İfade Özgürlüğü

İfade Özgürlüğü

Son dakika ifade özgürlüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ifade özgürlüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ifade özgürlüğü haber sayfamızda...

İfade Özgürlüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.332 ifade ozgurlugu haberi bulunmuştur.
BBP Genel Başkanı Destici'den emekli amirallerin açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici'den emekli amirallerin açıklamasıBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli amirallerin açıklamasını, "Fikir ve düşünce hürriyetine saygılıyız ama 'ifade hürriyeti' adı altında milletin seçtiklerine ayar verilmesine, 'aksi halde' denilerek tehdit edilmesine asla rıza göstermeyiz." sözleriyle eleştirdi.
7.04.2021Siyaset
Emekli amirallerin gece bildirisi! İşte soruşturmada son durum
Emekli amirallerin gece bildirisi! İşte soruşturmada son durum104 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 amiralin işlemleri 3. gününde devam ediyor. Emekli amirallerin ifade işlemlerinin henüz başlamadığı öğrenilirken soruşturma kapsamında gözaltına alınan isimlerin el konulan telefonları, dijital materyalleri de inceleniyor. Bildiriyi imzalayan isimlerin yurt dışı bağlantıları ve aktif olarak görevde olan isimlerle bağlantıları olup olmadığı da araştırılıyor. Gözaltı listesinde adı geçen ve emniyete çağrılan 4 emekli amiralin pazartesi günü ifade vereceği öğrenildi. Yarın dolacak olan gözaltı süresinin de 4 gün uzatılabileceği konuşuluyor.
7.04.2021Gündem
‘İfade özgürlüğü değil darbe çağrısı’
‘İfade özgürlüğü değil darbe çağrısı’MHP lideri Bahçeli, 104 amiralin yayımladığı bildiri için “ifade özgürlüğü” değerlendirmelerine “Bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur” yanıtını verdi
7.04.2021Siyaset
AB kaynakları: AB ve ABD, Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide
AB kaynakları: AB ve ABD, Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgideAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden önce ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştüğü, ABD ve AB'nin, Doğu Akdeniz ve Türkiye ile karşılıklı çıkara dayalı olumlu ilişkiler konusunda aynı görüşleri paylaştığı bildirildi
6.04.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan emekli amirallerin bildirisine tepki: Bu, bir vesayet bildirisidir
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan emekli amirallerin bildirisine tepki: Bu, bir vesayet bildirisidirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay (Bazı emekli amirallerin bildirisi) Bu, bir vesayet bildirisidir, bir darbenin ön bildirisidir." ifadelerini kullandı.
6.04.2021Siyaset
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamalarıGelen son dakika haberine göre; AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları yapıldı.
7.04.2021Dünya
Son dakika! İletişim Başkanı Altun'dan amirallerin gece bildirisi hakkında net mesaj: Hafızamız çok diri
Son dakika! İletişim Başkanı Altun'dan amirallerin gece bildirisi hakkında net mesaj: Hafızamız çok diriGelen bir son dakika haberine göre; emekli amirallerin gece bildirisine tepkiler sürüyor. İletişim Başkanı Fahrettin Altun,104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Altun gece bildirisi hakkında, "Bizim tarihimiz bu anlamda ne yazık ki pek çok olumsuz örnekle dolu. Dolayısıyla milletimizin hafızası bu anlamda çok canlı, çok diri. Siyasi hafızamızda öyle." ifadelerini kullandı.
6.04.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklama: Toprağa gömeriz
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklama: Toprağa gömerizGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Bahçeli, ' Montrö'yü tartışmaya açtığı falan da yoktur. Bunlar herkesi kendileri gibi aptal ve ahmak mı zannediyor. Bu 104 amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Bu lekeyi temizlemek namus borcudur. Bu cezasız kalamaz. Elindeki silahı millete çevirmeyi aklından geçiren vatansızlar önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetindedir. Böylesi bir an geldiğinde ya şerefimizle şehit olur ya da şerefsizleri birer birer toprağa gömeriz.' dedi.
