İcra Takibi

İcra Takibi

Son dakika icra takibi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan icra takibi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan icra takibi haber sayfamızda...

İcra Takibi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.248 icra takibi haberi bulunmuştur.
Defne Samyeli'den Miami pozları
Defne Samyeli'den Miami pozlarıDefne Samyeli’nin ev sahibi Yusuf Araz, eski sunucunun kirasını ödemediğine dair iddialarda bulunmuş ve icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. Samyeli, şu sıralar Miami'de tatil yapıyor. Instagram hesabından birbirinden iddialı paylaşımlar yapan Samyeli'ye beğeni yağdı.
3.04.2021Cadde
Defne Samyeli ve ev sahibi Yusuf Araz arasında sular durulmuyor
Defne Samyeli ve ev sahibi Yusuf Araz arasında sular durulmuyorDefne Samyeli’nin, ev sahibi Yusuf Araz’a açtığı tazminat davasının kararı açıklandı. Mahkeme, Araz’ın Samyeli’ye ‘aşağılık insanlarsınız’ demesini kişilik haklarına saldırı saydı ve 20 bin TL tazminat ödemesini hükmetti.
30.03.2021Cadde
BTK'nin ihtilaflı alacak ve borçları için uzlaşma yolu getirildi
BTK'nin ihtilaflı alacak ve borçları için uzlaşma yolu getirildiBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) sözleşmelerden kaynaklanan alacakları, idari para cezaları da dahil olmak üzere ödenmediği veya eksik ödendiği tespit edilen bütün alacaklarına veya borçlarına ilişkin başvurulabilecek olan uzlaşmanın usul ve esasları belirlendi.
26.03.2021Ekonomi
Ölen babanın su borcu, 3,5 yaşındaki kızından istendi
Ölen babanın su borcu, 3,5 yaşındaki kızından istendiİzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU), geçen yıl silahlı saldırıyla öldürülen A.R.'nin (39) 6 bin 930 TL'lik su borcunu, 3.5 yaşındaki kızı D.R.'den istedi. Küçük kız adına icra takibi başlatan İZSU gelen tepkiler üzerine 'yaşı gözden kaçırılmıştır' açıklaması yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Hakan Yıldız da "Bir tiyatro oyunu olacak kadar trajikomik bir durumla karşı karşıyayız" dedi.
24.03.2021Gündem
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağı
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, son dönemde 'kargo gönderim ücretinin faiziyle ödenmemesi halinde icra takibi başlatılacağı' yazılı telefon mesajı gönderdiği kişileri tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi.
22.03.2021Haberler
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağı
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, son dönemde 'kargo gönderim ücretinin faiziyle ödenmemesi halinde icra takibi başlatılacağı' yazılı telefon mesajı gönderdiği kişileri tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi.
22.03.2021Ekonomi
İmamlara 'senet' oyunu!
İmamlara 'senet' oyunu!Çoğu imam onlarca kişiye sahte senetlerle icra takibi başlatan emekli imam ve sevgilisi hakkında 500 yılı aşan hapis istemi ile dava açıldı. Bilirkişi raporlarına göre davaya konu senetler, konut kooperatifine üye olan imamların attığı imzalar kullanılarak sonradan oluşturuldu. Ağır ceza mahkemesinde yargılanan suçlamaların odağındaki iki isim ise senetlerin gerçek olduğunu iddia etti.
20.03.2021Ekonomi
Kuyumcularda yeni dönem! Şart oldu, en az 30 gün...
Kuyumcularda yeni dönem! Şart oldu, en az 30 gün...Kuyumculara, kamu bankalarına teminat olarak 500 gram altın yatırma zorunluluğu geliyor. Ticaret Bakanlığı’nın hazırlayarak, görüşe açtığı yönetmelik taslağına göre kuyumcular, kamu sermayeli bankalar veya kamu katılım bankalarında, kuyum işletmesi adına açılan hesaba 500 gram altını teminat olarak yatıracak. Teminat tutarı, mevduat bankaları için mevduat hesaplarında, katılım bankaları için katılım fonu hesabında bloke edilecek. İşletmenin yetki belgesinin iptali halinde, vergi, resim ve harç yükümlülükleri karşılandıktan sonra kalan teminat tutarı kuyumcuya ödenecek.
