Tarih

Tarih

Son dakika tarih haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarih gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarih haber sayfamızda...

Tarih

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45.226 tarih haberi bulunmuştur.
MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu oluşturma & Adım adım koronavirüs aşı randevusu oluşturma...
MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu oluşturma & Adım adım koronavirüs aşı randevusu oluşturma...Koronavirüs aşı randevusu nereden ve nasıl alınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada aşılamada yeni bir sürece girildiğini ve sağlık çalışanlarının eşlerinin aşılanmaya başlanacağının müjdesini vermişti. Bugünden itibaren koronavirüs aşı randevusu almak isteyen sağlık çalışanlarının eşleri MHRS ve e-Nabız üzerinden koronavirüs aşı randevusu oluşturabilecek.
13.05.2021Gündem
Şampiyonlukların mimarı!
Şampiyonlukların mimarı!Manchester City’yi son 4 yılda 3. kez şampiyon yapan Pep Guardiola adeta büyük bir kupa koleksiyonu kurdu. Barcelona ve Bayern Münih’teki başarılarından sonra Ada’da tarihi bir zafere imza attı.
Son dakika: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan bayram hutbesi! Bayram namazı böyle kılındı
Son dakika: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan bayram hutbesi! Bayram namazı böyle kılındı87 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Ramazan bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak vatandaşların katılımıyla kılındı. Namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Bayram namazının ardından Erbaş hutbe okudu.
13.05.2021Gündem
Eskişehir Nerededir, Hangi Bölgede Yer Alır?
Eskişehir Nerededir, Hangi Bölgede Yer Alır?Antik Dönemde adı Doylaion olan Eskişehir, 11. yüzyılda Anadolu Selçuklu Devletinin egemenliğine girdi. Kent, kısa bir dönem Bizans İmparatorluğunun hakimiyetinde kalsa da yeniden fethedilerek bugünkü adını aldı. Eskişehir nerededir ve hangi bölgede yer alır? İşte, tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
Epigrafya Nedir? Kısaca Epigrafya Biliminin Tarihle İlişkisi
Epigrafya Nedir? Kısaca Epigrafya Biliminin Tarihle İlişkisiAnıt ve kitabe bilimi olarak bilinen epigrafya tarihte geçen önemli olayları öğrenmek için taş veya başka malzmeler üzerinde yazılı olan değişik alfabeleri okuma olarak kabul edilmektedir. Epigrafya nedir ve epigrafya bilimi nasıl ortaya çıkmıştır hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik. Epigrafya biliminin ne anlama geldiğini öğrenerek bu bilimin yararlarını idrak etmek gerekmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
26 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
26 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurçlar kişilerin kendileri hakkında bilgi edinmelerine büyük oranda destek veren ifadelerdir. Bu ifadeleri net bir şekilde anlamak kişilik gelişiminde önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Burçlar için önemli bir tarih olan 26 Kasım dahil burcun özelliklerini yansıtıyor. Bu tarihte doğan kişilerin her alanda aktif bir rol alabileceği de bildiriliyor. 26 Kasım hangi burç oluyor merak edilen tüm detayları derledik.
12.05.2021Astroloji
25 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
25 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu25 Kasım tarihi burç yorumcuları için önemli bir tarih olarak kabul ediliyor. Onlara göre bu tarihte doğan kişilerin ilginç bir yaşam şekli var. Bu yaşam şekillerini değiştirmekten hoşlanmazlar. Bu da 25 Kasım tarihinin hangi burç olduğu sorusunu ortaya çıkarıyor. 25 Kasım tarihinin hangi burca dahil olduğunu ve bu burcun hangi özellikleri barındırdığını sizler için derledik.
12.05.2021Astroloji
24 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
24 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuAstrolojiyi önemseyen insanlar tarafından burçlar yoğun ilgi görmektedir. İnsanlar doğum tarihlerine göre hangi burca sahip olduğunu ve burcunun yükseleninin ne olduğunu araştırma eğilimindedir. Bu durum insanlardaki burçlara yönelik merak dürtüsünün artmasına neden olmaktadır. Peki, 24 Kasım tarihi hangi burç olarak değerlendiriliyor? 24 Kasım doğumlu olanlar hangi burç kategorisine girmektedir? İşte, 24 Kasım günü hakkında burç bilgileri.
