Rtük

Rtük

Son dakika rtük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rtük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rtük haber sayfamızda...

Rtük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.448 rtuk haberi bulunmuştur.
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayızRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, bildiri yayınlayan 104 emekli amirale ilişkin "Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız" denildi.
4.04.2021Gündem
RTÜK ve TDK, yayınlarda güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzaladı
RTÜK ve TDK, yayınlarda güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzaladıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türk Dil Kurumu (TDK) arasında, "Dünya Dili Türkçe" seferberliği kapsamında yayınlarda daha güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzalandı.
3.04.2021Gündem
Son dakika! RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e idari para cezası
Son dakika! RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e idari para cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bazı programlarda, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş Ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'a aykırı yayın yaptıkları gerekçesiyle Halk TV ve TELE 1'e idari para cezası uyguladı.
31.03.2021Gündem
RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatması
RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatmasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, lisans süresi bitimine en az 2 ay kala Üst Kurula müracaat ederek lisans yenilenmesi talebinde bulunmaları gerektiğini belirtti.
30.03.2021Gündem
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadı
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadıGelen son dakika haberine göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), çeşitli kanallar hakkında dilekçeler veren Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) şikayetlerini haklı bulmadı.
23.03.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarı
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, mobil iletişim araçları ve kontrolsüz internet kullanımı yaygınlaştıkça çocukların uygunsuz içerikle karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek ebeveynlere uyarıda bulundu.
23.03.2021Gündem
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştu
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştuRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi dijital diktatörlüğe ve siber zorbalığa karşı her türlü hukuki mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. Nasıl ülkemiz sınırlarımız içinde teröre ve terör faaliyetine izin vermiyorsak, dijital ve sanal dünyada da terör propagandasına, terörün zemin kazanmasına müsaade etmemiz mümkün değildir." dedi.
6.03.2021Gündem
RTÜK'ten, Halk TV ve Habertürk'e para cezası
RTÜK'ten, Halk TV ve Habertürk'e para cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV ve Habertürk'e idari para cezası verdi.
10.02.2021Gündem
Annesi canlı yayında kaçırıldığını öne sürdü, kızından yanıt geldi!
Annesi canlı yayında kaçırıldığını öne sürdü, kızından yanıt geldi!Bursa’da yaşayan Şerife Y. katıldığı bir televizyon kanalında kızı Gülbeyaz C.'nin 17 yaşında olduğunu söyleyerek, 28 yaşındaki Abdülkadir Ö. tarafından alıkoyulduğunu iddia etti. Gülbeyaz C. ise 18 yaşında olduğunu söyleyip kendi rızasıyla kaçıp, dini nikah yaptıklarını açıkladı.
10.02.2021Gündem
RTÜK'ten televizyon yayıncılarına 'ihlal' uyarısı
RTÜK'ten televizyon yayıncılarına 'ihlal' uyarısıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) dizi, haber bültenleri ve spor programlarında yayın ilkeleriyle bağdaşmayan durumlara karşı televizyon yayıncıları uyarılarak, "Uzman raporlarının en kısa sürede Üst Kurul gündemine alınması sağlanarak bundan sonraki süreçte de benzeri ihlaller uzmanlarımız tarafından titizlikle takip edilecektir" denildi.
31.01.2021Gündem
Son dakika! RTÜK Başkanı Şahin'den, CHP'li Özel'e cevap
Son dakika! RTÜK Başkanı Şahin'den, CHP'li Özel'e cevapRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, kendisini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e Twitter'dan cevap verdi. Şahin, "Yapılan bir değerlendirmeyi başka yerlere çekmek insafsızlıktır, vicdansızlıktır, art niyetliliktir" dedi.
30.01.2021Gündem
Ebubekir Şahin RTÜK Başkanlığı'na yeniden seçildi
Ebubekir Şahin RTÜK Başkanlığı'na yeniden seçildiRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) yapılan seçimde Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi.
25.01.2021Gündem
Prof. Dr. Sönmez'den aşı olmayı reddedenlere şimdi de 'köpek' benzetmesi
Prof. Dr. Sönmez'den aşı olmayı reddedenlere şimdi de 'köpek' benzetmesiDaha önce, koronavirüs aşısı olmayı reddedenlere “vatan haini” diyen Prof. Bingür Sönmez, (69) bu kez aşı olmayanları, aşısız köpeğe benzetip “aşı olmayanlara yaşama şansı verilmeyecek” diye konuştu. Sönmez’in bu sözleri sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdı.
