İhsan Dindar

İhsan Dindar

Son dakika ihsan dindar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ihsan dindar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ihsan dindar haber sayfamızda...

İhsan Dindar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 302 ihsan dindar haberi bulunmuştur.
Patrick Hahn: Türkiye'de müziğe olan yüksek ilgi beni çok mutlu ediyor
Patrick Hahn: Türkiye'de müziğe olan yüksek ilgi beni çok mutlu ediyorPatrick Hahn geçtiğimiz günlerde 2021-2022 sezonundan itibaren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Sanat Danışmanı ve Daimi Konuk Şefi oldu. Geride bıraktığımız sezon boyunca BİFO'nun sekiz konserini yöneten 25 yaşındaki orkestra şefi halihazırda dünya genelinde de bu görevi üstlenen en genç isimlerden biri olma özelliği taşıyor. İlk olarak geçtiğimiz yaz Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşen tek yüz yüze konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı yöneten Patrick Hahn, Wuppertal Opera ve Senfoni Orkestrası'nın direktörlüğünü de üstlenen en genç isim olarak tarihe geçti. Tıpkı halefi Sascha Goetzel gibi Avusturyalı bir sanatçı olan Hahn, müzikal yolculuğuna çok genç yaşlarda korolarda başlamış. Müzikal tutkusunu asla kaybetmediğini ifade eden Patrick Hahn ile hem bu yolculuğu hem de BİFO ile önümüzdeki sezonda neler yapacakları üzerine konuştuk.
11.05.2021Kültür Sanat
Cansel Elçin: Farklı bir oyunculuk tarzı oluşuyor
Cansel Elçin: Farklı bir oyunculuk tarzı oluşuyorTürkiye'nin en önemli aktörlerinden biri olarak kabul edilen Cansel Elçin, Özcan Deniz'in yazıp yönettiği Senkron dizisinde canlandırdığı karakterle dikkat çekiyor. Gain yapımı bilimkurgu dizisi Senkron'da bir üniversite hocasını canlandıran başarılı oyuncu Cansel Elçin ile salgın sürecinde hayat bulan bu yapımı konuştuk. Senkron'un hikâyesi ve zaman içerisinde değişen izleyici alışkanlıkları hakkında açıklamalarda bulunan Cansel Elçin, uzun süreli film ve dizilerin genç nesil tarafından artık sıkıcı bulunduğunu ifade etti.
"Müziğimizin en çok öne çıkan özelliği grubun uluslararası yönü"
"Müziğimizin en çok öne çıkan özelliği grubun uluslararası yönü"Nasip Kısmet, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de doğmuş ve bu kentin önemli müzik mekânlarında Türkçe ezgilerle dikkat çekmeyi başarmış bir grup. Farklı ülkelerden müzisyenleri bir Budapeşte'de buluşturan Nasip Kısmet, Anadolu ezgilerini, caz ve rock gibi modern formlarla buluşturduğu performanslar sahneliyor. Geçtiğimiz günlerde üç Anadolu ezgisini yorumladıkları bir mini albümü yayımlayan Nasip Kısmet'in hikâyesini grubun kurucusu Arif Erdem Ocak ve saksafoncusu Daniel Mester'den dinledik. 2000'li yıllarda Seksendört grubuyla büyük başarılara imza atan Arif Erdem Ocak ve daha önce Karsu ile de çalışan Daniel Mester'in yollarının kesişmesiyle başlayan bu müzikal yolculukta Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim daha yer alıyor. Türkiye'nin önde gelen caz davulcularından biri olarak kabul edilen Cem Aksel de Budapeşte'de Türkiye ile Avrupa arasında müzikal bir köprü kuran Nasip Kısmet'in üyelerinden biri. Geri vokalde Derya Ocak, perküsyonda Tomi Smuk, davulda David Szegö ve bas gitarda Marton Eged'tin yer aldığı grup, yakın bir zaman içerisinde tamamladıkları albümlerini de yayımlayacak.
İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken tarihi kaleler
İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken tarihi kalelerİstanbul, yedi bin yıl öncesine kadar ulaşan izleriyle dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri. Avrupa ve Asya'nın bir birine en çok yaklaştığı konumda bulunan İstanbul, Roma, Doğa Roma ve Osmanlı gibi tarihine damgasına vurmuş imparatorluğa başkentlik yapmış bir şehir. Napoleon'un "dünya tek bir ülke olsa başkenti İstanbul olurdu" sözüyle de önemini vurguladığı İstanbul, askeri bakımdan da çok stratejik bir noktada yer alır. Bu nedenle günümüz İstanbul'unun pek çok farklı noktasında Roma, Doğu Roma ve Osmanlı kaleleri inşa edilmiştir. Bu kaleleri yakından tanıyalım.
