Hammadde

Hammadde

Son dakika Hammadde haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hammadde gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hammadde haber sayfamızda...

Hammadde

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.355 hammadde haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Tantuni ne ki... Asıl bir de sütlacı görün! Resmen skandal...
Tantuni ne ki... Asıl bir de sütlacı görün! Resmen skandal...İstanbul'daki popüler bir tantunicide geçtiğimiz günlerde biberlerin çöpten toplandığı görüntüler, sosyal medyada gündem oldu. Yaşanan skandalın ardından konuşan uzmanlar, bu tarz olayların sanılandan fazla yaşandığını belirterek çarpıcı uyarılarda bulundu.
24.01.2022Gündem
‘Kumaş maskeyi yıkama’ uyarısı
‘Kumaş maskeyi yıkama’ uyarısıMaske kullanımı, Kovid-19’a karşı korunmada uzmanlar tarafından olmazsa olmaz kabul ediliyor. Ancak tüm uyarılara rağmen, yanlış maske tercihleriyle sıkça karşılaşmak mümkün.
24.01.2022Gündem
İzmir’in suyuna OSB koruması
İzmir’in suyuna OSB korumasıÜretimde kullanılan atık suyu, şebeke suyu kalitesinde arıtacak projelerini duyuran İAOSB Başkanı Uğurtaş, “Üyelerin maliyeti azalacak, doğaya da faydamız olacak” dedi
21.01.2022Ege
Kahvedeki trend sıkıntı dinlemiyor
Kahvedeki trend sıkıntı dinlemiyorİklim değişikliği, ambalaj ve nakliye maliyetlerindeki artışa rağmen kahveye ilgi sürüyor. Espresso bazlı kahvelerin tüketimi artsa da Türk kahvesi ilk sıradaki yerini koruyor
12.01.2022Ekonomi
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar2021 yılında gerçekleştirdiği 25,4 milyar dolarlık ihracat ile yeni bir rekora imza atan kimya sektörü, yeni dönem için hedef yükseltti. İKMİB Başkanı Pelister, ihracat hedefini 40 milyar dolar olarak açıkladı. Pelister ayrıca yeni dönem birlik başkanlığı için de yeniden aday olduğunu duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Volkswagen çip krizinde iyileşme beklemiyor
Volkswagen çip krizinde iyileşme beklemiyorDünyanın en büyük araç üreticilerinden Volkswagen enflasyonun bu yıl içinde gerilemesini beklediğini, ancak araç üretimlerinin düşmesine yol açan küresel çip yetersizliğinde ciddi bir iyileşme beklemediğini bildirdi.
11.01.2022Otomobil
İhracatın sırrı ortaya çıktı
İhracatın sırrı ortaya çıktıİhracatta önemli artışlar sağlayan bölge ve birlikler, pandemi döneminde Türkiye’nin ‘güvenilir ticaret ortağı ve güçlü tedarikçi olma’ özelliklerinin ön plana çıktığını vurguluyor.
11.01.2022Ekonomi
Atık lastikler değerli ürüne dönüşüyor
Atık lastikler değerli ürüne dönüşüyorDünyada yıllık 1.5 milyar atık lastik ortaya çıkıyor. Sosyal girişim Laska, atık lastikleri ekonomiye geri kazandırarak karbon siyahı, yenilenebilir yakıt ve çelik elde ediyor.
11.01.2022Ekonomi
İletişim Başkanı Altun: Dezenformasyon kampanyalarını deşifre etmeye devam edeceğiz
İletişim Başkanı Altun: Dezenformasyon kampanyalarını deşifre etmeye devam edeceğizİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Artık siyasi bir savaş halini alan bu dezenformasyon savaşlarında ülkemizin hakkını ve hukukunu korumak için çaba sarf edeceğiz ve dalgakıran olma vazifemizi sürdüreceğiz. Türkiye'ye yönelik olarak üretilen sistematik dezenformasyon kampanyalarını deşifre etmeye devam edeceğiz" dedi.
10.01.2022Gündem
Alçı (Jips) Taşı Nedir? Nerelerde Kullanılır Ve Özellikleri Nelerdir?
Alçı (Jips) Taşı Nedir? Nerelerde Kullanılır Ve Özellikleri Nelerdir?İnşaat sektöründe büyük gelişmeler sağlamaya fırsat veren alçı taşı özellikle çimento ve alçı gibi malzemelerin içerisinde kullanılan bir malzeme olmaktadır. Alçı taşı diğer üretim çeşitlerinde örneğin kağıt ve dokuma gibi imalatlarda da dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Alçı taşı nedir? Nerelerde kullanılır ve özellikleri nelerdir sorularının yanıtları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
10.01.2022Eğitim
Memur ve emekliyi yakından ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi
Memur ve emekliyi yakından ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 'Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' kabul edildi. Yasa teklifi, Komisyon'da 15 saat süren görüşmelerin ardından kabul edildi.
7.01.2022Ekonomi
Yozgat’ta uranyum arama çalışmaları yeniden başlatıldı
