Kira

Kira

Son dakika kira haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kira gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kira haber sayfamızda...

Kira

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.456 kira haberi bulunmuştur.
DEPREMZEDE KİRA YARDIMI uzatıldı mı? AFAD afetzede kira yardımı neden yatmadı, bitti mi? Deprem kira yardımı son durumu
DEPREMZEDE KİRA YARDIMI uzatıldı mı? AFAD afetzede kira yardımı neden yatmadı, bitti mi? Deprem kira yardımı son durumu AFAD deprem kira desteği ödemeleri yapılıyor. Yardımdan faydalanan vatandaşlar aylık olarak deprem kira desteği ödemelerini sorguluyor. 6 Şubat depremleri ardından gündeme gelen AFAD depremzede kira yardımı uzatıldı mı, neden yatmadı?
15.04.2024 Bilgi Rehberi
Ev sahibinden Arda Turan'a şok suçlama: 230 bin euro zarar! 'Kumandayı havuza atardı'
Ev sahibinden Arda Turan'a şok suçlama: 230 bin euro zarar! 'Kumandayı havuza atardı' Arda Turan'ın Barcelona'da oynarken oturduğu evin sahibi, İspanyol basınana çarpıcı açıklamalarda bulundu.
15.04.2024 Futbol
Karavan pazarı hareketlendi
Karavan pazarı hareketlendi Yaz öncesi artan karavan talebine yönelik İstanbul’da Karavan Tanıtım Günleri düzenlenecek.
15.04.2024 Ekonomi
Bakan Tunç'tan arabuluculuk açıklaması!
Bakan Tunç'tan arabuluculuk açıklaması! Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, hukuki uyuşmazlıkların çözüm yöntemlerinden olan arabuluculuk uygulaması kapsamında 3 milyon 679 bin 537 dosyanın çözüme kavuşturulduğunu açıkladı.
12.04.2024 Gündem
Tartışılan evlilik açıklaması
Tartışılan evlilik açıklaması Hülya Avşar’ın, YouTube’da yayınladığı ‘Bir Hülya Avşar Sohbeti’ programında evlilikle ilgili söylediği sözler sosyal medyayı ikiye böldü. Sanatçı, “Şu evlilikler beş senelik kontratlarla olsa da insanlar en azından birbirlerini heyecanla hani, ‘Beş sene sonra tekrar acaba benimle evliliğe devam eder mi?’ diye düşünse.
8.04.2024 Cadde
Hülya Avşar: Evlilikler beş senelik kontratlarla olsun!
Hülya Avşar: Evlilikler beş senelik kontratlarla olsun! Daha önce iki kez nikâh masasına oturup boşanan Hülya Avşar, evliliğe dair çarpıcı önerisiyle gündem oldu. Bir çocuk annesi 60 yaşındaki sanatçı, 'evlilikte beş yıl şartı' önerisi ile yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.
7.04.2024 Cadde
Küresel piyasada yeni faiz dönemi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi Fed'in beklenmedik güvercin duruşu ve TCMB'nin kararlı faiz artışı, finansal piyasalara yeni bir yön veriyor. Yatırımcılar ve şirketler, faiz oranlarındaki bu kritik değişikliklere ve döviz kurlarındaki potansiyel dalgalanmalara dikkat kesilmeli...
5.04.2024 Milliyet Executive
Hiper kişiselleşmiş bankacılık geliyor
Hiper kişiselleşmiş bankacılık geliyor "Dijital bankacılığın geleceği hiper kişiselleştirilmiş, müşteri odaklı, güvenli ve yenilikçi çözümlerle dolu olacak. Bu da sektörün sürekli evrim geçirmesine olanak tanıyacak..."
5.04.2024 Milliyet Executive
Ev sahibini öldüren kiracı: 1400 lira kirayı 6 bin liraya çıkarttı
Ev sahibini öldüren kiracı: 1400 lira kirayı 6 bin liraya çıkarttı Ev sahibi Ümit Er'i (57) öldürdüğü iddiasıyla yargılanan kiracı Metin aydın (31) savunma yaptı. Aydın, 'Kendilerinden yüzde 25 zam yapmasını istedim. Kabul etmeyip, kardeşi ile tehditler yağdırarak, evden çıkmamı istedi. Onu öldürmek benim kaderimmiş' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
5.04.2024 Gündem
Malatya’da satılık konutlara talep arttı
Malatya’da satılık konutlara talep arttı Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde büyük yıkım yaşayan Malatya’da satılık konutlara talep artarken kira fiyatları ise düşüşe geçti.
4.04.2024 Ekonomi
Aylık fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı
Aylık fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) fiyat gelişmeleri raporunda yıllık enflasyonun gıda alt grubunda gerilerken temel mal ve hizmetlerde daha belirgin olmak üzere diğer gruplarda yükseldiği ifade edildi. Aylık bazda hizmet, gıda ve temel mallar fiyat artışları ile öne çıkan gruplar olduğu bildirildi.
4.04.2024 Uzmanpara
2024 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI | Nisan ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? Konut kira zam sınırı ne zaman bitecek? TÜFE, TEFE, ÜFE)