29.04.2021Tatil
Fazıl Say: Bu, bizim gurur duymamız gereken nitelikteki bir tarihimizdir
Fazıl Say: Bu, bizim gurur duymamız gereken nitelikteki bir tarihimizdirFazıl Say'ın, gerçekleştirmeye başladığı Türk Bestecileri serisinin beşinci kaydı olan ve Ahmed Adnan Saygun'un çalışmalarına yer vereceği yeni albümü 21 Nisan'da tüm dijital platformlarda yayımlanacak. Seriye geçtiğimiz haftalarda İlhan Usmanbaş ve Muammer Sun albümlerini ekleyen Fazıl Say, pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz bu konsersizlik atmosferinde müzikal üretimlerine yoğunlaştı. Türk bestecilerinin eserlerini hem Türkiye'de hem de dünyada daha iyi tanıtmayı amaç edinen Fazıl Say, çalışmalarıyla bu değerlere de sahip çıkıyor. Gurur duymamız gereken bir müzikal tarihimiz olduğunu ifade eden ünlü besteci ve piyanist ile Türk Bestecileri projesi özelinde bir söyleşi gerçekleştirdik.
19.04.2021Kültür Sanat
Dünyanın dört bir yanında en ilginç kabileler
Dünyanın dört bir yanında en ilginç kabilelerTeknoloji ve modern yaşamın imkânlarıyla birlikte günümüzde insanlığın büyük bir bölümü kentlerde ve nispeten daha iyi şartlarda yaşamakta. Ancak Meksika, Brezilya, Afrika, Hindistan, Endonezya ve Avustralya gibi dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan yüzbinlerce insan hayatlarında binlerce yıl önceki ataları gibi devam etmekte. Pek çok dünyanın geri kalanından kopuk bir biçimde yaşayan bu kabileler, kendilerinden olmayan yabancılara karşı da oldukça mesafeli hatta bazen de düşmanca tavırlar sergiliyor. İşte kimisi hayrete düşürecek, kimisiyse kanınızı donduracak yönleriyle dünyanın dört bir yanından birbirinden farklı kabileler.
14.04.2021Tatil
Lewis Dartnell: Hikâyemizi etkileyen birçok farklı faktör var
Lewis Dartnell: Hikâyemizi etkileyen birçok farklı faktör varYakın döneme kadar tarih sadece kazananların yazdığı ve olaya yalnızca bu perspektiften bakıldığı bir alandı. Ancak özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde Annales Okulu tarihe farklı bir bakış açısı kazandırmayı başladı. Günümüzde de tarihi farklı perspektiflerle ele alıp değerlendiren yayınlar, geçmişe alışılmışın dışında bir pencereden bakmamıza yardımcı oluyor. Bu kitaplardan biri de geçtiğimiz aylarda okurla buluşan Kökenler. Lewis Dartnell'ın kaleme aldığı ve Cüneyt Kural'ın çevirisiyle Tellekt'in Türkçeye kazandırdığı bu eser insanlığı yeryüzü tarihinin nasıl şekillendirdiğine odaklanıyor. Bu ilginç bakış açısı ve yaklaşımı kitabın yazarı Lewis Dartnell ile konuşma fırsatı bulduk.
