Rtük

Rtük

Son dakika rtük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rtük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rtük haber sayfamızda...

Rtük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.578 rtük haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın babası hayatını kaybetti
Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın babası hayatını kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi Hasan Doğan'ın babasının tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.
11.05.2024 Gündem
İmamoğlu'dan Filistin açıklaması: Uluslararası toplumu barış için daha fazla çaba göstermeye çağırıyorum
İmamoğlu'dan Filistin açıklaması: Uluslararası toplumu barış için daha fazla çaba göstermeye çağırıyorum İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da görev yapan yabancı ülke misyon şefleriyle Sarıyer'de bir araya geldi. Ramallah Belediye Başkanı Issa Kassis'i İstanbul'da ağırlayacağını vurgulayan İmamoğlu, "Uluslararası toplumu, barış için daha fazla çaba göstermeye çağırıyorum. Gazze nüfusunun üçte ikisi, yani yaklaşık 1,5 milyon Filistinli, evlerinden edildi ve savaştan kaçarak, Refah'a sığındı. Zaten savunmasız ve aşırı kalabalık olan bir şehre yapılan bu saldırı, zalimliğin de ötesindedir" dedi.
10.05.2024 Gündem
YOİKK, Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı! Rekabet gücünü artıracak eylem planı
YOİKK, Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı! Rekabet gücünü artıracak eylem planı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısında, YOİKK Eylem Planı kapsamındaki çalışmalar ve uluslararası katılımla yapılacak Yatırım Danışma Konseyi toplantısının hazırlıkları masaya yatırıldı.
10.05.2024 Ekonomi
RTÜK Başkanı Şahin: Selçuk Tepeli'nin 'sığır' sözlerine inceleme başlatıldı!
RTÜK Başkanı Şahin: Selçuk Tepeli'nin 'sığır' sözlerine inceleme başlatıldı! Selçuk Tepeli'nin CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesini değerlendirirken kullandığı 'sığır' süzüne inceleme başlatıldı. Konuyla ilgili RTÜK Başkanı Şahin açıklama yaptı.
10.05.2024 Gündem
RTÜK'ten 2 televizyon kanalına idari para cezası
RTÜK'ten 2 televizyon kanalına idari para cezası Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), özel hayatın gizliliğini ihlal eden ve kişisel verilerin ifşasına yol açan görüntüler ile eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğindeki ifadelere ilişkin 2 televizyon kanalına idari para cezası uyguladı.
3.05.2024 Gündem
'RTÜK, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkıyor'
'RTÜK, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkıyor' Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, "Radyo ve televizyon yayınlarını düzenleyen, zararlı içeriklere yönelik tedbirler alan RTÜK, toplumsal ve kültürel hassasiyetleri her şeyin önünde tutuyor. RTÜK, bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize sahip çıkıyor" şeklinde konuştu.
30.04.2024 Gündem
Beşiktaş'tan Al Musrati yorumları için suç duyurusu!
Beşiktaş'tan Al Musrati yorumları için suç duyurusu! Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe maçının ardından Al Musrati ile ilgili yapılan yorumlarla ilgili suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.
28.04.2024 Beşiktaş
RTÜK’ün kadın masası kuruldu
RTÜK’ün kadın masası kuruldu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bu yaz kadına şiddetle mücadeleyi medyaya anlatacak, güz döneminde kadınların medyada nasıl temsil edilmek istediğini araştıracak.
27.04.2024 Gündem
'Kadına şiddeti asla normalleştirmeyeceğiz ve buna alışmayacağız'
'Kadına şiddeti asla normalleştirmeyeceğiz ve buna alışmayacağız' "Unutulmamalıdır ki toplumsal yaşamı, insan onurunu, iyi bir yaşamı tehdit eden bir sorun karşısında en büyük tehlike, onu normalleştirmektir. Bu soruna alışmaktır." diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İşte biz bu bakış açısını reddediyoruz. Kadına şiddeti asla normalleştirmeyeceğiz ve buna alışmayacağız" şeklinde konuştu.
25.04.2024 Gündem
RTÜK Başkanı Şahin, 23 Nisan sebebiyle Hataylı depremzede çocuklarla bir araya geldi
RTÜK Başkanı Şahin, 23 Nisan sebebiyle Hataylı depremzede çocuklarla bir araya geldi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir araya geldiği depremzede çocuklara hediye verip, sohbet etti. Şahin, “RTÜK olarak, çocuklar bizim kırmızı çizgimizdir. Sizlerin neşesi ve mutluluğu, umut dolu olması toplumun geleceği için büyük önem taşır” diye konuştu.
23.04.2024 Gündem
TRT Arabi kameramanı ağır yaralı
TRT Arabi kameramanı ağır yaralı İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki Nuseyrat Mülteci Kampı’na gerçekleştirdiği saldırı sonucu TRT Arabi kameramanı Sami Şahada ağır yaralandı, bir ayağı ampute edildi.
13.04.2024 Dünya
İçerik fabrikası Türkiye! 'Bunun adı dizi diplomasisi'
