İlçeler

İlçeler

Son dakika ilçeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ilçeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ilçeler haber sayfamızda...

İlçeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.122 ilçeler haberi bulunmuştur.
Bana Masal Anlatma filmi konusu oyuncu kadrosu! Bana Masal Anlatma filmi nerede çekildi?
Bana Masal Anlatma filmi konusu oyuncu kadrosu! Bana Masal Anlatma filmi nerede çekildi?Bana Masal Anlatma filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşacak. 2015 yılında vizyona giren Bana Masal Anlatma filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Burak Aksak üstleniyor. Peki Bana Masal Anlatma filmi nerede çekildi, konusu ve oyuncu kadrosu...
18.06.2022Cadde
İmza yetkisi için formüller masada
İmza yetkisi için formüller masadaCHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun parti üyeliğinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürülmesinin ardından gözler CHP’ye çevrildi. CHP isi kararı siyaseten “yok hükmünde” kabul ediyor. Bu çerçevede Kaftancıoğlu, fiilen il başkanlığı görevini sürdürecek. Ancak parti kulislerinde, Kaftancıoğlu fiilen il başkanlığını yürütse de, “imza yetkisi” olmayacağı için sadece kâğıt üstünde yeni bir il başkanı ataması yapılabileceği konuşuluyor. Atanacak ismin de Kaftancıoğlu’nun önereceği ve Kılıçdaroğlu’nun onay vereceği bir isim olacağı ifade ediliyor.
16.06.2022Siyaset
Yeşil seferberlik
Yeşil seferberlikİzmir İl Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, geçen yıl 672 hektar alanın küle döndüğünü ifade etti “Önlem aldık. Yangınlara topyekun hazırız” dedi.
9.06.2022Ege
Antalya’da toplu taşımaya yüzde 20 zam
Antalya’da toplu taşımaya yüzde 20 zamAntalya'da ulaşım ücretlerine ortalama yüzde 20 zam yapılması kararı alındı. Böylece 6 lira 70 kuruş olan indirimsiz toplu taşıma ücreti 8 TL’ye yükseldi. Öğrenci ücreti ise 3 lira 40 kuruştan, 4 TL’ye çıkarıldı.
9.06.2022Ekonomi
Köylerde ‘zil sesi’ yeniden duyulacak
Köylerde ‘zil sesi’ yeniden duyulacakYıllardır kapalı kalan köy okulları, yeniden açılıyor. Yeni düzenlemeyle öğrenci sayısına bakılmaksızın köylerde ilkokul eğitimi verilebilecek, en az 5 çocuk bulunması durumunda ise ana sınıfı açılabilecek.
21.05.2022Gündem
‘Yazlığa’ hücum
‘Yazlığa’ hücumPandemi döneminde ‘yazlıkçılık’ yeniden gündeme geldi. Sahil kentlerinin hemen hepsinde yazlık niteliği taşımayan konutlar bile kiralanıyor. Kiralık yazlıkta bu ilgiyle birlikte standart da kalmadı. Eski evler, denize uzak konutlar normal şartlarda hak edemeyeceği değerlerle talep görüyor.
18.05.2022Ekonomi
Bakan Soylu duyurdu! 8 ilçede güçlendirme kararı
Bakan Soylu duyurdu! 8 ilçede güçlendirme kararıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 8 ilçe sayan Bakan Soylu, kaçakçılık, organize ve uyuşturucuyla mücadele konusunda güçlendirme kararı alındığını paylaştı.
17.05.2022Siyaset
CHP 1 milyon 337 bin üyeye ulaştı
CHP 1 milyon 337 bin üyeye ulaştıCHP Merkez Yönetim Kurulu Raporu’na göre; 5 Mayıs itibarıyla partinin üye kütüğünde 1 milyon 337 bin 60 asıl üye kayıtlı.
17.05.2022Siyaset
Kira fırsatçılarına göz açtırmamalı
Kira fırsatçılarına göz açtırmamalıKira fiyatlarında 2022 yılının ilk dört ayında yeni rekorlar kırıldı. Bazı bölgelerde kira fiyatları iki katına çıkarken artışların devam ettiği görülüyor. Kira artışlarının arkasındaki temel etkenin yeni konut azlığı olduğu belirtiliyor. Emlakçılar, normalin yüzde 70 üzerinde kiralar oluştuğunu anlatıyor.
14.05.2022Ekonomi
1 milyon turist yolda
1 milyon turist yoldaÇeşitli gezi ve incelemelere katılmak üzere Muğla’ya gelen Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.
11.05.2022Ege
Hakkari'de 15 günlük yasaklama kararı
Hakkari'de 15 günlük yasaklama kararıHakkari’de 15 günlük süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığı belirtildi.
19.04.2022Gündem
Son dakika... İstanbul'u kaplayan toz bulutu uçaktan görüntülendi! 44 kent için alarm
Son dakika... İstanbul'u kaplayan toz bulutu uçaktan görüntülendi! 44 kent için alarmMeteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve Ankara dahil 44 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. Öte yandan geçtiğimiz günlerde etkisini gösteren çöl tuzu bulutu uçakta bir yolcu tarafından görüntülendi.
18.04.2022Gündem
İşte Türkiye'nin en gelişmiş ilçeleri
İşte Türkiye'nin en gelişmiş ilçeleriSanayi Bakanlığı'nın sosyo - ekonomik gelişmişlik araştırmasına göre Türkiye'de en gelişmiş ilçe Şişli. İlk 10'da İstanbul'dan 7, Ankara'dan 2, Bursa'dan 1 ilçe var.
18.04.2022Ekonomi
2 kat arttı! 'NATO kararı Türkiye'yi etkiler'
2 kat arttı! 'NATO kararı Türkiye'yi etkiler'Ukrayna'daki Rus işgali Kuzey Avrupa'daki ülkeleri de tedirgin ediyor. Özellikle NATO üyeliği konusu Finlandiya ve İsveç'te gündemin ilk sıralarında. Peki Rusya, Ukrayna'dan sonra hedef olarak kendine Finlandiya ve İsveç'i seçer mi? AB üyesi olan bu iki ülke NATO'ya üye olacak mı? Uzmanlar dikkat çeken tespitlerde bulundu.
