İbrahim Kalın

İbrahim Kalın

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Malezya’daki İslam Üniversitesi’nde yüksek lisans, ABD’deki George Washington Üniversitesi’nde karşılaştırmalı beşeri bilimler ve felsefe alanında doktora yaptı. Amerika’da College of the Holy Cross’ta dersler verdi. Felsefe, İslam düşüncesi ve uluslararası ilişkiler gibi alanlarda uzmanlaştı. SETA adlı araştırma şirketinin kurucu başkanı. Akademik yayınlarının ve yorum yazılarının yanı sıra MacMillan Encyclopedia of Philosophy, Encyclopedia of Religion ve Oxford Dictionary of Islam gibi ansiklopedik eserlere de katkıda bulundu. Aylık yayınlanan Anlayış dergisi yazarları arasındaydı.  Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olmasıyla boşalan dış politikadan sorumlu Başbakan Başdanışmanlını oldu. Aynı zamanda Sabah gazetesi köşe yazarı. Kamu Diplomasisi Koordinatörü İbrahim Kalın, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı'na atandı.

İbrahim Kalın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.473 ibrahim kalın haberi bulunmuştur.
Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi!
Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi!İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi sonrası Sözcü Kalın açıklama yaptı. Sözcü Kalın Türkiye'nin önemli bir NATO üyesi olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin güvenlik kaygıları somut adımlarla belli bir takvimde karşılanmazsa sürecin ilerleyemeyeceğini çok net ifade ettik." dedi. Kalın "Öncelikle NATO bir güvenlik ittifakıdır. Merkezinde temelinde güvenliğin olduğu bir ittifaktır. Bunun en temel konusu üye olacak ülkelerin güvenlik kaygılarını eşit ve adil bir şekilde karşılanmasıdır. " ifadelerini kullandı.
25.05.2022Haberler
Son dakika: Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi! Sözcü Kalın: Somut adımlar atılmazsa süreç ilerlemez
Son dakika: Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi! Sözcü Kalın: Somut adımlar atılmazsa süreç ilerlemezGelen son dakika haberine göre; İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi sonrası Sözcü Kalın açıklama yaptı. Sözcü Kalın Türkiye'nin önemli bir NATO üyesi olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin güvenlik kaygıları somut adımlarla belli bir takvimde karşılanmazsa sürecin ilerleyemeyeceğini çok net ifade ettik." dedi. Kalın "Öncelikle NATO bir güvenlik ittifakıdır. Merkezinde temelinde güvenliğin olduğu bir ittifaktır. Bunun en temel konusu üye olacak ülkelerin güvenlik kaygılarını eşit ve adil bir şekilde karşılanmasıdır. " ifadelerini kullandı.
25.05.2022Siyaset
Türkiye, İsveç ve Finlandiya heyetlerinin görüşmesi sürüyor
Türkiye, İsveç ve Finlandiya heyetlerinin görüşmesi sürüyorTürkiye heyeti, İsveç ve Finlandiya heyetleri ile NATO'ya üyelik başvurularına ilişkin istişarelerde bulunmak için bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.
25.05.2022Haberler
Son dakika: İsveç ve Finlandiya heyetleri ile Ankara'da kritik NATO teması
Son dakika: İsveç ve Finlandiya heyetleri ile Ankara'da kritik NATO temasıTürkiye heyeti, İsveç ve Finlandiya heyetleri ile NATO'ya üyelik başvurularına ilişkin istişarelerde bulunmak için bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. 13.15'te başlayan görüşme yaklaşık olarak 5 saat sürdü.
25.05.2022Gündem
Finlandiya ve İsveç’ten ikna heyeti geldi
Finlandiya ve İsveç’ten ikna heyeti geldiRusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin ardından NATO’ya üye olmak için resmi başvurularını yapan İsveç ve Finlandiya, ittifakın en güçlü ikinci ordusuna sahip Türkiye’nin itirazları üzerine dün Ankara’ya müzakere için heyet gönderdi.
25.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz
Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ile F-16 sürecinin normal seyrinde ilerlediğini, NATO ile ilgili konuların bu gündemin dışında olduğunu söyledi. İsveç Finlandiya'nın NATO başvurusuyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, "Heyet bugün geliyor yarın üçlü toplantı olacak. Beklentimiz teröre desteğin kesilmesi, savunma kısıtlamalarının kaldırılması. Somut adım atabiliriz dediler, yazılı mutabakat istiyoruz." dedi.
24.05.2022Haberler
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruzİsveç Finlandiya'nın NATO başvurusuyla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Heyet bugün geliyor, yarın üçlü toplantı olacak. Beklentimiz teröre desteğin kesilmesi, savunma kısıtlamalarının kaldırılması. 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz." dedi.
24.05.2022Siyaset
Son dakika... NATO: Türkiye'nin endişelerini gidermeliyiz
Son dakika... NATO: Türkiye'nin endişelerini gidermeliyizİsveç ve Finlandiya'ya net mesajlar veren Genel Sekreter Stoltenberg, "Türkiye ile masaya oturmamız ve endişelerini gidermemiz gerekli, bunu başaracağımıza güveniyorum" dedi.
24.05.2022Dünya
Normalleşmede son perde
Normalleşmede son perdeİsrail’e 15 yıl sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyaret gerçekleştiriliyor. Çavuşoğlu önce Filistin’e ardından İsrail’e gidecek. İsrail ile görüşmelerde büyükelçilerin atanması kararı bekleniyor.
24.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa Şampiyonu Anadolu Efes'e tebrik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa Şampiyonu Anadolu Efes'e tebrikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, THY Avrupa Ligi'nde üst üste ikinci kez şampiyon olan Anadolu Efes'in tebrik etti.
Kalın’dan kritik görüşmeler
