Haydarpaşa Limanı

Haydarpaşa Limanı

Son dakika Haydarpaşa Limanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Haydarpaşa Limanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Haydarpaşa Limanı haber sayfamızda...

Haydarpaşa Limanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 230 haydarpasa limani haberi bulunmuştur.
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyor
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyorYavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi öncesi İstanbul Boğazı geçişi için kule söküm işlemleri tamamlandı ve gemi Yenikapı açıklarına demirledi.
27.09.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Yavuz sondaj gemisinin Haydarpaşa Limanı'na yanaştığı ve hazırlıkların ardından Karadeniz'e hareket edeceği bilgisini paylaştı.
15.08.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'na demirledi
Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'na demirlediYenikapı açıklarından demir alan Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açılmak üzere İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Yavuz, gerekli teknik hazırlıkların tamamlanması için Haydarpaşa Limanı'na demirledi.
14.08.2021Ekonomi
Fatih'in kuyu testlerini Kanuni yapacak
Fatih'in kuyu testlerini Kanuni yapacakFatih gemisinin sondaj yapacağı kuyularda kuyu testlerini ve kuyu tamamlama faaliyetlerini Kanuni sondaj gemisi gerçekleştirecek.
19.01.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Kanuni sondaj gemisi için geri sayım başladı
Bakan Dönmez: Kanuni sondaj gemisi için geri sayım başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin, Karadeniz'de sondaj yapmak için açılmaya hazırlandığını bildirdi.
6.12.2020Ekonomi
'Kanuni' sondaj gemisinin sökülen kulesi monte edildi
'Kanuni' sondaj gemisinin sökülen kulesi monte edildiKaradeniz'de gerçekleştirilecek sondaj faaliyeti için 14 Kasım'da Zonguldak'ın Filyos Limanı'na ulaşan 'Kanuni'nin İstanbul Boğazı'ndan geçebilmesi için sökülen kulesi sondaj gemisine konuldu. Montaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından son hazırlıklarla birlikte geminin 2021 yılının ilk aylarında 'Sakarya Gaz Sahası'nda göreve başlaması bekleniyor.
1.12.2020Ekonomi
'Kanuni' sondaj gemisinin kule montajına başlandı
'Kanuni' sondaj gemisinin kule montajına başlandıKaradeniz'de sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla 14 Kasım'da Filyos Limanı'na ulaşan Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin kule montajı çalışmaları başladı.
27.11.2020Ekonomi
"Kanuni" Karadeniz'de matkap döndürmeye hazırlanıyor
"Kanuni" Karadeniz'de matkap döndürmeye hazırlanıyorTürkiye, halihazırda Fatih ve Yavuz sondaj gemileriyle denizlerde detaylı hidrokarbon arama çalışmaları yürütürken, üçüncü sondaj gemisi Kanuni de 14 Kasım'da Filyos Limanı'na ulaştı. Kanuni, 2021'in ilk aylarında Karadeniz'de faaliyete başlayacak.
21.11.2020Ekonomi
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacak
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacakFatih sondaj gemisinin Türkiye'nin açık denizlerdeki ilk değerleme kuyusu Türkali-1'de çalışmalarını bitirmesinin ardından, Kanuni de bu kuyunun tamamlama sondajı işlemlerini yapacak.
16.11.2020Ekonomi
Sondaj gemisi 'Kanuni' Zonguldak'ta
Sondaj gemisi 'Kanuni' Zonguldak'taTürkiye'nin üçüncü sondaj gemisi 'Kanuni', Karadeniz'de gerçekleştirilecek sondaj faaliyeti için Zonguldak'a ulaştı. Filyos Limanı'nda kule montajı yapılacak 'Kanuni' ile ilk sondaj faaliyetine 'Sakarya Gaz Sahası'nda başlanacak.
14.11.2020Ekonomi
Kanuni Karadeniz yoluna uğurlandı
Kanuni Karadeniz yoluna uğurlandıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni’nin Karadeniz’e doğru yola çıktığını ve Filyos Limanı’ndaki bakım çalışmalarının ardından Sakarya Gaz Sahası’ndaki görevine başlayacağını bildirdi.
14.11.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Yeni sondajlar olacak
Bakan Dönmez: Yeni sondajlar olacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yavuz, Selçuklu-1'de sondajı 6 bin metrede tamamladı, ümit verici sonuçlar aldık ve bu bölgenin yakınlarında yeni sondajlarımız olacak." dedi.
13.11.2020Ekonomi
Kanuni Sondaj Gemisi Kadıköy açıklarında demirledi
Kanuni Sondaj Gemisi Kadıköy açıklarında demirlediTürkiye'nin 3. sondaj gemisi olan Kanunu Sondaj Gemisi Yenikapı açıklarından hareket edip Kadıköy açıklarında demirledi. Kanuni bugün Karadeniz'e uğurlanacak.