İçerik fabrikası Türkiye! 'Bunun adı dizi diplomasisi' Türkiye’nin ciddi anlamda bir içerik fabrikasına dönüştüğünü söyleyen Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, “Türk dizileri de en az savunma sanayi ürünleri kadar stratejik bir yapıya sahip oldu. Devletimizin Türk dizileriyle ilgili bir strateji oluşturması gerekiyor,” diyor.
7.04.2024 Pazar
RTÜK'ten seçim yasaklarıyla ilgili açıklama
RTÜK'ten seçim yasaklarıyla ilgili açıklama Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin sonuçların, Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) aksi yönde karar alınmadığı takdirde saat 21.00'e kadar yayınlanamayacağı uyarısında bulundu.
31.03.2024 Gündem
RTÜK'ten seçim öncesi anket uyarısı
RTÜK'ten seçim öncesi anket uyarısı RTÜK, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesinde seçim yasaklarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.
22.03.2024 Gündem
‘İslamofobi tehdidini anlatmalıyız’
‘İslamofobi tehdidini anlatmalıyız’ Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu’nun 4’üncüsü, ‘Küresel ve Yerel Boyutlarıyla İslamofobi’ temasıyla düzenlendi.
15.03.2024 Gündem
4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu Ankara'da düzenlendi
4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu Ankara'da düzenlendi Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu’nun 4’üncüsü, ‘Küresel ve Yerel Boyutlarıyla İslamofobi’ temasıyla düzenlendi. Forumun açılışında konuşan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Dünyaya İslam’ın değil, İslam düşmanlığının küresel bir tehdit olduğunu anlatmalıyız” dedi.
14.03.2024 Haberler
4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu Ankara'da düzenlendi
4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu Ankara'da düzenlendi Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu’nun 4’üncüsü, ‘Küresel ve Yerel Boyutlarıyla İslamofobi’ temasıyla düzenlendi. Forumun açılışında konuşan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Dünyaya İslam’ın değil, İslam düşmanlığının küresel bir tehdit olduğunu anlatmalıyız” dedi.
14.03.2024 Gündem
Bakan Göktaş: Toplumu bütün kılan yapımların ekranlarda yer almasını istiyoruz
Bakan Göktaş: Toplumu bütün kılan yapımların ekranlarda yer almasını istiyoruz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Dördüncü Medya Buluşması’nda yaptığı konuşma açıklamalarda bulundu.
29.02.2024 Gündem
RTÜK’ten lisans uyarısı: 72 saat süre verildi
RTÜK’ten lisans uyarısı: 72 saat süre verildi Galatasaray-Antalyaspor maçı sonrasında yorumcu Serdar Ali Çelikler canlı yayında karşılaşmanın yardımcı hakemi Mustafa Savranlar hakkında ağır ifadeler kullandı. Çelikler, gelen tepkilerin ardından yaptığı açıklamada özür dilerken bir süre ekranlara çıkmayacağını duyurdu. Konuyla ilgili harekete geçen RTÜK ilgili platforma 72 saat süre verdi.
27.02.2024 Futbol
YÖK Başkanı Özvar öğrenci toplulukları ile bir araya geldi
YÖK Başkanı Özvar öğrenci toplulukları ile bir araya geldi YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Trakya Üniversitesi'ndeki Trakya Üniversiteler Birliği ve Senato toplantısının ardından kentteki Selimiye Camisi'nde bulunan Bedesten Çarşısı'nı gezerek esnafla sohbet etti.
23.02.2024 Gündem
48 ay vadeli 150 bin lira kredi! Faizsiz evlilik kredisinde başvuru şartları belli oldu
48 ay vadeli 150 bin lira kredi! Faizsiz evlilik kredisinde başvuru şartları belli oldu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Türkiye’nin onur konuğu olduğu, Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma İçin Arap Forumu dolayısıyla geldiği Katar'ın başkenti Doha'da temaslarına devam etti.
9.02.2024 Ekonomi
Çağlayan Adliyesi'ndeki saldırıya ilişkin yayın yasağı
Çağlayan Adliyesi'ndeki saldırıya ilişkin yayın yasağı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Çağlayan Adliyesi'nde terör saldırısına ilişkin yayın yasağı kararı alındığını açıkladı.
6.02.2024 Gündem
‘Gazi’ skeci tepki çekti!
‘Gazi’ skeci tepki çekti! ‘Güldür Güldür Show’ adlı televizyon programında yaşlılarla ilgili hazırlanan skeç, tepki çekti.
4.02.2024 Cadde
RTÜK Başkanı: Yalan haberin yaygınlaşma hızı, doğrunun hızından kat kat fazla
RTÜK Başkanı: Yalan haberin yaygınlaşma hızı, doğrunun hızından kat kat fazla Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, yalan bir haberin yaygınlaşma hızının doğrunun hızından kat kat fazla olduğunu belirtip, "Özellikle dijital mecralarda bu hız daha da artıyor. Yalan haber, bugün dünyada bir güvenlik sorunu olarak tartışılıyor" dedi.
29.01.2024 Gündem
Ticaret Bakanlığı'ndan taşınmaz ticareti için kamu spotu videosu
Ticaret Bakanlığı'ndan taşınmaz ticareti için kamu spotu videosu Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından taşınmaz ticareti konusunda farkındalık oluşturması amacıyla kamu spotu videosu yayımlandı.
25.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Rtük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.