17.03.2021Ekonomi
Kaza yapanlara önemli uyarı: Değer kaybını kendiniz alın
Kaza yapanlara önemli uyarı: Değer kaybını kendiniz alınKazaya karışan araçlar, hasar danışmanlık şirketleri için kazanç kapısı haline geldi. Hem kazada kusurlu olanlar hem de kazada aracı hasar görenler, bazı aracı danışmanlık şirketleri yüzünden mağduriyet yaşıyor.
16.03.2021Ekonomi
İhtiyati Haciz Nedir? İhtiyati Haciz Hangi Şartlarda İstenir?
İhtiyati Haciz Nedir? İhtiyati Haciz Hangi Şartlarda İstenir?İhtiyati haciz sözü günlük hayatta çokça rastlanılan bir kelimedir. İhtiyati haciz televizyonlarda, gazetelerde, kitap ve dergilerde yer alan bir ibaredir. Sosyal medya kullanımının artması ile birlikte çeşitli sosyal mecralarda da rastlanması olanaklıdır. Böylesine sık karşılaşılan ihtiyati haciz kavramının ne olduğu ise merak konu olmaktadır. İhtiyati haciz nedir? İhtiyati haciz hangi şartlarda istenir? İşte size ihtiyati haciz konusunda bilgileri derledik.
14.03.2021Eğitim
Mustafa Sandal'dan Emina Jahovic'e karşı atak!
Mustafa Sandal'dan Emina Jahovic'e karşı atak!Nafakasını ödemediği iddiasıyla eski eşi Mustafa Sandal'a icra takibi başlatan Emina Jahovic'e karşı atak geldi. Musti, Emina'nın sürekli seyahat ettiğini gerekçe göstererek eski eşine velayet davası açıyor.
12.03.2021Cadde
Banu Noyan'a şok tehdit: Seni öldüreceğim, Türkiye bu cinayeti konuşacak!
Banu Noyan'a şok tehdit: Seni öldüreceğim, Türkiye bu cinayeti konuşacak!Modacı Banu Noyan, eski ortağına alacağını tahsil etmek için icra takibi başlattı. İddiaya göre eski ortak C.Ş., sosyal medyada video paylaşarak Noyan hakkında "Seni öldüreceğim, Türkiye bu cinayeti konuşacak. Canını alamaya geliyorum" dedi.
11.03.2021Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Siyaset
Son Dakika... Futbolcuların dolandırılma davasında menajerler konuştu: 'Onun bana borcu var'
Son Dakika... Futbolcuların dolandırılma davasında menajerler konuştu: 'Onun bana borcu var'Yabancı futbolculara yönelik “icra takibi” başlatarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen futbolcu menajerlerinin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada savunma yapan menajer Yalçın Fatih İlek, kendisini şikayet eden Hugo Martinez ile yakın arkadaş olduğunu söyleyerek, “Evinin elektrik, doğalgaz, su vs. her şeyini ben yaptım. Benim yakın arkadaşımdı. Paramı ödemeyeceğini anlayana kadar bu şekildeydi” dedi. Menajer Değer Okşar ise, Martinez’in kendisine borcu olduğunu söyleyerek, “Borcunu ödemeden ülkeden ayrılmıştır ve bununla ilgili yargılanıyorum” dedi.
23.02.2021Gündem
İş ortaklığı mahkemede bitti
İş ortaklığı mahkemede bittiSağlıklı beslenme danışmanı ve yaşam koçu İlknur Özkuş, iş birliği yaptığı organizatör Ata Çağlayan’la 150 bin TL’lik borcunu ödememesi nedeniyle mahkemelik oldu ve davayı kazanarak icra takibi başlattı.
23.02.2021Cadde
Defne Samyeli'ye mahkemeden güzel haber!
Defne Samyeli'ye mahkemeden güzel haber!Defne Samyeli'nin ev sahibi Yusuf Araz, eski sunucunun kirasını ödemediğine dair iddialarda bulunmuş ve avukatı ile icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. Araz'ın bunu kendisini küçük düşürmek için yaptığını öne süren Defne Samyeli de harekete geçmişti. Samyeli'nin iş insanına açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davasında karar çıktı.
16.02.2021Cadde
İcra Masraf Hesaplama Nasıl Yapılır? İcra Masrafı En Kolay Nasıl Hesaplanır?