12.05.2021Astroloji
19 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
19 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuAstroloji ve burçlar, insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Farklı aylarda doğan insanların yükselen burçlarının da etkisiyle karakteristik özellikler göstermeleri, burç yorumlarını herkes tarafından okunur hale getirmiştir. Peki 19 Kasım hangi burç olur ve bu burcun özellikleri, yükseleni ve yorumu nedir? 19 Kasım burcuyla ilgili merak edilenleri derledik.
12.05.2021Astroloji
17 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
17 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurçlar, kişilerin doğdukları ay ve gün esas alınarak hesaplanan güneş sisteminin takım yıldızlarıdır. Her bir burç ayrı isim ve özelliklere sahiptir. 17 Kasım doğumlu kişiler hangi burçtur? Siz ya da bir yakınınız 17 Kasım doğum tarihli olabilir. 17 Kasım burcu özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
12.05.2021Astroloji
12 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
12 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurç çeşitleri oldukça fazladır fakat insanı en çok etkileyen burçlar yükselen burç ile doğduğu güne bağlı olan burçtur. Burçları öğrenmek oldukça kolaydır. 12 Kasım hangi burçtur? 12 Kasım tarihinin yükseleni nedir? 12 Kasım da yer alan burcun özellikleri nedir? Sizler için 12 Kasım ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını derledik.
12.05.2021Astroloji
9 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
9 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurçlar hakkında bilgi sahibi olan kişilerin büyük çoğunluğu kasım ayına dikkat çekiyor. Bu ay içinde doğan kişilerin önemli bir kişilik gelişimi gösterdikleri gözlemleniyor. Özellikle 9 Kasım tarihi burç yorumcuları için önemli bir tarih olarak kabul ediliyor. Bu tarihte doğan kişilerin etkin bir yapıda oldukları öne sürülüyor. Bu sebeple 9 Kasım tarihi hangi burca dahil oluyor ve bu burcun özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
12.05.2021Astroloji
7 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
7 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuTarih boyunca gökyüzü insanları cezbetmiştir. Eski çağlardan beri gökyüzü olayları, yıldızlar, ay ve güneş sürekli gözlemlenmiş ve tespitler kayıt altına alınmış, değerlendirme ve çıkarımlar yapılagelmiştir. Bugünün modern Astrolojisi temelinde bu kadim bilgilere dayanmaktadır. İşte, 7 Kasım hangi burç, yükselen, özellikleri ve çok daha fazlasını sizler için derledik.
12.05.2021Astroloji
5 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
5 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuHerkesin kendine ait bir burcu bulunmaktadır. Burçlar kişinin doğduğu tarihe göre belirlenir. Kişinin fiziksel ve kişisel özellikleri ile ilgili tüm detaylar burçlar yardımı ile öğrenilebilir. 5 Kasım hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
12.05.2021Astroloji
2 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
2 Kasım Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuAstroloji alanında 12 burç bulunmaktadır. Burçların her biri farklı özelliklere sahiptir. Kişinin burcunu ise doğduğu tarih belirlemektedir. 2 Kasım hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
12.05.2021Astroloji
21 Ekim Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
21 Ekim Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurcumuzu bilmek, karakterimizi daha iyi tanımamızı, kendimizi daha iyi analiz etmemizi ve kişiliğimizi daha çok oturtmamızı sağlayacaktır. Bu sebepten ötürü günümüzde burç bilgileri bir hayli yüksek önem taşımaktadır. Burç bilgilerine sahip olan ve burç bilgilerine hakim olan kişilerin kendilerini daha iyi analiz ettikleri bilinmektedir. İşte, tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji
18 Ekim Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
18 Ekim Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuAstroloji geçmişte olduğu gibi bugün de insanların odak noktasıdır. Gökyüzünü, yıldızları, ayı ve güneşi takip edip gözlemleyen insanoğlu tarih boyunca bu kadim bilgileri kayıt etmiştir. Modern Astroloji böylesi tarihten süzülerek gelen bilgilere dayanmaktadır. İşte, 18 Ekim hangi burç, yükselen, özellikleri ve çok daha fazlasını sizler için derledik.
