İdam Cezası

İdam Cezası

Son dakika idam cezası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan idam cezası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan idam cezası haber sayfamızda...

İdam Cezası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.782 idam cezası haberi bulunmuştur.
'Sokaklarımızın saldırgan köpeklerden temizlenmesini bekliyoruz'
'Sokaklarımızın saldırgan köpeklerden temizlenmesini bekliyoruz' Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, sokak hayvanlarına yönelik hazırlanan kanun teklifinde yer alan maddelerin partisinin önerdiği taslak metinde de olduğunu söyleyerek, “Bunu destekliyoruz ve süratli bir şekilde meclise gönderilmesini ve bu dönem meclis kapanmadan da mutlaka bu kanunun yasalaşarak çıkmasını ve artık sokaklarımızın bu saldırgan köpeklerden temizlenmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
22.05.2024 Gündem
Vietnamlı milyardere yolsuzluk için idam cezası
Vietnamlı milyardere yolsuzluk için idam cezası Vietnam’da dünyanın en büyük banka dolandırıcılık olaylarından birinin duruşması yapıldı. Ho Chi Minh City’de Vietnamlı bir iş insanına, 11 yıl boyunca ülkenin en büyük bankalarından birini yağmaladığı gerekçesiyle idam cezası verildi.
12.04.2024 Dünya
İngiltere'de tutuklu bulunan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange hakkında yeni karar! Askıya alındı
İngiltere'de tutuklu bulunan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange hakkında yeni karar! Askıya alındı İngiltere'de tutuklu bulunan WikiLeaks kurucusu Julian Assange'ın ABD'ye iadesine ilişkin davada Londra Yüksek Mahkemesi kararını açıkladı.
26.03.2024 Dünya
Rusya'da yas: Konser salonuna düzenlenen terör saldırısında ölenler anılıyor
Rusya'da yas: Konser salonuna düzenlenen terör saldırısında ölenler anılıyor Rusya Devlet Başkanı Putin, on yıllardır Rus topraklarında meydana gelen en ölümcül saldırının arkasında somut delil göstermeden Ukrayna'nın olduğunu iddia etti.
26.03.2024 Dünya
Öldürülen Edanur'un babası: İnsan sevdiğine çiçekle mi gider, tüfekle mi?
Öldürülen Edanur'un babası: İnsan sevdiğine çiçekle mi gider, tüfekle mi? Kayseri’de eski sevgilisi Edanur Çoban'ı (18) öldüren Gökhan Çatbaş'ın (22) yargılandığı davanın duruşmasında, baba Akın Çoban, "1 saatten fazla sırtındaki çantada tüfek ile kızımı bekliyor. İnsan sevdiğine çiçekle mi gider, tüfekle mi?" dedi.
14.03.2024 Gündem
AK Parti İBB başkan adayı Kurum 'maske düştü' diyerek açıkladı: Ben olsam istifa ederim
AK Parti İBB başkan adayı Kurum 'maske düştü' diyerek açıkladı: Ben olsam istifa ederim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Pendik'te Ülkü Ocakları Buluşması’na katıldı.
9.03.2024 Gündem
Seri katil ölüm odasından sağ çıktı! Sekiz deneme başarısızlıkla sonuçlandı
Seri katil ölüm odasından sağ çıktı! Sekiz deneme başarısızlıkla sonuçlandı En az beş cinayetten hüküm giyip hapse atıldı, hapisteyken mahkumlardan birini döverek öldürünce cezası idama çevrildi. Son nefesini vereceği ölüm odasına götürüldüğünde infazı tam sekiz kez damar yolu bulunamayınca başarısızlıkla sonuçlanandı. Af talep eden mahkum, "Her şey için pişmanım" dese de savcılık infazda kararlı.
4.03.2024 Dünya
Sevgilisiyle çadırda kalan İspanyol turiste toplu tecavüz!
Sevgilisiyle çadırda kalan İspanyol turiste toplu tecavüz! Geceyi geçirmek için kamp kuran İspanyol çifte yedi cani saldırdı, başına defalarca darbe alan erkek turistin ağzı paramparça oldu. Saldırganlar sosyal medyada 200 bini aşkın takipçisi olan seyahat blogger'ını ise dövüp tecavüz etti.