İcra Masraf Hesaplama Nasıl Yapılır? İcra Masrafı En Kolay Nasıl Hesaplanır?Alacak sahibi olan kişi, kurum ya da kuruluşlar alacaklarını devlet gücüyle tahsil edebilmek için icra takibi başlatma yoluna gidebilir. İcra takibi yapıldığında haciz ve iflas gibi yollarla borçlunun mallarından devlet zoruyla ödeme alınması mümkün olur. İcra takipleri alacakların tahsili için önemli avantajlar sunmakla birlikte bazı masraflar da gerektirir. Bu masrafların hesaplanması yöntemlerini derledik.
5.02.2021Ekonomi
Cenk Küpeli'den o iddiaya yanıt: Dava açan benim!
Cenk Küpeli'den o iddiaya yanıt: Dava açan benim!Cenk Küpeli'nin eski eşi Demet Şener ile 2019 yılındaki düğününde giydiği damatlığı diken modacı Emre Bakar'ın, iş insanının kendisine gerekli ödemeyi yapmadığı gerekçesiyle icra takibi başlattığı iddia edildi. Küpeli, "Dava açan ve hukuksal tüm haklarımı sonuna kadar kullanan benim" dedi
29.01.2021Cadde
Defne Samyeli oturduğu evden çıkarılacak
Defne Samyeli oturduğu evden çıkarılacakİki yıldır kira borcunu ödemediği iddiasıyla haciz işlemi başlattığı Defne Samyeli’ye tahliye ve alacak davası açan Yusuf Araz, davayı kazandı. Mahkeme, Samyeli’nin iki yıldır oturduğu evden tahliyesine karar verdi. 123 bin 318 lira 79 kuruşluk icra takibi ise kaldığı yerden devam edecek.
29.01.2021Cadde
Araç kiralamada büyük oyun!
Araç kiralamada büyük oyun!Dolandırıcılığa bu kez ‘araç kiralama’ kılıfı uyduruldu. Antalyalı nakliyatçı Engin Değerlier’e araç kiralayan şebeke, 2 bin lira da depozito aldı. Depozitoyu, olası bir trafik cezası için aldıklarını söyleyen şebeke üyeleri "15 gün içinde iade edeceğiz.” dedi. Değerlier’i aylarca oyalayan şebeke, 5 ay önce açtıkları web sitesini ve telefonlarını da kapatarak ortadan kayboldu.
26.01.2021Ekonomi
Son Dakika | Beşiktaş'a büyük şok! Caner Erkin'den icra takibi...
Son Dakika | Beşiktaş'a büyük şok! Caner Erkin'den icra takibi...Geçtiğimiz sezon sonunda Beşiktaş'la olan sözleşmesi sona eren Caner Erkin, eski takımı Fenerbahçe'ye dönmüştü. Erkin, Beşiktaş'a 1 milyon 268 bin 798 TL bedelli senet alacağı talepli icra takibi başlattı.
23.01.2021Beşiktaş
Lerzan Mutlu'nun avukatından Ceren Hindistan'a icra takibi
Lerzan Mutlu'nun avukatından Ceren Hindistan'a icra takibiLerzan Mutlu ile Ceren Hindistan iki yıl önce davalık olmuştu. Dava sonucunda Hindistan, paylaşımı nedeniyle adli para cezasına çarptırılmıştı. Mutlu’nun avukatı H. Barbaros Bursalıoğlu, mahkemece hükmedilen avukatlık ücretinin ödemediğini öne sürerek Ceren Hindistan hakkında icra takibi başlattı.
18.01.2021Cadde
150 bin lirası eridi! Mahkemeden 'okudum anladım' kararı
150 bin lirası eridi! Mahkemeden 'okudum anladım' kararıHesabındaki 150 bin lirası eridiği gibi üstüne bir de 130 bin lira borçlandırılan müşteri ile aracı kurum davalık oldu. Mahkeme, kurumun davasını reddetti. Kararın gerekçesi ise çok sayıda kişiyi ilgilendirecek türden.
11.01.2021Ekonomi
Adliye otoparkında bavul paniği!
Adliye otoparkında bavul paniği!Kayseri Adliyesi otoparkına bırakılan bavul polis ekiplerini harekete geçirdi. Bavulun kendisine ait olduğunu söyleyen elektrik işçisi genç, "Bavulun bu kadar sorun olacağını bilseydim yanıma almazdım" dedi.
29.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Defne SamyeliYusuf Arazcaddemansetkargoünlüler dünyası

İcra Takibi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.