12.05.2021Astroloji
16 Ekim Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
16 Ekim Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumuİnsanların doğum tarihlerine göre burçları belirlenmektedir. Burç yorumlarında genel intiba kişilerin doğumlarına ve burçlarına göre aynı özellikleri ortaya koymasıdır. Bu bakımdan insanların doğum tarihleri, burçları ve yükseleni hep merak edilen konular arasındadır. Peki, 16 Ekim gününde doğan bir kişi hangi burca sahip olmaktadır? Ne tür ortak özellikler gösterir? Bu kişilerin yükseleni hakkında hangi yorumlar yapılır? İşte, 16 Ekim doğumluların burçları ve özelliklerinin içeren hususlar.
12.05.2021Astroloji
İslam alemi net tarihi araştırıyor: Ramazan Bayram ne zaman? Yarın (13 Mayıs) bayramı mı?
İslam alemi net tarihi araştırıyor: Ramazan Bayram ne zaman? Yarın (13 Mayıs) bayramı mı?Ramazan Bayramı ne zaman? sorusu tüm Tükiye'nin dilinde... Net tarihi merak edenler araştırmalarını sıklaştırdı. Bayram heyecanı dört bir yurdu sararken sorgulamalar artıyor. İşte konuya dair ayrıntılar...
12.05.2021Gündem
Kademeli (kontrollü) normalleşme ne zaman başlıyor? Kısıtlamalar bitiyor mu?
Kademeli (kontrollü) normalleşme ne zaman başlıyor? Kısıtlamalar bitiyor mu?Türkiye 'Yeni normalleşme ne zaman başlıyor? Kısıtlamalar bitiyor mu?' sorusuna yanıt ararken Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte en son durum...
12.05.2021Gündem
Gökhan İnler: "Napoli'deki futbol ateşini Adana'da da gördüm"
Gökhan İnler: "Napoli'deki futbol ateşini Adana'da da gördüm"TFF 1'inci Lig'de şampiyon olarak 26 yıl sonra Süper Lig'e dönen Adana Demirspor'un tecrübeli futbolcusu ve takım kaptanı Gökhan İnler, kariyeri ve başarıları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
12.05.20211.Lig
Bugün AUZEF sonuçları açıklanır mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Bugün AUZEF sonuçları açıklanır mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?AUZEF sonuçları için gözler İstanbul Üniversitesi'nde... Günler ilerledikçe heyecan da katbekat artıyor. Bir gelişme olup olmadığını öğrenmek isteyenler "AUZEF sonuçları açıklandı mı, hangi gün açıklanıyor?" diye soruyor.
12.05.2021Gündem
Son dakika haberi - Lille'de tarih yazdılar, milli yıldız Barcelona'ya! Transferi duyurdular...
Son dakika haberi - Lille'de tarih yazdılar, milli yıldız Barcelona'ya! Transferi duyurdular...Avrupa liglerinde şampiyonlar sırayla belli olurken Fransa'da milli yıldızlar adım adım mutlu sona doğru gidiyor. Lille'de gösterdikleri müthiş performans ile Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik transfer listelerinde ilk sırada yer alıyor.
12.05.2021Fransa Ligue 1
Üç liralık alkol 25 liraya çıkmıştı
Üç liralık alkol 25 liraya çıkmıştıAK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın eşinin şirketinden kendi bakanlığına yaptığı dezenfektan satışına ilişkin “Yaklaşık 3-4 liralık alkol fiyatlarının 25 liraya çıktığı bir dönemdi. Fiyatları o günkü şartlarla değerlendirmek lazım. Böylesine dünyayı zor durumda bırakan salgın dönemlerinde elinizde teknik imkân varken kamunun ya da ilgililerin dezenfektana ihtiyaç duyduğu bir dönemde, ‘Kusura bakmayın benim eşim bakan, vermiyorum’ demek ne kadar doğru olurdu, onu değerlendirmek gerekir. Bakılması gereken o malın kuruma verildiği tarih ve piyasadaki fiyattır” diye konuştu.
12.05.2021Siyaset
21 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
21 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu21 Şubat, bulunduğu tarih olarak su grubu içinde yer alır. 22 Şubat, özellikle yükselenleri için ve burç özellikleri bakımından güçlü bir tarihtir. Gezegenlerin yörüngeleri nedeniyle burç özelliklerini yansıtmada istikrarlı karakterlerdir. Hayatlarında her dönem, kendi özelliklerini yansıtmakta ve kendilerini bu yönde geliştirirler. 21 Şubat tarihi hangi burç dönemi içinde yer alır? Yükselenleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji

Benzer Haber Etiketleri

Özellikleri Yükseleni Ve Burç Yorumune zamanMHRSKoronavirüsAşı randevusu

Tarih ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.