından yerli hammadde kullanılarak üretilen CHEP’in mavi paletleri, paylaşılması ve yeniden kullanılmasıyla kaynak tasarrufu sağlıyor.
16.04.2024 Kobi
Güneydoğu’nun 3 aylık hububat ihracatı belli oldu
Güneydoğu’nun 3 aylık hububat ihracatı belli oldu Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilk çeyrekte ihracat lideri olan hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü, Ocak-Mart arası dönemde ihracatını yüzde 10 artırarak 836,5 milyon dolara taşıdı.
15.04.2024 Ekonomi
Sıfır Atık katkısıyla kentsel dönüşüm
Sıfır Atık katkısıyla kentsel dönüşüm İstanbul’da kentsel dönüşümde 110 milyon ton inşaat malzemesi atığının ortaya çıkacağı öngörülüyor. Bu atığın ekonomik değeri ise 66 milyar TL olarak hesaplanıyor.
15.04.2024 Ekonomi
TESK Başkanı: Prim gününü dolduranlar sağlıktan yararlansın
TESK Başkanı: Prim gününü dolduranlar sağlıktan yararlansın TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Prim gününü dolduran esnafımız emeklilik yaşını beklerken sağlık hizmetlerinden kesintisiz faydalanabilmeli” dedi.
11.04.2024 Ekonomi
'CSRL' vahşeti: Genç kadını çıplak sorgulayıp, öldürdüler!
'CSRL' vahşeti: Genç kadını çıplak sorgulayıp, öldürdüler! Yaşadığı vahşetin görüntüleri ansızın internette belirdi. Genç kadın vahşi çete üyeleri tarafından yarı çıplak soyulduktan sonra sorguya çekildi. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasından saatler sonra zavallı kadının cansız bedeni küçük bir kasabadaki yol kenarında bulundu.
10.04.2024 Dünya
Küresel piyasada yeni faiz dönemi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi Fed'in beklenmedik güvercin duruşu ve TCMB'nin kararlı faiz artışı, finansal piyasalara yeni bir yön veriyor. Yatırımcılar ve şirketler, faiz oranlarındaki bu kritik değişikliklere ve döviz kurlarındaki potansiyel dalgalanmalara dikkat kesilmeli...
5.04.2024 Milliyet Executive
Dünya çikolata krizinde!
Dünya çikolata krizinde! Çikolatanın hammaddesi kakaonun fiyatındaki artış piyasayı etkiliyor. Türkiye’de ihracatçılar durumu incelerken bayram öncesi çikolata alışverişi öne çekildi. Dünyada ise Paskalya için küçülen ebatlar ve yükselen fiyatlar dikkat çekiyor.
30.03.2024 Ekonomi
Max Speur: Dijital ölçeklenmenin yolu yapay zekâ altyapısından geçiyor
Max Speur: Dijital ölçeklenmenin yolu yapay zekâ altyapısından geçiyor Dünyanın önde gelen yayın gruplarından The Economist tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’da “Yapay Zekâyı Kuşanmak: Korkudan Servete” temasıyla düzenlenen Yıllık İş Dünyası İnovasyon Zirvesi’ne katılan Sabancı Holding Dijital Grup Başkanı Max Speur, “Verinin Öncüleri: İşten Sağlanan Veriyi Yapay Zekâ için Kullanmak” panelinde konuştu. Veri kalitesi ve erişebilirliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Speur, yapay zekâ modellerini çalıştırmak için gerekli altyapıların önemine dikkat çekti.
25.03.2024 Teknoloji
‘Dil mağarası’nın oluşturduğu hafıza
‘Dil mağarası’nın oluşturduğu hafıza Larissa Araz, ‘In Hoc Signo Vinces’te emperyalist bilim insanlarının Osmanlı’da keşfedip isimlendirdikleri hayvan türleri üzerinden hafızayı tartışmaya açıyor.
24.03.2024 Kültür Sanat
250 milyon ton demir cevheri için geri sayım
250 milyon ton demir cevheri için geri sayım OYAK, maden metalürji şirketlerinden Ermaden’in Bingöl - Avnik mevkiinde bulunan demir madeni sahasında yaklaşık 550 milyon dolarlık yatırımla kurulacak peletleme yatırımında inşaat faaliyetine başlıyor.
15.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ta açıkladı: Günlük 37 bin varili geçtik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ta açıkladı: Günlük 37 bin varili geçtik Şırnak Adliye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gabar'da günlük petrol üretiminin 37 bin varili geçtiğini belirtti. İki bölgenin daha petrol arama alanları arasına girdiğini açıklayan Erdoğan, 'Yıllarca ülkemizi pazar, insanımızı ucuz insan gücü, topraklarımızı ucuz hammadde kaynağı olarak görenler şimdi bizim pazarımız haline dönüştü.' dedi.
13.03.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ta açıkladı: İki bölge daha petrol arama alanları arasına girdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ta açıkladı: İki bölge daha petrol arama alanları arasına girdi Şırnak Adliye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gabar'da günlük petrol üretiminin 37 bin varili geçtiğini belirtti. İki bölgenin daha petrol arama alanları arasına girdiğini açıklayan Erdoğan, 'Yıllarca ülkemizi pazar, insanımızı ucuz insan gücü, topraklarımızı ucuz hammadde kaynağı olarak görenler şimdi bizim pazarımız haline dönüştü.' dedi.