Yozgat’ta uranyum arama çalışmaları yeniden başlatıldıYozgat'ın Sorgun ilçesinde nükleer enerji santrallerinin hammaddesi olan uranyum rezervi tespit etme çalışmaları yeniden başlatıldı. Sorgun ilçesinde 6-7 bin ton arasında uranyum rezervinin olduğu tahmin ediliyor.
7.01.2022Haberler
Yozgat’ta uranyum arama çalışmaları yeniden başlatıldı
Yozgat’ta uranyum arama çalışmaları yeniden başlatıldıYozgat'ın Sorgun ilçesinde nükleer enerji santrallerinin hammaddesi olan uranyum rezervi tespit etme çalışmaları yeniden başlatıldı. Sorgun ilçesinde 6-7 bin ton arasında uranyum rezervinin olduğu tahmin ediliyor.
7.01.2022Ekonomi
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğizHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri’de katıldığı İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, “Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz” dedi.
7.01.2022Ekonomi
Yayıncılar Birliği'nden acil durum çağrısı
Yayıncılar Birliği'nden acil durum çağrısıTürkiye Yayıncılar Birliği, artan döviz kuru nedeniyle zor günler geçiren yayıncılığın geleceğine dair acil eylem planı sundu.
TMO'dan ekmek zammına karşı hamle: 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 fiyatıyla satacak
TMO'dan ekmek zammına karşı hamle: 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 fiyatıyla satacakToprak Mahsulleri Ofisi(TMO), Ocak ayında 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 Aralık ayı fiyatlarıyla satacağını açıkladı.
6.01.2022Ekonomi
Kuyum Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kuyumcu Ne İş Yapar?
Kuyum Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kuyumcu Ne İş Yapar?Halk arasında pek çok kişi kuyumcunun ne olduğunu bilir. Ancak aynı zamanda bu kelimenin kuyum üzerinden geldiği fazla bilinmez. Peki, kuyum ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Kuyumcu ne iş yapar tüm detayları ile derledik.
5.01.2022Sözlük
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynar
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynarTarımı hem bugünün, hem geleceğin sektörü olarak görüyoruz. Doğru politikalarla desteklenirse ülkemiz tarımsal üretimde dünyanın en ileri ülkelerinden biri olabilir.
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür80’lerde serbest piyasaya geçişi ve 90’larda Gümrük Birliği’ne katılımı kamu, sivil toplum ve özel sektörün eşgüdümlü çabası mümkün kıldı. 2022’de de benzer bir ortak çaba ile riskleri fırsata dönüştürebiliriz.
Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırılacak
Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırılacakCumhurbaşkanlığı'nın 'Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar'ı Resmi Gazete'de yayımlandı. Halkbank, esnaf ve sanatkarlara yüzde 50 faiz indirimli veya faizsiz kredi kullandıracak. İşte detaylar...
4.01.2022Ekonomi
En düşük emekli maaşı 2.500 TL
En düşük emekli maaşı 2.500 TLMemur maaşlarına yüzde 30.5 oranında zam yapıldı. 1 milyon 266 bin emeklinin aldığı 1500 TL maaş 2 bin 500 TL’ye yükseltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.
4.01.2022Siyaset
Son dakika haberi: Memur ve emekliye ek zam müjdesi! Erdoğan alınan kararları duyurdu...
Son dakika haberi: Memur ve emekliye ek zam müjdesi! Erdoğan alınan kararları duyurdu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarındaki artışın yüzde 30,5 oranında olacağını belirterek, "Emeklilerimizin maaşlarında ise genel olarak enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. Buna ilave olarak, düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili yeni bir alt sınır belirledik. Yeni düzenlemeye göre, hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak. Böylece aylık geliri bin 500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz" dedi.
3.01.2022Siyaset
Kokulu Taş Nedir? Evde Nasıl Kokulu Taş Yapılır?
Kokulu Taş Nedir? Evde Nasıl Kokulu Taş Yapılır?Son dönemlerin en trend ürünleri arasında olan kokulu taşlar özel olarak hazırlanabilen son derece şık ve hoş kokulu dekorasyon ürünlerindendir. Her ne kadar alçı tozuna benzese de hammaddesi aslında oldukça farklı olan kokulu taş hakkında bulunan bütün bilgileri sizler için derledik.
3.01.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Oyun

Benzer Haber Etiketleri

Hammadde ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.