17.01.2021Gündem
RTÜK'ten, Fikri Sağlar'ın sözlerine ceza
RTÜK'ten, Fikri Sağlar'ın sözlerine cezaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP eski milletvekili Fikri Sağlar'ın başörtülü hakimlerle ilgili sözleri nedeniyle Halk TV'ye idari para cezası verdi.
13.01.2021Gündem
'Medya en etkili denetleme kurumu'
'Medya en etkili denetleme kurumu'10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Kılıçdaroğlu, demokrasilerde en önemli ve güçlü denetleme organının medya olduğuna dikkati çekti ve medyanın sorunlarının çözümü için yapılacakları 10 maddede sıraladı...
11.01.2021Siyaset
RTÜK'ten 'Ben aşı yaptırmam' diyenler birer vatan haini' sözüne ceza
RTÜK'ten 'Ben aşı yaptırmam' diyenler birer vatan haini' sözüne cezaGelen son dakika haberine göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Prof. Dr. Bingür Sönmez'in katıldığı televizyon programında, "Ben aşı yaptırmam' diyenler birer vatan haini" sözünün eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle, kanala idari para cezası müeyyidesi uyguladı.
30.12.2020Gündem
RTÜK: Medyanın 4 günlük kısıtlamada daha hassas davranmasını bekliyoruz
RTÜK: Medyanın 4 günlük kısıtlamada daha hassas davranmasını bekliyoruzRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde ailelerin çocuklarıyla birlikte ekran karşısında daha çok zaman geçirdiği belirtilerek, "Medya hizmet sağlayıcıların özellikle 4 günlük zaman zarfında tüm aile fertlerinin birlikte seyredeceği programların seçiminde daha hassas davranmalarını bekliyoruz" denildi.
28.12.2020Gündem
RTÜK 4 günlük kısıtlama için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacak
RTÜK 4 günlük kısıtlama için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacakRadyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, yeni yıl öncesi uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacaklarını belirtti.
27.12.2020Gündem
Okan Bayülgen kimdir, yaşı ve boyu kaç? Okan Bayülgen nereli? İşte hayatı
Okan Bayülgen kimdir, yaşı ve boyu kaç? Okan Bayülgen nereli? İşte hayatı26 Aralık Cumartesi günü İBO Show'un konukları arasında yer alan Okan Bayülgen hakkında araştırmalar başladı. İzleyici tarafından merak edilen Okan Bayülgen'in hayatı büyük ilgi görüyor. Peki Okan Bayülgen kimdir, yaşı ve boyu kaçtır? Okan Bayülgen nereli? İşte İBO Show'un konuklarından Okan Bayülgen hakkında merak edilenler...
26.12.2020Cadde
RTÜK'ten, televizyon kanallarına 'konuk' uyarısı
RTÜK'ten, televizyon kanallarına 'konuk' uyarısıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'nca, televizyonlarda uzman olduklarını iddia ettikleri alanlarında yeterli derecede bilgi sahibi olmayan konukların, maksadını aşan söylemler kullandıklarının tespit edildiği belirtilerek, bu yayınlar nedeniyle medya hizmet sağlayıcılara müeyyide uygulanmasının söz konusu olabileceği açıklandı.
19.12.2020Gündem
Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettir
Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, RTÜK’ün CHP’li Ali Mahir Başarır’ın, Türk ordusuna yönelik “satılmış” ifadesini kullandığı programın yayınlandığı TV kanalına yönelik yaptırımına yönelik tepkilere sert çıktı.
5.12.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir
Son dakika... Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettirGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, ifade özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur' dedi.
4.12.2020Siyaset
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Uluslararası paydaşlarımızı Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Uluslararası paydaşlarımızı Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorumRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Netflix'in İstanbul'da ofis açma düşüncesinin çok yerinde olduğunu belirterek, "Lisansını alan veya almak üzere olan Amazon PrimeVideo, Mubi, Spotify, Deezer gibi uluslararası diğer paydaşlarımızı da daha güçlü işbirliği için Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum" dedi.
4.12.2020Gündem
'Verilen ceza haber kanalının geneliyle ilgili değil'
'Verilen ceza haber kanalının geneliyle ilgili değil'Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Sıfatı ne olursa olsun hiç kimsenin bir yayında ordumuza hakaret etmeye hakkı yoktur. Verilen ceza, haber kanalının geneliyle ilgili değil, söz konusu ismin beyanlarının yer aldığı programa ilişkindir." ifadesini kullandı.
3.12.2020Gündem
RTÜK'ten CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına ceza
RTÜK'ten CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına cezaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına ceza kesti. Devletin zirvesi ile vatandaşlardan yoğun tepki gören çirkin sözleri yayınlayan Habertürk’e 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası müeyyidesi uygulandı.
2.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

rtükRadyo ve Televizyon Üst Kuruluibrahim uslucezaEbubekir Şahin

Rtük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.