İfade Özgürlüğü

İfade Özgürlüğü

Son dakika ifade özgürlüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ifade özgürlüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ifade özgürlüğü haber sayfamızda...

İfade Özgürlüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.964 ifade özgürlüğü haberi bulunmuştur.
Mahkeme ile sinema salonları arasında bir tür
Mahkeme ile sinema salonları arasında bir tür Bu hafta Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan “Ahmet’in Türküsü” filmi gösterimde. Beğeni toplayan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi ise mahkeme kararıyla vizyondan kaldırıldı geçtiğimiz günlerde. Zeki Müren filmi için ise yapımcıların “Konjonktürel olarak zamanlamayla ilgili soru işaretleri olması nedeniyle” filmi yapmaktan vazgeçtikleri açıklaması geldi. Peki, gerçek ile kurmacanın sınırları nasıl belirlenmeli? Hukuki anlaşmazlıklara konu olan filmler neden bu kadar çoğaldı? Sinema eleştirmenlerine sorduk.
3.03.2024 Pazar
AK Parti 28 Şubat açıklaması: İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir
AK Parti 28 Şubat açıklaması: İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı, 28 Şubat Postmodern Darbesinin yıldönümünde, 81 il teşkilatında eş zamanlı basın açıklaması yaptı.
28.02.2024 Gündem
Haluk Levent'i dolandırıcılıkla suçlayan Deniz Akkaya için hapis talebi
Haluk Levent'i dolandırıcılıkla suçlayan Deniz Akkaya için hapis talebi Sanatçı Haluk Levent hakkında sosyal medyadan ‘depremzedelerin parasını çalıyor', ‘nitelikli dolandırıcı' şeklinde paylaşımlar yapan eski manken Deniz Akkaya'ya yönelik iddianame hazırlandı.  Akkaya'nın 3,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
26.02.2024 Gündem
Yayıncılar Birliği ödülleri sunuldu
Yayıncılar Birliği ödülleri sunuldu Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü 2023 Ödülleri, törenle sahiplerini buldu.
23.02.2024 Kültür Sanat
‘Assange ölürse eserleri yakarım’
‘Assange ölürse eserleri yakarım’ Fransa’nın güneyinde yaşayan sanatçı Andrei Molodkin, WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın hapishanede ölmesi hâlinde Rembrandt, Picasso ve Andy Warhol’un eserleri de dahil olmak üzere 45 milyon dolar değerindeki sanat eserini yok etmeyi planladığını söyledi.
16.02.2024 Kültür Sanat
PFDK'dan Kocaelispor'da 478 bin TL para cezası!
PFDK'dan Kocaelispor'da 478 bin TL para cezası! 1. Lig ekiplerinden Kocaelispor'a PFDK tarafından 478 bin TL para cezası verildi.
19.01.2024 1.Lig
MİT Akademisi'nden ilk rapor! Aşırı sağın hedefi Türkler
MİT Akademisi'nden ilk rapor! Aşırı sağın hedefi Türkler Milli İstihbarat Akademisi’nin ilk çalışması Batı’daki aşırı sağ hakkında bir değerlendirme raporu oldu. İslamofobik eylemlerin ilk sırada yer aldığına dikkat çekilen raporda, İslam ve Türk karşıtlığının en yoğun yaşandığı bölgenin Avrupa olduğu belirtildi.
12.01.2024 Gündem
Ali Babacan yerel seçim kararını açıkladı
Ali Babacan yerel seçim kararını açıkladı Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, çeşitli ziyaretler için geldiği Gaziantep'te açıklamalarda bulundu.
10.01.2024 Gündem
Fatih Altaylı için mahkeme karar verdi
Fatih Altaylı için mahkeme karar verdi Fatih Altaylı için karar çıktı. Mahkeme Altaylı için "zincirleme şekilde alenen hakaret" suçundan 7 ay hapis cezası verdi. İşte detaylar...
3.01.2024 Gündem
ABD'nin PKK/YPG/SDG ilişkisine Bakan Güler'den tepki: Kimse bizim zekamızla alay etmesin
ABD'nin PKK/YPG/SDG ilişkisine Bakan Güler'den tepki: Kimse bizim zekamızla alay etmesin Yıllık basın değerlendirme toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ABD'nin terör örgütü PKK/YPG/SDG tatbikatına ilişkin soruya net yanıt verdi: Kimse bizim zekamızla alay etmesin.
16.12.2023 Gündem
‘Akademisyenlere baskı incelenmeli’
‘Akademisyenlere baskı incelenmeli’ Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Avrupa’da Filistin halkıyla dayanışma gösterdiği için baskı gören akademisyenlere ilgili “Avrupa Yükseköğretim Alanında ifade özgürlüğü ve üniversitelerin özerklikleri konularının incelendiği mekanizmaların çalıştırılması ve akademisyenlere yönelik baskıların incelenmesi hususunda gerekli girişimlerimizi yaptık” dedi.
15.12.2023 Eğitim
Filistin'i destekleyen akademisyenlere baskı! YÖK Başkanı'ndan açıklama geldi
