Hasankeyf

Hasankeyf

Son dakika Hasankeyf haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hasankeyf gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hasankeyf haber sayfamızda...

Hasankeyf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 860 hasankeyf haberi bulunmuştur.
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisi
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021Siyaset
‘Yeminli düşmanlara en güzel cevaptır’
‘Yeminli düşmanlara en güzel cevaptır’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni’ne katıldı.
7.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Kandil yanıtı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Kandil yanıtıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 36 fabrika ve Şehir Stadyumu ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kandil'açıklamalarına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Terör örgütü yöneticileri kendilerine çözümü reddetmeleri konusunda baskı yapıldığını görüyor. Bu azgın ruhun devri artık sona ermektedir. Gelirse Kandil'i yerle yeksan edecekmiş. Bay Kemal bu millet bu devleti sana teslim eder mi? ' dedi.
6.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mardin'de sert sözler: Sizin böyle bir derdiniz var mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mardin'de sert sözler: Sizin böyle bir derdiniz var mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Tüm tarihi ve kültürel varlıkları özenle koruyarak gelecek nesillere miras bıraktık. Bay Kemal bunlar öyle lafla olmuyor. Lafla peynir gemisi de yürümüyor. Kısmen taşınan ve yerinde koruma altına alınan eserler de mevcut. Ey PKK'nın yan kolu HDP sizler bu tür şeyleri yapabilir misiniz? Sizin böyle bir derdiniz var mı? Biz sizlere aşığız aşık.' dedi.
6.11.2021Milliyet Tv
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mardin'de sert sözler: Sizin böyle bir derdiniz var mı?
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mardin'de sert sözler: Sizin böyle bir derdiniz var mı?Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Tüm tarihi ve kültürel varlıkları özenle koruyarak gelecek nesillere miras bıraktık. Bay Kemal bunlar öyle lafla olmuyor. Lafla peynir gemisi de yürümüyor. Kısmen taşınan ve yerinde koruma altına alınan eserler de mevcut. Ey PKK'nın yan kolu HDP sizler bu tür şeyleri yapabilir misiniz? Sizin böyle bir derdiniz var mı? Biz sizlere aşığız aşık.' dedi.
6.11.2021Siyaset
Hasankeyf hangi il sınırları içerisinde, nerede? Hasankeyf tarihçesi nüfusu ve turizmi hakkında merak edilenler...
Hasankeyf hangi il sınırları içerisinde, nerede? Hasankeyf tarihçesi nüfusu ve turizmi hakkında merak edilenler...Hasankeyf konusunda araştırmalar devam ediyor. Tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan Hasankeyf'in adı Kayalar Kenti anlamına gelen Arapça Hısnı Keyfa denilmiştir. Bu isim Osmanlı İmparatorluğu döneminde Hısnıkeyf halk arasında da Hasankeyf şekline dönüşmüştür. İşte Hasankeyf tarihçesi hakkında merak edilen tüm detaylar...
4.11.2021Gündem
Güneydoğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Güneydoğu Anadolu Şehirleri
Güneydoğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Güneydoğu Anadolu ŞehirleriGüneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en küçük bölgesidir.. 59.176. kilometrelik bir alanı kaplayan bölgede 9 il yer alıyor. Bölgede nüfusu 1 milyonun üstünde olan 3 şehir bulunmaktadır. Bu şehirler, Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır'dır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir? Nüfusları ile birlikte listeledik.
27.10.2021Eğitim
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiBÜNYAMİN AYGÜNMasal gibi İstanbul - CEM TEKKEŞİNOĞLUTarihi, özgün mimarisi ile dünyayı kendine hayran bırakıyor İstanbul...
AYM, bekara konut hakkı verilmemesini ayrımcılık yasağının ihlali saydı
AYM, bekara konut hakkı verilmemesini ayrımcılık yasağının ihlali saydıAnayasa Mahkemesi, Batman Hasankeyf'te yapılan baraj nedeniyle evlerin yeni yerleşim alanına taşınması projesinden bekar olduğu gerekçesiyle yararlandırılmayan kişinin bireysel başvurusunda ayrımcılık yasağının ihlal edildiğine hükmetti.