15.04.2022Gündem
Müsilajdan 60 ileri arıtma koruyacak
Müsilajdan 60 ileri arıtma koruyacakAK Parti'nin hazırlık yaptığı müsilaj yasası teklifine göre, Marmara Havzası 60 ileri arıtma tesisiyle korunacak. Belediyelerin İleri Biyolojik Arıtma Tesisi yapması zorunlu tutulacak.
15.04.2022Gündem
Küllerinden doğan cennet! Milliyet geçen yaz yanan doğanın uyanışına tanıklık etti
Küllerinden doğan cennet! Milliyet geçen yaz yanan doğanın uyanışına tanıklık ettiGeçen yıl yüreğimizi yakan orman yangınlarının oluşturduğu tahribatın giderilmesi için sürdürülen çalışmaları yerinde gözlemleyerek, doğanın kendini yenileme gücünün insan etkisiyle birleşiminin umut verici sonuçlar verdiğine tanık olduk.
10.04.2022Gündem
‘İstedik, başardık!’
‘İstedik, başardık!’MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in girişimleri sonucu, Milas’a sekiz derslikli bir anaokulu yapılacak...
6.04.2022Ege
Van İlçesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Van İlçesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBulmacalar insan sağlığına olumlu katkılar sunan aktivitelerden biri olarak belirtilmektedir. Bulmaca çözen insanlar ile çözmeyenler arasında beynin işleyişi bakımından farklılıklar bulunmaktadır. Güçlü bir hafızaya sahip olunmasını sağlayan bulmacaları insanlar keyif alarak çözmektedir. Peki, Van ilçesi bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada Van ilçesi bulmaca cevapları neler olmaktadır detayları ile derledik.
5.04.2022Eğitim
Elektrikte Isparta önlemi
Elektrikte Isparta önlemiIsparta'da kar yağışı nedeniyle günler süren ve on binlerce vatandaşı mağdur eden elektrik kesintisinin ardından, Akdeniz Elektrik Dağıtım'a karşı yeni yaptırımlar ve elektrik piyasasında yeni düzenlemeler gündeme geliyor.
27.03.2022Ekonomi
'Kadına şiddete karşı sıfır tolerans'
'Kadına şiddete karşı sıfır tolerans'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı, 5 ana hedef altındaki 28 alt başlıkta sıralanan 103 madde ile açıklandı.
24.03.2022Siyaset
İSTANBUL'DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ, kamu çalışanları idari izinli mi? Cuma günü (18 Mart) okullar tatil mi? Kar tatili olan iller...
İSTANBUL'DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ, kamu çalışanları idari izinli mi? Cuma günü (18 Mart) okullar tatil mi? Kar tatili olan iller...Bugün İstanbul'da okullar tatil mi? Okullarla ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Haftanın son gününe girilirken öğrenciler merakla okulların olup olmadığını araştırıyor. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebi ile çeşitli illerin valiliklerinden kar tatili haberi geliyor. Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi?
18.03.2022Gündem
BUGÜN (17 Mart) OKULLAR TATİL Mİ? Perşembe okul var mı, yok mu? Kar tatili olan iller...
BUGÜN (17 Mart) OKULLAR TATİL Mİ? Perşembe okul var mı, yok mu? Kar tatili olan iller...Bugün okul var mı, tatil mi oldu? Ülke genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle il ve ilçelerden peş peşe tatil kararı geliyor. Valilikler kar tatili açıklamasını paylaşılıyor. Gözler 17 Mart Perşembe gününde! Peki, hangi illerde okullar tatil?
16.03.2022Gündem
BUGÜN (16 MART) OKUL VAR MI? Çarşamba günü okullar tatil mi, hangi illerde okullar kar tatili edildi?
BUGÜN (16 MART) OKUL VAR MI? Çarşamba günü okullar tatil mi, hangi illerde okullar kar tatili edildi?Bugün (16 Mart) okullar tatil mi? Yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları, yoğun kar yağışı, eğitime de engel olmaya devam ediyor. İl ve ilçelerden art arda kar tatili haberleri geliyor. Öğrencilerin aklındaki soru ise 'Bugün okul var mı, 16 Mart'ta hangi illerde okullar tatil?'
15.03.2022Gündem
Son dakika... Kar esareti devam ediyor! Okullar tatil edildi
Son dakika... Kar esareti devam ediyor! Okullar tatil edildiTüm Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı okul tatillerini beraberinde getirdi. Trabzon, Kars, Muş, Bitlis, Bingöl, Trabzon, Kastamonu, Batman, Iğdır, Bingöl başta olmak üzere kar tatili haberleri peş peşe geldi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler…
15.03.2022Gündem
BUGÜN (15 MART) OKULLAR TATİL Mİ, OKUL VAR MI? Salı günü kar tatili olan il ve ilçeler
BUGÜN (15 MART) OKULLAR TATİL Mİ, OKUL VAR MI? Salı günü kar tatili olan il ve ilçelerOkullar tatil mi, kar tatili uzayacak mı son dakika? Kar yağışı kesintisiz devam ederken illerden, Valiliklerden kar tatili kararları geliyor. Öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilier de 'Bugün (15 Mart) okul var mı, ttail mi oldu?' sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, tatil olan iller...
14.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İlçeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.