13.11.2020Gündem
Kanuni Sondaj Gemisi'nin platform söküm çalışmaları başladı
Kanuni Sondaj Gemisi'nin platform söküm çalışmaları başladıKaradeniz'de görev yapmadan önce hazırlıklar için bir süredir Haydarpaşa Limanı'nda bulunan Kanuni Sondaj Gemisi'nde platform söküm çalışmaları başladı. Platform söküm çalışmaları havadan fotoğraflandı.
23.10.2020Ekonomi
‘Kanuni’  İstanbul’da
‘Kanuni’ İstanbul’daTürkiye’nin ‘Fatih’ ve ‘Yavuz’dan sonra üçüncü sondaj gemisi ‘Kanuni’, İstanbul’daki Haydarpaşa Limanı’na gelmek üzere İstanbul’a giriş yaptı.
20.10.2020Ekonomi
'Kanuni, Çanakkale Boğazı'ndan 'Şehitler Abidemizi' selamlayarak çıktı'
'Kanuni, Çanakkale Boğazı'ndan 'Şehitler Abidemizi' selamlayarak çıktı'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin, Çanakkale Boğazı'nda Şehitler Abidesi'ni selamlayıp Haydarpaşa Limanı'na ulaştığını duyurdu.
19.10.2020Haberler
'Kanuni, Çanakkale Boğazı'ndan 'Şehitler Abidemizi' selamlayarak çıktı'
'Kanuni, Çanakkale Boğazı'ndan 'Şehitler Abidemizi' selamlayarak çıktı'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin, Çanakkale Boğazı'nda Şehitler Abidesi'ni selamlayıp Haydarpaşa Limanı'na ulaştığını duyurdu.
19.10.2020Gündem
Kanuni sondaj gemisi, Haydarpaşa Limanı'nda
Kanuni sondaj gemisi, Haydarpaşa Limanı'ndaTürkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni, İstanbul Boğazı'ndan geçmek üzere Haydarpaşa Limanı'na geldi.
19.10.2020Ekonomi
"Kanuni" Çanakkale Boğazı'ndan geçiyor!
"Kanuni" Çanakkale Boğazı'ndan geçiyor!Türkiye'nin Fatih ve Yavuz'dan sonraki üçüncü sondaj gemisi 'Kanuni', İstanbul'daki Haydarpaşa Limanı'na gitmek üzere, 36 millik Çanakkale Boğazı geçişine başladı. Sabah saat 08.00'de Ege Denizi'nden Boğaza giriş yapan Kanuni'nin geçişi nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Boğaz geçişi yapan Kanuni'yi Kurtarma-9 römorkörü çekerken, diğer römorkörler de eşlik etti ve su sıkarak vatandaşları selamladı. Sahilde ise çok sayıda vatandaş, Türkiye'nin yeni sondaj gemisi Kanuni'yi Türk bayraklarıyla selamladı.
18.10.2020Haberler
Tuna 1 tamam rota Türkali 1
Tuna 1 tamam rota Türkali 1Fatih sondaj gemisinin, Tuna 1 kuyusundaki çalışmaları tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği, 85 milyar metreküplük yeni müjdeyle toplam rezervin 405 milyar metreküp olduğu duyuruldu. Fatih’in yeni rotası Türkali 1 kuyusu olacak
18.10.2020Ekonomi
Son dakika: Tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdeyi açıkladı...
Son dakika: Tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdeyi açıkladı...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’de yaptığı aramalarla ilgili olarak, 85 milyar metreküp daha doğal gaz bulunduğunu, Sakarya gaz sahasında toplam doğal gaz rezervinin 405 milyar metreküpe ulaştığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz ve Akdeniz’deki yeni sondajlarla alınacak müjdelerle bu kaynağın yükseltileceğini söyledi.
17.10.2020Siyaset
‘Kanuni’, Bozcaada açıklarına demirledi
‘Kanuni’, Bozcaada açıklarına demirlediTürkiye’nin Fatih ve Yavuz’dan sonraki üçüncü sondaj gemisi 'Kanuni', Mersin'in Silifke ilçesindeki bakım çalışmasının ardından Çanakkale Boğaz girişine gelerek, Bozcaada'nın kuzeyine, Yeniköy açıklarında demir attı.
17.10.2020Ekonomi
Bakan Dönmez'den Oruç Reis açıklaması! Bugün başlıyor
Bakan Dönmez'den Oruç Reis açıklaması! Bugün başlıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz'de faaliyet göstereceği lokasyona vardığını belirterek, "(Gemimiz) Yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki sismik kabloları denize sermeye başladı. Dün testler başladı ve bugün ilk sismik okumaları almaya başlıyoruz. İlk etapta, 10 günlük bir çalışma programımız var." dedi.
14.10.2020Ekonomi
Son dakika! Bakan Dönmez duyurdu: Kanuni, Karadeniz’e dümen kıracak
Son dakika! Bakan Dönmez duyurdu: Kanuni, Karadeniz’e dümen kıracakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin Mersin Taşucu Limanı'ndan demir aldığını ve Yavuz sondaj gemisini selamlayarak Haydarpaşa Limanı'na yöneldiğini belirtti.
13.10.2020Siyaset
Kanuni’nin molası bitti, rota Boğaz
Kanuni’nin molası bitti, rota BoğazKanuni sondaj gemisinin, Haydarpaşa Limanı’nda yapacağı Boğaz geçişi için Mersin’deki son hazırlıkları tamamlandı.
11.10.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

KanunisondajKaradenizFatih Dönmezsondaj gemisi

Haydarpaşa Limanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.