28.09.2021Emlak
Hasankeyf'teki ters üçgen süslemeli mezar taşlarının ilçeye özgü olduğu düşünülüyor
Hasankeyf'teki ters üçgen süslemeli mezar taşlarının ilçeye özgü olduğu düşünülüyorHasankeyf Kazı Başkanı Doç. Dr. Zekai Erdal: "Bulduğumuz mezar taşlarının tipolojisini sorduğumuzda hocalarımız bu tarz bir mezara bu zamana kadar Anadolu'nun diğer yerlerinde rastlamadıklarını söylediler"
20.09.2021Tatil
Hasankeyf Kalesi'ndeki arkeolojik kazı tarihe ışık tutacak
Hasankeyf Kalesi'ndeki arkeolojik kazı tarihe ışık tutacakHasankeyf Kazı Başkanı Doç. Dr. Zekai Erdal: "Hasankeyf Kalesi etrafındaki vadi ve yapılarla beraber bir bütün olarak ele alınması gerekir. Kalemiz 110 dönüm bir alanı kapsıyor. Bunun en güzel örneği Efes'tir. Efes'teki kazılar 100 yıla aşkın bir süredir devam etmektedir. Hasankeyf de bu bağlamda yüzlerce yıllık sürebilecek kapasiteye sahiptir" dedi.
31.08.2021Tatil
Göl sahasında kalan Hasankeyf'te tekne turları başladı
Göl sahasında kalan Hasankeyf'te tekne turları başladıDicle Nehri üzerindeki, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan, gövde bakımından dünyanın en uzun, güç bakımından ise Türkiye'nin 4'üncü büyük barajı Veysel Eroğlu (Ilısu) Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle su altında kalan Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde gezi tekneleri suya indirildi.
26.07.2021Gündem
Sırada Efes var!
Sırada Efes var!Kitapları 30 dile çevrilen yazar Ahmet Ümit, Berlin sokaklarından Bergama’ya uzanan son romanının lansmanını tarihi kentte yaptı
23.06.2021Ege
Batman şiiri - Muhammed Gidici
Batman şiiri - Muhammed GidiciBatman, ülkemizin Güney Doğu Anadolu bölgesi olarak adlandırılan bölgesinde bulunan bir şehirdir. Batman şehri, konumu itibariyle geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliğinden dolayı Batman'da birçok medeniyetin bıraktığı tarihi izler vardır. Dicle'nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik kenti Hasankeyf; üç bini aşkın mağarası, orta çağdan kalma tarihi köprüsü, eski çarşısı, camii minareleri ve tarihsel anıtlarıyla bir doğa harikasıdır.
17.06.2021Şiirler
Bakan Soylu paylaştı: Ömür boyu saklayacağm
Bakan Soylu paylaştı: Ömür boyu saklayacağmİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batman Hasankeyf İlçe Emniyet Amirliği önündeki Türk bayrağını öpen çocuklar Hümeyra Cihan ve Mustafa Saruhan ile bir araya geldi.
11.06.2021Gündem
İl Kültür Müdürü'nden tarihi eser tartışmalara yanıt: Bu iki yer depo müze
İl Kültür Müdürü'nden tarihi eser tartışmalara yanıt: Bu iki yer depo müzeArkeolojik açıdan dünyanın en zengin müzelerinden olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nin depolarındaki eserlerden bir kısmı Atatürk Havalimanı'na bir kısmı ise Maltepe'de Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait alana tanışarak 'depo müzeler' oluşturulacak. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde taşınma tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, " Kültür ve Turizm Bakanlığı'mız biri Atatürk Havalimanı, bir diğeri ise Anadolu yakasında Maltepe' de olmak üzere iki alan tahsis etti ve bu iki yer en kısa zamanda depo müze olarak değerlendirilecek" dedi.
25.05.2021Haberler
İl Kültür Müdürü'nden tarihi eser tartışmalara yanıt: Bu iki yer depo müze
İl Kültür Müdürü'nden tarihi eser tartışmalara yanıt: Bu iki yer depo müzeArkeolojik açıdan dünyanın en zengin müzelerinden olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nin depolarındaki eserlerden bir kısmı Atatürk Havalimanı'na bir kısmı ise Maltepe'de Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait alana tanışarak 'depo müzeler' oluşturulacak. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde taşınma tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, " Kültür ve Turizm Bakanlığı'mız biri Atatürk Havalimanı, bir diğeri ise Anadolu yakasında Maltepe' de olmak üzere iki alan tahsis etti ve bu iki yer en kısa zamanda depo müze olarak değerlendirilecek" dedi.