Filistin'i destekleyen akademisyenlere baskı! YÖK Başkanı'ndan açıklama geldi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Avrupa’da Filistin halkını desteklerini bildiren akademisyenlere yönelik baskıların arttığını söyledi.
14.12.2023 Gündem
ABD’de rektörler istifaya zorlanıyor
ABD’de rektörler istifaya zorlanıyor İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları karşısında ABD’deki birçok üniversite kampüsünde İsrail ve Filistin yanlısı öğrenciler arasında düello protestoları düzenleniyor.
12.12.2023 Gündem
Binlerce davayı düşürecek karar
Binlerce davayı düşürecek karar AYM, TCK’nın 220/6. maddesinde yer alan “örgüt adına suç işleyene örgüt üyeliğinden de ceza verilmesi” hükmünü iptal etti. Kararla, aralarında Dink’in katili Samast’a açılan son davayı da içeren binlerce davanın düşmesinin yolu açıldı...
9.12.2023 Gündem
‘Gazze imtihanını BM geçemedi’
‘Gazze imtihanını BM geçemedi’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, İSEDAK 39. Bakanlar Oturumu’nda, “Gazze Filistinlilerindir, ebediyen öyle kalacaktır. Gazze kasabı olan Netanyahu yargılanacaktır” diye konuştu.
5.12.2023 Gündem
“İptal kültürü değil, ayrımcılık”
“İptal kültürü değil, ayrımcılık” İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Özçetin, “İptal pratikleri, hangi yaşamların savunmaya değer olduğu ve hangilerinin olmadığına dair bir mesele” diyor.
18.11.2023 Pazar
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen ile görüştü.
14.11.2023 Haberler
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı ile görüştü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen ile görüştü.
14.11.2023 Gündem
Suç ve Ceza’ya az kaldı
Suç ve Ceza’ya az kaldı 13.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 17-23 Kasım 2023 tarihlerinde, Atlas 1948 Sineması, Kadıköy Sineması ve İBB Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek. “İfade özgürlüğü” temasıyla gerçekleştirilecek akademik program ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapılacak. Tam biletler; gündüz (11.30 - 13.30) seanslarında 40 TL, akşam (16.30 - 19.00 - 21.30) seanslarında 60 TL olarak belirlendi.
14.11.2023 Kültür Sanat
İsrail’e dokunan yanıyor
İsrail’e dokunan yanıyor Ege Doğaç Erdoğan -...
12.11.2023 Gündem
Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevap
Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM şemsiyesinde Gazze'ye bir güç konuşlanması yönündeki senaryolarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gazze'deki saldırılara sert tepki gösteren Erdoğan, "Netanyahu hiçbir şekilde bizim için muhatap alınabilir biri değil artık. Onu sildik attık." ifadelerini kullandı.
4.11.2023 Haberler
Son dakika... Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevap
Son dakika... Gazze'ye 'askeri barış' gücü! Erdoğan'dan garantörlük sorusuna dikkat çeken cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM şemsiyesinde Gazze'ye bir güç konuşlanması yönündeki senaryolarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gazze'deki saldırılara sert tepki gösteren Erdoğan, "Netanyahu hiçbir şekilde bizim için muhatap alınabilir biri değil artık. Onu sildik attık." ifadelerini kullandı.
4.11.2023 Gündem
‘Filistinlilerle dayanışmanın engellenmesi çifte standart’
‘Filistinlilerle dayanışmanın engellenmesi çifte standart’ Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ‘AB Genişlemesi ve Reformu’ başlıklı toplantıya katıldı.
3.11.2023 Gündem
Bakan Fidan Berlin'de konuştu: Filistin gösterilerinin engellenmesi çifte standart
Bakan Fidan Berlin'de konuştu: Filistin gösterilerinin engellenmesi çifte standart Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Berlin'de 20 ülkenin dışişleri bakanlarının katıldığı toplantının kapalı oturumunda, " Filistinlilerle dayanışma gösterilerinin engellenmesi çifte standart" açıklamasında bulundu.
2.11.2023 Gündem
Bakan Fidan’dan AB’ye net mesajlar: Vize serbestisi hayata geçmeli
Bakan Fidan’dan AB’ye net mesajlar: Vize serbestisi hayata geçmeli AB Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçilerini kabul eden Fidan, Gümrük Birliği’nin yenilenmesi ve vatandaşlarımıza vize serbestisi sağlanması için AB’den samimi çaba ortaya koymasını istedi.
31.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İfade Özgürlüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.