6.04.2021Siyaset
Erdoğan’dan emekli amirallere çok sert ifadeler: Hadlerini bildireceğiz
Erdoğan’dan emekli amirallere çok sert ifadeler: Hadlerini bildireceğiz104 emekli amiralin bildirisine ilişkin “Bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem kesinlikle art niyetli bir girişimdir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin seçtiği yönetimi tehdit etme cüretini gösterenlere hadlerini milletimizle birlikte göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
6.04.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan gece bildirisi için ilk kez konuştu: Kesinlikle art niyetli bir girişimdir
Son dakika: Erdoğan gece bildirisi için ilk kez konuştu: Kesinlikle art niyetli bir girişimdirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı amirallerin açıklamasına ilişkin, "Her şeyden önce bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem, hem üslubu hem yöntemi hem de yol açacağı açıkça belli olan tartışmaları itibarıyla kesinlikle art niyetli bir girişimdir." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Montrö sözleşmesiyle ilgili olarak, "Montrö Sözleşmesinden çıkmayla ilgili halihazırda ne bir çalışmamız ne de böyle bir niyetimiz vardır." ifadelerini kullandı.
6.04.2021Siyaset
Kurtulmuş'tan bildiri tepkisi: Bunun adı bir muhtıra özentisidir
Kurtulmuş'tan bildiri tepkisi: Bunun adı bir muhtıra özentisidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Sözü olan, fikrine güvenen, gerçekten açık bir demokrasinin taraftarı olan, gece yarısı 12'yi geçtikten sonra böyle bir bildiriyi gizli kapaklı yayınlamaz. Bunun adı bir muhtıra özentisidir." dedi.
5.04.2021Siyaset
Bildiriyle ilgili siyasi partilerle STK'lardan değerlendirme
Bildiriyle ilgili siyasi partilerle STK'lardan değerlendirmeBazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, emekli amirallerin açıklamasını değerlendirdi.
4.04.2021Gündem
Davut Güloğlu, Sıla hakkında suç duyurusunda bulundu
Davut Güloğlu, Sıla hakkında suç duyurusunda bulunduŞarkıcı Davut Güloğlu, avukatı aracılığıyla 2016 yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingi için "Böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım" ifadesi kullanan Sıla Gençoğlu hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan suç duyurusunda bulundu. Güloğlu'nun avukatı Fırat Söylemez, "İfade özgürlüğü esastır ancak bu özgürlük de sınırsız değildir. Sıla Gençoğlu aleyhine yaptığımız suç duyurusunun neticesini bekleyeceğiz" dedi.
2.04.2021Cadde
İnsan Hakları Nelerdir? Madde Madde Dünyada İnsan Hakları Neleri Kapsar?
İnsan Hakları Nelerdir? Madde Madde Dünyada İnsan Hakları Neleri Kapsar? Birleşmiş milletler ve genel kurullar tarafından belirlenmiş olan insan hakları bulunmaktadır. İnsan hakları devletlerce kabul edilmiş haklardan ve yasalardan oluşmaktadır. İnsan hakları çeşitli temel hakları kapsamaktadır. İnsan hakları ile ilgili araştırmalar internet üzerinden sürmektedir. Peki insan hakları nelerdir? Madde madde dünyada insan hakları neleri kapsamaktadır? İşte insan hakları ile ilgili bütün detaylar.
31.03.2021Eğitim
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "(Nefrete Hayır-No hate!) kampanyası yürüten Avrupa Komisyonu Parlamenter Meclisi (AKPM), kendi içinde nefret söylemini dizginleyemediği takdirde güvenilirliğini ve inandırıcılığını kaybedecektir." dedi.
30.03.2021Siyaset
Son dakika haberi: Fenerbahçe'den Ümit Özat'ın iddialarına cevap
Son dakika haberi: Fenerbahçe'den Ümit Özat'ın iddialarına cevapFenerbahçe, Ümit Özat'ın yaptığı açıklamalar sonrası bir yazı yayımladı. Özat'tan konuyla ilgili açıklama geldi.
28.03.2021Fenerbahçe
Son dakika - Galatasaray'dan TFF'ye Fenerbahçe başvurusu! Başkan Cengiz resmen açıkladı
