İfade Özgürlüğü

İfade Özgürlüğü

Son dakika ifade özgürlüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ifade özgürlüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ifade özgürlüğü haber sayfamızda...

İfade Özgürlüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.934 ifade özgürlüğü haberi bulunmuştur.
“İptal kültürü değil, ayrımcılık”
“İptal kültürü değil, ayrımcılık”İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Özçetin, “İptal pratikleri, hangi yaşamların savunmaya değer olduğu ve hangilerinin olmadığına dair bir mesele” diyor.
18.11.2023Pazar
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen ile görüştü.
14.11.2023Haberler
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen ile görüştü.
14.11.2023Gündem
Suç ve Ceza’ya az kaldı
Suç ve Ceza’ya az kaldı13.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 17-23 Kasım 2023 tarihlerinde, Atlas 1948 Sineması, Kadıköy Sineması ve İBB Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek. “İfade özgürlüğü” temasıyla gerçekleştirilecek akademik program ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapılacak. Tam biletler; gündüz (11.30 - 13.30) seanslarında 40 TL, akşam (16.30 - 19.00 - 21.30) seanslarında 60 TL olarak belirlendi.
14.11.2023Kültür Sanat
İsrail’e dokunan yanıyor
İsrail’e dokunan yanıyorEge Doğaç Erdoğan -...
12.11.2023Gündem
Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevap
Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevapCumhurbaşkanı Erdoğan, BM şemsiyesinde Gazze'ye bir güç konuşlanması yönündeki senaryolarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gazze'deki saldırılara sert tepki gösteren Erdoğan, "Netanyahu hiçbir şekilde bizim için muhatap alınabilir biri değil artık. Onu sildik attık." ifadelerini kullandı.
4.11.2023Haberler
Son dakika... Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevap
Son dakika... Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevapCumhurbaşkanı Erdoğan, BM şemsiyesinde Gazze'ye bir güç konuşlanması yönündeki senaryolarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gazze'deki saldırılara sert tepki gösteren Erdoğan, "Netanyahu hiçbir şekilde bizim için muhatap alınabilir biri değil artık. Onu sildik attık." ifadelerini kullandı.
4.11.2023Gündem
‘Filistinlilerle dayanışmanın engellenmesi çifte standart’
‘Filistinlilerle dayanışmanın engellenmesi çifte standart’Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ‘AB Genişlemesi ve Reformu’ başlıklı toplantıya katıldı.
3.11.2023Gündem
Bakan Fidan Berlin'de konuştu: Filistin gösterilerinin engellenmesi çifte standart
Bakan Fidan Berlin'de konuştu: Filistin gösterilerinin engellenmesi çifte standartDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Berlin'de 20 ülkenin dışişleri bakanlarının katıldığı toplantının kapalı oturumunda, " Filistinlilerle dayanışma gösterilerinin engellenmesi çifte standart" açıklamasında bulundu.
2.11.2023Gündem
Bakan Fidan’dan AB’ye net mesajlar: Vize serbestisi hayata geçmeli
Bakan Fidan’dan AB’ye net mesajlar: Vize serbestisi hayata geçmeliAB Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçilerini kabul eden Fidan, Gümrük Birliği’nin yenilenmesi ve vatandaşlarımıza vize serbestisi sağlanması için AB’den samimi çaba ortaya koymasını istedi.
31.10.2023Gündem
Bakan Fidan'dan AB'ye vize serbestisi çağrısı
Bakan Fidan'dan AB'ye vize serbestisi çağrısıAvrupa Birliği Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçilerini kabul eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan önemli mesajlar verdi.
30.10.2023Dünya
Dışişleri Bakanı Fidan: İsrail bir tercih yapmak zorunda
Dışişleri Bakanı Fidan: İsrail bir tercih yapmak zorundaDışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lökke Rasmussen ortak basın açıklaması yaptı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "İsrail bir tercih yapmak zorunda. Filistinlilerin varlığını yok saymak, haklarını göz ardı etmek, Filistinlilere baskı ve zulüm uygulamak İsrail’e barış getirmedi ve getirmeyecek" dedi.
27.10.2023Gündem
Venezuela'da hükümet ile muhalefet seçimlerin 2024'te yapılması konusunda anlaştı
Venezuela'da hükümet ile muhalefet seçimlerin 2024'te yapılması konusunda anlaştıRusya'nın Ukrayna işgalinin yol açtığı enerji krizi, dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip Venezuela'da siyasi krizi çözmek için küresel çabaların yeniden canlanması adımlarını beraberinde getirdi.
19.10.2023Dünya
Ankara'dan uyarı: Söz değil eylem zamanı
Ankara'dan uyarı: Söz değil eylem zamanıTürkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği yakınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan provokatör olaylar Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Ankara İsveç hükümetinden verdiği sözleri uygulamasını özellikle talep edilen teröristlerin iadesi için harekete geçilmesini bekliyor
1.10.2023Gündem
İsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef alındı! Türkiye'den peş peşe tepkiler
İsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef alındı! Türkiye'den peş peşe tepkilerİsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan eylemin gerçekleştirilmesine Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi. CNN TÜRK yayınına katılan AK Parti'li Çelik, ' Bu doğrudan Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerinin hedef alınması anlamına gelir. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine karşı faşist bir saldırıdır.' dedi.
30.09.2023Haberler
İsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef alındı! Türkiye'den peş peşe tepkiler
İsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef alındı! Türkiye'den peş peşe tepkilerİsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan eylemin gerçekleştirilmesine Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi. CNN TÜRK yayınına katılan AK Parti'li Çelik, ' Bu doğrudan Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerinin hedef alınması anlamına gelir. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine karşı faşist bir saldırıdır.' dedi.
30.09.2023Dünya
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Avrupalı mevkidaşlarına hitap etti
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Avrupalı mevkidaşlarına hitap ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, dün Dublin'de düzenlenen Avrupa Parlamento Başkanları Konferansı'nın "İstikrarsız Dönemlerde Temsili Demokrasilerin Sınamaları" başlıklı ikinci oturumunda konuştu.
29.09.2023Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Dini nefret temelindeki eylemlere sessiz kalınması doğru değil
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Dini nefret temelindeki eylemlere sessiz kalınması doğru değilTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, "Avrupa kıtası başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yer alan ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve dini nefret temelindeki eylemlere ifade özgürlükleri öne sürülerek sessiz kalınmasının doğru olmadığı kanaatindeyim" açıklamasında bulundu.
28.09.2023Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Rum temsilcinin iddialarına sert yanıt
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Rum temsilcinin iddialarına sert yanıtTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İrlanda’nın başkenti Dublin'de düzenlenen Avrupa Parlamento Başkanları Konferansı’nda, “Türkiye’nin Kıbrıs’ta, Azerbaycan’ın ise Karabağ’da işgalci olduğunu” iddia eden Rum temsilciye sert şekilde yanıt verdi.
28.09.2023Gündem
Bu kez Hollanda! Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırılara Dışişleri'nden sert tepki
Bu kez Hollanda! Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırılara Dışişleri'nden sert tepkiDışişleri Bakanlığı, Hollanda'da Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi bazı ülkelerin Büyükelçilikleri önünde Kur'an-ı Kerim'i hedef alan saldırılarına sert tepki gösterdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, " Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hedef alan aşağılık saldırıları en güçlü şekilde lanetliyoruz." denildi.
23.09.2023Gündem
'Emekliye zam uzun sürmez'
'Emekliye zam uzun sürmez'Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu için bulunduğu New York’ta gazetecilerin sorularını yanıtladı, Emekli zammına ilişkin, “Fazla uzamaz. 2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz” dedi. Erdoğan, OVP’nin açıklanmasıyla birlikte yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin arttığını belirterek “Bu rüzgârı arkamıza alarak hedeflerimize doğru hızla yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.
22.09.2023Gündem
Erdoğan Aliyev ile olan diyaloğunu anlattı: Bir daha nefes alamazlar dedi
Erdoğan Aliyev ile olan diyaloğunu anlattı: Bir daha nefes alamazlar dediCumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyaretinde gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Erdoğan Karabağ'daki gelişmelerden Elon Musk ile görüşmesine varana kadar pek çok konuya değindi.
21.09.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi'nde Malezya Başbakanı İbrahim’i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi'nde Malezya Başbakanı İbrahim’i kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’nde Malezya Başbakanı Enver İbrahim’i kabul etti.
21.09.2023Gündem
Erdoğan ile görüşen Miçotakis net konuştu: Türkiye ile iş birliği şart
Erdoğan ile görüşen Miçotakis net konuştu: Türkiye ile iş birliği şartCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nun yapıldığı New York'taki yoğun diplomasi trafiği sürüyor. Erdoğan Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Göç konusunun her iki ülke için ortak bir sınama olduğu bilinciyle bu meselenin ele alınması için birlikte çalışma konusunda anlaşma sağlandı" ifadeleri yer aldı. Görüşmeye dair Miçotakis'ten de bir açıklama geldi.
20.09.2023Gündem
'Riyakârlardan bıktık usandık'
'Riyakârlardan bıktık usandık'Türkiye’nin kimsenin toprak bütünlüğünde ve haklarında gözü olmadığını ancak kendi hakkını da koruyacağını ifade eden Erdoğan, “Suriye ve Irak başta olmak üzere kendi ekonomik çıkarları için DEAŞ ve benzeri örgütleri paravan olarak kullananların riyakârlıklarından bıktık ve usandık” dedi.
20.09.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İfade Özgürlüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.