Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahçesi

Son dakika hayvanat bahçesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hayvanat bahçesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hayvanat bahçesi haber sayfamızda...

Hayvanat Bahçesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.901 hayvanat bahçesi haberi bulunmuştur.
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
Hande Yener: Enerjimi kimse düşüremeyecek!
Hande Yener: Enerjimi kimse düşüremeyecek!Son dönemde yaşadığı sağlık sorunları ve sahne kıyafetleriyle adından söz ettiren 49 yaşındaki Hande Yener, Etiler’de bulunan bir restorandan çıkarken görüntülendi. Ayaküstü basın mensuplarıyla sohbet eden şarkıcı, sakatlanan bacağı hakkında konuştu.
6.05.2022Cadde
Pekin'de fırlayan vakalar için bin yataklı hastane!
Pekin'de fırlayan vakalar için bin yataklı hastane!Sars döneminden kalma hastanenin hastalardaki ani artış için hazırlandığı bildirildi. Yerel haberlere göre Pekin, Kovid -19 vakalarındaki fırlamayla başa çıkmak için binlerce hastane yatağı hazırlıyor.
4.05.2022Dünya
İlk veriler geldi! 10 günde 500 kilometre
İlk veriler geldi! 10 günde 500 kilometreEskişehir'de, nesli tehlikede olan küçük akbabaların hareketlerini alan kullanımlarını ortaya çıkararak, daha iyi korunur hale getirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında yakalandıktan sonra üzerlerine verici takılan 3 akbabadan ilk veriler gelmeye başladı.
4.05.2022Gündem
Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyor
Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyorMadagaskar'da endemik bir tür olan lemurların yeni doğan yavruları korumak ve ısıtmak amacıyla birbirlerine sokularak saatlerce o şekilde kalması görenlerin dikkatini çekiyor.
24.04.2022Haberler
Kentin ilk küçük akbabası! Her adımı takip ediliyor
Kentin ilk küçük akbabası! Her adımı takip ediliyorEskişehir'de, nesli tehlikede olan küçük akbabaların hareketlerini, alan kullanımlarını ortaya çıkartarak daha iyi korunur hale getirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında yakalanan ilk küçük akbaba üzerine verici takıldıktan sonra doğaya salındı. Kuzey Doğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, akbabanın hareketleri ve kullandığı alanların takip edileceğini belirterek, “Bu Eskişehir'in ilk küçük akbabası. Bu nedenle çok önemli. Bize diğer akbabaların nerede olduğunu da gösterecek” dedi.
24.04.2022Gündem
Villada bulunan 'beyaz kaplan', Gaziantep'te koruma altına alındı
Villada bulunan 'beyaz kaplan', Gaziantep'te koruma altına alındıİstanbul'da lüks bir villada bulunarak el konulan ve 20 bin doğumda bir rastlanabilen bir tür olan 'beyaz kaplan' olarak adlandırılan albino Bengal kaplanı yavrusu Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde koruma altına alındı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, biberon ile süt içirdiği beyaz kaplana 'Kartopu' ismini koyduklarını söyledi.
17.04.2022Haberler
20 bin doğumda bir rastlanıyor! 'Kartopu'ndan haber var
20 bin doğumda bir rastlanıyor! 'Kartopu'ndan haber varİstanbul'da lüks bir villada bulunarak el konulan ve 20 bin doğumda bir rastlanabilen bir tür olan 'beyaz kaplan' olarak adlandırılan albino Bengal kaplanı yavrusu Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde koruma altına alındı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, biberon ile süt içirdiği beyaz kaplana 'Kartopu' ismini koyduklarını söyledi.
17.04.2022Gündem
Tekirdağ’da göç yolculuğunda yorgun düşen akbaba Çekmeköy’de şifa buldu
Tekirdağ’da göç yolculuğunda yorgun düşen akbaba Çekmeköy’de şifa bulduTekirdağ semalarında göç yolculuğu yaptığı sırada yorgun düşerek uçamayan kara akbaba, İstanbul Çekmeköy’de bulunan hayvanat bahçesinde şifa buldu. 8 yaşında olduğu değerlendirilen ve vücuduna takılı çip sayesinde uluslararası çapta takip edilen akbabaya burada vitamin takviyesi yapılıp beslenmesi sağlanıyor. Ayrıca akbabanın bileğinde bulunan künyenin Yunanistan’da bulunan Atina Üniversitesi’nde takıldığı tahmin ediliyor.
3.04.2022Haberler
Bülent Ersoy'dan 'Bergen' açıklaması
Bülent Ersoy'dan 'Bergen' açıklamasıModacı Pınar Kerimoğlu, önceki akşam Etiler’de doğum gününü kutladı. Eşi Yücel Kerimoğlu’nun doğum gününe özel kapattığı mekana 100’e yakın davetli katıldı. Bülent Ersoy, Fatih Ürek, Hakan Akkaya, Zuhal Topal, Zahide Yetiş, Selin Ciğerci, Necati Ateş, Beste Korkmaz, Korhan Saygıner ve Züleyha Ortak gibi ünlü isimlerin katıldığı partide, Cenk Eren sahne aldı.
17.03.2022Cadde
24 yaban hayvanı, Antalyalı oldu
24 yaban hayvanı, Antalyalı olduİzmir Doğal Yaşam Parkı’nda doğan 6 türdeki 24 yaban hayvanının yeni yuvası artık Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi olcak.
14.03.2022Ege
Çocuğunu ayı kafesine attı!
Çocuğunu ayı kafesine attı!Özbekistan’da bulunan bir hayvanat bahçesinde bir anne 3 yaşındaki kızını, ayının bulunduğu alana attı.