3.03.2024 Dünya
Mustafa Destici: Yeni bir çözüm sürecini kimse aklından geçirmemelidir
Mustafa Destici: Yeni bir çözüm sürecini kimse aklından geçirmemelidir Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Teröre ve teröristlere müsamaha, terörle ve teröristle müzakere olmaz. Bunu geçmişte gördük. Adına 'çözüm süreci' denilen süreci hep birlikte yaşadık ve sonunda ne oldu? Maalesef Türkiye'ye ve Türk milletine ağır bir faturası oldu. Yeni bir çözüm sürecini yani çözülme sürecini kimse aklından geçirmemelidir" dedi.
11.02.2024 Gündem
ABD’de nitrojen gazıyla idam edildi, son sözü: İnsanlık bir  adım geriye gitti
ABD’de nitrojen gazıyla idam edildi, son sözü: İnsanlık bir adım geriye gitti Cinayetten ölüm cezasına çarptırılan Eugene Smith, ABD’de daha önce test edilmemiş yöntemle, nitrojen gazıyla zehirlenerek idam edildi. Smith’in son sözleri ‘İnsanlık bir adım geriye gitti’ oldu.
27.01.2024 Dünya
İdam cezası: Kaç ülkede uygulanıyor, en fazla hangi ülkelerde infaz ediliyor?
İdam cezası: Kaç ülkede uygulanıyor, en fazla hangi ülkelerde infaz ediliyor? ABD'de ilk kez, idama mahkum edilen bir kişinin ölüm cezasının infazı nitrojen gazıyla gerçekleştirildi. Kenneth Eugene Smith, Alabama eyaletinde cinayet suçundan hüküm giymişti.
26.01.2024 Dünya
ABD'de ilk kez uygulandı: İşkence gibi infaz yöntemi! 'Nitrojen hipoksisi'
ABD'de ilk kez uygulandı: İşkence gibi infaz yöntemi! 'Nitrojen hipoksisi' Cinayet suçundan ölüm cezasına çarptırılan Eugene Smith isimli bir mahkum, ABD’nin Alabama eyaletinde nitrojen gazıyla zehirlenerek idam edildi. Smith, cezası bu yolla infaz edilen ilk idam mahkumu olarak kayıtlara geçerken, uygulama insan hakları tartışmalarını da beraberinde getirdi.
26.01.2024 Dünya
Son dakika itirazı reddedildi, nitrojen gazıyla idama saatler kaldı!
Son dakika itirazı reddedildi, nitrojen gazıyla idama saatler kaldı! 1988'de vaizin eşini öldürmesi için kiralık katil olarak seçildi. Her şey ortaya çıkınca idam cezasına çarptırıldı. Ölümcül iğneyle infaz girişimi sonuçsuz kalınca, yetkililer daha önce hiç denenmeyen ve 'zalimlik' olarak tanımlanan yolu seçti. Sayısız itirazın reddedilmesi sonrası, tepkilerin odağındaki infazın gerçekleştirilmesine saatler kaldı.
25.01.2024 Dünya
‘Bazı suçlarda idam cezası olmalı’
‘Bazı suçlarda idam cezası olmalı’ Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN TÜRK’te yaptığı değerlendirmede HDP’nin kapatma davasından Can Atalay dosyasına, kadın cinayetlerine verilen cezalara kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Şahin’in açıklamalarından bazıları şöyle:
5.01.2024 Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN TÜRK'e özel ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Başsavcı, HDP'nin kapatma davasından Can Atalay dosyasına, kadın cinayetlerine verilen cezalara kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
4.01.2024 Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN TÜRK'e özel ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Başsavcı, HDP'nin kapatma davasından Can Atalay dosyasına, kadın cinayetlerine verilen cezalara kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
4.01.2024 Haberler
İran’da yeni yıl idamlarla başladı
İran’da yeni yıl idamlarla başladı Silahlı soygun suçundan hüküm giyen beş kişi, 1 Ocak sabahında Kerec hapishanesinde idam edildi. Savcılık, idam edilenlerin polis üniformasıyla soygun yaptığını ve üç kişinin kulağını kestiğini belirtiyor.