Kalın’dan kritik görüşmelerCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya Federal Şansölyesi’nin Dış Politika Danışmanı Jens Plötner, İsveç Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Robert Rydberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Petri Hakkarainen, Birleşik Krallık Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Lovegrove ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’la talepleri üzerine birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
19.05.2022Siyaset
Ankara'dan ilk veto! İsveç ve Finlandiya'ya NATO şoku
Ankara'dan ilk veto! İsveç ve Finlandiya'ya NATO şokuRusya- Ukrayna savaşının ardından NATO'ya üye olmak için Finlandiya ve İsveç resmen başvurdu. Sürece karşı olduğunu resmen açıklayan Türkiye ise ilk hamlesini yaptı.
19.05.2022Siyaset
Son dakika: Sözcü Kalın'dan NATO diplomasisi! Peş peşe kritik görüşmeler
Son dakika: Sözcü Kalın'dan NATO diplomasisi! Peş peşe kritik görüşmelerGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya Federal Şansölyesi’nin Dış Politika Danışmanı Jens Plötner, İsveç Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Robert Rydberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Petri Hakkarainen, Birleşik Krallık Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Lovegrove ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’la talepleri üzerine birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde ikili ilişkiler, Ukrayna savaşı, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik başvuruları ve bölgesel konular ele alındı.
18.05.2022Gündem
Erdoğan’dan BAE’ye taziye ziyareti
Erdoğan’dan BAE’ye taziye ziyaretiCumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan’ın geçen hafta vefat etmesi nedeniyle dün Abu Dabi’ye gitti. Yeni Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile görüşen Erdoğan taziyelerini iletti.
18.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taziye için gittiği Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretinin ardından özel uçağı ile saat 19.40'ta Ankara'ya indi.
17.05.2022Siyaset
Yoğun trafik
Yoğun trafikAnkara’nın, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine karşı olduğunu açıklamasının ardından dün Berlin’de hararetli bir trafik vardı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Finlandiya’nın yapıcı davrandığını ancak İsveç’ten böyle bir yaklaşım görmediklerini söyledi.
16.05.2022Dünya
Kalın: Bisiklet kullanımının teşviki için güzel çalışmalar yapılıyor
Kalın: Bisiklet kullanımının teşviki için güzel çalışmalar yapılıyorCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ağustos ayında düzenlenecek olan UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası lansman programı için Sakarya'ya geldi. Kalın, "Bu sporun yaygınlaşması için belediyelerimizin, şehirlerimize bisiklet yollarının yapılmasından, bisiklet aracının kullanımının teşvik edilmesine kadar birçok alanda güzel çalışmalar yapıldığını biliyorum." dedi.
15.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile masa tenisi oynadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile masa tenisi oynadıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile masa tenisi oynadı.
10.05.2022Siyaset
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "5 milyar dolar olarak belirlediğimiz hedefimizi geride bıraktık. İnşallah birlikte atacağımız adımlarla 10 milyar dolar hedefine ulaşacağız." dedi. Tokayev ise açıklamasında, "Türkiye, Kazakistan için çok önemli bir stratejik ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. Erdoğan vizyon sahibi bir lider." ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Son dakika! Erdoğan, Tokayev'i resmi törenle karşıladı
Son dakika! Erdoğan, Tokayev'i resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’i resmi törenle karşıladı.
10.05.2022Siyaset
Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı ile görüştü
Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İnsani İşlerden Sorumlu Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmede, Ukrayna’daki insani durum ve yardım konuları ele alındı. Rusya, Ukrayna, BM ve Türkiye’den temsilcilerin yer alması beklenen “Ukrayna İnsani Temas Grubu”nun kurulması planına ilişkin detaylar da değerlendirildi.
10.05.2022Siyaset
İbrahim Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths'le görüştü
İbrahim Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths'le görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, İnsani İşlerden Sorumlu Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile görüştü.
9.05.2022Siyaset
‘Çözüm noktası Türkiye olacak’
‘Çözüm noktası Türkiye olacak’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında barışı sağlamak için her türlü adımı attığını, iki ülke liderini bir araya getirmek için çabalarının sürdüğünü belirterek, “Çözüm noktası inanıyorum ki Türkiye olacaktır” ifadelerini kullandı.
3.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! Turizme Körfez dopingi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! Turizme Körfez dopingiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Bu hafta içinde Putin ile görüşeceğiz." dedi. Ayrıca Rusya-Ukrayna savaşının turizme etkisini de değerlendiren Erdoğan, 'Olumlu gelişmeler var' ifadelerini kullandı.
2.05.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! Turizme Körfez dopingi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! Turizme Körfez dopingiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Bu hafta içinde Putin ile görüşeceğiz." dedi. Ayrıca Rusya-Ukrayna savaşının turizme etkisini de değerlendiren Erdoğan, 'Olumlu gelişmeler var' ifadelerini kullandı.
2.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İbrahim Kalın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.