31.01.2022Haberler
Çocuğunu ayı kafesine attı! Görüntüler kan dondurdu
Çocuğunu ayı kafesine attı! Görüntüler kan dondurduBir hayvanat bahçesinde üç yaşındaki kızını boz ayı kafesine atan bir annenin görüntüleri, şok etkisi yarattı. Üç yaşındaki çocuğunu neden ayının yanına bıraktığı anlaşılamayan kadın, cinayete teşebbüsten yargılanacak.
31.01.2022Dünya
Gören şaşkına dönüyor! Güvenlik görevlisi olarak başladı yılan bakıcısı oldu
Gören şaşkına dönüyor! Güvenlik görevlisi olarak başladı yılan bakıcısı olduKayseri’de 3 çocuk annesi Sevda Engür (46), 6 yıl önce güvenlik görevlisi olarak başladığı hayvanat bahçesinde yılanlara olan ilgisiyle yılan bakıcısı oldu. 3 yıldır her gün boa ve pitonların da aralarında olduğu yılanların 8 saat bakımını yapan Engür, "Yılanlar birçok insan tarafından soğuk hayvanlar olarak nitelendirilse de bütün hayvanlarda olduğu gibi sürüngenlere de sevgi ile yaklaşırsanız, tehlike arz etmezseniz korkulacak hayvanlar değiller" dedi.
30.01.2022Gündem
Covid-19 olan kar leoparı hayatını kaybetti
Covid-19 olan kar leoparı hayatını kaybettiPolonya'daki Varşova Hayvanat Bahçesi sakinlerinden kar leoparı Ayana, Covid-19 sonrası ortaya çıkan komplikasyonlar sonucu hayatını kaybetti.
26.01.2022Dünya
Hayvanlara bulaştırdılar! Güney Afrika’da Kovid-19 skandalı
Hayvanlara bulaştırdılar! Güney Afrika’da Kovid-19 skandalıGüney Afrika’da yapılan bir araştırmaya göre, hayvanat bahçesi bakıcılarının hayvanlara Covid-19 bulaştırdığı ortaya çıktı.
19.01.2022Dünya
Japonya’nın ikiz pandaları ilk kez görüntülendi
Japonya’nın ikiz pandaları ilk kez görüntülendiJaponya’da halkın ve medyanın ilgi odağı olan ikiz panda yavruları Xiao Xiao ve Lei Lei ilk kez hayvanseverlerin karşısına çıktı.
12.01.2022Dünya
Hayvanat bahçesindeki 'gizemli yaratığın' sırrı çözüldü
Hayvanat bahçesindeki 'gizemli yaratığın' sırrı çözüldüKısa süreli bir kafa karışıklığının ardından çalışanlar tedirginlik yaratan nesnenin ne olduğunu ortaya çıkardı. Folly Farm hayvanat bahçesinde tespit edilen nesne ilk başta çalışanlar arasında tedirginlik yaratmıştı.
11.01.2022Dünya
Letonya Hakkında Bilgiler; Letonya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Letonya Hakkında Bilgiler; Letonya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıLetonya, Avrupa'nın kuzeyinde yer alan 3 Baltık ülkesinden biridir. Resmi adı Letonya Cumhuriyetidir. Ülke, 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etti. 2004 yılında NATO ve Avrupa Birliğine üye olan Letonya, güçlü bir ekonomiye sahiptir. Letonya Cumhuriyeti hakkında bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Hayvanat bahçesindeki kaplan çalışanlara saldırdı: 1'i ağır 3 yaralı!
Hayvanat bahçesindeki kaplan çalışanlara saldırdı: 1'i ağır 3 yaralı!Japonya’daki bir hayvanat bahçesinde bulunan kaplanın çalışanlara saldırması sonucu 1'i ağır 3 kişi yaralandı ve tesis geçici olarak faaliyetlerine ara verdi.
5.01.2022Dünya
Paraguay Hakkında Bilgiler; Paraguay Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Paraguay Hakkında Bilgiler; Paraguay Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıParaguay, Amerika Kıtasının ortasında yer almaktadır. Resmi adı Paraguay Cumhuriyetidir. İspanya'nın kolonilerinden biri olan Paraguay, 14 Mayıs 1811 yılında bağımsızlığını ilan etti. Paraguay hakkında en güncel bilgileri ayrıntılı bir şekilde derledik.
5.01.2022Tatil
Karla tanışan panda doyasıya eğlendi
Karla tanışan panda doyasıya eğlendiABD'nin başkenti Washington'daki Ulusal Hayvanat Bahçesi'nde ilk kez kar gören pandanın keyifli anları görüntülendi.
4.01.2022Haberler
ABD’de hayvanat bahçesinde çalışanın kolunu ısıran kaplan öldürüldü
ABD’de hayvanat bahçesinde çalışanın kolunu ısıran kaplan öldürüldüABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir hayvanat bahçesindeki kaplan, çalışanın kolunu ısırmasının ardından öldürüldü.
30.12.2021Haberler
ABD’de hayvanat bahçesinde çalışanın kolunu ısıran kaplan öldürüldü
ABD’de hayvanat bahçesinde çalışanın kolunu ısıran kaplan öldürüldüABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir hayvanat bahçesindeki kaplan, çalışanın kolunu ısırmasının ardından öldürüldü.
30.12.2021Dünya
Site bahçesinde pitbul dehşeti
Site bahçesinde pitbul dehşetiGaziantep'te bir site bahçesinde iki pitbul cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğu ağır yaralandı. Olay sonrası ağır yaralanan kız çocuğu hastaneye kaldırılırken, saldırgan iki köpek, güçlükle yakalanarak barınağa götürüldü.
22.12.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Hayvanat Bahçesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.