Franziska Niehus: İstanbul'a hiç gitmeden aşık oldum
Franziska Niehus: İstanbul'a hiç gitmeden aşık oldumFranziska Niehus bir süredir Youtube'da kanalında Türkiye'nin 81 ilini de gezme hedefiyle çıktığı yolculuğu paylaşıyor. Almanya doğumlu olan Franziska ilk yurt dışı seyahat deneyimini yaşadığı İstanbul'da, şehre hayran kalır ve sonrasında da bu sevginin boyutu Türkiye'ye yerleşmeye kadar ilerler. Fatih Akın'ın Temmuz'da filmi ile başlayan İstanbul ve Türkiye ilgisi Franziska'yı bugün pandemide dahi durmak bilmeyen bir tempoda şehirleri keşfetmeye yöneltmiş durumda. İşte Franziska'nın İstanbul'a tek yön bilet alarak başladığı Türkiye yolculuğunun hikâyesi. (Röportaj: İhsan Dindar - ihsan.dindar@milliyet.com.tr)
30.03.2021Tatil
Okan Bayülgen: Yeni şöhretli bir insanımız yok
Okan Bayülgen: Yeni şöhretli bir insanımız yokOkan Bayülgen, geçtiğimiz günlerde "Göz Açıp Kapayıncaya Kadar" adını taşıyan belgeseliyle izleyiciyi kahvenin tarihine doğru merak ve lezzet dolu bir yolculuğa çıkardı. Türk kahvesinin izini süren projesiyle bir ilke imza atan Selin Atasoy ve Okan Bayülgen docu-drama türündeki yapıtlarında bu lezzetli içeceğin hikâyesini farklı perspektiflerle ele alıyor. Arçelik'in de katkılarıyla hazırlanan belgeselde Vedat Ozan, Osman Serim, Emrah Safa Gürkan, Sahrap Soysal, Tuncer Tunceli ve Ahmet Ümit gibi kendi alanlarında tanınan isimler de yer alıyor. Kendisi de bir kahve tutkunu olan Okan Bayülgen ile sosyal medyada büyük ilgi gören belgeseli ve kahveyle ilişkisi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
26.03.2021Kültür Sanat
Kornelia Binicewicz: Türk müziği İsrail'de kültürel dengenin kurulmasında önemli bir rol oynadı"
Kornelia Binicewicz: Türk müziği İsrail'de kültürel dengenin kurulmasında önemli bir rol oynadı"Küratör, antropolog ve plak koleksiyoncusu Kornelia Binicewicz, “Bir Damla Talih” isimli derlemesi geçtiğimiz günlerde müzikseverlerle buluşturdu. Türkiye ve İsrail'de ülke müziğine ve hatta döneme damgasını vurmuş ünlü kadın sanatçıların şarkılarına yer verdiği çalışmasıyla büyük ilgi gören Kornelia Binicewicz ile Türkçe Arabesk ve Mizrahi müziklerinin ortak yönleri, her iki müzik türünün sosyolojik bağlamda taşıdığı benzerlikleri konuştuk. Ajda Pekkan, Ofra Haza, Zerrin Özer ve Zehava Ben gibi isimlerin yanı sıra Orhan Gencebay'ın İsrail'de müziği ne denli şekillendirdiğini ifade eden Kornelia Binicewicz, Ladies on Records presents “Bir Damla Talih” gibi projelerin devamının geleceğini de ifade etti.
17.03.2021Kültür Sanat
Daniel Hope: BİFO ile çalışmak benim için çok şey ifade ediyor
Daniel Hope: BİFO ile çalışmak benim için çok şey ifade ediyorDaniel Hope, geçmişte Türkiye'de pek çok kez sahne almış, dünyanın en önemli keman virtüözlerinden biri. Baroktan çağdaş müziğe farklı bestecilerin eserlerini yorumladığı albümleriyle ECHO Ödülü'nü de kazanan Daniel Hope, geçtiğimiz hafta yeniden İstanbul'daydı. Pandemi şartlarında gerçekleşen kayıtta Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın eşlik ettiği performans sergileyen Daniel Hope ile müzikal yolculuğu ve projeleri hakkında konuştuk.
16.03.2021Kültür Sanat
Nisan Ak: İnsanların klasik müziğe olan ön yargısını kırmaya çalışıyorum
Nisan Ak: İnsanların klasik müziğe olan ön yargısını kırmaya çalışıyorumNisan Ak, müzikal yolculuğunu Amerika Birleşik Devletleri'nde sürdüren hem Türkiye'nin hem de dünyanın sayılı genç kadın orkestra şeflerinden biri. Türkiye'de aldığı müzik eğitiminin ardından ABD'de de bunu sürdüren ve pandemi sürecinde doktora unvanını da kazanan Nisan Ak, Bruch Oda Orkestrası'nın müzik direktörlüğü görevini de üstleniyor. Dünyaca ünlü orkestralarda kadın üyelerin yeni yeni kalıcı bir biçimde yer bulmaya başladığı süreçte bir orkestra şefi olarak dikkat çekici işlere imza atan Nisan Ak, kendi Youtube kanalında yayımladığı videolarla da çok geniş kitlelere ulaşmayı başarıyor. Önümüzdeki aylarda Bruch Oda Orkestrası ile Türk arp sanatçısı Beste Toparlak'ın solist olarak yer alacağı bir albüm kaydını yayımlamaya hazırlanan Nisan Ak'ın müziğe meraklı genç kadınlar için bir eğitim fonu oluşturmak. Türkiye'nin dünya çapında işlere imza atan genç orkestra şefi ile müzikal yolculuğu, popüler müziğe bakışı ve gelecek planları üzerine konuştuk.