25.05.2021Gündem
Anadoluda Kurulan İlk Türk Beylikleri Hangileridir Ve Kuruldukları Yerler Nerelerdir?
Anadoluda Kurulan İlk Türk Beylikleri Hangileridir Ve Kuruldukları Yerler Nerelerdir?Malazgirt zaferinden sonra Anadolu'nun kapısı Türklere açılmıştır. Türkler Anadolu'ya geldikten sonra burada pek çok beylik kurmuşlardır. Farklı farklı oluşan beyliklerin hangi bölgede oluştuğu da tarihçiler arasında merak konularından bir tanesi olmuştur. Tarih meraklıları tarafından Anadolu'da kurulan ilk Türk beylikleri araştırması artmıştır. Peki Anadolu'da kurulan ilk Türk beylikleri hangileridir? Bu beyliklerin kuruldukları yer nerelerdir? İşte Anadolu'da kurulan ilk Türk beylikleri ile ilgili tüm bilgiler.
6.05.2021Eğitim
Belgesel yarışmasında 10 film görücüye çıkıyor
Belgesel yarışmasında 10 film görücüye çıkıyor40. İstanbul Film Festivali’nde ulusal belgesel yarışmasına seçilen filmler açıklandı. 20-29 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan yarışmada 10 film yer alıyor. Yarışmada yer alan filmler arasında dünya prömiyerini 20 Nisan’da prestijli belgesel festivali 52. Visions du Réel’de yapan “Yaramaz Çocuklar” da bulunuyor.
24.04.2021Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hasankeyf-2 Köprüsü'ne ilişkin paylaşım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hasankeyf-2 Köprüsü'ne ilişkin paylaşımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün açılışı gerçekleştirilen Hasankeyf-2 Köprüsü'yle ilgili paylaşımda bulundu.
17.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Her türlü iğrençliği sergilediler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Her türlü iğrençliği sergiledilerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreni'ne Huber Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Batmanlı, Mardinli, Şırnaklı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler." ifadelerini kullandı.
17.04.2021Haberler
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Her türlü iğrençliği sergilediler
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Her türlü iğrençliği sergiledilerGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreni'ne Huber Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Batmanlı, Mardinli, Şırnaklı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların katbekat fazlasını son 19 yıla sığdırmayı başardıklarını belirterek, "Bilhassa ulaştırma alanında Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık." dedi.
17.04.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Özal'ı anma töreninde Kur'an okudu
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Özal'ı anma töreninde Kur'an okudu8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 28. yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle anıldı. Törende Erdoğan, Topkapı'daki Anıt Mezar'a Cumhurbaşkanlığı çelengini bıraktı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan da merhum Cumhurbaşkanı Özal için İnfitar suresini okudu. Erdoğan, eski başbakanlardan Adnan Menderes'in kabrini de ziyaret etti.
17.04.2021Siyaset
Kahramanları gözyaşıyla uğurladık
Kahramanları gözyaşıyla uğurladıkHelikopter kazasında şehit olan 11 asker, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, parti liderleri, bakanlar ve komutanların da katıldığı devlet töreniyle son yolculuklarına uğurlandı
6.03.2021Gündem
Batman Haritası: Batman İlçeleri Nelerdir? Batman İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Batman Haritası: Batman İlçeleri Nelerdir? Batman İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Batman, her sene pek çok farklı açıdan gelişmeye devam ediyor. Batman hakkında bilgiler almak isteyen pek çok kişi internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki, Batman Haritası: Batman ilçeleri nelerdir? Batman ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? İşte bilgiler.
19.09.2020Haritalar

Benzer Haber Etiketleri

Hasankeyf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.