2024 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI | Nisan ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? Konut kira zam sınırı ne zaman bitecek? TÜFE, TEFE, ÜFE) TÜİK tarafından her ayın başında bir önceki aya ait enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte kira artış oranı da belirleniyor. 12 aylık TÜFE ortalamasına göre belirlenen kira artış oranı 2023 yılında getirilen % 25 kira zammı sınırı ile sınırlandırılmıştı. İş yerlerinin kira sözleşmesi Nisan ayında yenilenecek olan vatandaşlar için kira artış oranı netleşti. Peki Nisan ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? 12 aylık TÜFE ortalaması yüzde kaç oldu? % 25 kira zam sınırı devam ediyor mu?
4.04.2024 Bilgi Rehberi
TÜİK HABERLERİ 2024 | MART AYI ENFLASYON RAKAMLARI SON DAKİKA: Enflasyon verisi ne oldu? TÜFE Mart ayı
TÜİK HABERLERİ 2024 | MART AYI ENFLASYON RAKAMLARI SON DAKİKA: Enflasyon verisi ne oldu? TÜFE Mart ayı 2024 Mart ayında Türkiye'nin enflasyon rakamlarıyla ilgili heyecanlı bekleyiş sona erdi. Özellikle kira artış oranı ile memur ve emekli zammında belirleyici olan enflasyon rakamları piyasalarda büyük bir beklenti yarattı. Piyasalar, bu önemli verinin açıklanmasıyla birlikte hareketlenecek ve ekonomik stratejilerini bu doğrultuda şekillendirecek. Peki, Mart ayı enflasyon rakamları ne oldu? İşte Mart ayı enflasyon.
3.04.2024 Bilgi Rehberi
Enflasyon rakamları açıklandı: Emekli ve memurların zam oranı netleşiyor
Enflasyon rakamları açıklandı: Emekli ve memurların zam oranı netleşiyor Milyonlarca emekli ve memurun gözü kulağı enflasyon rakamlarına çevrilmişti. Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı. Emeklilerin zammı için geriye 3 veri kaldı. Peki açıklanan enflasyon rakamı ile birlikte emekliler ne kadarlık zammı garantilemiş oldu? İşte detaylar...
3.04.2024 Haberler
Enflasyon rakamları açıklandı: Emekli ve memurların zam oranı netleşiyor
Enflasyon rakamları açıklandı: Emekli ve memurların zam oranı netleşiyor Milyonlarca emekli ve memurun gözü kulağı enflasyon rakamlarına çevrilmişti. Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı. Emeklilerin zammı için geriye 3 veri kaldı. Peki açıklanan enflasyon rakamı ile birlikte emekliler ne kadarlık zammı garantilemiş oldu? İşte detaylar...
3.04.2024 Ekonomi
Son dakika: Kira artış oranı belli oldu
Son dakika: Kira artış oranı belli oldu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Böylelikle iş yerleri için kira artış oranı da belli oldu.
3.04.2024 Ekonomi
Ekipler durdurdu, ayakkabılar çıkarıldı: Külçe külçe altın
Ekipler durdurdu, ayakkabılar çıkarıldı: Külçe külçe altın Kars'ta ekipler, denetimler sırasında durumundan şüphelendikleri 2 kişiyi durdurdu.
3.04.2024 Gündem
İstanbul’da en çok konut satılan ilçe belli oldu: 57 ilden daha fazla nüfusu var
İstanbul’da en çok konut satılan ilçe belli oldu: 57 ilden daha fazla nüfusu var Türkiye genelinde konut satışları ile ilgili çarpıcı veriler gelmeye devam ediyor. Yapılan son araştırmaya göre 2023 yılı genelinde İstanbul’da en çok konutun satıldığı ilçe belli oldu. Peki İzmir ve Ankara’da durum ne? 3 büyükşehirde fiyatlar ne durumda? İşte detaylar...
3.04.2024 Ekonomi
Ev sahiplerine beyanname uyarısı
Ev sahiplerine beyanname uyarısı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira geliri bulunan mükellefleri 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri konusunda uyardı.
3.04.2024 Ekonomi
AK Parti'de seçim sonrası ilk MYK toplandı
AK Parti'de seçim sonrası ilk MYK toplandı AK Parti'de seçim sonrası ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda seçim sonuçlarının değerlendirilmesi bekleniyor.
2.04.2024 Gündem
Tahliye davasını kaybetti, evi yaktı!
Tahliye davasını kaybetti, evi yaktı! Mamak ilçesinde kirayı ödemeyince mahkeme kararıyla tahliyesi istenen Şükrü K. (55), evi ateşe vererek kaçtı.
2.04.2024 Gündem
Ev sahipleri dikkat! Bakan Şimşek uyardı
Ev sahipleri dikkat! Bakan Şimşek uyardı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.
2.04.2024 Ekonomi
AK Parti MYK’da seçimi değerlendirecek
AK Parti MYK’da seçimi değerlendirecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bugün partisinin MYK’sını toplayarak, kurmaylarıyla seçim sonuçlarını değerlendirecek.
2.04.2024 Gündem
Akılalmaz olay! Kiracıdan ev sahibine PVC boru ile cinsel saldırı iddiası
Akılalmaz olay! Kiracıdan ev sahibine PVC boru ile cinsel saldırı iddiası Zonguldak'ta Hasan S. (67) kira artışı tartışması sonrası kiracısı Cengiz M. (53) ve oğlu Hakan M. (27) tarafından PVC boru ile cinsel saldırıya uğradığını iddiasıyla şikayetçi oldu. Hasan S.’nin makatındaki 15 cm uzunluğunda, 2 cm çapında PVC boru hastanede çıkarılırken, tutuklanan baba-oğul daha sonra ev sahibi Hasan S.'nin çelişkili ifadeleri nedeniyle tahliye edildi.
1.04.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Kira ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.