8.03.2021Kültür Sanat
Ogün Sanlısoy: Bu hayatın bize verilmiş büyük bir şans olduğunu düşünüyorum
Ogün Sanlısoy: Bu hayatın bize verilmiş büyük bir şans olduğunu düşünüyorumTürkiye'nin rock müzik efsanesi Ogün Sanlısoy, "Yaşamaya İnat" adını taşıyan yeni albümünü geçtiğimiz günlerde müzikseverlerle buluşturdu. Pandemi sürecinde de müzikal üretimine ara vermeden devam eden Ogün Sanlısoy, yeni besteleri, bildiğimiz şarkılarının akustik versiyonları ve daha önce Erol Evgin'den dinlediğimiz bir şarkıdan oluşan albümüyle adeta içinde bulunduğumuz dönemin ruh halini yansıtıyor. Albümde Ceylan Ertem ile bir düete imza atan Ogün Sanlısoy, Yaşamaya Devam'ın ilk klibini de "Kaldım İstanbul'da" şarkısına çekti. Klipte yönetmen koltuğuna da oturan Ogün Sanlısoy, pandemi nedeniyle müzik camiasının yaşadığı zorlu günleri, müzisyenlerin yaşadığı maddi ve manevi sorunların altını çiziyor. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen geleceğe umutla bakmaya devam eden Ogün Sanlısoy ile hem Yaşamaya Devam albümü hem de müzik sektörünün içinde bulunduğu koşullar üzerine konuştuk.
Erkin Arslan: Dijitalleşmenin erişim sağlamakla beraber sanatın büyüsünü ve samimiyetini baltaladığını düşünüyorum
Erkin Arslan: Dijitalleşmenin erişim sağlamakla beraber sanatın büyüsünü ve samimiyetini baltaladığını düşünüyorumGeçtiğimiz haftalarda yayımladığı ve Yarım Kalan adını taşıyan teklisiyle dikkat çeken Erkin Arslan, pandemi sürecinde müzikal üretimini devam ediyor. Yaşadığımız süreçte ilhamın hayal gücünde saklı olduğunu ifade eden Erkin Arslan ile müzikal yolculuğu üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. 2021 yılı boyunca belirli aralıklarla yeni tekliler yayımlayacağını ifade eden Erkin Arslan, sürpriz bir düet ihtimalinden de bahsetti.
25.02.2021Kültür Sanat
“Bu geçiş döneminde esas olan kültür sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak”
“Bu geçiş döneminde esas olan kültür sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak”2020'nin ilk günlerinde Çin'de görülen ardından da kısa sürede tüm dünyaya yayılıp bir pandemiye dönüşen koronavirüs salgını hayatın tüm alanlarını etkiledi. Ancak özellikle yeme-içme, eğlence, kültür-sanat, ulaşım ve turizm gibi sektörler bu süreci en sert şekilde yaşıyor. Salgının başından itibaren durma noktasına gelen sonrasında da çevrimiçi platforma taşınan kültür-sanat etkinlikleri, bu şekilde ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak mekânların kapalı olması nedeniyle müzisyen ve tiyatrocuların yanı sıra sahne çalışanları, organizatörler ve daha pek çok iş kolundaki insan zor günler yaşıyor. Bu zor günlerde müzik ve sahne çalışanları için düzenlenen destek gecelerine katkı sağlayan Anadolu Efes'in Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal ile içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci konuştuk.
22.02.2021Kültür Sanat
Serkan Üstüner: Hangi sanat dalına gönül verdiyseniz zaten bir çileye talip olmuşsunuz demektir
Serkan Üstüner: Hangi sanat dalına gönül verdiyseniz zaten bir çileye talip olmuşsunuz demektirSerkan Üstüner, 2017'de yayımladığı Hükmen Mağluplar ve 2019'da Türkiye Yazarlar Birliği'nden ödül kazandığı Fazilet'in Tımarhanesinde Sekizinci Senfoni öykü kitaplarının ardından bu kez bir romanla karşımızda. Mahir'i Sakın Uyandırmayın adını taşıyan romanı 2020'nin son günlerinde okurla buluşan Serkan Üstüner, bundan sonraki edebiyat yolculuğuna roman ile devam edeceğini ifade ediyor. Mahir'i Sakın Uyandırmayın romanında 1979 yılından günümüze bir Türkiye fotoğrafı da çeken Serkan Üstüner ile hem Muhit Kitap'tan çıkan romanı hem de edebi yaşantısını konuştuk.
