Papa Francis

Papa Francis

Son dakika Papa Francis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Papa Francis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Papa Francis haber sayfamızda...

Papa Francis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 245 papa francis haberi bulunmuştur.
ABD'de Cumhuriyetçi bir parlamenter Papa'yı komünistlikle suçladı
ABD'de Cumhuriyetçi bir parlamenter Papa'yı komünistlikle suçladı ABD'de Cumhuriyetçi parlamenter Claudia Tenney, Vatikan'da görüşen Katoliklerin dini lideri Papa Francis'i ve ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi komünistlikle suçladı.
12.10.2021Dünya
Vatikan’ın başı büyük yolsuzluk davası ile dertte
Vatikan’ın başı büyük yolsuzluk davası ile dertteLondra’daki emlak yatırımı süreci 2014 yılında başladığında Angelo Becciu, Vatikan'ın merkezi yönetimi olan Devlet Sekreteri vekiliydi.
5.07.2021Dünya
Papa Francis Kanada'daki yerli topluluk liderlerine 2 yıl sonra randevu verdi
Papa Francis Kanada'daki yerli topluluk liderlerine 2 yıl sonra randevu verdiKatolik dünyasının ruhani lideri olan Papa Francis’in, Kanadalı yerli toplulukların liderlerine 17 Aralık 2021 tarihi için randevu verdiği bildirildi.
29.06.2021Dünya
Dünya bu kareleri konuşuyor! Bir anda Papa'nın önünü kesti...
Dünya bu kareleri konuşuyor! Bir anda Papa'nın önünü kesti...İtalya'nın Vatikan kentinde, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis bir konuşma gerçekleştirdi. O konuşmanın dikkat çeken bir dinleyicisi vardı. 'Örümcek Adam' kostümüyle konuşmayı dinleyen kişi, çıkışta da Papa'ya 'Örümcek Adam' maskesi hediye etti.
23.06.2021Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'harita' skandalına tepki: Hükmü yoktur
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'harita' skandalına tepki: Hükmü yokturAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Papa Francis'in Irak ziyaretinde ortaya çıkan skandal haritaya ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, "Bu tür paçavra haritaların Türkiye Cumhuriyeti’nin kudreti karşısında hiçbir hükmü yoktur. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne dönük haddini aşan her türlü paçavra harita ve paçavra projeye karşı irademiz ve kararlılığımız ortadadır." ifadelerini kullandı.
10.03.2021Televizyon
Son dakika... Papa, Bağdat'ta: Kardeşçe yaşamak gerçek diyalog ister
Son dakika... Papa, Bağdat'ta: Kardeşçe yaşamak gerçek diyalog isterKatoliklerin dini lideri Papa Franciscus'ün tarihte ilk kez düzenlenen Irak ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Irak'ı riske atan bölgesel gerginliklere karşı durmak gerekir. Irakın kalkınması ve barışı için uluslararası topluma görev düşüyor" dedi.
5.03.2021Dünya
Papa tarihi ziyaret! Mesajına 'selamünaleyküm' diyerek başladı
Papa tarihi ziyaret! Mesajına 'selamünaleyküm' diyerek başladıKatoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus 5-8 Mart arasında gerçekleştireceği tarihi Irak ziyareti öncesi halka seslendi. Papa videolu mesajında “selamünaleyküm barış isteyen bir hacı olarak, ‘hepiniz kardeşsiniz’ demek için geliyorum” dedi.
4.03.2021Dünya
Papa konseye ilk kez kadın atadı
Papa konseye ilk kez kadın atadıKatolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis, piskoposların yer aldığı danışma konseyine ilk kez bir kadını yetkili olarak atadı.
8.02.2021Dünya
Papa Francis'in Instagram hesabını trolleyen kim?
Papa Francis'in Instagram hesabını trolleyen kim?Papa Francis, geçtiğimiz günlerde bir Instagram hadisesiyle gündeme gelmişti. Papa'nın hesabından bir modelin çıplak fotoğrafının beğenilmesinin ardından benzer bir olay bir kez daha yaşandı. İyi de Papa'nın Instagram hesabını troll'leyen kim?
8.01.2021Dünya
Sağlık sorunu yaşayan Papa yılbaşı ayinini yönetemeyecek
Sağlık sorunu yaşayan Papa yılbaşı ayinini yönetemeyecekKatolik aleminin ruhani lideri Papa Francis'in siyatik ağrıları nedeniyle geleneksel yeni yıl ayinini bu yıl yönetemeyeceği duyuruldu.
31.12.2020Dünya
Papa Francis, Vatikan'da boş meydanda Noel Arifesi Ayini düzenledi
Papa Francis, Vatikan'da boş meydanda Noel Arifesi Ayini düzenlediPapa Francis, Vatikan'ın St. Peters Basilica Meydanında Noel Arifesi Ayini düzenledi. Ayinin koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında sınırlı sayıda kişiyle yapılması nedeniyle meydan boş kaldı.
24.12.2020Haberler
Papa Francis, Vatikan'da boş meydanda Noel Arifesi Ayini düzenledi
Papa Francis, Vatikan'da boş meydanda Noel Arifesi Ayini düzenlediPapa Francis, Vatikan'ın St. Peters Basilica Meydanında Noel Arifesi Ayini düzenledi. Ayinin koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında sınırlı sayıda kişiyle yapılması nedeniyle meydan boş kaldı.
24.12.2020Dünya
Son dakika... ABD'nin yeni seçilen başkanı Biden'den Papa'ya teşekkür