13.03.2024 Gündem
25 ilde zehir tacirlerine darbe! 8 suç örgütü çökertildi
25 ilde zehir tacirlerine darbe! 8 suç örgütü çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 25 ilde zehir tacirlerine yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-6' operasyonuna ilişkin detayları paylaştı.
11.03.2024 Haberler
25 ilde zehir tacirlerine darbe! 8 suç örgütü çökertildi
25 ilde zehir tacirlerine darbe! 8 suç örgütü çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 25 ilde zehir tacirlerine yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-6' operasyonuna ilişkin detayları paylaştı.
11.03.2024 Gündem
Son dakika! Zehir ticaretine Narkoçelik darbesi! 227 kişi yakalandı
Son dakika! Zehir ticaretine Narkoçelik darbesi! 227 kişi yakalandı İçişleri Bakanlığı, uyuşturucu ticaretine yönelik 46 ilde Narkoçelik operasyonlarının düzenlendiğini duyurdu! Operasyonlarda 227 kişi gözaltına alındı.
23.02.2024 Gündem
Yenilenmiş ikinci el telefon pazarında yükseliş sürüyor: 2023 yılında yüzde 60 seviyesinde yenilenme gerçekleştirildi
Yenilenmiş ikinci el telefon pazarında yükseliş sürüyor: 2023 yılında yüzde 60 seviyesinde yenilenme gerçekleştirildi Enflasyon, yüksek kur ve artan hammadde maliyetleri dolayısıyla tüketiciler teknolojik ürünlerde daha sürdürülebilir ve bütçe dostu seçeneklere yönelmeye devam ediyor. Türkiye’de 2023 yılında yüzde 60 seviyesinde bir yenilenme yaşandığını belirten GoPlus & Arena Genel Müdür Yardımcısı Tolga İldaşer, “Önümüzdeki yıllarda kullanıcıların yenilenmiş ikinci el cep telefonu pazarına daha fazla yöneleceğine ve sektörün daha da büyüyeceğine inanıyorum” dedi.
19.02.2024 Advertorial
70 ülkeye cam ihracatı
70 ülkeye cam ihracatı Türkiye’nin 2023 yılında 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşen cam ihracatı Denizli özelinde ise 2023 yılında 17,6 milyon dolar değerine ulaştı.
19.02.2024 Ekonomi
Üçağızlı sakinlerinin yemek menüleri
Üçağızlı sakinlerinin yemek menüleri Hatay’ın Yayladağı ilçesinde bulunan Üçağızlı Mağaraları, 72-29 bin yıl öncesindeki insanların yaşamlarına dair önemli buluntular içeriyor.
19.02.2024 Arkeoloji
‘Çevre bilinci’nde Meclis örnek oldu
‘Çevre bilinci’nde Meclis örnek oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde ülke çapında yürütülen “Sıfır Atık Projesi”, 2018 yılından bu yana TBMM Başkanlığı’nca titiz biçimde uygulanıyor.
11.02.2024 Gündem
63 ilde Narkogüç operasyonu: 456 gözaltı
63 ilde Narkogüç operasyonu: 456 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 48 ilde düzenlenen Narkogüç-48 Operasyonu'nda 1 ton 39 kilogram uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini, 242 zahir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya 15 ilde düzenlenen Narkogüç-49” Operasyonu'nda ise 214 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını açıkladı.
9.02.2024 Haberler
Dönerin fiyatı Alman’ın derdi
Dönerin fiyatı Alman’ın derdi Almanya’nın ekonomik sıkıntıları, bu ülkeye Türklerin getirdiği ve çok sevilen döner kebap fiyatlarında artışa neden oldu.
4.02.2024 Gündem
TESK'ten hurda araç teşvik yasası açıklaması
TESK'ten hurda araç teşvik yasası açıklaması TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Hurda araç teşvik yasasına ihtiyaç var" dedi.
3.02.2024 Ekonomi
İstanbul’da sahte ve kaçak ilaç operasyonu!
İstanbul’da sahte ve kaçak ilaç operasyonu! Küçükçekmece'de bir ilaç imalathanesine düzenlenen operasyonda, piyasadaki değeri 50 milyon lirayı bulan sahte ve kaçak ilaç ele geçirildi.
31.01.2024 Haberler
İstanbul’da sahte ve kaçak ilaç operasyonu!
İstanbul’da sahte ve kaçak ilaç operasyonu! Küçükçekmece'de bir ilaç imalathanesine düzenlenen operasyonda, piyasadaki değeri 50 milyon lirayı bulan sahte ve kaçak ilaç ele geçirildi.
31.01.2024 Gündem
Deprem tarımsal üretimi de sarstı
Deprem tarımsal üretimi de sarstı Kalkınma İçin İnovasyon Derneği’nin raporuna göre deprem nedeniyle Hatay’da pamuk üretimi yapan fabrikaların çırçırlama kapasitesi yüzde 50 düştü, Kahramanmaraş’ta alabalık üretiminde 40’a yakın kayıp yaşandı. Deprem bölgesinde süt ürünlerinin üretiminde de düşüş bekleniyor.
28.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hammadde ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.