Hüseyin Yıldırım

Hüseyin Yıldırım

Demokratik Sol Parti Kayseri 2 .sıra Adayı.

Hüseyin Yıldırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.755 hüseyin yıldırım haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarı
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarıTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım Türkiye'den çok fazla talep olduğunu söylüyor.
24.05.2022Haberler
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarı
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarıTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım Türkiye'den çok fazla talep olduğunu söylüyor.
24.05.2022Ekonomi
Türkiye'nin uzay atağı...İmece uydusu hazır, Uzay Limanı Projesi heyecan uyandırdı
Türkiye'nin uzay atağı...İmece uydusu hazır, Uzay Limanı Projesi heyecan uyandırdıTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Türk gençliğinin kızıl elmasının 'uzayda güçlü olmak' olduğunu söyledi.
30.04.2022Ekonomi
Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak?
Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak?Milli Uzay Programı kapsamında 2023’te ilk kez bir Türk astronotun uzaya gitmesi hedefleniyor. Peki uzaya gidecek Türk vatandaşı nasıl seçilecek? İşte detaylar...
18.04.2022Haberler
Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak?
Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak?Milli Uzay Programı kapsamında 2023’te ilk kez bir Türk astronotun uzaya gitmesi hedefleniyor. Peki uzaya gidecek Türk vatandaşı nasıl seçilecek? İşte detaylar...
18.04.2022Teknoloji
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: 2029'da aya insansız araç indirmeyi hedefliyoruz
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: 2029'da aya insansız araç indirmeyi hedefliyoruzTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, 2029'da bilimsel veri toplayacak insansız aracı aya indirmeyi hedeflediklerini söyledi. Uzay aracının tasarımlarının sürdüğünü belirten Yıldırım, tamamlandığında bire bir maketini halkla paylaşacaklarını ve detaylı olarak tanıtımını yapacaklarını kaydetti.
7.03.2022Teknoloji
Burun ameliyatı için hastaneye gitti, 90 gündür yoğun bakımda
Burun ameliyatı için hastaneye gitti, 90 gündür yoğun bakımdaBitlis'in Tatvan ilçesinde burun ameliyatı öncesi verilen narkoz nedeniyle bilinci kapanan genç kız, yaklaşık 90 gündür hayat mücadelesi veriyor.
18.01.2022Gündem
Türkiye’nin ilk cep uydusu uzayda
Türkiye’nin ilk cep uydusu uzaydaTürkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A, ABD’nin Florida eyaletinden uzaya fırlatıldı.
14.01.2022Ekonomi
Son dakika: Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A uzaya fırlatıldı
Son dakika: Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A uzaya fırlatıldıGelen son dakika haberine göre; Grizu-263 Uzay Takımı'nın, temel haberleşme olaylarının gerçekleştirilmesi amacıyla tasarladıkları Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A, SpaceX Falcon 9 roketiyle dünya yörüngesine fırlatıldı. Söz konusu cep uydusu, 3 Mart 1992'de Zonguldak’ta meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren madenciler adına uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, "Türkiye’den ilk kez bu projede yer alma başarısı gösteren gençlerimizi, hocalarımızı, destekleyen kurumlarımızı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
13.01.2022Ekonomi
Son dakika: SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladı
Son dakika: SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladıTürksat 5B uydusu, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türksat 5B'nin uzaya gönderildiği dakikalarda yaptığı paylaşımda "42 derece doğu yörüngesinde ülkemize 35 yıl boyunca hizmet etmek üzere uzay yolculuğuna başlıyor." dedi. Erdoğan törene gönderdiği videolu mesajda ise Elon Musk'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun iletişim kapasitesini 15 kat arttıracağını açıkladı.
19.12.2021Teknoloji
Türkiye'nin yüzde 50 marul ihtiyacını bu bölge sağlıyor
Türkiye'nin yüzde 50 marul ihtiyacını bu bölge sağlıyorİstanbul ve çevre illere çok miktarda sebze gönderdiği için "Marmara'nın küçük Antalya'sı" olarak bilinen Bilecik'in Söğüt ve İnhisar ilçelerinde yaklaşık 7-8 milyon kök marul dikimi oldu. Bu rakamlarla Türkiye'nin yüzde 50 marul ihtiyacını karşılamış oluyor.
26.11.2021Ekonomi
Pandemide gramla satılan Taşköprü sarımsağı bu yıl depolarda kaldı
Pandemide gramla satılan Taşköprü sarımsağı bu yıl depolarda kaldıKoronavirüs ile mücadelede vatandaşların rağbet gösterdiği ve geçtiğimiz yıl kilogram fiyatı 100 liraya kadar çıkan Taşköprü sarımsağı bu yıl rekoltesinin artması sebebiyle üreticisinin deposunda kaldı. Çiftçiler, depolarında kalan sarımsaklar için yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.
26.11.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü olduk
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kuzey Irak’ta terör örgütünün açıktan gezmeye cesaret edemediğini belirterek, "Çünkü 24 saat insansız hava araçlarımızla Türkiye'ye tehlike oluşturabilecek teröristleri hem sınırın içerisinde hem sınırın ötesinde takip ediyoruz, gerektiğinde nokta atış operasyonlarla terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getiriyoruz. Türkiye'de sağladığımız bu huzur ve güvenin gerisinde terörle mücadelede işte bu kullandığımız savunma sanayi ürünleri var." dedi. Öte yandan yerli otomobille ilgili soruya ilişkin Bakan Varank, "Biraz önce Kocaeli'deydim. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi Komisyonu'nun milletvekilleriyle beraber TOGG’u ziyaret ettik. Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye'nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor." dedi.