1.01.2024 Dünya
Cinayetten 48 yıl hapis yattı, suçsuz olduğu ortaya çıktı
Cinayetten 48 yıl hapis yattı, suçsuz olduğu ortaya çıktı İşlemediği bir cinayet yüzünden tutuklandı. Kimseyi masumiyetine inandıramadığı için on yıllarını parmaklıklar ardında geçirmeye mecbur edildi. Suçsuz olduğunun ortaya çıkmasıyla 71 yaşında serbest kaldı.
21.12.2023 Dünya
Evlat katili anne kan dondurdu! Çocuklarını yatak odasında silahla vurup öldürdü, mahkeme salonu buz kesti
Evlat katili anne kan dondurdu! Çocuklarını yatak odasında silahla vurup öldürdü, mahkeme salonu buz kesti İki küçük çocuk evlerindeki yatak odasında sayısız kurşun yarasıyla vurulmuş halde bulundu. Annelerinin zanlı sıfatıyla tutuklanması, vahşeti adeta katladı. Düzenlenen mahkemede yüzünde duygu belirtisinden eser bulunmayan kadını gören akrabalar çileden çıkarak, 'idam' dedi.
13.12.2023 Dünya
Rehine takasında gözler Katar’da
Rehine takasında gözler Katar’da İsrail ile Hamas’ın rehine takası ve ateşkes konusunda anlaşmaya yakın olduğu bildirildi. Savaş kabinesinde anlaşmanın detaylarını anlatan Netanhyu, destek istedi. Konuyla ilgili kesin açıklamayı ise Katar’ın yapacağı vurgulandı.
22.11.2023 Dünya
İsrail parlamentosunda eşi benzeri görülmemiş tartışma
İsrail parlamentosunda eşi benzeri görülmemiş tartışma İsrail parlamentosu Knesset'e bugün rehine aileleri ile hükümet arasındaki tartışma damgasını vurdu. Yakınları Hamas tarafından kaçırılanlar Knesset'teki oturumda Filistinli örgütün üyelerine ölüm cezası getirilmemesini istedi.
20.11.2023 Haberler
Karısını katledip sabaha kadar başında bekledi: 8 aylık evli, 5 aylık hamileydi
Karısını katledip sabaha kadar başında bekledi: 8 aylık evli, 5 aylık hamileydi Adana'da kocası tarafından öldürülen 5 aylık hamile Hatice Demir cinayetinin detayları ortaya çıktı. Katil zanlısının eşini öldürüp sabaha kadar başında beklediği ortaya çıktı.
2.11.2023 Gündem
Atatürk’ün ilk ve son başvekilleri
Atatürk’ün ilk ve son başvekilleri İki Kurtuluş Savaşı kahramanı... Biri Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa, diğeri Ege Bölgesi’nde örgütlenme çalışmaları yürüten Galip Hoca... Biri Atatürk’ün ilk başvekili İnönü, diğeri son başvekili Bayar...
29.10.2023 Gündem
Rutin olarak doğar doğmaz öldürmüşler! Korkunç gerçeği bu kitap ortaya çıkardı
Rutin olarak doğar doğmaz öldürmüşler! Korkunç gerçeği bu kitap ortaya çıkardı Kanadalı tarihçi Gregory Hanlon İtalya, Fransa ve İngiltere'deki kasabalarda tam 300 yıl boyunca bebeklerin rutin bir şekilde öldürüldüğünü ortaya koydu. Özellikle kıtlık veya hastalıkların ardından erkek bebek vaftizlerinde ürkütücü bir artış yaşandığını vurgulayan kitap, yeni bir tartışmanın fitilini de ateşledi.
17.09.2023 Yaşam
Singapur'da uyuşturucuya af yok! 14 günde 3 idam birden
Singapur'da uyuşturucuya af yok! 14 günde 3 idam birden Singapur’da 39 yaşındaki Mohamed Shalleh Abdul Latif uyuşturucu ticareti nedeniyle ülkede son 2 haftada idam edilen üçüncü kişi olarak kayıtlara geçti.
3.08.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İdam Cezası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.