21.02.2021Kültür Sanat
Hazi: Risk alıp, hayattan ne istediğimi bulmam gerekiyordu
Hazi: Risk alıp, hayattan ne istediğimi bulmam gerekiyorduTürkiye'de sunuculuk ve müzisyenlik kariyerine devam ettiği dönemde bir karar alıp dünyanın öbür ucuna, Hawaii'ye taşınan Hazi, geçtiğimiz günlerde Sayende adını taşıyan teklisini yayımladı. Kadına yönelik şiddete ve kadın hakları konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan projelere imza atan Hazi'nin yeni teklisi de duyarlılığın bir yansıması. Doğu ve Batı melodilerini harmanlayan kendi parçalarının yanı sıra cover çalışmalarıyla da dikkat çeken Hazi ile müzikal yolculuğunu ve gurbet günlerini konuştuk.
19.02.2021Kültür Sanat
Hania Rani: Hayatı olduğu gibi seviyorum
Hania Rani: Hayatı olduğu gibi seviyorumPolonyalı piyanist ve besteci Hania Rani, son yıllarda ülkenin, yurt dışında en dikkat çekici müzisyenlerinden biri olmayı başardı. Kuzeyin atmosferini yansıttığı minimal besteleriyle dikkat çeken Hania Rani, farklı müzisyenlerle yaptığı çalışmaların yanı sıra geçtiğimiz yıl yayımladığı Home albümüyle de büyük beğeni topladı. Tarzını karanlık ama bir o kadar da umut dolu olarak tanımlayan Hania Rani, Zorlu PSM Online kapsamında 19 Şubat saat 21.00'de müzikseverlerle buluşacak. Esja ve Home albümleriyle dikkat çeken Hania Rani, Zorlu PSM Online'daki bu özel çevrimiçi performansı öncesi sorularımızı yanıtladı.
17.02.2021Kültür Sanat
Perdenin Ardındakiler: Yaşadığım her saniyenin yaptığım müziğe doğrudan etkisi olduğunu düşünüyorum
Perdenin Ardındakiler: Yaşadığım her saniyenin yaptığım müziğe doğrudan etkisi olduğunu düşünüyorumSon dönemin en çok dinlenen isimlerinden Perdenin Ardındakiler, Mark Eliyahu ile ortak çalışmaları olan Uzaklara Savrulalım şarkısı ile Hot Hits Türkiye listesinde ilk sıraya yükseldi. Alternatif müziğin gittikçe ünlenen ikilisi Doruk ve Direnç, Beni Kendinden Kurtar, Yağmurlar, Kalbinde Birileri Var gibi şarkılarıyla da dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmış durumda. Perdenin Ardındakiler grubu üyesi iki genç müzisyenle, yeni albümleri öncesi müzikal yolculuklarını, pandemi hissiyatlarını ve gelecek planlarını konuştuk.
17.02.2021Kültür Sanat
"Kendimizi tam anlamıyla yansıtmaya çalıştığımız bir hikâyeleştirmenin içindeyiz"
"Kendimizi tam anlamıyla yansıtmaya çalıştığımız bir hikâyeleştirmenin içindeyiz"Boşlukta Sallantı adını taşıyan akustik albümleriyle dikkat çeken Eskitilmiş Yaz, alternatif müziğin son dönemdeki önemli grupları arasında yer alıyor. Albümde Canozan ve Gülce Duru gibi isimlerle de düet yapan Eskitilmiş Yaz, yeni bir EP hazırlığında. Pandemi sürecinde üretmeye devam eden grubun üyeleriyle müzikal yolculukları ve gelecek planlarını konuştuk.
13.02.2021Kültür Sanat
Köksal Ekinci: Evrenin sonsuz bir müziği var
Köksal Ekinci: Evrenin sonsuz bir müziği varKöksal Ekinci’nin yedinci albümü olan Spica’nın Sesi geçtiğimiz günlerde müzikseverlerle buluştu. Yedi notadan yola çıkıp ilhamını kendi deyimiyle DNA'larımıza kodlanmış olan bu seslerden alan albüm Köksal Ekinci'nin pandemi sürecinde kaydettiği bir çalışma olma özelliği taşıyor. Bu süreçte Köksal Ekinci, albümü, astromüzik ve müzikal yolculuğunu anlattı.