12.11.2021Haberler
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü olduk
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü olduk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kuzey Irak’ta terör örgütünün açıktan gezmeye cesaret edemediğini belirterek, "Çünkü 24 saat insansız hava araçlarımızla Türkiye'ye tehlike oluşturabilecek teröristleri hem sınırın içerisinde hem sınırın ötesinde takip ediyoruz, gerektiğinde nokta atış operasyonlarla terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getiriyoruz. Türkiye'de sağladığımız bu huzur ve güvenin gerisinde terörle mücadelede işte bu kullandığımız savunma sanayi ürünleri var." dedi. Öte yandan yerli otomobille ilgili soruya ilişkin Bakan Varank, "Biraz önce Kocaeli'deydim. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi Komisyonu'nun milletvekilleriyle beraber TOGG’u ziyaret ettik. Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye'nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor." dedi.
12.11.2021Gündem
Bilecik'te marul üreticileri seralara umutlu girdi
Bilecik'te marul üreticileri seralara umutlu girdiBilecik'in Sakarya Havzası'ndaki köylerinde marul fidelerini toprakla buluşturmaya başlayan üreticiler, seralarda alın teri döküyor.
3.11.2021Ekonomi
Türkiye Uzay Ajansı, Japonya Havacılık ve Uzay Keşif Ajansı ile iş birliği yapacak
Türkiye Uzay Ajansı, Japonya Havacılık ve Uzay Keşif Ajansı ile iş birliği yapacakTürkiye Uzay Ajansı (TUA), Japonya Havacılık ve Uzay Keşif Ajansı (JAXA) ile iş birliği zaptı imzaladı.
28.10.2021Teknoloji
Türkiye Uzay Ajansı'ndan önemli 'Japonya' adımı
Türkiye Uzay Ajansı'ndan önemli 'Japonya' adımıTürkiye Uzay Ajansı (TUA), Japonya Havacılık ve Uzay Keşif Ajansı (JAXA) ile iş birliği zaptı imzaladı.
27.10.2021Ekonomi
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyor
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyorTürkiye Uzay Ajansı (TUA), alanında dünyanın önde gelen  organizasyonlarından biri olan Uluslararası Uzay Kongresi'nde (IAC) Milli Uzay  Programı'nda yer alan hedeflere yönelik uluslararası iş birliği görüşmelerini  sürdürüyor.
26.10.2021Teknoloji
Türkiye Uzay Ajansı'nın 5 yıllık stratejik planı yayımlandı
Türkiye Uzay Ajansı'nın 5 yıllık stratejik planı yayımlandıTürkiye Uzay Ajansı'nın (TUA) 2022-2026 dönemine ilişkin temel ilke ve politikaları, orta ve uzun vadeli amaçları, performans ölçütleri, bunlara ulaşmak için izlenecek stratejiler ile kaynak dağılımlarını içeren Stratejik Plan'ı yayımlandı.
20.10.2021Ekonomi
Uzay hedefine akademik katkı
Uzay hedefine akademik katkıİzmir Ekonomi Üniversitesi ile Türkiye Uzay Ajansı, özellikle havacılık ve uzay teknolojileri alanında ortak projeler üretmek amacıyla güçlerini birleştiriyor
20.09.2021Ege
Okul bahçesinde Eylül'ün ölümü: Müdürün yargılandığı davada tanıklar dinlenecek
Okul bahçesinde Eylül'ün ölümü: Müdürün yargılandığı davada tanıklar dinlenecekİstanbul Avcılar’da 8 yaşındaki Eylüm Mizaoğlu'nun 2 yıl önce okul bahçesinde servis aracının altında kalarak hayatını kaybetmesinde kusurlu olduğu iddia edilen dönemin okul müdürünün 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, tanıkların dinlenmesine karar verdi.
16.09.2021Gündem
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: Milli Uzay Programından şaşma yok
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: Milli Uzay Programından şaşma yokTürkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Milli Uzay Programına ilişkin, "Elbette bazı konular biraz zaman istiyor. Özellikle ay ve astronot programı gibi büyük hedeflerde bazı adımları atmak biraz zaman alabilir ama programdan şaşma yok. Her bir hedef için çalışmalara devam ediyoruz." dedi.
22.08.2021Teknoloji
Türksat tarafından tasarlanan internet sitesine ödül
Türksat tarafından tasarlanan internet sitesine ödülTürkiye Uzay Ajansının tasarımı Türksat tarafından yapılan internet sitesi, "Altın Örümcek Web Ödülleri"nde kamu kurumu kategorisinde birinci oldu.
28.07.2021Teknoloji
Bakan Varank: Adım adım aya, ay misyonundaki hedeflerimize yaklaşıyoruz!
Bakan Varank: Adım adım aya, ay misyonundaki hedeflerimize yaklaşıyoruz!Cumhuriyet'in 100'üncü yılında Ay'a gönderilecek insansız uzay aracında kullanılması planlanan hibrit motor teknolojisiyle geliştirilen Sonda Roket Sistemi'nin (SORS) uçuşlu testleri başarıyla tamamlandı.
19.07.2021Teknoloji
Ambulansta dünyaya geldi! Duygulandıran fotoğraf
Ambulansta dünyaya geldi! Duygulandıran fotoğrafAfyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, doğum sancıları tutan Aysel Jalılova Günbaş (37) hastaneye götürülürken, yolda doğum başladı. Günbaş'ı almaya gelen 3 sağlık personeli hemen ambulansı yolda durdurup, başarılı şekilde doğum yaptırdı. Sağlıklı bir kız bebek dünyaya getiren Günbaş, sağlıkçılara teşekkür etti. Yeni doğan bebeğin ise kendisini kucağına alan sağlık personelinin parmağını tutması duygulandırdı.
3.07.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Hüseyin Yıldırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.