Son dakika - Galatasaray'dan TFF'ye Fenerbahçe başvurusu! Başkan Cengiz resmen açıkladıGalatasaray Kulübü'nden, Fenerbahçe Kulübü'nün '29 şampiyonluk' için yaptığı başvuruya karşı hamle geldi. TFF'ye 6 sayfalık dilekçe verdiklerini açıklayan Başkan Mustafa Cengiz, "Müflis bir tüccar var karşımızda. Eski defterleri karıştırıyor. Yenilir yenilmez Fenerbahçe gündem değiştiriyor. Bunu gördükten sonra komite kurduk, 6 sayfalık dilekçeyi TFF'ye verme durumunda kaldık" dedi.
25.03.2021Galatasaray
TBMM Başkanı Şentop, 'iş birliğine hazırız' deyip açıkladı
TBMM Başkanı Şentop, 'iş birliğine hazırız' deyip açıkladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ulaştırma, altyapı, lojistik, ticaret ve enerji alanlarında bölgesel bağlantılılığı arttıracak büyük ölçekli altyapı projelerini de destekliyoruz. Ülkelerimiz arasında ve bölgemizde bağlantılılığın geliştirilmesini teminen ulaştırma başta olmak üzere her alanda iş birliğine hazırız." dedi.
25.03.2021Siyaset
Son dakika... Selahattin Demirtaş'a, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Son dakika... Selahattin Demirtaş'a, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildiGelen son dakika haberine göre; Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2015 yılında Atatürk Havalimanı'nda yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
22.03.2021Gündem
Son dakika! Bakan Yardımcısı açıkladı! Twitter'dan flaş Türkiye kararı
Son dakika! Bakan Yardımcısı açıkladı! Twitter'dan flaş Türkiye kararıGelen son dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Twitter'ın da yükümlülüklerini yerine getireceğini bildirmesinin sevindirici olduğunu aktardı. Gelişmeler üzerine Twitter'dan da açıklama geldi. Twitter, "Twitter'ın Türkiye'de platformu kullanan herkesin kullanımına açık kalmasını sağlamak için tüzel kişilik oluşturmaya karar verdik." ifadesini kullandı.
19.03.2021Gündem
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştu
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştuimece summit’te; “Değişim öncüsü birey ve kurumların dönüşümü yönetmesi ve hızlandırmasını nasıl sağlayabiliriz?” ve “Bu amaçla sektörler, kurumlar, bireyler arası bilgi aktarımı ve iş birliğini nasıl kolaylaştırabiliriz?” temel sorularına cevap arandı.
20.03.2021Vitrin
Son dakika: HDP kapatma iddianamesi 609 sayfa! İsimler tek tek sıralandı
Son dakika: HDP kapatma iddianamesi 609 sayfa! İsimler tek tek sıralandıGelen son dakika haberin göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, HDP'nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.
18.03.2021Siyaset
Son dakika! Ekrem İmamoğlu'na eski vali Seddar Yavuz'a ‘hakaret’ ettiği gerekçesiyle para cezası
Son dakika! Ekrem İmamoğlu'na eski vali Seddar Yavuz'a ‘hakaret’ ettiği gerekçesiyle para cezasıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'a ‘hakaret’ ettiği iddiasıyla açılan ve 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilen davada karar verildi. Ordu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi, İmamoğlu’na alt sınırdan 7 bin 80 TL para cezası verdi.
17.03.2021Gündem
İngiliz Büyükelçi, "uygunsuz makale" nedeniyle Çin Dışişleri Bakanlığına çağırıldı
İngiliz Büyükelçi, "uygunsuz makale" nedeniyle Çin Dışişleri Bakanlığına çağırıldıÇin Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’nin Pekin Büyükelçisi Caroline Wilson’u basın özgürlüğü konusunda yayımladığı "uygunsuz bir makale" nedeniyle Bakanlığa çağırdı.
9.03.2021Dünya
‘Bu sistematik bir kötülüktür’
‘Bu sistematik bir kötülüktür’İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “ABD’nin, AB’nin terör listesindeki PKK’nın veya 15 Temmuz’da 251 masum insanımızı şehit eden FETÖ’nün elebaşıları, sosyal medya platformlarında serbestçe ahkâm kesiyor, propaganda yapmaya devam ediyorlar. Bu sistematik bir kötülüktür” dedi.
7.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

bildiritürkiyedevlet bahçelimhpabd

İfade Özgürlüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.