11.02.2021Kültür Sanat
Cem Bülent Ünal: Amacımız sanatın anlamak için değil hissetmek için olduğunu anlatabilmek
Cem Bülent Ünal: Amacımız sanatın anlamak için değil hissetmek için olduğunu anlatabilmekUNIQ Expo Kurucusu Alper Eyüboğlu, TTLC Sanat Danışmanlığı Kurucusu Dr. Gizem Pamukçu Tatlıcı ve McArt.ist Art Incubation Center Kurucusu Dr. Cem Bülent Ünal ortaklığı ile hayata geçirilen ve farklı disiplinlerden sanat yapıtlarını bir araya getiren Art.Ist Sauna, “erişilebilir sanat” konseptiyle dikkat çekiyor. Oluşum içinde yer alan isimlerden biri olan Dr. Cem Bülent Ünal ile Art.Ist Sauna'nın kuruluş süreci, faaliyetleri ve gelecek hedefleri üzerine konuştuk.
11.02.2021Kültür Sanat
Olafur Arnalds: Bunun bir "covid-album" olarak hatırlanmasını istemem
Olafur Arnalds: Bunun bir "covid-album" olarak hatırlanmasını istememOlafur Arnalds, 12 Şubat'ta Iceland Airwaves Presents: Olafur Arnalds kapsamında Zorlu PSM Online üzerinden çevrimiçi konserle izleyicilere ulaşacak. Geçtiğimiz yıl yayımladığı "some kind of peace" albümü büyük beğeni toplayan İzlandalı müzisyenin çevrimiçi konserinde ağırlıklı olarak bu albümden parçalar yer alacak. 12 Şubat akşamı saat 21.00'de başlayacak olan çevrimiçi konser öncesi Olafur Arnalds ile konuşma fırsatı yakaladık. Son on yıldır ilk defa bu denli uzun bir süre hiç seyahat etmediğini ifade eden Olafur Arnalds pandemi sürecini ve pandemi sonrasına dair düşüncelerini anlattı.
17.02.2021Kültür Sanat
Barış Kerem Bahar: Hiç tatmadığım bir meyvenin lezzetini ilk kez hissediyor gibiydim
Barış Kerem Bahar: Hiç tatmadığım bir meyvenin lezzetini ilk kez hissediyor gibiydimNisan ayında başkent Ankara ilk defa gerçekleşecek bir etkinliğe hazırlanıyor. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde ünlü viyola sanatçısı Barış Kerem Bahar'ın öncülüğünde gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Viyola Günleri, bu özel enstrümana dair pek çok etkinlikleri bünyesinde barındıracak. Viyola sanatçısı, akademisyen kimliklerinin yanı sıra üç kitaba da imzasını atmış bir yazar olan Barış Kerem Bahar ile müzikal yolculuğunu, Turkish Viola Society ve 1. Ulusal Viyola Günleri'ni konuştuk. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemindeki hissiyatı hakkında konuşan Barış Kerem Bahar, hayata bakışını da bir sanatçı hassasiyetiyle ifade etti.
Gülşah Kömür: Her zaman yaratmaya ve sahnede olmaya devam etmek istiyorum
Gülşah Kömür: Her zaman yaratmaya ve sahnede olmaya devam etmek istiyorumGülşah Kömür ismini bir süredir çeşitli yarışmalar ve Youtube videolarıyla duyurmaya başlamıştı. Ancak Freezone Online Müzik Yarışması ile elde ettiği birincilik genç sanatçı için kendi deyimiyle bir dönüm noktası oldu. Yarışmayı kazandıktan sonra Mustafa Sandal ile birlikte çalışma fırsatı yakalayan Gülşah Kömür, müzikal anlamda iyi bir birikime sahip. Kendi besteleri de bulunan Gülşah Kömür, Onurr'un "Çok Mu Zor" bestesini ilk teklisi olarak yayımlandı. Avrupa çapında da pek çok ödüle sahip Gülşah Kömür ile müzikal yolculuğu üzerine konuştuk.

Benzer Haber Etiketleri

röportajİhsan DindarkonserBİFOZorlu PSM Online

İhsan Dindar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.