Son dakika... ABD'nin yeni seçilen başkanı Biden'den Papa'ya teşekkürJoe Biden, Papa Francis'i arayarak kendisine teşekkür etti.
12.11.2020Dünya
Papa'nın eşcinsel çiftler açıklaması olay yaratır mı?
Papa'nın eşcinsel çiftler açıklaması olay yaratır mı?Papa Francis, 2013'te Papa olarak seçildiğinden beri enteresan açıklamalarla gündemi belirliyor adeta. Papa Francis bu kez de eşcinsel çiftler için bir medeni birliktelik yasası çıkartılması gerektiğini söylemiş...
23.10.2020Dünya
Cinsel tacizden suçlu bulunan Kardinal George Pell, Papa ile buluştu
Cinsel tacizden suçlu bulunan Kardinal George Pell, Papa ile buluştu Avustralya'da çocuklara yönelik cinsel istismar işlediği gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Kardinal George Pell, mahkumiyet kararının bozulmasından bu yana ilk kez Papa Francis ile bir araya geldi.
12.10.2020Dünya
Papa Francis'den Pompeo'nun görüşme talebine ret!
Papa Francis'den Pompeo'nun görüşme talebine ret!Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Vatikan ziyareti sırasında görüşme talebini reddettiği öğrenildi.
29.09.2020Dünya
‘Dedikodu daha kötü bir salgın’
‘Dedikodu daha kötü bir salgın’Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, daha önceki vaazlarında da dedikoduyu bir tür terörizm olarak nitelendirmişti Papa, pazar ayinindeki konuşmasında da kendi deyimiyle “Katolik toplumu içinde dönen yalanlara” atıfta bulundu...
7.09.2020Dünya
İletişim Başkanı Altun: Papa’nın mesajı memnuniyet verdi
İletişim Başkanı Altun: Papa’nın mesajı memnuniyet verdiİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in Doğu Akdeniz hakkındaki açıklamalarını, memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
1.09.2020Siyaset
İletişim Başkanı Altun'dan Doğu Akdeniz çağrısı!
İletişim Başkanı Altun'dan Doğu Akdeniz çağrısı!İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından Doğu Akdeniz'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu. Altun, Papa Francis’in Doğu Akdeniz hakkındaki açıklamalarını memnuniyetle karşıladığını ifade ederken "Türkiye olarak, Yunanistan başta olmak üzere ilgili ülkelere, Ege adalarını silahlandırmak ve Mavi Vatan'ımız üzerinde hak iddia etmek yerine uluslararası hukuka riayet etmeleri çağrısında bulunuyoruz." dedi.
31.08.2020Siyaset
Türk tarihçi ve ilahiyatçılardan Papa'ya geçmişi hatırlattı! Cordoba için de acı çekiyor mu?
Türk tarihçi ve ilahiyatçılardan Papa'ya geçmişi hatırlattı! Cordoba için de acı çekiyor mu?Papa Francis haftalık vaazında Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili, “Aklım İstanbul’da. Ben Azize Sophia’yı düşünüyorum ve çok acı çekiyorum” dedi. Türk tarihçi ve ilahiyatçılar da Papa’ya Endülüs’te kiliseye çevrilen Cordoba Camisi’ni (Kurtuba Ulu Camii) ve Haçlı seferlerinde Ayasofya’nın talan edilişini hatırlattı.
13.07.2020Gündem
Son dakika! Papa canlı yayında açıkladı! Ayasofya kararına ilk tepki
Son dakika! Papa canlı yayında açıkladı! Ayasofya kararına ilk tepkiSon dakika haberine göre, Danıştay’ın Ayasofya’nın müze yapılmasına dair kararı iptal etmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya Camii kararnamesini imzalaması, dış basında gündem yarattı. Dünya medyasında manşetten verilen büyük adım, Yunanistan'ı ise çileden çıkardı. Rusya Federasyon Konseyi’nin Anayasa Komitesi Başkanı Andrey Klişas ise Türkiye’nin Ayasofya’yı camiye dönüştürmesinin hakkı olduğunu vurguladı. Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ise, bugünkü pazar ayininde Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararını değerlendirdi.
12.07.2020Dünya
Son dakika... Papa'dan Ayasofya açıklaması! Çok acı verici
Son dakika... Papa'dan Ayasofya açıklaması! Çok acı vericiGelen bir son dakika haberine göre, Katoliklerin ruhani lideri Papa, Ayasofya'nın yeniden cami olmasıyla ilgili "Çok acı verici" yorumunu yaptı.
12.07.2020Dünya
Papa Francis’ten gençlere corona virüs eleştirisi
Papa Francis’ten gençlere corona virüs eleştirisiKatoliklerin ruhani lideri Papa Francis, corona virüs (Covid-19) salgına ilişkin yaptığı açıklamada, insanların yaşlılara, haysiyetlerine ve kırılganlıklarına saygı gösterecek kadar nazik olmadığını gösterdiğini ifade etti.
15.06.2020Dünya
Sakinleşme çabası
Sakinleşme çabasıABD’de eylemler devam ederken, çoğu kentte şiddet olayları azaldı. Barışçıl gösteriler esnasında bazı polis ve askerlerin eylemcilerle dayanışma göstermesi de büyük dikkat çekti.
4.06.2020Dünya
Son dakika... Papa'dan ABD'ye sert tepki: "Irkçılığa tahammül gösteremeyiz"
Son dakika... Papa'dan ABD'ye sert tepki: "Irkçılığa tahammül gösteremeyiz"Gelen son dakika haberine göre, Papa Francis, ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Irkçılığa tahammül gösteremeyiz" diyerek, ABD'nin kendini yenilgiye uğrattığını ifade etti.
3.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Papa Francis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.